Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

600 motorsiklet dün İstanbulda Bağlandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    2 Mayıs 2006 itibari ile toplam 6000 motor bağlandı . Tek tek çeviriliyor artık . Ve işlemde bir yavaşlama yok . Sürekli aynı baskıda operasyon devam etmektedir . Ehliyetsiz yola çıkmamanız düşünmemeniz tavsiye olunur . Öğlen yemek getiren çocuk bile yemeği getiremedi bağladılar .

Sadece dün bağlanan motosiklet sayısı İstanbul da 600 Perşembe 20.4.2006 ve o günden sonra bugüne kadar yaklaşık her gün 250 -300 motor bağlanıyor

Toplam bağlanan motor sayısı 4000 i geçti .
    Fakat durum motorsiklet sayısı ile A2 sayısı arasındaki farktan kaynaklanıyor .

Yaz sonuna kadar bu operasyon devam edecek .

kaynak : motorların bağlanması ile ilgili bilgi . birinci ağızdan direk sayıyı emniyetten öğrenilmiştir. TV de haberlerde 3 kere haber olmuştur .

emre1159 :

Valla istanbulda az bu sayı bursa'da yaklaşık bu ayın başından beri 2000 i geçik motor bağlamışlar hatta biri 10 gün önce ceza yemiş ve polisler tekrar durdrumuş bu sefer adam isyna ederek motoru yakıp kayıplara karışmış.

cenngiz :

her gün düzenli olarak motosiklet le işe gidip geliyorum. 96 yılından beri A2 ehliyet sahibiyim. düne kadar ehliyetimi kimlik işlevi haricinde kullanmam gerekmemişti. ama dün (20 nisan perşembe) zincirlikuyu, darphane, ve beşiktaş meydanı olmak üzere tam 3 yerde polis durdurup evrak sordu.

en sonunda dayanamadım sordum birini mi arıyosunuz die. memur arkadaş "aslında geç bile kaldık. etraf illegal sürücüden geçilmiyo. mühim olan ehliyet değil. kullanmasını bilen bilmeyen sorun değil. gidip vatandaşa çarpıyolar evrak yok die doğru düzgün işlem bile yapılamıyor" dedi. haksız da sayılmaz hani. çok bağlanmış motor vardı her noktada. bir de bazı arkadaşların hem ehliyeti yok hem de avaz avaz bağırıyorlar görevini yapan memurlara. hem suçlu hem güçlü misali.

ya kullanmayın ya da sonuçlarına katlanın kardeşim. polis sanki haksızlık yapıyomuş gibi bir de üste çıkmaya çalışıyolar.

plant :

arkdaşlar gerçektende 600 motor bağlandı.Polis tanıdıklar sayesinde bize haber geliyor.

sadobey :

Perşembe günü haberlerde çıktı sadece Taksim çevresinde 453 tane motor bağlanmış. 800 YTl civarı ceza bir de hakim karşısına çıkılıyor. Arkadaşlar buna ek ehliyetsiz kişiye motorunu verende ceza yiyor unutmayalım.3 sene önce ben bunu yaşadım. kardeşim motoru bağlattı ben de de ehliyet yoktu.

viper:

Peki yakalandınız diyelim.Olağan motor çevirmesine girdiniz.Vazifesini doğru düzgün yapan bir polis karşınıza çıktı.Ceza kesti + mahkeme. Peşin ödeme 450 + 188 trafik cezası derken.600 YTL den fazla bir para elinizden uçtu gitti.
    Bir de ehliyet alacaksın.en az 300 YTL masraf. 1000 YTL yi gözden çıkardık.

27.04.2006 rakam 5000 toplam İstanbul 'da bağlanan motor

kurt :

diğer konuya gelince eskişehir in en işlek caddelerinden biri olan iki eylül caddesi üzerinde 2-3 tane motorlu polis o yola girmiş olan bütün iki tekerli araçları duduruyordu... ve hepsine ehliyet ruhsat soruyordu.... hatta bir kaç tanesini bağladılar ve en ilginç olanı da motor numaralarına bile bakıyorlardı....
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haber doğru ise canları yanmadıkça kanunu işletmiyorlar demektir. Bence bu ehliyetsiz araç kullananlardan çok daha büyük bir sorun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem bir konuyu foruma taşıyorsunuz neden kaynağını açıklama zahmetine katlanmıyorsunuz?

barbaros akdenizoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alacaz da vermiyorlar

arkadaşım seninle hemfikirim ama vermiyorlar.(8) yıllık mecburi eğitim belgesi istiyorlar.ne yapacaz?şu anda (24) yıllık (e)sınıfı ehliyet var otobüs ve kamyon gibi vasıtaları kullanabilir durumdayım ama motosiklet ehliyeti için (8) yıllık belge istiyorlar.nasıl alacam ehliyeti?

