Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yahu bu HGS konusu nedir.

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selamlar.

Yarın gidip bir HGS kartı alacağım. Açıkçası kart mı alsam sticker mı bilmiyorum sticker'ı nereye yapıştıracağımı da bilmiyorum.

Kadına nereye takmam gerek dedim, biyere takmanıza gerek yok aslında hiçbişey takılı bile olmasa plakayı okuyor ve plakada bakiye olduğunu farkettiği zaman bakiyeden alıyor direk ceza falan gelmiyor kesinlikle dedi.

Aydınlatın beni lütfen ya
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aynen arkadaşlar, ne yapmak lazım? Peki kart aldık diyelim, geçerken kartı elimizle havaya mı tutacağız ne yapacağız?

KGS gibi geçiş gişesi yok mu? Yahu aslında gişelerin oradaki emniyet şeritine ufak bir motosikletler için alan yapsalar çok mu saçma düşünüyorum? Ufak bir alan normal gişenin yarısı kadar oradan kartla falan geçerdik.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Montun göğüs cebine koyuyosun, gişeden geçiyosun. Bazen okuyor, bazen okumuyor... Bana henüz ceza gelmedi, kaçak geçişler bakiyemden düşülmedi. Ya plakayı okuyamıyor, ya da bilgisayarın başında sağduyulu bir eleman bu işe bakıyor illa okusun diyorsan, elinle kartın ön yüzü ileriye bakacak şekilde havaya kaldırman gerekiyor.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hgs: Oturmamış boktan bir sistemdir. Bunun başka açıklaması yoktur. Bu yüzden forumumuzda, çevremde mağdur olan çok kişi vardır.

Genelde kullanıcılar ya kaskına takıyor ya da gösterge bölümüne yapıştırıyorlar. Ön camın iç kısmına, göstergenin üst kısmına yapıştıran çok kişi gördüm...

600RR varken, ihtiyaç duymuyordum.. Elektronik katlanır plakalığın faydaları Matah bir şey değil ama araba ile aynı kefeye konulmak, kendini enayi gibi hissetmek matah işte.... Saygılar
    caferacer21 ve ihakanvardal bunu beğendiler.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs: Oturmamış boktan bir sistemdir. Bunun başka açıklaması yoktur. Bu yüzden forumumuzda, çevremde mağdur olan çok kişi vardır.

Genelde kullanıcılar ya kaskına takıyor ya da gösterge bölümüne yapıştırıyorlar. Ön camın iç kısmına, göstergenin üst kısmına yapıştıran çok kişi gördüm...

600RR varken, ihtiyaç duymuyordum.. Elektronik katlanır plakalığın faydaları Matah bir şey değil ama araba ile aynı kefeye konulmak, kendini enayi gibi hissetmek matah işte.... Saygılar
    aslında mantıklı, ybrde ufak bi cam var önde, onun altına yapıştırıp geçmeli.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında mantıklı, ybrde ufak bi cam var önde, onun altına yapıştırıp geçmeli.
    Dediğim gibi genelde cama yapıştırılıyor, görüntüyü bozmamak adına... Veya kaskın üst kısmına yapıştırıyor kurye arkadaşlar. Fakat genelde cbf 150 gösterge bölümünde olur HGS etiketleri.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Şimdi bi araba geçerken tak diye yanından aksak gitsek mesela? Farkedilir miyiz? Adamın hgs yi okuyor sonuçta ve iki Algılayıcı yktur muhtemelen

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben HGS stickerını şeffaf bir plastiğe yapıştırdım. Plastik dediğim şey aslında elastik eğilip bükülebilen bir şey, hani şeffaf dosyalar var ya, onların bayağı bir kalın versiyonunu düşünün.
    Sonra bunu cep telefonu, ipod, mp3 çalar gibi cihazları kolda taşımak için üretilmiş kol bantlarının bir tanesine sıkıştırdım. Normalde çantada duruyor. Lazım olacağı zaman yola çıkmadan önce alıp koluma takıyorum.
    Son zamanlarda hep okudu bu şekilde. 1 yada 2 kez ilk zamanlarda okumamıştı sadece. Belki de sistemde bir iyileştirme yapmışlardır.
    Biraz da süratinizi düşürüp, şeridi ortalayınca kesin okur gibime geliyor.

bir arkadaşım hgslerin sadece önden fotoğraf çektiğini tasarlarken motorları düşünmediğini açıkladıklarını söylemişti bana ne kadar doğru bilmiyorum

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yola para vermek için ben uğraşacağıma katlanır plakalık alırım, onlar uğraşsın. motorlular hep böyle kaçıyo diyip sistemi bize uyucak hale getirsinler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)