Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bendeki motosiklet sevgisi ve hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsxr1000
    Merhaba arkadaşlar öncelikle yaşım 18 bundan 6 sene önce ailem motosiklete cok karşıydı. Motosiklete hevesim abime özenmemle başladı diyebilirim. Bisikletimi satıp 12 yaşında 200tlye aldıgım mobileti ailem gözümün önünde parçalıyıp hurdaciya verdiler. Ozamanlar motosiklet aşkı inanılmaz derecede arkadaşımın cin malı motosikletine binerken cok farkı heyecan degişik duygulara bürünüyordum tabi babamın beni sürerken göresiye kadar birgün bana söz verdi 1 yaz boyunca calışırsam bana motosiklet alacagını söyledi bütün yaz boyunca calıştım tabi babamin verdigi sözü tutmadi. Karar verdim paramı toplayıp kendim alacaktım. Tabi ozaman hala babamı ikna etmeye çalışıyorum odamda ybr125 resimleri falan ama ortada ikna olmayan bir baba bütün kiş boyunca biriktirdigim parayla dogru cin malı motosiklet satan bayiye gittim. Bayi sahibiyle anlaşıp parayı verdikten sonra benden kimligimi istedi plaka icin kimligi verdigimde yaşım ortaya cıktı 15 yaşındaki cocuk cebinde 2.bin lira parayla motosiklet aliyor adam kıllandı nerden buldun parayı falan soru soruyor (ailemden çaldıgmı düşünüyor) parayı biriktirdigimi kendi param oldugunu soyledim. Birinin vasiyeti altında verecegini söyledi bayiinin karşısındaki babamın esnaf arkadaşı aklıma geldi rica edip babama söylememesi karşılıgında anlaştık ilk motosikletime heyecanla binerken peder beyden 1 saat sonra telefon -nerdesin lan? +dolmuştayım baba -cabuk o motoru geri ver +vermem öldürsen vermem -yanıma gel +tamam. Hain arkadaşı ispiyonlamış beni Yanına gittigimde motoruma baktı kimligini uzattı git motoru benım uzerime yap dedi. Dunyalar benım oldu tabi babamla anlaşma yaptık okullar acılınca motora binmeyecektim. Verdigim sözde durmayınca motorumu elimden aldı ve sattı evde kavga görültü motorumun parasını hesabıma attı. Ben dururmuyum hemen cektim parayı ve ikinci cinli motorumu aldım motoru arkadaşımın üzerine yapıp 6 ay kaçak bindikten sonra yakalandık peder beye gene kavga gürültü motorumu almadı.
    Cinlinin masrafından usanıp ilk japon motorumu aldım cbr125 artık peder bey motosiklete karışmıyor aldıgım motora yorum yapıyordu cbrye 20. Bin km binince artık yetmediginden sikayet ediyordum cbr125ide satınca ne alsam diye düşünürken 17 yaşında kawasaki er5in buldum kendimi hem hızlı hemde bir japon. Er5 fazla binemedim 15 bin km bindim. Bukadar fazla yakan ve az güç üreten motosiklete binecegime satarım güçlüsüne binerim hesabı yaparken sattım.
    gecen hafta hayalimi süsleyen motosikletimi aldım 2009 model gsxr1000 18 yaşında hayalleime ulaşabilmemin mutlulugunu yaşıyorum şuan garajımda mavi beyaz bebek duruyor. Benim gibi gençlere tavsiyem herşeyin zamanını beklemeleridir zamanla herşey oluyor birisi ozaman 18 yaşında buna bineceksin dediginde inanmazdım sabır yeterlidir. Ailede birsüre sonra bu duruma alışıyor.
    Marka motosiklet kullanıcılarının cinli motosiklet kullanıcılarını motorcudan saymamalarını, selam almayışlarını yaşadım cinli motosiklete biniyorum diye bmw gsciler racingciler benden selam almıyorlardı allah allah önemli olan iki teker üzerinde olmak degilmiydi?
    Ben bu olayları yaşadıgım icin bütün motorculardan selam alıp veriyorum. Tekeriniz düz bassın arkadaşlar saglıkla güvenle
    sajad ır bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gt 650 naked
    er 5 ten sonra gsr 1000 allah yardımcın olsun

