Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sinir oluyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    İnternetteki satılık motor ilanlarında;

"Fazla söze gerek yok" diye giriş yapanlara,
    "Ciğerli" terimini kullananlara,
    "Keyfe keder ,satılmasa da olur" diyerek kendince blöf yapanlara,
    Takas fiyatına kafadan %10 ekleyenlere,
    İlan detaylarına yaptığı bakım masraflarını, yapıştırdığı tank pad'i, ödediği trafik cezasını bile yazanlara,
    Motoru durduğu yerde hafif sola yatıranlara,
    Motoru durduğu yerde hafif sağa yatıranlara,
    "Boya takıntısı olan aramasın" diyen çakallara,
    Yer uçağı satanlara,
    "Sigara içilmemiş" espirisini 2013 yılının sonlarına doğru hala yapanlara,
    "Türkiye'nin en temizi" başlığını atan istatistik profesörlerine,
    Motoru yıkatırken köpükler içerisinde fotoğrafını koyan sübminalcilere,
    Sıfırdan farkı fiyatı olan motorlara,
    Acil başlığı ile satmaya çalıştığı motorun ilan detaylarında toplamda en fazla 5- 6 kelime ile açıklama yapanlara,

sinir olmaktayım. Yazayim de rahatlayayim dedim. Elimden başka birşey gelmiyor.
    2 haftdır ilanları inceliyorum da her gün, bıkma noktasındayım artık.
    Adam 2010 model motora 8 bin diyor. Açıyorum bakıyorum o markanın 2010 yılındaki web sayfası görünümünü. Motorun sıfırı 8.100 lira.
    Bak sinirlendim yine.
    reverse, piyanist_irf, McBay ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birde bu var: Yatması yok sadece sağ granaj çizik sol granaj hafif kırık araba çarptı hatalıydı parasını verdi orjinalını taktırdım söylemesem söylemezdim ama hak geçmesin. Km orjinal ben turlara katılıyorum (ama motorun km 5binde)....vs vs şeyler bende sinir oluyorum bu tarz şeylere

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alan olursa satanda bi okadar iteler fiyatta.Piyasası buymuş.Sahibinden.comda fiyatları uçuk görünce haliyle sende uçarsın.Ya yerse...Bak cbf ve ybr ye,la kıçı kırık 150-125 cc motor yaaa çekilen fiyatlara bak bide alanlara bak.Alanada satanada tebrik koyuyorum abicim.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Güzel bir konuya değindiniz. Kimse ayranım ekşi demez. Ama bazen delikanlı ilanlarda görüyoruz . Kazalı, çizik resimimde görüldüğü gibi, granaj kırık, krank kırık veya km 50000 orijinal gibi ama bunların sayısı az. Bende çok sinir oluyorum kimlere biliyormusunuz? Hani bu ilana yazanlar varya "üstünde küfür bile edilmedi" yazanlara. Ben trafikte çok kötü sıkıştırmalara maruz kaldım defalarca ama kimseye küfür etmedim. Ayıptır arkadaş adam seni görse zaten sıkıştırmaz veya çok hızlı makaslamasak kimse bizim tepemize çıkmaz niye küfür edeceksin motorun üstünde hiç gerek yok ...

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir konuya değindiniz. Kimse ayranım ekşi demez. Ama bazen delikanlı ilanlarda görüyoruz . Kazalı, çizik resimimde görüldüğü gibi, granaj kırık, krank kırık veya km 50000 orijinal gibi ama bunların sayısı az. Bende çok sinir oluyorum kimlere biliyormusunuz? Hani bu ilana yazanlar varya "üstünde küfür bile edilmedi" yazanlara. Ben trafikte çok kötü sıkıştırmalara maruz kaldım defalarca ama kimseye küfür etmedim. Ayıptır arkadaş adam seni görse zaten sıkıştırmaz veya çok hızlı makaslamasak kimse bizim tepemize çıkmaz niye küfür edeceksin motorun üstünde hiç gerek yok ...
    Onu da espiri olsun diye söylüyorlar hocam. Çok temiz anlamında...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    derrinnn mevzular hiç bir zaman kendim gibi bir satıcı bulamadım, kendiminkini hep zararına verdim ama alırken hep değerinde aldım saf , keriz ve iyi niyetli daha ne diyeyim

arabamı satmak istiyorum , galericiye söyledim sıkıntı varmı arabada dedi ? dedim z rotuı değişecek ve radyötör suyuna antifiriz konacak başka sorunu yok 14 binlik arabaya 10 bin veririm dedi piyasa öyleymiş !!!

başka birşey demiyorum benimde cinlerim geliyor ....
    dockerengin bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    birde motorun hiç bir özelliğini yazmayıpta lastikler yeni daha 1000 km yapmadı diyenlere

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    abi ben 11 vereyim ilan varmı ?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Başına göre tarak mantığı var.

