Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Lastikler İkiye Ayrılır / Mıchelın ve Diğerleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arka lastiğim gümlemiş vaziyette sabaha uyandım...elle en yakın benzinciye doğru inmeyi düşünürken Blue Whıte Barış bana telefon görüşmesinde köpükten bahsetti...bende 3 yıldır çantamda taşıdığım lastik köpüğünü başladım aramaya evi didik didik yaptım ve nihayet buldum...

Arkadaş saniyesinde havanın kralını köpük bastı...nasıl bir tazyik veriyorsa artık benim ölü yarık arka lastik sanki 40 bara ulaştı ama lastikte esneme sıfır...beton gibi oldu lastik...ne kadar böyle sürer bilemedim tabi hemen Ayazağaya doğru hızla gittim Sedat Ustam arkalı önlü IRC takacaktı...neyse gittim arkaya IRC çıkardı eee hani ön takım nerde...onu bulamadı arkalardan bir BONSUN çıkardı...haydaaa abi bonsun falan ben motoruma takmam dedim...sonra tamam abi ben servise gideyim en iyisi dedim umudu ustamdan kestim...yani bugün mişlen yerine makinamda neredeyse bonsunla gezecektim... ve IRC ön takım sökme takma için bana 150 lira fiyat verdi...

Sirkecide de IRC ön 50 arka 60 110 lira bu arada...

Zalım Honda Pazarbaşı Motor bu ırc ön arka takım için 215 lira dedi...yani ayakta öpücek...

Bu arada Anesten Hakan Beyi aradım...Haken Bey Unıllıyı sizden alıp taktırayım istiyorum dedim...tamam dedi sen servise git ben montaj ücreti alınmamasını söylerim dedi...eve geldim kaskı ve montu giydim çıktım İkitelliye doğru...

Seyrantepedeyken bir cbfci kurye gördüm aynı hızdayız...makinasında Mıchelın vardı...usta ne diyorsun dedim Unıllı taktırmaya gidiyorum...bi çek kenara dedi...Bak sen normal kullancıysan bu lastik sana 3-4 yıl gider dedi...usta pahalı dedim...yahu kaç para vericen taktırdıklarına dedi...pırellı arka ön 150 unıllı 120 falan dedim...yahu sen buz motoru ara bi fiyat al bakalım kaç dicekler dedi...liste fiyatı ön 95 arka 105 olduğunu biliyorum...montajla 230 falan olur diye yemiyordu...cepten bir arkadaşı aradım net başındaysan buz motorun telini veriver dedim...

Aradım Buz Motoru...Necdet Buz vardır bu firmanın İzmirdeki patronu onla uzaktan forumlardan tanışır yazışırdık...

Buz Motora Necdet abinin sizlere selamı var dedim ön arka ne diyorsunuz fiyat dedim...İndirimli 180 liraya montaj bizden olur demesinler mi...bi sevindim sormayın...

Zaten cebimden 130-150 arası rakam çıkacaktı 180 çıkması ve Mıchelın taktıracak olmak beni sevindirdi..10 lirada montajı yapan arkadaşa fişekledim ve efsane lastiği nihayet taktırdım...bu lastik boşa efsane olmuyor beyler...hamuru harika ...ve sanki makina yağ üzerinde gidiyormuş gibi süzülüyor resmen...

bu kadar bariz rahat bir sürüş keyfi yaşadığımı hatırlamıyorum...evet beyler makina bu lastikler üzerinde akıyor resmen...çok güven veren virajlarda sanki pegi yere değirecek kadar yatma güveni veriyor savrulma kayma yok...ani fren kolay kolay yapmam...o zaman kendini belli eder...ama önü aaşırı sıkarsan kitler arkaya abanırsan kızaklar kural belli...sonucta lastikle alakası yok sistemle alakalı ...

ve ne yapın yapın Mıchelın taktırın...180 lira beyler...ön arka farklı olmayacak ama takım olmalı...benim yıllarca ön duro arka ırc...ön ırc arka pırellı ön shınko arka pırellı şeklinde farklı lastikler taktım ama bu Mıchelın şanını hakediyor...en dandirik sürücü bile arasındaki sürüş farkını anlar emin olun...motor yağ gibi gidiyor yolda...

