Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Gt250r den 1000rr a geçmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    3 yıl ve su anda 50,000km ye yaklasan sirf kendi motorumla tecrubem var. Su anki motorum 2012 hyosung gt250r.

Artik yeterli zaman gectigini dusunuyorum ve makineye gecme hevesim beni yiyip bitiriyo. Normalde 600luk almayi dusunuyodum 13-14bin tl civari. Tabi 2004-2005 model falan olacak onlarin da kasasini bir turlu begenemedim. Bi baktim 1000rr lardan da o civarda bulmak mumkun, ben 1000likleri hep erisilmez gormusum. Onlarin sekli de cok daha guzel, tecrubeli abilerime soruyorum, 600luk almadan biraz daha biriktirsem 1000lik alsam ve bi kac ay otobus gibi kullansam ogrensem olur mu?

30 beygirlik aletde surekli 170le gidiyorum motora da yazik etmeden yukseltmek gerek. Hiz ve kontrol konusunda sikinti yasayacagimi sanmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Hocam 12-13e alacağınız 1000likler baya eski, çoğu son sahibini arıyor.
    İhtiyarbebe bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    30 beygirlik motorda tapa gaz gitmekle, 200 beygirlik motorda hassas gaz kontrolü yapmak veya düşük hızda viraj almak tamamen faklı olay. Motoru almakla bitmiyor bu iş, sonra fena patlayıpda üzme bizi.
    UgurCanSoylu, esc ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Devam hic bi sikintin olmaz altindaki scoter deil sonucta tepkiler yuzde 60 aynı motir gucu haric tabii
    www.erkakurye.com

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 beygirlik aletde surekli 170le gidiyorum motora da yazik etmeden yukseltmek gerek. Hiz ve kontrol konusunda sikinti yasayacagimi sanmiyorum
    GT250R ve sürekli 170 km mi ? özel üretim heralde

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Valla takipteyim son ne olacak merak ediyorum Allah hakkinda hayirlisini versin

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam fzs600den sonra fazer8e bindiğimde bile fark şaşırtıcı ve tatmin ediciydi. Kaldı ki 600luk racingler daha hızlı. kullanılmaz diye bir şey yok da hem hakkını veremezsiniz hem de masrafsızını bulmak daha zor olacaktır.
    umurcan ve AWESQME bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yıllarca 600f e binip, denemeliğine zx10r yi alan adamın motoru geri getirdiğinde yüzündeki beyazlığı görmeliydin
    cece89, KeaSH-07, tr_select ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Oguz7734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2014 xmax 250 :)
    Sorun Yaşıyacagını Sanmıyorum 50 bin km Sana Su Ekmek Tuz Olarak Dönecektir Peşini Bırakma

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    oncelikle mrb simdi soyle anlatmaya calisayim kullandigin motordan 1000 lik makine arasinda gaz tepkisi farki var soyle soyliyeyim 500 600 luk cift silindir 4 siindirli f makinalar ve naked lar 600 luk ss ler birde 1000 ve uzeri ss ler bu motorlar arasinda bile ciddi farklar var olur olmasina ama 25- 30 bg den 180-200 beygire nasil olur bilmem bu isin sonu 4 kollu ya binmeye kadar gider deneyim cok onemli hocam ben 100000 km kadar 200 cc ve alti motorlar kullandiktan sonra 3 sene kadar cross yaptim esas deneyimimi de o zaman oldu sonra 500 ila 850 arasi tek cift ve dort siindir deneyimlerim oldu en son 1000 e gectim yine bile r1 kontagini acarken 2 kere dusunuyorum

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Millet çok abartmış. Düşük hızlarda gaz tepkisinde öyle bariz bi fark göreceğini sanmıyorum. 50 bin az buz bişey değil... Yeterli deneyimin eminim ki vardır.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    R1 sürmeyen hiç kimse gücünü tahmin edemez.

Adamın ruhunu geriye çeker her vites geçişlerinde sanki ruhundan bir parça koparıp alır.

Hyo 250 gtr bendede vardı R1 gtr250 arasındakini motosiklet ile bisiklet ayırımı kadar degerlendiririm.

Kullanamazsın demiyorum .

Hız seven birisin hyoyu 170 sabitleyip gitmeye çalışan adam R1 tapa gaz açmaya çalışır.

Motoru kullanmaktan öte psıkolojık olarak bazı şeylere doymuş olmak lazım.

Kendine hakim olman gerek.

R1 al kullan sonuclarınıda yaz takipteyiz.

