Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter a motor yağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motoran ninety
    selamunalyküm arkadaşar... scooterımın geçen gün yağını kendim değiştirdim.... motoran ninety scooterım... 90 lık bir motor.... koyduğum yağ ise Shell Advance AX3.... 20w 50.... bu yağı koydum ama galiba bunu yazın koymam lazımmış..... ben bu yağı koydum ve motoru kullanıyorum sizce bi sorun olur mu??? birde bu yağı kaç km de bi değiştirmem lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Herkes ahkam kesecek ama kitapçıkta ne yazıyosa o.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    birşey olmaz sağdece soğuk havalarda ilk çalıştırmada sıkıntı çekebilirsin o da marmarisimizde sıkıntı yaratmaz.
    marmaris incinin ordaki shell de scoot 10 40 yağ 15 lira aklında bulunsun ,benimde yakında yağsını degiştirmem lazım.
    en son motorcuda değiştirdim 1000km sonra yazmış ancak 2000 bin diye aklımda kalmış .
    şuda ek bilgi otomobillerde 10.000 de değişiyor biz on kere değiştiriyoz haksızlık gibi birşey bizlere
    cimi382 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey olmaz sağdece soğuk havalarda ilk çalıştırmada sıkıntı çekebilirsin o da marmarisimizde sıkıntı yaratmaz.
    marmaris incinin ordaki shell de scoot 10 40 yağ 15 lira aklında bulunsun ,benimde yakında yağsını degiştirmem lazım.
    en son motorcuda değiştirdim 1000km sonra yazmış ancak 2000 bin diye aklımda kalmış .
    şuda ek bilgi otomobillerde 10.000 de değişiyor biz on kere değiştiriyoz haksızlık gibi birşey bizlere
    motor hacmi küçüldükçe içine konulan yağda küçülüyor az miktarda yağda doğal olarak daha hızlı ömrünü tüketiyor. birde motorlar yüksek devirde çalışıyor buda yağın ömrünü azaltıyor..
    motorcu48 ve cimi382 bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bulabilirsen 10w40 scooter yağı

bulamazsan 10w-40 mobil 2000 otomobil yağı.

20w40 veya 20w50 bu havada olsun yazın olsun o motora eziyet demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)