Taktırdığım Yer Kabataş Setüstünde Buz Motor...

Burası Kabataş...

Ferhat Bey sağolsun yardımcı oldu...İçerde müşterisi varken benide bekletmeden hemen krikoyla işlemlere başlattı...nazlanma mıymıylık yok...işine odaklanmış güzel bir abimiz...ben bu alemde ne kıl herif gördüm..

Yusuf Ustada montajı yaptı...

Bu makinayla ben 100.000 i deviririm argedeş...

Bu konuyu 2 gün önce cbf 150 de paylaştım...bugün Sarıyer Garipçeköy gezisi yaptım ve lastiklere hayran kaldım...tavsiye ederim...can sağlığınız için 180 liraya kıyıp mişlen taktırın...ırc pırellı zart zurt bunlarla uğraşmayın...
    Pasali1921 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ustam ön arka lastik tam oalrak kaça aldık işçilik hariç ve ben sana sipariş versem gönderebilirmsiin ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    benim ölçüde 180'e bulsam ikide kulak arkası yaparım!
    michelin bu işin piri galiba.
    yımışacık.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garipçe yolu lastikleri test etmek için çok harika bir yol.Kazasız belasız 100.000i görürsün inş.

Michelin maskotuyla amca oğlu musun hacı,Türk malını öv, Bonsun-Irc varken 100Tl takımı,ne kayma yapıyor ne aşınma.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    şaka sanmıştımabi mişlelen telefon açsaydın bari reklam için

ama harbiden sağlam lastikler bugun senin sayende yatırmaya başladım motoru çok zevkliymiş beya mişlen varsa korkmaya gerek yok

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam ön arka lastik tam oalrak kaça aldık işçilik hariç ve ben sana sipariş versem gönderebilirmsiin ?
    180 gayme montaj ücretsiz İstanbulda...gogıldan bakıver biraderim...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ölçüde 180'e bulsam ikide kulak arkası yaparım!
    michelin bu işin piri galiba.
    yımışacık.
    evet bebeğim yomışak... ee makinam küçük derdim küçük peteğim...

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garipçe yolu lastikleri test etmek için çok harika bir yol.Kazasız belasız 100.000i görürsün inş.
    haci bi virajlara dalışım var sankim moto gpdeyim...bi sağ bi sol...

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin maskotuyla amca oğlu musun hacı,Türk malını öv, Bonsun-Irc varken 100Tl takımı,ne kayma yapıyor ne aşınma.

IRC Bonsun Pony ve hatta lanet Pırellı sonra arkamızdan ağlar dimi hacı...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka sanmıştımabi mişlelen telefon açsaydın bari reklam için

ama harbiden sağlam lastikler bugun senin sayende yatırmaya başladım motoru çok zevkliymiş beya mişlen varsa korkmaya gerek yok

yat kuzen yat korkma...mişlenin reklama ihtiyacı yokmuş hacı mal kendini satıyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Kullanıcı lastik memnuniyeti olarak fiyat mantığı ve
    kullanım rahatlığı doğrudur. .
    Lastiklerinizin değişme zamanı geldiğinde;
    Michelin veya Metzeller almanızı tavsiye ederim.
    Her ikisi de yumuşak hamurlu ve asfaltı tutan lastiklerdir.

Can güvenliğiniz için diğer lastik markalarına itibar
    etmemekte fayda göreceksiniz.....
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Can güvenliğiniz için diğer lastik markalarına itibar
    etmemekte fayda göreceksiniz.....
    Metzellerin 90/90-18 ölçüleri piyasada yok...olanlarda iç lastikli...

Ama Mişlen parasının hakkını veriyor...arabesk olacak ama Allah hoşnut olsun bunu üreten kişilerden... ve üzerindeki tarihe göre 7 aylık lastik...3.5 yıldır bu lastiği 3 kuruş hesap yaparak taktırmadığım için pişmanım...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Abi yeni lastiklerin hayırlı olsun,motoruna çok yakışmış,taş değmesin tekerine
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzellerin 90/90-18 ölçüleri piyasada yok...olanlarda iç lastikli...

