Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi motosikletlerin kışın sürülmesi uygundur , hangileri uygun değildir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Kışın hangi motosikletler sürülebilir , hangileri sürülemez ve nedenleri nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motora değil kullanıcıya bağlı.Kullanacak olan adam her motoru kullanır.Yaz kış ayrımı yapmaz.Kışın daha dikkatli ve lastiklerin iyi durumda olması gerekir.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    "Yanlış ortam yoktur, yanlış ekipman vardır" diye bir laf varmış. Uygun ekipman olduktan sonra sadece durum çözümlemesi ile gerekli önlemler alındıktan sonra (mesela düşen lastik tutunması durumunda fren mesafesinin uzayacağı) kullanamamak için bir sebep yok.
    cenkito bunu beğendi.

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Bence hafif ve küçük motorlar daha uygundur kış şartlarına çünkü ; Ağır motosikletleri kayarsa yada kontrol kayıplarında zaptetmesi daha zordur bence ama hafif motorlar öyle değil mesela, bayır yukarı çıkıyorsun karda birden kaldı motorun büyük motoru tutamazsın ya devirirsin motoru bayırın başlangıcından alırsın yada onunla beraber yatarak keyifle aşağıya inersin ama küçük motoru tutarsın aynı olayı yaşadım büyük motor yoktu ama araba kalmış aşağı doğru kayıyordu motorum küçük olduğu için tam patinaja sarmaya başladı hemen inip tuttum arkasını havaya kaldırarak yukarı kadar devam ettim motorla beraber Kontrolü daha kolay olur büyük motoru caddede giderkende kayarsa yavaşta olsa ayaklarınla tutamazsın ama küçük motoru tutabilirsin benim düşüncelerim bu yönde...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    koruma demirleri olan, hafif ve düşük torklu, mülayim karakterli fazla atılgan olmayan bir motor en idealidir.

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    yedek parça ve servis hizmeti uygun fiyatlı bir motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)