Pişman olacagını unutma ama.
    esc, acayüp ve AWESQME bunu beğendiler.

50.000 km tecrübem var diyor adam Bu kadar korkmaya gerek yok
    Nihayetinde gazda frende senin elinde.
    İlk bir ay sakin ol, gaza gelip apaçilik yapmadıgın sürece hiçbirşey olmaz.
    Daha önce elli kere yazdım buraya, hayatında vitesli motor sürmemiş sadece çin malı scooterı olan arkadaşım 2008 model 600rr almıstı.
    İlk bir hafta kapalı alanda kullandı, sonra direk uzunyolda sakin kullandı..
    1 ay sonra gayet iyi kullanıyordu..
    Korkmana gerek yok.. ama dediğin fiyatlardaki ss motorlar biraz dökük olur.
    35-40 bin km yi geçen bir motor alma sakın.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    dikkat ettimde al birşey olmaz tarzı yazan arkadaşların kullandıkları makinalar düşük cc'lerde. Aynı psikolojıde olduklari için olabilir Bence kullanan tecrübe sahibi abilerin arkadaşların yorumlarına öncelik ver

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demin bişeyler belirtmeye çalıştım .
    arkadaş ne 600 lüğü ne 1000 liği gt250R bile sana fazla açık söylüyorum .
    hyo yu 2012 model demişin o motor götünü yırtsa devir kesici öncesi hafif aşağı yokuşta son göreceği belki göremeyeceği hız 170 .
    yani sen 30 beygirlik motoruna bunu yapıyosan vay o 1000 lik makinede yapacaklarına
    ÖLME .
    sen 50.000 km yol yapmış olabilirsin ama psikolojik olarak hazır değilsin CC yükseltmeye .
    GT250R ın motor kapasitesi seni hayatta tutmuş . 1000 lik affetmez .
    wolrath, KeaSH-07, mLh ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    600'lük yada 1000'liğe hiç binmemiş kişilerin bu motorlar hakkında, özellikle gaz tepkisiyle alakalı yorum yapıyor olması çok acı verici sonuçlar doğurabilir.

3 saniyede 100km/h hıza çıkmanın gaz tepkisiyle olan ilişkisini anlayabiliyorsunuzdur inşallah.
    cece89, BatuhanK, sedici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Sen ybr al hocam. Sabit 170le gitmek ne demek? Motoru keyifli yapan torktur hayattan koparan hızdır. Tork için 1000cc alınabilir ancak bu zihniyet adamı fazla yaşatmaz.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Eğer gt250r ile 170 görüyorsan alma babacım sen 1000 liğin son hızını görenlerden bi tecrübe paylasayım sizinle
    Marketçi anlatıyor adamın tek hobisiydi motosiklet olay izmirden
    Eğleniyor çeşmede bir kız ile tanısıyor o aksam
    kız ile yanlız kalmak için eve dönüyorlar birlikte adam bilinçli içmemişte motor kullanacak ya kaskı kıza veriyor tek kask atlıyorlar motora iki20ydi hızım diyor 3 şerit yol tek serit görüyorum gözümde bantlı siyah gözlük sadece (kaza anına dair hiçbirşey hatırlamadığını söylüyor) motor yoktu kız üstümden uctu uzağa uçtu düşerken kask yoktu diyor susuyor gülemiyor

Kız öldü adamın belinden aldıkları deriyi kafanın yarısına dikmişler kafanın yarısında saç yok tekerlekli sandalye ile yasıyor artık bana yarım ls2 kask aldım diye çok kızmıştı artık motosiklet onun için sadece bilgisayarında duvar kagıdı ve adam artık alkolik yası daha 32

Sende heves ediyorsan git al ama bilinçli kullan 250 liğin geçiş motoru oldugunu herkes söylüyor 1000 liğin yukarıda yazılan al yorumlarının aksine çok profesyonel bir motosiklet olduğunu düşünüyorum bilmiyorum alırsan altına 4 tane gt250r almış olacaksın..

Yazımın uzunluğundan ötürü özür dilerim
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam kendine güveniyorsan 50 bin km güzel tecrübe tabiki al ama ciddi manada eline hakim ol zaten hiç bi babayiğit öyle 1000 cc motor da devir bitirerek gidemez motorun üzerinde duramazsın uzun bi süre al efendi efendi bin zamanla tecrübe edin

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000'lik iyidir...

Arkadaşların arasında o baba binliğe biniyo muhabbeti daha da iyidir...

Onun için en büyük iyidir...

Daha büyüğü çıkana kadar

Gerisi teferruattır...
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)