Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışın elleri üşüyenler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Bu eldiveni aldım, 5mm neopren, içi kevlar, Ellerin üşümesi mümkün değil. -20 dereceye kadar koruyormuş, tavsiye ederim.

http://www.incecizgi.net/Freesub-Fs-...-5mm-Xl.html#0
    kemboo ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun dayı Ama şekilsiz bişeye benziyor yahu, az da yakışıklı olaydı para mühim diildi

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    paylaşım gerçekten güzel faruk bey ancak birşey merak ediyorum, su geçiriyor mu ?

Motosikleti
    honda cbf 150
    su geçirmiyor, Gürkan bey. Avuçiçi kevlarmış, kaydırmıyor zaten dalgıç eldiveni
    fiyat da çok iyi dalgıçlar kışın karda bile dalıyorlar, neopren elbise ve eldivenler sayesin de

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Acaba otoyol hızlarında denediniz mi eldivenleri? Rüzgar geçiriyor mu?

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba otoyol hızlarında denediniz mi eldivenleri? Rüzgar geçiriyor mu?
    Geçirmiyor, ne rüzgar ne su.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçen sene bu eldiveni 25 tl ye almamıştım ) onun yerine 50 tl ye neopren yelek aldım.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bu eldiveni 25 tl ye almamıştım ) onun yerine 50 tl ye neopren yelek aldım.
    bu 5 mm. senin almadığın 2 mm slim eldiven. ben de neopren montu 90 tl almıştım freemotodan

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    benim merak ettiğim şu, ben de eldiven almak istiyorum gerek koruma, gerekse de üşüme her açıdan gerekli ancak mesela ben yeni başladım kullanmaya
    ve ilk motorum cc olarak küçük olsa da, kasası büyük ve tork'u yüksek bir motosiklet kullanıyorum ve kalkışlarda özellikle motor çabuk hızllanıyor. haliyle
    gazı açarken elinizin ayarı çok önemli bir unsur haline geliyor. bu nedenle eldiven alırsam gaz ayarı konusunda aynı derecede kontrol sağlayamayacakmışım
    gibi geliyor. yani çıplak elle, eldiven takarak motosiklet kullanmanın farkı ne kadar olur merak ediyorum. eldivenin herhangi bir dezavantajı olabilir mi mesela?

tabii burada söz konusu eldivene baktığımızda tamamen eli kapatan modeli ki zaten benim de aklıma takılan buydu, zira yarım olanlar konusunda sorun olmaz
    filan derken şimdi fark ettim ki, "la bu kadar konuşacağına git al bi eldiven tak dene, iki saattir kafa ütülüyosun" diyenler olacaktır ki, bence de haklılar.
    sanki fezaya roket yollayacaz :)

neyse ben kaçayım inceden.

selamlar, saygılar, hürmetler.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bunlar su,hava,soğuk falan hiçbirşey geçirmez doğrudur

Yalnız deli gibi terletir,
    uzun süre havasız kalan cilt acaipleşmeye başlar,
    üstüne birde terle birleşince büzüşür,
    eldiveni çıkardığınız anda elleriniz donar, çünkü ıslak,
    çıkarmazsanız o vıcık vıcıklık hep devam eder
    içindeki ter çok uzun sürede kurur v.s v.s :/

Aşırı soğuk havalarda, gideceğin yere git, iç-dış çevir, kurut... şeklinde kullanılabilir.

Molalı uzun yollar yapılmaz diye düşünüyorum, gerçekten üşümemek için terin dışarı atılması şart bence

Motosiklet için üretilmediğinden, kevlar+5mm neopren dış katman da olsa koruma anlamında yeterli olacağından da şüpheliyim

Abi kullandıkça tecrubelerini paylaşırsan çok faydalı olur, hayırlı olsun

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://www.aliexpress.com/item/New-USB-2-0-Heating-Hands-Warm-Woolen-Gloves-A01/514223104.html

ben bundan aldım
    içindeki usb li (çakmaklığa takıyorum + usb telefon şarjı ile) normal eldivenin içine attım ıccak tutuyor uğraşacakla için tavsiye (not: suya gelmiyo)
    maxi97 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Zıpkınla balık avı yaptığımdan neopren malzemelerle baya içli dışlıyım.. 5-6 tanede eldiven eskittiğimden sanırsam az biraz biliyorum..

5 mm eldiven demek neredeyse parmakları oynatamamak demektir.. Su altında zıpkının tetiğini bile zor hissedersiniz bununla ki şubatta bile kullanmadığım birşey..

2 mm eldivenler açıkçası işinizi görür.. Neopren dediğimiz şeyi kısaca 2 muşamba arası hava dolu bir yapı olarak düşünebiliriz.. İçindeki hava ile izolasyon sağlar ve suyu içeri veya dışarı geçirmez.. Denizden çıkıp leş gibi ter koktuğumu bilirim..

2 mm eldivenlerin bazıları dikiş yerlerinden hava alır onu avantaj olarak kullanabilirsiniz.. İçine üfleyin belli olur zaten.. Bana sorarsanız neopren işine girmeyin.. Elleri aşırı terletir duşta 1 saat kalmış gibi olursunuz..

Motosikleti
    honda cbf 150
    Bu eldiven kışın 0 derecelerde giymek için. Bu soğuklarda eller terler mi sizce?
    Termal içlik yerine neopren içlik almıştım geçen sene. Termal içliği spor yaparken
    terlerseniz nefes alır diyorlardı. Ama biz motor üstünde gidiyoruz buz gibi
    ne terlemesi? sonunda neopren içlik aldım, dünya varmış. 5 mm kalınlık koruma sağlar
    eldivenin avuç içindeki kevlar bölgefe elciği iyi kavrıyor kaydırmıyor.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Rüzgar ve yağmura karşı korur ama Allah göstermesin kaza anında pek kullanışlı olmayabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler