Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Shell Nitro+ yakıt ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    TP'den ve 95 oktandan şaşmayın. Macera aramaya gerek yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Shell de 97 oktan benzin yok, V-power nitro+ da 95 oktan. Sadece özel katkılı, bence motor için ideal yakıt.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Arkadaşlar shell v-pover 95 oktan değil mi neden 97 diyosunuz ?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    evet deneyen varmı

Motosikleti
    gt250r
    Ben shellden normal 95 aliyordum 2ay önce pompaci bundan koyalimmi diye başlıktaki benzini önerdi ne farkı var dedim,temizleyici katkısı var dene istersen dedi.tamam dedim ve hala özellikle bunu kullanıyorum çünkü diğer benzin arada tekleme falan yaptırıyordu aha yine pis benzine denk gelmişiz diyordum bunu kullandigimdan beri böyle bi sıkıntı olmadı.Motorum enjeksiyonlu. Performans arttığını düşünen arkadaşlar diğer benzinin pompasi yeşil renkli bölüme takili, bu ise kırmızı renkli bölümde takılı olduğu için ister istemez beyin size o sinyali gönderiyor :D
    Bu arada ikiside 95oktan
    IRau bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    İkiside 95 oktan, nitronun 97 adı eskiden kalma
    Ben arabada da motorda da yıllardır nitrodan şaşmıyorum. İki araçta da farkını gördüm. Öyle önceden 90la gidiyodum şimdi 110 yapıyorum farkı değil ses ve motorun çalışmasının rahatlığı farkı.
    IRau bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben shellden normal 95 aliyordum 2ay önce pompaci bundan koyalimmi diye başlıktaki benzini önerdi ne farkı var dedim,temizleyici katkısı var dene istersen dedi.tamam dedim ve hala özellikle bunu kullanıyorum çünkü diğer benzin arada tekleme falan yaptırıyordu aha yine pis benzine denk gelmişiz diyordum bunu kullandigimdan beri böyle bi sıkıntı olmadı.Motorum enjeksiyonlu. Performans arttığını düşünen arkadaşlar diğer benzinin pompasi yeşil renkli bölüme takili, bu ise kırmızı renkli bölümde takılı olduğu için ister istemez beyin size o sinyali gönderiyor :D
    Bu arada ikiside 95oktan
    motorun iç organları temizlensin diye 3 depodur v pover alıyorum demekki yanlış yapmıyomuşum :D
    performans için değilde sadece temizlik için alıyodum zaten

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun iç organları temizlensin diye 3 depodur v pover alıyorum demekki yanlış yapmıyomuşum :D
    performans için değilde sadece temizlik için alıyodum zaten
    Şimdi bende öyle düşündüm ama diyelimki o iç organları temizliyor peki bu temizlenen pislik nereye gidiyor?? Eğer benzinle beraber yakiliyorsa pistonda kararma yapmazmi yada enjeksiyon daki pislikleri çözücü özelliği varsa çözünce ne oluyor yanan benzine karışmadan tahliye şansıda yok benzin filtresindemi bırakıyor acaba,inşallah bilen biri gelir anlatır çünkü ben bi türlü benzin kullanarak temizliğe anlam veremedim.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bende öyle düşündüm ama diyelimki o iç organları temizliyor peki bu temizlenen pislik nereye gidiyor?? Eğer benzinle beraber yakiliyorsa pistonda kararma yapmazmi yada enjeksiyon daki pislikleri çözücü özelliği varsa çözünce ne oluyor yanan benzine karışmadan tahliye şansıda yok benzin filtresindemi bırakıyor acaba,inşallah bilen biri gelir anlatır çünkü ben bi türlü benzin kullanarak temizliğe anlam veremedim.
    aslında enjeksiyon temizleyiciler var 10 liraya satılan şimdi güvenip alınmıyorda hepsi arabalar için üretilmiş 40 litre benzine bütün hepsini koyuyosun
    motor zaten 12 litre yakıt alıyo ben onu nasıl bölücemde kararında koyucam..

üstteki arkadaşında dediği gibi muhtemelen oktanı 95 ve içinde enjeksiyon temizleyici var depodaki pisliği ve enjeksiyon sisteminde bulunan pisliği çözüp egzos dan atıyor...

sanırım devamlı kullanmak gerekiyor etkisini görmek için

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Daha biraz önce 20 liralık aldım ve ibremi sıfırladım bakalım kac km sonra yedege gec diyicek bana

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Plasebo etkisi; kişinin aldığı ilaç (ilaç yerine verilen etkisiz ilaç) hakkında kendini iyileştireceği yönündeki düşüncesi, bu inancına paralel olarak fiziksel veya psikolojik iyileşmesidir. Bir bakıma, bireyin kendini iyileşeceğine inandırmasıdır. Alınan ilacın hiçbir etkisi olmasa bile, kişi inandığı için meydana gelen hem fiziksel hem psikolojik olarak iyileşmesidir.