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Harclik lami hangi kanal
    www.erkakurye.com

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    İdo da harçlıklarını biriktirip Camaro SS almıştı o geldi aklıma...
    turkish39 bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Şimdi babanı daha iyi anladım.
    langırt bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hayırlısı olsun...
    benim maceramda evde otururken babam motor alacaz dedi
    onada küçükkün babası almıyormuş kaçak mobilet kiralayıp ona biniyolarmış
    1 2 hafta araştırdıktan sonra ilk motorumu aldım...
    benim hiç aklımda yoktu yok motor alalım falan diye...gene bu olayın benzeri bağlama aldı 1 tane durduk yere seni bağlama kursuna yazdıracam dedi gene küçükken çok istemiş gene almamışlar bana çaldırıyor şimdi
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hikayeyi ibret olsun diye paylaşmışsın ama ben ibretlik bir şey göremiyorum. neredeyse yaptığın her hareket yanlış... umarım dikkatli kullanır ve uzun yıllar motora binersin.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çinlilere laf yok,biz onların sayesinde motor seviyoruz.. nerde o eski janjanlı scooterlar

Motosikleti
    Babanda da iyi sabır varmış.Bir iki tamam da kaç sefer arkasından iş çevirmişsin.Ben olsam aldığın motordaki benzini çekip seni yakardım ibret olsun diye.
    serdar1547 bunu beğendi.

Baban zaten motora karşı değilmiş.

Yaptıklarını yapsam o motoru monte ederdi.
    yasin.33 bunu beğendi.

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Harçlıklar dolgun olunca.Çareler tükenmiyor.
    Yaşlarımız aynı ama gEnç iz gaz kolu sabit tutamıyoruz dikkat et kardeşim.
    Tekerin düz bassın

Motosikleti
    Gsxr1000
    Alıntı Rider95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harçlıklar dolgun olunca.Çareler tükenmiyor.
    Yaşlarımız aynı ama gEnç iz gaz kolu sabit tutamıyoruz dikkat et kardeşim.
    Tekerin düz bassın
    Harçlık okadarda dolgun degil
    2 yıldır çalışıyorum maaşım biraz ortalamanın üzerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babanda da iyi sabır varmış.Bir iki tamam da kaç sefer arkasından iş çevirmişsin.Ben olsam aldığın motordaki benzini çekip seni yakardım ibret olsun diye.
    Aslında babam bu huyumu seviyor kendi başıma iş yapmama kızmıyor. Gsxr1000 den önce babamdan habersiz araba aldım tek kızdıgı nokta arkadaşımın üzerine yapmam oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hikayeyi ibret olsun diye paylaşmışsın ama ben ibretlik bir şey göremiyorum. neredeyse yaptığın her hareket yanlış... umarım dikkatli kullanır ve uzun yıllar motora binersin.
    İbret olsun diye paylaşmadım. Bana göre dogru sana göre yanlış bakış acısına baglı. Ozaman durum bunu gerektiriyordu.

Motosikleti
    Her ne kadar yanlış yollardan da olsa olan olmuş hedefine ulaşmışsın, önemli olan da bu herhalde.
    Ne diyelim kazasız belasız, dikkatli kullan yaşın genç kaptırma kendini altındaki motora.
    Gaza gelme ki uzun uzun motosiklet anıların olsun..

adı üstünde hikaye işte güzel hikayeydi ama bundan romanda olur

Motosikleti
    Gsxr1000
    Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı üstünde hikaye işte güzel hikayeydi ama bundan romanda olur
    Foruma botlar dadandı.. Yoneticilerin ilgilenmesi lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)