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    pazer biraderim bu konu hakkında bütün yazılar var başka bir topikte incelersen bulursun
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12240

Ben 600 sayısının kaynağından bahsediyorum ashes,bahsettiğin başlıkta da bununla ilgili herhangi bir kaynağı rastlayamadım.

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    600 motor bağlanır birader kaskın ehliyetin yoksa yada başka neye bakıyorlar acaba bilmiyorum direk bağlıyorlar bu uygulama bu ayın sonuna kadar devam edecek diye biliyorum gıda dagıtımı yapan firmalarda zaten 5 in üstü motor var çogunluk onlardır diye tahmin ediyorum

Stenza kaynak için teşekkürler.Yalnız bu tarz bir kaynak ne kadar doğru olabilir hiçbir fikrim yok.Doğruluğundan emin olmadığınız bir konuyu da buraya taşımanız insanlara yanlış fikirler verebilir.
    Ashes sanırım siz de kaynaktan neyi kastettiğimi anlayamadınız.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    pazercim volkancım trafiği biliyorsun bağlıyacak dedimi bağlar bir kulp bulur onlar
    sen istediğin kadar tedbirli ol,ehliyet kask herşeyin normal olsun korumaı elbise isterler scotter kullanmak için, kaynak falan hikaye ,600 motor doğrudur adanada bile kayıtlı 18.000 motor var kaçının bırak ehliyeti kaskı plakası var, emniyet müdürü emir verir bugün yoğunluk motosiklet olacak der polisde okey der hadi gel de kurtul
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı
    sen istediğin kadar tedbirli ol,ehliyet kask herşeyin normal olsun korumaı elbise isterler scotter kullanmak için,
    Bunda komik olan ne? Beyler artık tehlikenin farkına varın lütfen! Canınız yandığında herşey için çok geç olmasın..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye ehliyet almadan motor alır ki zaten insan, hadi aldı trafiğe niye çıkar, bu ne cesarettir yahu.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

cenngiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T
    her gün düzenli olarak motosiklet le işe gidip geliyorum. 96 yılından beri A2 ehliyet sahibiyim. düne kadar ehliyetimi kimlik işlevi haricinde kullanmam gerekmemişti. ama dün (20 nisan perşembe) zincirlikuyu, darphane, ve beşiktaş meydanı olmak üzere tam 3 yerde polis durdurup evrak sordu.

en sonunda dayanamadım sordum birini mi arıyosunuz die. memur arkadaş "aslında geç bile kaldık. etraf illegal sürücüden geçilmiyo. mühim olan ehliyet değil. kullanmasını bilen bilmeyen sorun değil. gidip vatandaşa çarpıyolar evrak yok die doğru düzgün işlem bile yapılamıyor" dedi. haksız da sayılmaz hani. çok bağlanmış motor vardı her noktada. bir de bazı arkadaşların hem ehliyeti yok hem de avaz avaz bağırıyorlar görevini yapan memurlara. hem suçlu hem güçlü misali.

ya kullanmayın ya da sonuçlarına katlanın kardeşim. polis sanki haksızlık yapıyomuş gibi bir de üste çıkmaya çalışıyolar.

benim asıl anlamadığım şey:
    ehliyetsiz araba kullanmanın sakıncalı olduğunu kabul edenler, neden ehliyetsiz motor kullanmak çok doğalmış gibi davranıyor acaba?
    [B]GÜÇ[/B] bir [B]ATEŞ[/B]tir, [B]ISINMAK[/B] ya da [B]YANMAK[/B] senin elinde...
    ZS200GY-A Mavi

Cengiz abi haklısın.Eminim birçok motor bağlanmıştır.Yalnız 600 diye bir sayı verilince merak ettim,tam olarak bu rakamı yazan arkadaş bu sayıyı nasıl elde etmiş.Yoksa ben de farkındayım,her türlü teçhizatın tam olmasına rağmen ehliyetin yoksa herşey hikayedir.Sağlıcakla kal.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    600 motorsiklet dün İstanbulda Bağlandı

motosiklet doğrusu
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ehliyeti motordan sonra almak bizde gelenektir.Tanıdığım kimse ehliyeti önce almadı,kaza da yapmadı çünkü hepsi bilinçli insanlardı.Ehliyet trafik tecrübesi ve bilinci demek değildir.Polisin açıklaması deseniz onlar da haklı.En doğrusu devlet halkına sahip çıksın,biz de ehliyetimizi alalım kimse kırılmasın.

