Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Şarj Cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın Aleyküm
    Demin motomax'da dolaşırken gördümde http://www.motomaxonlineshop.com/h-tronic-al800-aku-sarj-ve-koruma-cihazi-pmu2147
    site vermek yasak değildir İnşAllah burda akü şarj aleti gördüm akünüzün aşırı dolmasını ve zarar görmesini engelliyormuş. Kış boyunca akünüz boşalmıyor, kendisini onarıyor, biten aküleriniz garajınızda tekrar doldurulabiliyor. Böle yazıyo peki ne kadar iyidir zararı v.s olurmu sizce alan arkadaşlar varmı ? fiyatıda uygunmuş eğer tavsiye ederseniz alan olup memnun kalan varsa ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    bunu bilmiyorum ama ben einhell BT-BC 8 aldım çok memnun kaldım hem motosiklet hemde araba aküsü şarz etme özelliği ve 6v 12v akü şarz etme özelliği var

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Ben kullanıyorum, orjinal alman malı. Zararı yok faydası var, ben çok memnunum, korkmadan alıp kullanabilirsin.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı sSameT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm
    Demin motomax'da dolaşırken gördümde http://www.motomaxonlineshop.com/h-tronic-al800-aku-sarj-ve-koruma-cihazi-pmu2147
    site vermek yasak değildir İnşAllah burda akü şarj aleti gördüm akünüzün aşırı dolmasını ve zarar görmesini engelliyormuş. Kış boyunca akünüz boşalmıyor, kendisini onarıyor, biten aküleriniz garajınızda tekrar doldurulabiliyor. Böle yazıyo peki ne kadar iyidir zararı v.s olurmu sizce alan arkadaşlar varmı ? fiyatıda uygunmuş eğer tavsiye ederseniz alan olup memnun kalan varsa ?
    Aleyküm selam.bu üründen yazın almıştım ve daha 1 ay önce kadar kullandım.motorumun aküsüne bi ampül bağlayıp şarzını baya bi bitirdim.sonra bu şarz aletiyle aküyü yaklaşık 24saat şarz ettim sonra motoruma taktım sorun yok tek marşta ve bu soğukta çalıştı.bide jawa motorum var onunda 6volt luk aküsüne aynı işlemi uyguladım sorun yok.
    Ama kendisini onarma işini bilemem.bozulan bi akünün onarımı olmaz diye biliyorum.

Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam.bu üründen yazın almıştım ve daha 1 ay önce kadar kullandım.motorumun aküsüne bi ampül bağlayıp şarzını baya bi bitirdim.sonra bu şarz aletiyle aküyü yaklaşık 24saat şarz ettim sonra motoruma taktım sorun yok tek marşta ve bu soğukta çalıştı.bide jawa motorum var onunda 6volt luk aküsüne aynı işlemi uyguladım sorun yok.
    Ama kendisini onarma işini bilemem.bozulan bi akünün onarımı olmaz diye biliyorum.
    Teşekkür ederim ben yanlış anlattım yada sen yanlış anlamış olabilirsin kardeşim/abim demek istediğimi biraz daha açıyım sana yani akünün şarjı azalınca şarj felan ettirmeyince temelli bitiyoya bitmeden önce felan takınca akünün ömrünü koruyomuş biten akü tabi ki geri gelmez

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    güzel bir ürün ama ben olsam bunu alacagıma sağlam bir akü alırdım.gerçi portatif kolay taşaınabılır ama ne bıleyım.yine faydalı bir ürüne benziyor

