Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul şehir içi nakliye (Yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Askerlik dolayısı ile yaklaşık 2 yıl motora hiç binmedim. Askerden geldikten sonra bugün motorumu çalıştırmayı denediğimde hiç çalışmadı. Farlar sinyal vb. herhangi bir tepki yok. Ayak ile çalıştırmayı denediğim dede herhangi bir tepki yok. Bir kaç motor tamircisini aradığımda motorunuzu getirin bakalım diyorlar. Nakliye konusunda nereden yardım alabilirim?
    İstanbul Anadolu yakasında üsküdar çengelköydeyim. Motorum mondial 151 rs'dir.

Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yılda akü bitmiştir zaten,içindeki benzinde özelliğini yitirmiştir önce benzini yenile karbüratörü sök temizle YENİ benzin koy, toz artıkları gitsin sonra yağını ve bujiyi değiştir büyük ihtimal çalışacaktır

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yılda akü bitmiştir zaten,içindeki benzinde özelliğini yitirmiştir önce benzini yenile karbüratörü sök temizle YENİ benzin koy, toz artıkları gitsin sonra yağını ve bujiyi değiştir büyük ihtimal çalışacaktır
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Aslında motor ustasına götürsem veya motor ustası gelip kendi baksa daha iyi olur. Söylediklerinizi zor yaparım gibi

Alıntı ruhum_36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Aslında motor ustasına götürsem veya motor ustası gelip kendi baksa daha iyi olur. Söylediklerinizi zor yaparım gibi
    Rica ederim ama bunlar hemen her motorsiklet sürücüsünün bilmesi gereken şeyler,motorsiklet he zaman usta olan yerlerde arıza yapmıyor olmadık yerlerde bırakır adamı Bende de 150 zat vardı onda usta olmuştum resmen piston silindir değişmiştim yani o derece. Elinde buji anahtarı birkaç anahtar pense varsa hiç uğraşma ordan oraya taşımakla

Rica ederim ama bunlar hemen her motorsiklet sürücüsünün bilmesi gereken şeyler,motorsiklet he zaman usta olan yerlerde arıza yapmıyor olmadık yerlerde bırakır adamı Bende de 150 zat vardı onda usta olmuştum resmen piston silindir değişmiştim yani o derece. Elinde buji anahtarı birkaç anahtar pense varsa hiç uğraşma ordan oraya taşımakla
    Motor bildiğim kadarı ile aküsüz ayak ile çalıştırılıyor. Sadece benzinini değiştirsem çalışırmı?

Alıntı ruhum_36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bildiğim kadarı ile aküsüz ayak ile çalıştırılıyor. Sadece benzinini değiştirsem çalışırmı?
    yağ değişecek (özelliği bitmiştir,altta tıpası var) sadece depoyu boşaltman da işe yaramaz karburatörü sökmen gerekli(ona da 11 12 anahtar kafi),ondan sonra bujiyi çıkarıp sağına soluna bakacaksın paslanmışsa temizleyeceksin. sonra ayak marşına bas başka arızası yoksa kesin çalışır kardeş..

yağ değişecek (özelliği bitmiştir,altta tıpası var) sadece depoyu boşaltman da işe yaramaz karburatörü sökmen gerekli(ona da 11 12 anahtar kafi),ondan sonra bujiyi çıkarıp sağına soluna bakacaksın paslanmışsa temizleyeceksin. sonra ayak marşına bas başka arızası yoksa kesin çalışır kardeş..
    İlginiz için teşekkürler. Tamir ustasına götüremezsem artık son çare sizin söylediğiniz işlemleri yapacağım.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gideceğin tamirci nerede? sen çengelköy de neredesin? bence açık kasa bir kamyonet veya bir panelvan bulabilirsin. illaki bir esnaf yardımcı olur.
    sorun şu ki en az 50-75 tl alır. o paraya benzin, yağ değişimi ve hatta bujiyi halledebilirsin.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşın dediklerini yapsan çalışır fakat yapama diyorsun ozman usta bir kaç kmde ise yürüyerek götür.olmadı başka motosikletli bi arkadaşın arkasına ip bağla yavaş yavaş gidin olmadı paraya kıyıp ustayı alıp gelecen

Yakınlarda olsan ben zehir gibi yapardım o makinayı da işte uzaksın

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Bende de Asya scooter vardı. Bir sene yatmıştı. Çok uğraştım çalıştırmak için. Akü bitti çalışmadı, ayakla da çalıştıramadım, ayak tabanım morardı uğraşmaktan. Keskin bir benzin kokusu oldu bu denemelerde, bayat bir koku. Paslanmasın diye full bıraktığım depoya baktım, yarısı gitmiş benzinin, anlam verememiştim. İttire ittire 2.5 km ötede ustaya götürdüm. Yarım depo benzin hava filtresine, silindir bloğuna dolmuş. Hava filtresi, buji temizlendi, kurutuldu, çalıştı motor bayat benzinle. Doğru dürüst gaz yemedi ama taze benzin almaya götürdü beni. Hava filtresini bir kontrol edin derim, belki benzin dolmuştur.

Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sanırım Anadolu yakasında tanıdığı olan yok gibi :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler