Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

doğru mudur acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    Selamlar abilerim TEMMUZ 9 1996 Dogumluyum yaşım şuan a2 sınıfı ehliyet almaya uygun sanırım lakin ailem ile sorunlarımdan dolayı alamıyorum.(izin vermiyorlar)

Bu gün sınıfta konu açılmıştı arkadaşımın bir tanesi ocak ayında b+a2 ehliyetine yazılmamım mümkün olduğunu söylede kurs'a gidip sınava girebiliyormuş'um böyle bir şey mümkünmü?

bir bilginiz varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

yani 18 yaşımı doldurmadan sürücü kursuna kayıt yapabilirmiyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    mümkün denilirse ne değişecek ben onu merak ettim. b aldığını varsayarsak ailene siz bana motor almadınız işte b ehliyetim hadi araba alınmı diyeceksin?

Motosikleti
    henüz yok
    Hayır hayır yanlış anladınız ailem bana motorlu taşıt alma hakkında olumlu bir tavır içerisinde tek sorun bu taşıt +4 tekerli olucak

eyer mümkünse ocak ayı gibi kursa kayıt olurum.. sınavlara hazırlanırım vakit kaybetmem 18'imi doldurduğumda ehliyet banko olmuş olur...

aile içinde tartışılan konu kısacası bana söyledikleri cümle şu -Sana motor mutur yok her kez gibi araba kullan....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Usta bir bilen yokmu ? yarın iş çıkışı sürücü kursuna mı sorsam...

ona göre ailemle konuşucam bu konuyu bilgi edinmem lazım

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kursa kayıt olursun sınavlara giremezsin

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar abilerim TEMMUZ 9 1996 Dogumluyum yaşım şuan a2 sınıfı ehliyet almaya uygun sanırım lakin ailem ile sorunlarımdan dolayı alamıyorum.(izin vermiyorlar)

Bu gün sınıfta konu açılmıştı arkadaşımın bir tanesi ocak ayında b+a2 ehliyetine yazılmamım mümkün olduğunu söylede kurs'a gidip sınava girebiliyormuş'um böyle bir şey mümkünmü?

bir bilginiz varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

18 yaşını doldurmadan kursa kayıt yaptırabilirsin aynı şekilde 16 yaşımda doğum günüme 1 ay kala kursa kayıt olmuştum doğum günümden 1 hafta sonra ehliyet sınavına girmiştim fakat ocak ayında kayıt olabileceğini zannetmiyorum sınav tarihi itibariyle 18'ine girmiş olman gerekiyor b sınıfı için...
    edit:yani doğum gününe 1 ay kala filan zamandan tasarruf için kayıt yaptırabilirsin...

arkadaşlar merhaba bende ne kadar honda 600rr ile başlamak istesemde 600rr ile ilgili yazıları okuyup sorun yaşamamak ve daha uzun yıllar zevkle motor kullanmak için sizleri dinleyip 1 yıl önce Mondial 150mr vulture ile başladım 150cc lik bir motora bile bindiğimde öğrenmem uzun sürmüştü iyiki sizleri dinleyip 600rr almamışım alsaymışım 1.veya 2.gazlamada bir yere girermişim :D 150 cc bile ilk bindiğimde çok hızlı ve korkutucu gelmişti şu an hiç bir sorun kalmadı vede artık çok yavaş gelio motor 5000 Km tecrübe edindim sizce Honda 600rr geçebilirmiyim kullanabilirmiyim sıkıntı yaşarmıyım yardımcı olursanız sevinirim.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı BmwM6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende ne kadar honda 600rr ile başlamak istesemde 600rr ile ilgili yazıları okuyup sorun yaşamamak ve daha uzun yıllar zevkle motor kullanmak için sizleri dinleyip 1 yıl önce Mondial 150mr vulture ile başladım 150cc lik bir motora bile bindiğimde öğrenmem uzun sürmüştü iyiki sizleri dinleyip 600rr almamışım alsaymışım 1.veya 2.gazlamada bir yere girermişim :D 150 cc bile ilk bindiğimde çok hızlı ve korkutucu gelmişti şu an hiç bir sorun kalmadı vede artık çok yavaş gelio motor 5000 Km tecrübe edindim sizce Honda 600rr geçebilirmiyim kullanabilirmiyim sıkıntı yaşarmıyım yardımcı olursanız sevinirim.
    Daha erken hocam önümüzdeki yaz şunu 40-50 bin km civarı yapın derim ben 2015 yılında geçersiniz acele etmenize gerek yok ....

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Bence erken cc yukseltmek istiyorsan enduro daha mantikli olur xt 600 gibi mesela

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir bilginiz varmı?

Alikan kardeşim B sınıfı ehliyeti alman için yasal olarak 9 Temmuz 2014'ü beklemek zorundasın yazılı sınava bu süreyi doldurduktan sonra girmeye hak kazanırsın. Ama mesela kurs doğum gününden öncedir gidebilirsin. Ama dikkat etmen gereken şey kursun akabindeki sınavın 9 Temmuz 2014'ten sonra olmasıdır. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Alıntı BmwM6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam naptınız siz benim de tecrübem yok ama ben sizin halinizdeyken kendimi tecrübesiz olarak nitelendiriyorum. Bence 150cc'den 600cc'ye 5000km tecrübeyle( ki tecrübe demek bile yanlış çoğu üstada göre. Sadece motoru tanıyorsunuz şuan) geçmek biraz uçuk bir tercih.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    şu sorunun cevabı herhangi bir sürücü kursuna telefon açmana bakar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)