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir ürün ama ben olsam bunu alacagıma sağlam bir akü alırdım.gerçi portatif kolay taşaınabılır ama ne bıleyım.yine faydalı bir ürüne benziyor
    kış ları motor yatıyo sürülmüyo ve her yaz akümü alcam o yüzden böle birşey olursa dışarlardakide hızlı şarj felan diye duydum oda aküye bir nevi zarar verir gibime geliyo o yüzden böle birşey olursa yavaş doldurur iyi olur gibime geliyo ama olumsuz yönlerini bilmediğim için sordum yinede teşekkürler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bi akü alsanda hiç olmadık zamanda lazım oluyor bunlarda. bende bimden aldıydım 2 3 sene önce einhell marka halen daha kullanıyorum

peki bir zararı felan varmı canerol kardeşim ? peki aküye zarar gibi bir sorun varmı ? paylaşırsan sevinirim.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ben bi zararını görmedim benim kullandığımda şöyle bi durum var.
    ilk taktığımda akü boşsa 15 volt ile dolduruyor yavaş yavaş 14 13 e kadar düşürüyor kendi kendine.zaten aküyü eğer motorun sağlam şarj ediyorsa şarj aletinde öyle 10 20 saat kalmasına gerek yok 3 5 saat kalsa yeter.

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Bu motomax taki cihazdan bende almayı düşünüyorum aküm zayıflamış evde şarj etmeye işime yarasın yeter.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    şarj aletinin amper değeri, akünün amper değenin 10/1 i kadar olamlıdır
    9 amperlik bir aküyü 0,9 amperlik bir şarj aletiyle 5-10 saat şarj etmek gerekir
    akünün üstünde bu bilgiler mevcuttur
    yüksek amper ile şarj etmek durumunda akü kaynama noktasına gelebilir
    elektrolid seviyesinde düşme olur pek tavsiye edilmez
    ahmetunuver bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Az önce Motomax'a sipariş verdim. Bi gelsin bakalım ilk izlenimlerimi yazarım. Zira az kullandığım için CBF 1000'in aküsü cortlamış.
    loop ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce Motomax'a sipariş verdim. Bi gelsin bakalım ilk izlenimlerimi yazarım. Zira az kullandığım için CBF 1000'in aküsü cortlamış.
    Tam guven61 abi İnşAllah iyi bişeydirde bende alcam da , sana gelince bilgilendirme yaparsan sevinirim abi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Tam guven61 abi İnşAllah iyi bişeydirde bende alcam da , sana gelince bilgilendirme yaparsan sevinirim abi.
    Elbette...Kullandıktan sonra görüşlerimi yazarım.
    Sanırım bugün gelir.

Sanırım bugün gelir.
    İnşAllah abi gelince hemen resmini istiyom haa nasıl bişeymiş nasıl takılıyo öle bi çekersen sevinirim abi

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Sanırım bugün gelir.
    Akü hakkındaki yorumlarınız nelerdir? Bende almak istiyorum tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benim evde eski UPS vardı, kablolarını aküye bağladım :D Hem işe yarasın hem akü dolsun hesabı.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü hakkındaki yorumlarınız nelerdir? Bende almak istiyorum tavsiye edermisiniz?
    Evet Dental. Cihazdan çok memnunum. Aldığımdan bu yana falso vermeden çalışıyor ve artık motosikletim yattığında ''aküsü bitti mi acaba ?'' endişesi yaşamıyorum.
    Sürekli şarj ediyor. Akü dolduğunda şarjı kesiyor.

Bu arada kullanım kolaylığı adına, aküye fişli bir kablo eklettim. (Arka selenin altında duruyor) Cihaz tarafını da o fişe uygun hale getirdim. Şimdi bağlamak istediğimde seleyi sökmem gerekmiyor. (Akü CBF 600'de yan kapağın altında, CBF 1000 F'de sele altında)
    Bu arada cihazdan kestiğim maşaları atmadım. Onlara da uygun fiş ve ara kablo yaptırmak suretiyle, gerektiğinde diğer motosikletlerimde kullanabilmek için sakladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:20 ----------

İnşAllah abi gelince hemen resmini istiyom haa nasıl bişeymiş nasıl takılıyo öle bi çekersen sevinirim abi

Samet, hakkını helal et kardeşim. Unutmuşum. (Yaşlılık başa bela)
    Vakti geçmiş olsa da, en kısa zamanda fotograflayıp buraya ekleyeceğim.

Trabzon sürmene de balıkçı barınağım var. Komşu barınaktaki arkadaşın teknesinin aküsü bitmişti , bu cihazdan almış,aynısından. Akşamdan yatırıyor şarja sabaha kadar eski haline kavuşuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)