Sakın ola yanlış anlaşılmasın, kendi düşüncem üzerinden minik bir latife benimki. Standart yakıttan şaşmayınız bence.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Şimdi şöyle bişey oldu, bizimkiler uzun yola gidecek benim işim vardı ben gidemiyorum. Babama dedimki kesinlikle nitro alıyosun. Neyse gitti geldiler arabaya biniyorum ama arabada bi farklılık bi terslik var bakımı yaklaştı ondan heralde diye düşünüyorum böyle bikaç gün geçti, bigün eve dönerken benzin alsammı diye düşünürken jeton düştü benzin almadım babama sordum nitromu aldın diye yol üzerinde geçtiği shelllerin hiç birinde nitro yokmuş en son normal almış ozaman işin ne olduğu açığa çıktı. Depoyu bitmeye yakınken nitroyla doldurdum durum düzeldi. Benim için durum böyle bu tür şeyler yaşadım oyüzden nitro almaya özen gösteriyorum

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bir kaç akaryakıt istasyonunda çalışmış biri olarak, mazotta tamam katkı var tanker gelince farklı tanklara dolum yapıyor.
    Maalesef sizin bahsettiğiniz katkılı benzin, normal benzin ile aynı tanka dökülüyordür.. , büyük ihtimal diye soru işareti koyalım, cümlemize, başımız ağrımasın.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    performansın arttığını daha fazla sürat yaptığını düşnen arkadaşlar bence en kısa zamanda eski benzin aldığı istasyonu değiştirsinler

Motosikleti
    Xmax
    dün gece burdan konusunca aklıma takıldı shell e mail atayım dedim az önce aradılar

arayan kişide motorcu çıktı mt 07 kullanıyormuş v power nitro kullandığını söyledi motorlar için bir zararı yok aksine dediğimiz gibi yakıt sistemini temizlioyormuş güvenle kullanabiliriz

bu olaya son noktayı koymuş olduk
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha
    benim bildiğim yakıta göre yazılımda da değişiklikler yapılır. ben arabama %20 alkol koyuyorum ve sadece opet den alıyorum yazılımda ona göre bizim pompaların 2-3 oktanı çok birşeyi değiştirmez diye düşünüyorum.

oktan, setan yanma kararlılığını artırır

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Kullandığın motosiklet markası ne öneriyorsa oktan olarak o yakıtı kullan, neden macera arıyorsunki? Pistemi çıkıcaksın? Yarışmı kazanacaksın? Sadece motorunun ömrünü kısaltırsın.. Adamlar milyonlarca dolar harcayıp mühendisler tutup testler yapmış doğru oktanı belirlemiş, İcat çıkarmayın Bende denedim 600rr da 1 depo ile normalinden 15-20 km daha az yol yaptım başkada bir etkisini görmedim, belkide makina zaten canavar ondan bişey farketmemiştir..

Artı olarak kesinlikle dental_land arkadaş sonuna kadar haklı cihaza bağlamadan performansta artma olup olmadığını asla hissedemezsin, piskolojik olsa gerek.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gece burdan konusunca aklıma takıldı shell e mail atayım dedim az önce aradılar

arayan kişide motorcu çıktı mt 07 kullanıyormuş v power nitro kullandığını söyledi motorlar için bir zararı yok aksine dediğimiz gibi yakıt sistemini temizlioyormuş güvenle kullanabiliriz

bu olaya son noktayı koymuş olduk
    Benim de aklımda bu soru vardı. Shell'e girince 20 TL lik yada doldur dediğimde ağırlıklı olarak fuel save koymakla beraber, bazı pompacılar power nitro koyuyor. Acaba aradaki fark kuruş dışında nedir diye düşünmedim değil Ya da 250cc lik motorda bana ne kadar performans kazandıracak ?

Shell in size önüş yapması da oldukça hoş.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de aklımda bu soru vardı. Shell'e girince 20 TL lik yada doldur dediğimde ağırlıklı olarak fuel save koymakla beraber, bazı pompacılar power nitro koyuyor. Acaba aradaki fark kuruş dışında nedir diye düşünmedim değil Ya da 250cc lik motorda bana ne kadar performans kazandıracak ?

Shell in size önüş yapması da oldukça hoş.
    aslında şöyle oluyor enjektörler gerçekten temiz çıkıyor performanstan ziyade temizlik yapıyor haliyle daha iyi gidiyor tabi düzenli olarak kullanmak gerekli.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)