Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hirsiz motoruma zarar vermis, sigorta karsilar mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az once arkadastan evime gitmek icin sokaga indim motosikletimi yerde buldum.
    Anahtar deligini muthis kurcalamislar, arka fren calismiyor nerdeyse bosalmis gibi, egzoz kapagi kirilmis.
    Polise gitsem tutanakla sigortaya karsilatabilir miyim? Yoksa hic ugrasmiyim mi? Acil cevap :/
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sigortayı hiçbir şekilde bağlamaz bu durum sigorta kaza anında suçlu isen karşı tarafın masrafını öder.
    Motoru götürmediklerine şükür et

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sigorta şirketi kaza masrafını ödememek için 40 takla atıyor bu konuya cevap bile vermez

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kasko olsa karşılardı,trafik sigortası karşılamaz diye biliyorum öyle olsa millet yedek parça diye bu kadar şikayet etmezdi

tesekkurler

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Hırsız değildir o,biri motoruna bilerek zarar vermiş bence

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    allah bin türlü belalarını versin bunların.

sana tavsiyem kaliteli bir alarm taktırman çok faydası var. sen duymasan bile alarm bu gibi olaylar için çok caydırıcı.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Trafik sigortasi sadece trafikte olan hasarlari oder.

benim de gece alarmım öttü. camdan baktım kimseyi göremedim. sabah baktım uzunlar açık başka bir sorun görünmüyor. alarm baya caydırıcı oluyor gerçekten.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    trafik sigortası kaza anında sadece haklı olanın hasarını hatalı olan taraf karşılar kendi hasarını karşılamaz
    kasko ise kendi hasarınıda karşılar kaza, doğal afet , hırsızlık gibi.

Kesinlikle hirsiz, su parcayi sokmedenn anahtari yerine oturtamadim, icine kacirmislar.

Hep garajda tutarim, sokakta asla birakmam motoru, iki saat oturmak icin ugradim arkadasa, icim rahat olmadigindan arada bi balkondan baktim ama yarim saat kirk dk once duran motosiklete neler yapmislar.
    Allaha sukur kilidi acamamislar yoksa goremezdimsanirim tekrar.
    Bunlara ceza vermedikleri icin boyle rahatlar, ilk defa basima geldi. cok uzgunum..

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grenajda hasar olsaydı başka bir (sigortası/sahibinin ehliyeti olan) motorsikletle çarpışmış gibi gösterip hasarı karşılatabilirdin. Şahsen yapmadığımız şey değil

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    geçmiş olsun dostum, alarm kullandırmaya zorluyolar adamı.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    hırsız yakalanırsa ve hırsız senin motoruna o hasarı kendi motorlu vasıtasıyla vermişse, hırsızın trafik sigortası senin zararını karşılar.

trafik sigortası sizin aracınıza gellen hasarı ödemez. zorunlu mali sorumluluk sigortasıdır adı.yani başkalarına olan sorumluluğunuzu karşılamak için vardır.

burda siz başkasına zarar vermediğiniz için sizin sigortanız birşey ödemez.karşı taraf diye birşey de olmadığı için yaşadığınız olayda, kendi cebinizden yaptıracaksınız.hırsız bulunursa o kendi cebinden yaptıracak.bulunup yaptırmazsa mahkemeye verilebilir.

kasko bu yaşadığınız durumlar için vardır.aynı olayda kaskonuz olsaydı karoser hasarınızı karşılar ve poliçe teminatına göre 1000-1500 tl gibi bir bedele kadar kontak-anahtar sistemizi değiştirirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajda hasar olsaydı başka bir (sigortası/sahibinin ehliyeti olan) motorsikletle çarpışmış gibi gösterip hasarı karşılatabilirdin. Şahsen yapmadığımız şey değil
    suçlu sen bulunursan yine senin grenajını ödemezdi karşı tarafın sigortası.düzmece kaza görüntüsünde senin grenajını ödemek için karşı tarafı suçlu göstermenizide diğer işbirlikçin kabul edecek miydi?seneye daha fazla sigorta primi ödeme gibi..?artık tüm sigorta konularında geçmişte yaşanan herşeye bakılıyor.sonra o işbirlikçi arkadaş gelip buraya yazacak "aynı yaşta arkadaşımla aynı aracı aldık ona 300 çıkan sigorta bana 400 çıktı diye. ;)
    buberk, pistolpitt ve wolrath bunu beğendiler.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    kasko varsa karşılar. trafik karşının hasarlarını öder. geçmiş olsun

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    geçmiş olsun kardeşim izmirde olmazdı böyle şeyler hangi semtde yaşadın olayı ?

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsız yakalanırsa ve hırsız senin motoruna o hasarı kendi motorlu vasıtasıyla vermişse, hırsızın trafik sigortası senin zararını karşılar.

trafik sigortası sizin aracınıza gellen hasarı ödemez. zorunlu mali sorumluluk sigortasıdır adı.yani başkalarına olan sorumluluğunuzu karşılamak için vardır.

burda siz başkasına zarar vermediğiniz için sizin sigortanız birşey ödemez.karşı taraf diye birşey de olmadığı için yaşadığınız olayda, kendi cebinizden yaptıracaksınız.hırsız bulunursa o kendi cebinden yaptıracak.bulunup yaptırmazsa mahkemeye verilebilir.

kasko bu yaşadığınız durumlar için vardır.aynı olayda kaskonuz olsaydı karoser hasarınızı karşılar ve poliçe teminatına göre 1000-1500 tl gibi bir bedele kadar kontak-anahtar sistemizi değiştirirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

suçlu sen bulunursan yine senin grenajını ödemezdi karşı tarafın sigortası.düzmece kaza görüntüsünde senin grenajını ödemek için karşı tarafı suçlu göstermenizide diğer işbirlikçin kabul edecek miydi?seneye daha fazla sigorta primi ödeme gibi..?artık tüm sigorta konularında geçmişte yaşanan herşeye bakılıyor.sonra o işbirlikçi arkadaş gelip buraya yazacak "aynı yaşta arkadaşımla aynı aracı aldık ona 300 çıkan sigorta bana 400 çıktı diye. ;)
    bizde 3 5 tane kurye motoru olduğu için her halukarda pirim ücretleri kol gibi geliyor

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptığın hırsızlık biliyorsun değil mi?

Kıyamet yaklaşıyor. İnsanlar yaptığı hırsızlığı alenen ifşa ediyorlar. Allah'ım sen ıslah et yarabbi.
    mitmuallim ve sedat_57 bunu beğendiler.

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın hırsızlık biliyorsun değil mi?

Kıyamet yaklaşıyor. İnsanlar yaptığı hırsızlığı alenen ifşa ediyorlar. Allah'ım sen ıslah et yarabbi.
    Geçen yıl aynı motordan 100 alıp bu yıl 300 alan şirketler hırsız değil de benmi hırsızım? Gözüne gözlük tak

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Geçen yıl aynı motordan 100 alıp bu yıl 300 alan şirketler hırsız değil de benmi hırsızım? Gözüne gözlük tak
    senin gibiler yüzünden gecen sene 100 alırlarken bu yıl 300 alıyorlar, yoksa düzenbazların hasarlarını nasıl karsılayacaklar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)