Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Size göre motorsiklet nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Motosiklet ailenin bir parçasıdır.Sen onu küçük bir aileye soktuğun gibi, o da seni koca bir aileye(camia) sokar.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ufak bir kazada yerde sürüklenirken bile o na bişi oldumu ? diye merak edebileceğiniz tek cansız varlıktır
    Ahmanamra, wolrath ve cece89 bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    40 yaşında anneme kullandığımı hala söyleyemediğim, 13 yaşında kızımın arkama binmekten korkarken, 9 yaşındaki oğlumdan ise anahtarı sakladığım;
    eşimin motordan vazgeçmem için her gün dua ederken, hayabusa'yı gösterince "asla bunu alamazsın, ben nasıl oturacağım arkasına" dediği;
    tamamen kişisel; sevenin sevdiği; sevmeyenin tırstığından 40 bahane bulduğu...
    En ucuz saçma sapan arabaların 50 bin TL olduğu ülkemde, o parayı kralını alabileceğin, (görece ucuz);
    Az yer çok basar
    En çabuk ulaşım aracı...

Hani bazen eldiveni unutursun da, parmakların donar. "Daha da hayır gelmez bu parmaklardan" dersin. Yada "pantolona gerek yok ya 2 adım dersin" binersin de az sonra "3'lü takım" 10 yaşındaki boyutuna küçülür. "Keşke ucuna ip bağlasaydım" dersin çiş için durduğunda soğuktan aleti bulamayınca; İşte o anlarda bile trafikte arabasında yayılıp gevreyenlere; buğulu kaskın arkasından, yarım göz acıyarak bakmaktır motor, sümüklerin donmuş vaziyette...

Kardeşin kardeşi sallamadığı, komşunun komşuyu tanımadığı, sokak ortasında adam soysalar herkesin arkasını döndüğü memlekette, motorcuya dayılananları görünce, tanısın tanımasın diğer motorların durduğu "nooluyo birader" dediği, sağa çekip motorunun orasına burasına baksan 10 dakikada 10 motorun yavaşlayıp yardım lazım mı diye işaret ettiği bir gizli kardeşliktir motor.

Forumlarda herkesin kral motorcu olduğu, mangalda külün kalmadığı, herkesin ayrı telden çaldığı, ne dersen de illa tersinin doğruluğu için kavga çıkabileceği, gene de her haltı o forumlardan öğrendiğin için devamlı kontrol ettiğin bir camiadır motorcu alemi...

Binmeyene binenin "bin" demediği; Ama her binmeyenin, binene "in" dediği, sevdiklerinin dırdır vesilesi, olura düşersen saklamaya çalıştığın (dırdır katsayısı 10 la çarpılır bir anda) bir mücadeledir.
    Ahmanamra, wolrath, crxforever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Öyle bişeydir ki. Onun için hatunu terk edersin mesela. Mesela düşüpte ayağın altında kaldığında motor zarar görmesin diye nazikçe tepiklersin.Kıyamazsın ona. Çevren bir anda değişir. daha önce kardeşim dediğin adamları bile ayda bir görür olursun çünkü yerine yol arkadaşları gelmiştir onların ve iş güç dışında vaktinin bir çoğunu onlarla geçirmeye başlarsın ve kardeşim dediklerine yenilerini eklersin. Dedikleri gibi yolda kenarı çeksen geçen 4 motordan 3 durup sorar yardım lazımmı diye. Hiç tanımadıklarınla saatlerce sohbet ettirir. Ortak aşktır çünkü koca bir camia için motor.Hele elin anahtar tutuyorsa dağatıp toplamanın verdiği zevki gezmek vermez bazen. Ama benim için en büyük anlamı araziye girdiğimde doğaya karşı verdiğim mücadeledir. Ruhu dinlendirir. Hele ki sağnak yağmurda bazen - 10 larda , tipiden göz gözü görmezken buzun üstünde gitmeye çalıştığında. Sanırım başka hiç bir sevda böyle saçmalatmaz adama.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    *her guneşli pazar günü kavga meselesidir.

*alısverıs yaparken 1tl nın hesabını yapmak ama kendısıne 1xxx tl ler harcarken 1sn dusunmemektir.

*dizel otomatik araban 6.7 degıl 6.8 yakınca kufretmek ama 200km de bır depo doldurunca aslanım hakedıyor diyebılmektir.

*karşıdan arkadaşların cagırdıgında IBB trafıge bakmadan direk evden cıkabılmektır.

*eve geldıgınde montu asarken egzoz kokusunu snif snif ıcıne cekmektır.

*arabayı yıkamaya usenırken,2 saat ıncık cıncık parlatabılmektır.

*kontagı actıktan sonrakı homurtuyla beraber "ne var la orda" bakıslarını toplamaktır.

*oturus pozısyonundan mutevellıt opusmek,sevısmek 250kmh civarı orgazm olmaktır :D
    cece89 bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Yola çıkıp... "Imm bugün nereye gitsem?" demektir.

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    4 tekerciler gibi bir yere gitmek için araca binmek değil, aksine motosiklete binmek için bir yere gitmektir.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    en yakın arkadaşımdır. Aşkımızın meyvesidir

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Kimileri icin hatundan ayrılma sebebidir
    +almayacaksin o motoru gezmek istiyorsan araba alirsin beraber gezeriz ya motor ya ben diyen hatuna kendine hiç şans tanimiyorsun diyebilmektir

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bana sorarsan : hayattan kaçış
    babama sorarsa: itlik
    anneme sorarsan: allahım sen evladımı bana bağışla
    karıma sorarsan: sat şunu çocuğunla ilgilen
    kardeşime sorarsan: ulen adam ol az
    komşuma sorarsan: seninki aptallık
    mahalleliye sorarsan: o motorlu serseri
    minibüsçüye sorarsan: ezilecek böcek
    taksiciye sorarsan: slalom atan ya....
    ....
    ....
    ...
    ...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Aykırılık...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)