Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motorumu sıfır düşünüyorum ama yine de sorayım

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Hayırlı günler abilerim, kardeşlerim. Bildiğiniz üzere 2014 model daelim 250 scooter almak için pusudayım. Çok fazla fiyat artışı olmazsa(ki beklemiyorum), daelim s3 advance 250'nin 2014 modelini alacağım. Sanırım daelim s4 olarak çıkacak. Plaka ruhsat derken 10bine denk geliyor. İkinci el alırsam 8 bin civarına 2013 model s3 bulabiliyorum. Ama motoru sıfırdan alıp rodajını bakımlarını düzgün bi şekilde, malımın kıymetini bilerek yapmak istiyorum. Yine de aklıma 2. el seçenekleri gelmiyor da değil. Biraz birikmişim var üzerine kredi çekip sıfır mı alsam yoksa direk az kullanılmış bir s3 mü alsam diye sormak istedim. Başka seçenekleri düşünmüyorum. Önceliğim kesinlikle sıfır almak ancak sizin de yorumlarınızı dinlemek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    satmıyacam diyorsan 0 al.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmıyacam diyorsan 0 al.
    3-4 sene kullanmayı düşünüyorum

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ikinci ellerin ne sorunu var ki 2 bin tl fazla ödeyeyim...öyle insalar var ki alıyor biniyor satıyor model yükseltmek için öyle bir adamdan motor alınır.

şöyle düşün, 2000-3000 km yi sen hayli hayli yaparsın. 3-4 sene sonra o 2. el motor 10000 km olur..sıfır alırsan 8000 km olur.

satsan zararın 2000 tl daha çok artacak.neden ? sıfır aldın.. baktım az önce o kadar çok sıfır ayarında var ki, yeter ki paran cebinde olsun..

ben mesela, cbf150 aldım.. sıfıra param yetiyordu. ama full çantalı korumalı navigasyonuna kadar 2. el aldım 4600 eydi sanırım.. sıfırı sade motor 5000 tl y geliyordu.. bin basma rodajıyla uğraş ilk bakımlara para ver vs gerçekten büyük stress.

S3 diyorsun da, bindin mi motora. ona eşdeğer diğer motorları da gördün mü sürdün mü ? bunları göz önüne almalısın..

S4 ü bekleme bence. bak ben motoru aldığımda 9990 tl idi. şu anda motorun sıfır fiyatı 11300 tl. aradaki farka bak. fiyat gittikçe artar. ben aldığımda S3 8700 tl idi sanırım şimdi nedir bilemem

bence ikinci el al..tam alma zamanın. hem kış fiyatlar ucuz.. sıfır alacaksan da şimdi al giderek fiyatı artar..
    birGarip..

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci ellerin ne sorunu var ki 2 bin tl fazla ödeyeyim...öyle insalar var ki alıyor biniyor satıyor model yükseltmek için öyle bir adamdan motor alınır.

şöyle düşün, 2000-3000 km yi sen hayli hayli yaparsın. 3-4 sene sonra o 2. el motor 10000 km olur..sıfır alırsan 8000 km olur.

satsan zararın 2000 tl daha çok artacak.neden ? sıfır aldın.. baktım az önce o kadar çok sıfır ayarında var ki, yeter ki paran cebinde olsun..

ben mesela, cbf150 aldım.. sıfıra param yetiyordu. ama full çantalı korumalı navigasyonuna kadar 2. el aldım 4600 eydi sanırım.. sıfırı sade motor 5000 tl y geliyordu.. bin basma rodajıyla uğraş ilk bakımlara para ver vs gerçekten büyük stress.

S3 diyorsun da, bindin mi motora. ona eşdeğer diğer motorları da gördün mü sürdün mü ? bunları göz önüne almalısın..

S4 ü bekleme bence. bak ben motoru aldığımda 9990 tl idi. şu anda motorun sıfır fiyatı 11300 tl. aradaki farka bak. fiyat gittikçe artar. ben aldığımda S3 8700 tl idi sanırım şimdi nedir bilemem

bence ikinci el al..tam alma zamanın. hem kış fiyatlar ucuz.. sıfır alacaksan da şimdi al giderek fiyatı artar..
    Öncelikle motoru çok araştırdım, gittim gördüm kullandım. Dediğim gibi başka seçenek düşünmüyorum. Gerçekten temiz 2. el bulmak şans işi. Adam gelip sana bunun rodajı yeterince düzgün yapılmadı, şurasından ufakta olsa bi ses geliyor ama dikkate almaya değmez gibi şeyler söylemiyor. 2. el yerine sıfır alsam satış zararım 2bini geçmez. Ama bunlar kesin şeyler değil. Ben zaten işin satma kısmını şuan düşünmüyorum. İlk motorumdan dolayı büyük bi güvensizlik var bende 2. ele karşı.

2.el temizini denk getirebilirsen kaçırma derim

Ama 8 bintl ye yarış motoru tipli çok güzel motorlar var.onları da bir düşün derim.gözler üzerinde olur..

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Ben de inazuma bakıyordum. Motorun sıfır fiyatı 11.000, adamlar 10.500 istiyor.
    8-8,5 arası temiz bulursam ikinci el düşünürüm. 9 veya daha fazla vereceğime sıfır alırım.

Şimdi fuarı bekliyorum. inazuma S yada CBR250 bakacağım. Muhtemelen fuardan sıfır alırım.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Sıfır herzaman sıfırdır.. İlk marş,ilk benzini fulleyişin tadı bile başkadır. Plakası çıkmış ama 500+- km ye kadar kullanılmış falan bulabilirsem ve fiyatıda 1-1,5 falan düşükse ancak o şekilde 2.el düşünürüm..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)