Bende alıcılardan şikayetçiyim.
    Salak salak bahanelerle fiyat kırmaya çalışmalar , elime kaparo tutuşturup benim malımın fiyatını kendi belirleyip hadi oldu bu iş diyenler.
    Bilmem nerden gelicem şu paraya olsun diyenler.
    Bilmem nerden gelicem motoru beğenmezsem yol parasını vericekmisin diyenler.
    Çizik olduğu için 100 tl lik parça için 1000 tl fiyat kırmaya çalışanlar.
    Şurası açılmış burası kurcalanmış diyen çok bilmişler.
    Şuraya gelirsen motoruna bakarız diyen danalar.
    Sanki motoru kargoyla alıcak gibi telefonda fiyat pazarlığı yapanlar.
    Elindeki paraya alabileceği motorlar varken bendekini isteyip en geberiğinin fiyatını örnek gösterenler.

Yani anlatmakla bitmez. Seçici davranıyorum , alırkende satarkende karşımdaki adam kimdir nedir önce ona bakıyorum.
    zerzura, speed_dream ve dockerengin bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Birde motoruna eksoz taktırdı diye 5000 km deki motora sıfır ile aynı parayı yazanlara ne dersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Salak salak bahanelerle fiyat kırmaya çalışmalar , elime kaparo tutuşturup benim malımın fiyatını kendi belirleyip hadi oldu bu iş diyenler.
    Elindeki paraya alabileceği motorlar varken bendekini isteyip en geberiğinin fiyatını örnek gösterenler.

Yani anlatmakla bitmez. Seçici davranıyorum , alırkende satarkende karşımdaki adam kimdir nedir önce ona bakıyorum.
    Sende haklısın birader. Iki tarafında hakkını gözetmek güzel ahlaktandır. Dürüstlük alıcı içinde aranan kriterdir.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılıyorum bunlara da.
    Adam teklif etse yol parasını, ben utanırım almam. Ama aynı modeller işte zaten bunlar. Motoru satarken yukarıda saydığım ilanlardan açıyor.
    Satarsa motorunu, o parayla da seni arıyor: "Peşin para vericem indirim yap."
    Yok taksit taksit ver canını sevdiğim.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    "Acil ihtiyaçtan satılık" diye ilan konuyor, açıklamayı okuyorsun cbr250 ile takas olur yok bilmem ne ile takasa olur yazıyor. Hani ihtiyaçtan satılıktı kardeşim?

Honda'nın 125-150cc commuterlerini altından kıymetli görenlere ben de çok sinirleniyorum. 2008'de almış motoru 3750'ye sıfır. Şuan satıyor 4000TL'ye. Nasıl iş vallahi şaşılası. Aynı şey YBR'ler için de geçerli. Sonra vay efendim neden güzel motor gelmiyor memlekete. CBF, YBR, TVS alanların %95'i aldığı malı abartır, toz kondurmaz, satarken kâr koyup satarsa, gelen motor da dandik olur, iyi motor da pahalı olur. Sonra bekleriz hep beraber HERO, BAJAJ gelsin de ucuza motor satsın, hem ucuz hem güzel motor binelim diye. Bize müstehak vallahi. O 2. el fiyatlarına kimse gidip almasa o hondaları yamahaları, illaki düşecek bunun piyasası.

Satan kişi ettiği değeri yazmadığı için oluyor bence bunlar. Max 6000 eden motoru ilanda 7000 koymuş alan kişide pazarlığını ona göre yapıcak çünkü motor 6000 ediyor. Zevkin pazarlığı olmaz derler ama bence bunda olur. 6000 tl olan adam 6000 tl'lik temiz motor bulamadığı için oluyo bence bunlar.(cbr 125 bahsediyorum)Herkes dürüst satıcı olsa alıcısıda ona göre tavır takınır.Biz bir arkadaşıma 600f almaya gitmiştik herşeyi ayarladık parayı koyduk cebimize gittik adam ne dese beğenirsiniz ben bindirmem sana kardeşim ben bincem sende benim arkamda oturcaksın dedi.... Komik geliyor bu tür şeyler bana açıkçası

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende bugun daelim roadwinlere baktim sifiri 8.600tl 2. Eli 8.500 tl ) cok kiymetli götleri deydigi icin adamlar prim yaptirmislar motosikletlerine

Yazinizda katilmadigim 1 tek nokta var;bakim olayi..simdi sen sifir km motosiklet aldin gittin servise bin km rodaj, 4 bin de bir genel bakim diye her sefer 100 kusur tl verdin ayrica bakimlari serviste yapildigi icin garantili ve duzgun bir motosikletin var. Bir digeri ise aldigi motosikleti 10.000 sonra litresi 10 tl lik bir yag alip eski yagin uzerine ekliyor..

Simdi bu adam ile senin motosikletin ayni fiyata mi satilmali? Peki ben bir musteri olarak yuzlerce ilan arasindan seninkinin hangisi oldugunu nasil anlicam?

Dediğiniz doğru ama biz motoru almaya gittik beğendik herşey ayarlandı adam telefonda okeyi çaktı bize gittik binemezsin arkamda bin beğenirsen al git demeside biraz ironik yani

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sıfırından pahalı motor satanların ilanlarına açıp bakmaya bile değmez. Özellkle commuter sınıfı için bu böyle. Ben alayını şerefsiz olarak görüyorum. Memlekette bir kanun olmalı ve 10000 TL altı motorlar için motosikletin fiyatı bayiden çıktığı anda % 20 düşmeli, o değerin üzerinde fiyat koymak yasaklanmalı.
    Zell bunu beğendi.

ybr mi satarken adamın biri arayıp Antalya'dan gelicem bak ona göre fiyat ver demişti alıcıların da yaptıklarını yazmak lazım adama dedim ki, arkadaş Antalya'dan buraya ybr için gelinmez. gelme boşuna satmam sana motoru dedim

2012 model 3000 km de 2 aylık ybr yi 3700 TL ye vermiştim. bir kez sağa yatmıştı ve göstermiştim egsozdaki çiziği alıcıya. ben de ucuza satmıştım olurundan.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hahaha

süper olmuş yahu konu. aynen düşündüklerimi yazmışsın..

motor ilanında sigara içilmemiş lafına hiç denk gelmedim ama

yahu sırf havasına, millet baksın diye koyan da var ilanı. ilan koymak 0.5 tl olsun bak kimseler koyuyor mu

şu motorlarda sağa sola yatma, araçlarda da sürtme lafına uyuz oluyorum. lan kazalı desene şuna.
    sürtmeden dolayı ön çamurluk değiştirme bile yazan olmuş yahu

babamın arabsı var 97 vectra üst modelini alacaz hani makyajlı kasa.
    2000 model araç var kazalı. ön kaput çamurluk kapı değişmiş. ama araba gıcır.. cünkü her yeri boyalı ..ama içi de temizdi km de az. babam arabay vuruluyor tabi. adam bunu anlıyor, bizim güzelim araba üstüne 7000 tl istiyor. yuh dedim ya bu kadar olur. babam beni arıyor olur dersem alacak resmen. istedim galericiyi sıkı bir pazarlık telefonda, 3.000 ver üstüne vereyim diyor hala. elden çıkarırcasına. babam da maşallah iyi pazarlık yapıyorsun oğlum diyor. ne diyeyim adama ben şimdi. adam memur ne kazık bilir ne adam dolandırma hemen uzak dur dedim
    birGarip..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı siyonist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derrinnn mevzular hiç bir zaman kendim gibi bir satıcı bulamadım, kendiminkini hep zararına verdim ama alırken hep değerinde aldım saf , keriz ve iyi niyetli daha ne diyeyim

arabamı satmak istiyorum , galericiye söyledim sıkıntı varmı arabada dedi ? dedim z rotuı değişecek ve radyötör suyuna antifiriz konacak başka sorunu yok 14 binlik arabaya 10 bin veririm dedi piyasa öyleymiş !!!

başka birşey demiyorum benimde cinlerim geliyor ....
    bişey satarsan haberimiz olsun mübarek
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sen bir aracını koy bakalım internete,kimler arıyor seni,gece saat üçte arayan bile oluyor...
    ben 1993 model bordo renkte renault 9 aracımı koydum,adam aramış diyor ki araba da boya var mı?araba 93 model yani 20 yaşında ve rengi bordo...böyle bir arabada boya arayan zihniyete ne demeli?
    ben de daha çok alıcılardan şikayetçiyim,adam arabanda boya var bu araç 7,000 etmez 6,000 e ver diyor,sanki aldığı araç 2010 model de arkadaş boya arıyor,bir de şu var aracı arkadaşa alacaz durumu iyi değil biraz ikram et,hayır kurumuyum ya ben...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)