Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yolda yamaha x-city 250 mi honda cbr250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

genelde uzun seyahatlerde kullanmak için alacağım.dünden beri araştırıyorum kafama en çok yatan iki model bu ikisi.
    uzun yolculuklarda hangisi daha rahat olur ve daha az yorar? birde yakıt durumları nasıl hangisi daha az yakar ?
    fiyat olarak hemen hemen aynı sayılır. yamaha x-city 250 100.200 tl honda cbr 250 de 11000 tl. bi de bayiler 3-5 indirim yapıyorlar mı ?
    motor piyasasını pek bilmiyorum. sıfır alacağım büyük ihtimalle. ne kadar indirim alabilirim bayilerden?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    biri scooter biri sport motor hocam.çok farklı tarzlar bence sen tarzına karar ve önce.
    bir de uzun yol konfor istiyorsan 250cc nin en kaliteli konforlu motoru inazumaya bakın.çok hızlı olmaması eksik yönüdür.

inzumayı da inceliyorum ama yedek parça,servis, ve ikinci elde satışının zor olduğunu okudum.
    tek kendim olsam tarzım racing olur kesinlikle ama iki kişiyiz.onun için uzun yolculuklarda konfor arıyorum birazda ekonomi tabiki

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı aragon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inzumayı da inceliyorum ama yedek parça,servis, ve ikinci elde satışının zor olduğunu okudum.
    tek kendim olsam tarzım racing olur kesinlikle ama iki kişiyiz.onun için uzun yolculuklarda konfor arıyorum birazda ekonomi tabiki
    İnazuma en ideali ama ikisi arasında kaldıysan uzun yol için X-city çok daha komforlu. Hem oturuş pozisyonu rahat hem de artçı ile rahat edersin.

Cbr 250 de çok uzun yol yapmadım. En uzun 350 km yi tek mola ile gittim. Yordu sayılmaz. Ama hakikaten rahat motor istiyorsan uzun yol yapacağım diyorsan Cbr 250 alma. Eski bir Cbr sahibi olarak söylüyorum bunu. Cbr250 sahibi arkadaşlar motosikletlerinden indikten sonra gerçekten rahat bir motosiklete oturur oturmaz anlayacaklar ne demek istediğimi. Xcityi şehir içinde kısa süreli sürdüm. Ama uzun yolda rahatlığı ve rüzgar yememesiyle Cbr den çoook daha rahat olacağına eminim.

Cbr de çok şekil duruyor ama

Gelelim artçının durumuna: Cbr tam olarak rr motor değil ama spor bir oturuş pozisyonu var ve Artçınız ya üstünüze yığılacak yada dik durmak için fazlasıyla performans harcayacak. İki kişi tek mola ile 150 km kadar gittim. Artçı arkadan tuttu ve üstüme hiç bir baskı yapmadı, yani benim için çok bir şey değişmedi ama arkadaş yorulduğunu söyledi. Bu durum Vstrom da hiç olmuyor mesela. Xcity de de olacağını sanmam. Sen de rahat edersin artçında.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma en ideali ama ikisi arasında kaldıysan uzun yol için X-city çok daha komforlu. Hem oturuş pozisyonu rahat hem de artçı ile rahat edersin.

Cbr 250 de çok uzun yol yapmadım. En uzun 350 km yi tek mola ile gittim. Yordu sayılmaz. Ama hakikaten rahat motor istiyorsan uzun yol yapacağım diyorsan Cbr 250 alma. Eski bir Cbr sahibi olarak söylüyorum bunu. Cbr250 sahibi arkadaşlar motosikletlerinden indikten sonra gerçekten rahat bir motosiklete oturur oturmaz anlayacaklar ne demek istediğimi. Xcityi şehir içinde kısa süreli sürdüm. Ama uzun yolda rahatlığı ve rüzgar yememesiyle Cbr den çoook daha rahat olacağına eminim.

Gelelim artçının durumuna: Cbr tam olarak rr motor değil ama spor bir oturuş pozisyonu var ve Artçınız ya üstünüze yığılacak yada dik durmak için fazlasıyla performans harcayacak. İki kişi tek mola ile 150 km kadar gittim. Artçı arkadan tuttu ve üstüme hiç bir baskı yapmadı, yani benim için çok bir şey değişmedi ama arkadaş yorulduğunu söyledi. Bu durum Vstrom da hiç olmuyor mesela. Xcity de de olacağını sanmam. Sen de rahat edersin artçında.
    Yerinde bir açıklama olmuş , söylenecek başka söz yok .

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Uzun yolda yamaha x-city 250 mi honda cbr250 mi?

Dogru cevap = Yamaha X-City 250
    http://ozdilek.wordpress.com/2013/07...0-km/#more-897

Motosikleti
    honda cbr 250
    cbr 250

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    İndirim durumunu sormuşsun bende ona cevap veriyim.Ankara Efe Honda cbr 250 r için 10.500 diyor.Yani 500 tl lik bi indirim yapıyor...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    CBR 250'ye bir lafım yok ama uzun yol için x-city'den şaşma derim.ben ADANA'da yamaha bayisinde çalışıyorum.x-city 250nin koltuk konforuna diyecek yok.hem sürücü,hemde artçı için oldukça komforlu.x-city'nin başka + ları da var.arka çanta taşıma aparatı üzerindedir(ki dökümdür/oldukça sağlamdır),ön camının 4 yukarı/aşagı yükseklik ayarı vardır.
    geçen yıl bir arkadaşımla beraber MANAVGAT festivaline 2 motor gittik,onda x-city vardı,bütün kamp malzemelerini yükledi ve birlikte yeri geldi140-150 gittik.tavsiye ederim.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    uzun yol yapacaksan x city tabikide sorulacak soru mu bu sormamış kabul ediyorum

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yamaha X-City 250
    www.erkakurye.com

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2012-three-clour-sifir-tadinda-firsattir-146338403/detay

ilandaki motoru ciddi düşünüyorum ama motorun sahibi son 8600 tl olur dedi.
    sizce fiyatı nasıl. birde motosiklet alırken nelere dikkat etmek gerekir. arabalardaki gibi km ile oynama yapılıyor mu?
    bulunduğum yere yakın olduğu için bu motora bakmak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)