Ama Mişlen parasının hakkını veriyor...arabesk olacak ama Allah hoşnut olsun bunu üreten kişilerden... ve üzerindeki tarihe göre 7 aylık lastik...3.5 yıldır bu lastiği 3 kuruş hesap yaparak taktırmadığım için pişmanım...

Michelin ve Metzeller'i farklı araçlarda kullandığımdan dolayı tavsiyelerimi

bildirdim. Ölçüler tutmadığı takdirde; tabiki yapacak birşey yok..

Sonuçta çok az bir farkla dünya markası lastikle güvenle yol alınıyor.

Kazasız ve gönlünce kullanmanı dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hayırlı olsun metehan abi atık level atladın haberin olsun
    ustanın elindeki lastikde michelin sm100 aha ondanda ben alcam bir ay içinde
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yeni lastiklerin hayırlı olsun,motoruna çok yakışmış,taş değmesin tekerine
    sağol hacı abi...

Michelin ve Metzeller'i farklı araçlarda kullandığımdan dolayı tavsiyelerimi

bildirdim. Ölçüler tutmadığı takdirde; tabiki yapacak birşey yok..

Sonuçta çok az bir farkla dünya markası lastikle güvenle yol alınıyor.

Kazasız ve gönlünce kullanmanı dilerim..
    sağolasın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun metehan abi atık level atladın haberin olsun
    ustanın elindeki lastikde michelin sm100 aha ondanda ben alcam bir ay içinde
    kesinlikle tercih et biraderim...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    cbf 150için alabileceğinen iyi lastiği almışsın, pilot sporyt ler in yağmur performansını da çok beyeniceksin.
    Güle güle eskit
    GKN MOTORS

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyur burdan yak. Bende lastikleri dunlop ve diğerleri diye ayırıyorum.Şimdi çık işin içinden çıkabilirsen

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun abi yeni lastiklerin.

Güle güle kullanasın.

Allah tekerine(ve sana) zeval vermesin.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150için alabileceğinen iyi lastiği almışsın, pilot sporyt ler in yağmur performansını da çok beyeniceksin.
    Güle güle eskit
    yağmur performansı mükemmel yerler sırılsıklam olduğunda sanki kupkuru bi asfalt sürüş konforu sağlıyor bunu yaşadım gördüm

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayırlı olsun.... Güle güle bin..

Yolda patlasın biraz elin yüzün çamurlanssın, gecenin ikisinde arka tekeri tellihava oynayarak lastikçi ara görürüm ben seni....
    Zaten kendin ertesi gün kalaylama topiği açarsın...

Daha 2 tur atmayla lastik profu olmuşsun... Hele bi dur... Biraz daha bin... Islak yolda dene virajda dene...

Naaptın?... Hamurunu alıp çiğnedinmi?.. Nerden biliyosun yumuşak olduğunu?...

Topiğini merakla bekliyom.... Bakalım Başlığın ne olacak?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

[Can güvenliğiniz için diğer lastik markalarına itibar
    etmemekte fayda göreceksiniz
    ..[/B]... [/U]
    Buna benzer, saçma ve bilgiden uzak bir yorum az gördüm Güzel bir topic açılmış ancak sen içine etmişsin yorumunla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:40 ----------

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyur burdan yak. Bende lastikleri dunlop ve diğerleri diye ayırıyorum.Şimdi çık işin içinden çıkabilirsen

evet ya Bridgeston ve diğer dünya markalarına ne olacak şimdik....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:43 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastiğim gümlemiş vaziyette sabaha uyandım...elle en yakın benzinciye doğru inmeyi düşünürken Blue Whıte Barış bana telefon görüşmesinde köpükten bahsetti...bende 3 yıldır çantamda taşıdığım lastik köpüğünü başladım aramaya evi didik didik yaptım ve nihayet buldum...

Bu makinayla ben 100.000 i deviririm argedeş...

Bu konuyu 2 gün önce cbf 150 de paylaştım...bugün Sarıyer Garipçeköy gezisi yaptım ve lastiklere hayran kaldım...tavsiye ederim...can sağlığınız için 180 liraya kıyıp mişlen taktırın...ırc pırellı zart zurt bunlarla uğraşmayın...
    Yeni pabuçların hayırlı olsun sevimli Panda ben Bridgeston alcam olur mu
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    3 takım eskittim tek kelimeyle güzel lastik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)