Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk defa motor kullandım

Motovento
    REKLAM ALANI
    valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Bugün kursta ve hayatımda ilk defa motor kullandım, arabayla gittim kursa, hoca motoru çıkarmış zaten beni bekliyormuş. Neyse tanıttı motoru şu şu, sınav şöyle olacak falan. Yolda değil boş bir alanda 1 saat sürdüm aniden durma slalom falan çalıştık. Bi de sınavda platform olacakmış. Yarın güzergahta hoca arkada ben önde deneme sürüşüne çıkacağız.

ilk izlenimlerim;
    Motor mondialin 125 lik bir motoruydu aşırı titreşime maruz kaldım inip broadwayime bindiğimde pamuk gibi geldi koltuk
    elimin ayarı yok gazı fazla açıyorum ama debriyajla ayarlıyorum sıkıntı olmuyor.
    elimin ayarı olmadığına göre bana en fazla 150 lik motor gider bunu anlıyorum daha büyüğüyle başlayana helal olsun
    şimdilik bunlar yarın trafikte deneyeceğim haydi hayırlısı haftaya sınav

Arkadaşlar bu platformun ölçülerini bilen var mı zahmet olmazsa yazar mısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlk önce küçük cc ile başlamak istediğin için seni tebrik ederim ama birde tavsiyem olucak dinlersin ya da dinlemezsin o sana kalmış. 125kt almanı tavsiye etmem muhtemelen en az o bindiğin motor kadar titricektir bunun yerine mondialin 125drift 150 mcx modellerini deneyebilirsin bunlar kt den çok çok daha iyi. Bende windy s 150 var buda gayet iyi ama görüntüsü kötü 3 tane arkadaşımda drift var o motor seni üzmez rahat rahat alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

platform ölçülerini bilmiyorum ama dubaları diziyorlar aralarından geçiyorsun ve en sonda da 8çizip dönüyorsun hızlanıp frenliyorsun ama sert fren yapma kazıtma yani ona göre hızlanıp dur .)
    valadeut bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Alıntı Mert.95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce küçük cc ile başlamak istediğin için seni tebrik ederim ama birde tavsiyem olucak dinlersin ya da dinlemezsin o sana kalmış. 125kt almanı tavsiye etmem muhtemelen en az o bindiğin motor kadar titricektir bunun yerine mondialin 125drift 150 mcx modellerini deneyebilirsin bunlar kt den çok çok daha iyi. Bende windy s 150 var buda gayet iyi ama görüntüsü kötü 3 tane arkadaşımda drift var o motor seni üzmez rahat rahat alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

platform ölçülerini bilmiyorum ama dubaları diziyorlar aralarından geçiyorsun ve en sonda da 8çizip dönüyorsun hızlanıp frenliyorsun ama sert fren yapma kazıtma yani ona göre hızlanıp dur .)
    yorumun için teşekkür ederim aslında bu işler maddiyata bakıyor, eğer paramı ayarlayabilirsem lifan motorun balansörlü olanlarını düşünüyorum sırf bu titreşim yüzünden. Yani 125 ktden vazgeçtim gibi birşey

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    okurken ne kadar heyecanlı olduğun belli oluyor yada kendi kendime efek veriyorum inşallah istediğiniz motoru alırsınız zaten şehir de ankara imiş siz motoru alın biz ankara MT olarak her türlü yardımcı oluruz
    sinadra ve valadeut bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    platform 20cm eninde 5cm yüksekliğinde idi galiba. Sınava gireceğin motorla çalışma yap mutlaka. platform çok önemli değil illa üzerinden hatasız geçme zorunluluğu yok. Çıkamazsan veya üzerinden geçerken tekerlek düşerse asla yeniden çıkmaya çalışma motoru düşürürsün. Geçerken platforma bakma, karşıda uzak bir nokta belirle kendine oraya doğru düz sür, çok yavaş girme ve hız kesmeden geçebilirsin.
    valadeut bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okurken ne kadar heyecanlı olduğun belli oluyor yada kendi kendime efek veriyorum inşallah istediğiniz motoru alırsınız zaten şehir de ankara imiş siz motoru alın biz ankara MT olarak her türlü yardımcı oluruz
    heyecanlı olduğum doğru ama tatlı bir heyecan. Yıllar önce efor sarfetmem yasak olduğundan dolayı bisikletimi elimden aldılar, bu sebeple şimdilerde motora merak sardım motora bindiğimde dedim bu işte aradığın bu. hayat = iki teker

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    platform 20cm eninde 5cm yüksekliğinde idi galiba. Sınava gireceğin motorla çalışma yap mutlaka. platform çok önemli değil illa üzerinden hatasız geçme zorunluluğu yok. Çıkamazsan veya üzerinden geçerken tekerlek düşerse asla yeniden çıkmaya çalışma motoru düşürürsün. Geçerken platforma bakma, karşıda uzak bir nokta belirle kendine oraya doğru düz sür, çok yavaş girme ve hız kesmeden geçebilirsin.
    platformun genişliği iymiş, bugün bana 10 cm genişliğinde bir cizgi de git gel denildi o biraz zor oluyor; eğer standartlara uygun olursa 20 cm iymiş. Motora binmeden önce pek çok yazı ve video izlemiştim u dönüşleriyle ilgili düz gitmekle ilgili hepsini deneme şansım oldu ve başarılıydı bence.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Lifan emisol düşünüyorsun sanırım, güzel olur.Hayırlı olsun bu arada motosiklet hayatınız somut olarak başlamış

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    her motorun gaz tepkisi farklıdır şimdi yeni olduğunuz için çok az bile çevirseniz bir anda devirlenir motor, aslında zamanla kullandıkça çok daha hassas çevirmeye başlayacaksınız daha kontrollü olucak gaz verme işlemi o konuda sıkıntı yok yani..

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    iki elini birleştirdiğinde çıkan mesafe kadar fln ondan biraz daha büyüktür yada bi mouse ped'i kadar fln öyle orneklendırıyım . küçük bişey slalomdan sonra hızını arttırarak geçersen sıkıntı olmaz. Yavaş geçmeye calısırsan dengede duramazsın

https://www.google.com.tr/search?q=a2+direksiyon+s%C4%B1nav%C4%B1+platformu& source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8_VkUqa6OuiC4ATtwoHIB g&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=667&dpr=1#facrc=_&i mgrc=mc9OTe8YVB9thM%3A%3BxQqv1glNMIJSEM%3Bhttp%253 A%252F%252Fwww.caddeehliyet.com%252Fuploads%252FPL ATFORM11.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.caddeehliyet .com%252F%253FPage%253D40%2526CatID%253D2%2526id%2 53D124%2526Title%253DMotosiklet%252520Uygulama%252 520E%2525F0itimi%3B640%3B304

Şu link'de birazcık gozukuyo

Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan emisol düşünüyorsun sanırım, güzel olur.Hayırlı olsun bu arada motosiklet hayatınız somut olarak başlamış
    Evet emisol düşünüyorum inş alabilirim. Somut olarak başlamış olduk bugünde akan trafikte sınav güzergahında sürdüm gayet rahattı, hoca arkadan arabayla takip etti iyi olduğumu söyledi, hayatında 1 saat motor süren biri için. Ehliyet cepte gözüyle bakıyorum yaza alabilirsem motoru süper olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motorun gaz tepkisi farklıdır şimdi yeni olduğunuz için çok az bile çevirseniz bir anda devirlenir motor, aslında zamanla kullandıkça çok daha hassas çevirmeye başlayacaksınız daha kontrollü olucak gaz verme işlemi o konuda sıkıntı yok yani..

evet az bir şey çevirince bile acayip devirleniyor, bugün biraz daha rahattım gaz tepkisi konusunda inş olacak bu iş

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki elini birleştirdiğinde çıkan mesafe kadar fln ondan biraz daha büyüktür yada bi mouse ped'i kadar fln öyle orneklendırıyım . küçük bişey slalomdan sonra hızını arttırarak geçersen sıkıntı olmaz. Yavaş geçmeye calısırsan dengede duramazsın

https://www.google.com.tr/search?q=a2+direksiyon+s%C4%B1nav%C4%B1+platformu& source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8_VkUqa6OuiC4ATtwoHIB g&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=667&dpr=1#facrc=_&i mgrc=mc9OTe8YVB9thM%3A%3BxQqv1glNMIJSEM%3Bhttp%253 A%252F%252Fwww.caddeehliyet.com%252Fuploads%252FPL ATFORM11.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.caddeehliyet .com%252F%253FPage%253D40%2526CatID%253D2%2526id%2 53D124%2526Title%253DMotosiklet%252520Uygulama%252 520E%2525F0itimi%3B640%3B304

Şu link'de birazcık gozukuyo
    gördüm hocam platform basit gibi duruyor ama dubalar arası mesafe nasıl rahat geçebilir miyim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)