rüzgarın sesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu A2 çok gereksiz geliyor önceleri ama bu çin pazara girince motorlar artınca daha fazla dikkat etmeye başladılar ama özellikle ticari amaçla motor kullananların üzerine daha çok gidiyorlar ne bileyim kuryedir pizzacıdır filan genelde onlara soruyorlar ama denk geldimide tam geliyor alayını çeviriyorlar made in stenza kardeşin yazısı

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı
    Stenza kaynak için teşekkürler.Yalnız bu tarz bir kaynak ne kadar doğru olabilir hiçbir fikrim yok.Doğruluğundan emin olmadığınız bir konuyu da buraya taşımanız insanlara yanlış fikirler verebilir.
    Ashes sanırım siz de kaynaktan neyi kastettiğimi anlayamadınız.

pazer demiş bu kaynak olayına takmış sanırım satışları düşecek arkadaşın .veya çok korktu ehliyetsizlikten .

dün bağlanan sayısı 350 bildiren bir komiser arkadaş karşıdan . her iki yakada her köşede nerede motor görseler özellikle çinli çeviriyorlar . tüm restorancılar dahil herkes günde 600-300 civarı bağlandığını biliyor .

bir sen edinememişsin bilgiyi .

Alıntı cenngiz adlı üyeden alıntı

benim asıl anlamadığım şey:
    ehliyetsiz araba kullanmanın sakıncalı olduğunu kabul edenler, neden ehliyetsiz motor kullanmak çok doğalmış gibi davranıyor acaba?

işte cevap bu arkadaşımın kidir kişi bu usta her gün geziyor ama hiç eline ehliyetini alıp birine göstermemiş bir anda 3 yerde göstermek zorunda kalmış . acaip bir durum söz konusu .

komiser arkadaş şöyle dedi ehliyetsizlerin tümünü bu yaz kurutacağız . ekibimiz çok genç hepsini yok edeceğiz . geri almaya geldiğindede kendisi dışında ehliyetli getirsede vermeyeceğiz konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor dedi.

ve son ay içinde istanbulda motosikletli kaza sayısı 2500 . bir çoğunda maddi hasar var sadece ama durum bu .
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

Motosiklet satışı yapmıyorum,üniversite öğrencisiyim..Eğer ki başlığın 600 civarında motosiklet bağlandı olsaydı,sana hiçbirşey diyemezdim.Ama kesin sayı verince ben de kaynağını merak ettim.Ama bu kadar agresifleşip,hemen savunmaya geçeceğini tahmin edememiştim..Hadi sağlıcakla kal.
    Alıntı stenza adlı üyeden alıntı
    pazer demiş bu kaynak olayına takmış sanırım satışları düşecek arkadaşın .veya çok korktu ehliyetsizlikten .

dün bağlanan sayısı 350 bildiren bir komiser arkadaş karşıdan . her iki yakada her köşede nerede motor görseler özellikle çinli çeviriyorlar . tüm restorancılar dahil herkes günde 600-300 civarı bağlandığını biliyor .

bir sen edinememişsin bilgiyi .

işte cevap bu arkadaşımın kidir kişi bu usta her gün geziyor ama hiç eline ehliyetini alıp birine göstermemiş bir anda 3 yerde göstermek zorunda kalmış . acaip bir durum söz konusu .

komiser arkadaş şöyle dedi ehliyetsizlerin tümünü bu yaz kurutacağız . ekibimiz çok genç hepsini yok edeceğiz . geri almaya geldiğindede kendisi dışında ehliyetli getirsede vermeyeceğiz konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor dedi.

ve son ay içinde istanbulda motosikletli kaza sayısı 2500 . bir çoğunda maddi hasar var sadece ama durum bu .

emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    Valla istanbulda az bu sayı bursa'da yaklaşık bu ayın başından beri 2000 i geçik motor bağlamışlar hatta biri 10 gün önce ceza yemiş ve polisler tekrar durdrumuş bu sefer adam isyna ederek motoru yakıp kayıplara karışmış.
    Motorsiklete ehliyetsiz ve korumasız kesinlikle binmiyelim. Kurallara uyalım.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı emre1159 adlı üyeden alıntı
    evet bu haberi bende okumuştum hatta merak edip plakadan motorun markasına bakmıştım.

Ehliyet her koşulda şart bazen öyle durumlar oluyo ki adam göz göre göre senin hakkına tecavüz ediyor. sende ehliyetin olmadığı için göz yumuyosun. ben ehliyetimi alayım böyle birinin önünü kesip trafik ekiplerini çağıracam olmadı aynasını alırım
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler