Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bot mu Ayakkabı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir türlü karar veremedim. Yardımcı olun abiler.

Hem yazın hem kışın kullanmak için, korumalı bot mu almalı ayakkabı mı almalı ?

Şu linkteki botu alsam koruma yönüden çok iyi ama motordan indiğim zaman rahat yürüyemezsin dediler.Ayrıca pantolonun altında nasıl olucak ?

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...Boot-2011-0041

Şu ayakkabıyı alsam hem su geçirmez hem rahat ama koruma yönünden ne derece güvelidir bilemedim.

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...roof-Shoe-0001

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    ayakkabı ıyıdır yarısamı gıdıcen
    www.erkakurye.com

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakkabı ıyıdır yarısamı gıdıcen
    Yok abi ne yarışı daha acemiyiz.

Uzun süre kullanıcam almışken tam olsun diyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mağazaya git bi kaç modele pahalı olanlarında denemelik bak ayakkabıya bota sonra ben bi başka yerleride dolaşıyım der çıkarsın
    tekoklava ve melo09 bunu beğendiler.

Sevgili kardeşim benim mantığıma göre yazın bot rahatsız eder kışında rüzgar yağmur soğuk derken bot lazım olur şimdi kullanacaksan bot al yazında ayakkabı alabilirsin sonuçta uzun süre kullanacaksan ayakkabı alsan sürekli giy giy yıpranma olacak botta aynı şekilde ikisinide mevsiminde kullandığın zaman ikisininde dayanma gücü uzayacak ve sana sağlıklı yolculuk yapmaya yarayacak
    melo09 bunu beğendi.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mağazaya git bi kaç modele pahalı olanlarında denemelik bak ayakkabıya bota sonra ben bi başka yerleride dolaşıyım der çıkarsın
    Güzel fikir İstanbul yolu göründü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim benim mantığıma göre yazın bot rahatsız eder kışında rüzgar yağmur soğuk derken bot lazım olur şimdi kullanacaksan bot al yazında ayakkabı alabilirsin sonuçta uzun süre kullanacaksan ayakkabı alsan sürekli giy giy yıpranma olacak botta aynı şekilde ikisinide mevsiminde kullandığın zaman ikisininde dayanma gücü uzayacak ve sana sağlıklı yolculuk yapmaya yarayacak
    Abi ürünleri yurtdışından alıp gelicem, ona göre bütçe ayarlıyorum. Motoru en son alıcam, dediğin çok mantıklı aslında para yeterse ikisinde alıyım o zaman.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    ayakabı giymenin ne mantığı varkı arkadaşlar bot: ayak,ayak bileğini ve kaval kemiğinin yarısını korur dizlikte diz kapağının üs tu ve kaval kemiğinin gerı kalan kısmını korur ayakabı gıyersen korumadan ödün vermiş olucaksınız
    dockerengin ve melo09 bunu beğendiler.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Arkadaşlar her zaman diyoruz ya, nereye gidersek gidelim tam ve kaliteli koruma diye...

Şimdi "yarışa mı gidicen?" yaklaşımı bence doğru değil, çünkü yarış pistinde kaza yapman halinde seni yaralayabilecek maddeler çok daha az, dolayısıyla daha güvenli. Trafik öyle değil saatte 20km/s ile giderken tekerin bir çukura girse ve dengeni kaybedip düşsen kolunu bacağını nereye çarpacağın belli değil. Kaldırımlar, çevre arabalar, kıyma makinesi şeklinde bariyerler vs...

Dolayısıyla motor ne olursa olsun ve ne kadar kısa mesafeye gidiyor olursan ol tam koruma gezmek bence bir mecburiyet.

Şimdi ekipmanları alırken seninle aynı kararsızlığa ben de düşmüştüm ve çok beğendiğim oldukça da kaliteli bir kısa bot buldum, yani bilekte bitenlerden. Almadan önce son bir araştırma yapayım derken karşıma şu fotoğraf çıkı: Kaza fotoğrafı içerir!!!

Bunu gördükten sonra ilk işim gidip uzun ve tam korumalı bir bot almak oldu. Bundan sonra da yaptığım her koruma alışverişinde internetten özellikle kazalarda ekipmanı düşündüğüm bölgeye olan hasarları gösteren fotoğraflar aradım. Biliyorum biraz mazoşistçe ama çok etkili.

Şahsi tavsiyem bütçenin elverdiği ölçüde, alabileceğin en kaliteli uzun botu almak yönünde olur...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yarım bot şeklinde olanlarda var şu şekil

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...estars-S-MX-11

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakabı giymenin ne mantığı varkı arkadaşlar bot: ayak,ayak bileğini ve kaval kemiğinin yarısını korur dizlikte diz kapağının üs tu ve kaval kemiğinin gerı kalan kısmını korur ayakabı gıyersen korumadan ödün vermiş olucaksınız
    Abi sende güzel diyosun da yazın bot pişirmez mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her zaman diyoruz ya, nereye gidersek gidelim tam ve kaliteli koruma diye...

Şimdi "yarışa mı gidicen?" yaklaşımı bence doğru değil, çünkü yarış pistinde kaza yapman halinde seni yaralayabilecek maddeler çok daha az, dolayısıyla daha güvenli. Trafik öyle değil saatte 20km/s ile giderken tekerin bir çukura girse ve dengeni kaybedip düşsen kolunu bacağını nereye çarpacağın belli değil. Kaldırımlar, çevre arabalar, kıyma makinesi şeklinde bariyerler vs...

Dolayısıyla motor ne olursa olsun ve ne kadar kısa mesafeye gidiyor olursan ol tam koruma gezmek bence bir mecburiyet.

Şimdi ekipmanları alırken seninle aynı kararsızlığa ben de düşmüştüm ve çok beğendiğim oldukça da kaliteli bir kısa bot buldum, yani bilekte bitenlerden. Almadan önce son bir araştırma yapayım derken karşıma şu fotoğraf çıkı: Kaza fotoğrafı içerir!!!

Bunu gördükten sonra ilk işim gidip uzun ve tam korumalı bir bot almak oldu. Bundan sonra da yaptığım her koruma alışverişinde internetten özellikle kazalarda ekipmanı düşündüğüm bölgeye olan hasarları gösteren fotoğraflar aradım. Biliyorum biraz mazoşistçe ama çok etkili.

Şahsi tavsiyem bütçenin elverdiği ölçüde, alabileceğin en kaliteli uzun botu almak yönünde olur...
    Çok fena olmuş, hiç düşünmemiştim böyle olacağını yazın terletirse terletsin uzun botu alıcam. Teşekkürler arkadaşım yorumunuz için.
    dockerengin, sedailke, vejihi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    arkadaşım karar senın tabııkı nasılkı yaz sıcağında kaskı kafandan cıkarmıyosun botuda aynı manıkla düşünücen yada ayakkabı alıp kendini kandıracan karar senin bunlar benım görüşümdür doğru ve ya yanlış.
    havalandırmalı bot alın olmazmı emınım yazlık ve kışlık botlar vardır doğrumu?
    melo09 bunu beğendi.

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım karar senın tabııkı nasılkı yaz sıcağında kaskı kafandan cıkarmıyosun botuda aynı manıkla düşünücen yada ayakkabı alıp kendini kandıracan karar senin bunlar benım görüşümdür doğru ve ya yanlış.
    havalandırmalı bot alın olmazmı emınım yazlık ve kışlık botlar vardır doğrumu?
    Yok abi karar verdim terletirse terletsin uzun bot alıcam sağlığımdan daha önemli değil.
    sedailke bunu beğendi.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    doğru karar uzun bot yazı kışı yok bu işin
    dockerengin ve melo09 bunu beğendiler.

Ayakkabı yada yarım Bot'un hiç bir anlamı yok güvenlik için her zaman korumalı uzun bot olmalı yazın nasıl giyerim diyorsan içine yazlık termal çorap giymelisin
    melo09 bunu beğendi.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayakkabı yada yarım Bot'un hiç bir anlamı yok güvenlik için her zaman korumalı uzun bot olmalı yazın nasıl giyerim diyorsan içine yazlık termal çorap giymelisin
    http://www.feyizoglu.com/Yazlik-Bamb...p_45804.html#0

Bunun gibi mi abi, teşekkürler.

aynen tıpkısının aynısı çok konforlu çorap bende aynısını kullanıyorum
    melo09 bunu beğendi.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen tıpkısının aynısı çok konforlu çorap bende aynısını kullanıyorum
    Çok teşekkür ettim.
    blueway2 bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Fc-Moto Dhl ile yolluyor. Gümrük vergisini PTT kapıda alıyor bütçeni ona göre ayarla. Şaşırma sonra bu nerden çıktı diye
    melo09 bunu beğendi.

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc-Moto Dhl ile yolluyor. Gümrük vergisini PTT kapıda alıyor bütçeni ona göre ayarla. Şaşırma sonra bu nerden çıktı diye
    Almanyaya gidiyorum yaza doğru fc moto mağazasından deneyerek alıcam arkadaşım, yine de teşekkürler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçen gün aynı şeyi düşünüyordum.
    Sadece 30 tl fark olmasına rağmen ayakkabı aldım.
    O gün düştüm ve topuğumun yanındaki kaval kemiğinin yuvarlak çıkıntılı kısmı yere çarpıp zedelendi.
    Bot olsaydı birşey olmayacaktı.
    Nereden biliyorum.
    2 saat önce geçenkinden çok daha hızlı ve şiddetli bir düşüş daha yaşadım.
    Motor yaklaşık 50-60 mt sürüklendi . Ben yine aynı şekilde düştüm aynı yeri vurdum ve sol yanımda 30 mt kadar sürüklendim.
    Bu sefer bot ve dizlik vardı . En ufak bir acı hissetmedim.
    Bileğimdeki kırığın alçısından dolayı korumalı mont giyemediğim için sol dirseğim zedelendi. Mont olsaydı oda olmayacaktı.

Yani nekadar korunursan o kadar az acı hissedersin.

Bu arada İstanbuldaki arkadaşlar , hava karardıktan sonra yerler saçma sapan bir hale geliyor , dümdüz yolda düşürüyor insanı . Resmen sümüksü bir tabaka kaplanıyr nemin etkisi ile . Dikkatli olun.

Kullandığım bot smx plus modeline çook benziyor ve şu zamana kadar beni çok sakatlıktan kurtardı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)