Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2012 Bajaj Pulsar 200NS Vs KTM 200 Duke Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    tasarımı çok iyi,birde ters amörtisör koysalarmış süper olacakmış.
    ama şuda varki kanuni adamı kıllandırıyor.ben olsam tvs ile anlaşırdım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Bunlar rakip firmalar nasıl TVS ile nasıl anlaşabilir ki?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı hector15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlarda senin gibi düşünseler keşke %40 kar koysalar D

EN AZ %55 ORANINDA KAR KOYABİLİRLER...
    Paşam, kendine maliyeti ~3200 TL olan motora %55 kar koysa ~5000-5100 TL satış fiyatı olur. 6-6.5 nedir ama ? Haksız mıyım ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Tabi kuralkan da merak ediyordu kaça satsam alırlar. :D

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam, kendine maliyeti ~3200 TL olan motora %55 kar koysa ~5000-5100 TL satış fiyatı olur. 6-6.5 nedir ama ? Haksız mıyım ?

haklısın ama kanuni PHANTOMA 5.113 TL ye satıyor bunu max 5.500 e satar lar D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

http://ekonomi.milliyet.com.tr/bajaj...65/default.htm

haberlere cıktı kuralkan pazartesi ayrıntılarını acıklar büyük ihtimal...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı hector15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ama kanuni PHANTOMA 5.113 TL ye satıyor bunu max 5.500 e satar lar D
    Evet bi tarafta da gerçekler var, biz de artık ciğere uzanamayan kedi gibi "zaten servisi garantisi parçası yok, almayız" deriz artık.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Karşılaştırın karşılaştırmasınada sonu megelli 250 r gibi olmasın
    Permatiq59 bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırın karşılaştırmasınada sonu megelli 250 r gibi olmasın
    işte bende bunu söyledim marka cıkar cıkmaz
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Arkadaşlar hevesinizi kırmak istemem ama bu motor için bu paralar hayal, bazı arkadaşlar yazmış 5-6 olursa gözüm kapalı alırım diye alırsınız tabi, ben de alırım.Ama bu motoru bize 8-9 dan aşağı bir fiyata satmazlar.Bulmuşlar kıçıkırık motorları fahiş fiyata sokacak milleti, güzelim motoru mu ucuza verecekler?
    necatik35 ve HEROCAN35 bunu beğendiler.

PiNGuSHeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250L WR125R ZS125-30
    benzer özelliklerde sym 250 wolf var, 10.500 den satışta... moral bozmak gibi olmasın ama :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor taş çatlasa 7000 TL olacaktır ki ben 7 bin TL'ye almam. Kanuni'nin fiyatları genel olarak uygun oluyor, bunda da abartacaklarını sanmıyorum.

PiNGuSHeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250L WR125R ZS125-30
    İyi haber vereyim, buradaki bayisi pazartesi fiyatların açıklanacağı ve de özelliklerinin tanıtılacağı toplantıya gidecek. Tahmini fiyat olarak da 6200-6500 arası olacağı fısıldanmış. Önsipariş bile olabilir deniliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

ben bu motor hakkında aklımdaki soruyu sormak istiyorum:

bilindiği üzere piyasada, yağ da yaksa, parçası pahalı da olsa peynir ekmek gibi satan, kuryelerin çok tercih ettiği, motoru uzun ömürlü olmasa da çok rağbet gören bir motor var: CBF150.

Bu motorun kullanıcılarına neden tercih ettiklerini sorduğumda hepsinin ortak buluştuğu cevap, çok konforlu olduğu, sürüşünün keyifli olduğu. Buradaki arkadaşlarıma öğretmek gibi bir niyetim yok ama 120 yi geçtiğini de pek gören yok. Yani hız ve performans değil, çok kaliteli olduğu için değil, yağ yakmayan motor olduğu için değil, parçası ucuz diye değil; sadece konfor için tutuluyor.

bu haliyle şayet Pulsar pek konforlu bir motor çıkmazsa, bütün bu yorumlarımız, fiyatının uygunluğu vs ne olacak, yine de tercih edilir mi?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı PiNGuSHeuS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi haber vereyim, buradaki bayisi pazartesi fiyatların açıklanacağı ve de özelliklerinin tanıtılacağı toplantıya gidecek. Tahmini fiyat olarak da 6200-6500 arası olacağı fısıldanmış. Önsipariş bile olabilir deniliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

ben bu motor hakkında aklımdaki soruyu sormak istiyorum:

bilindiği üzere piyasada, yağ da yaksa, parçası pahalı da olsa peynir ekmek gibi satan, kuryelerin çok tercih ettiği, motoru uzun ömürlü olmasa da çok rağbet gören bir motor var: CBF150.

Bu motorun kullanıcılarına neden tercih ettiklerini sorduğumda hepsinin ortak buluştuğu cevap, çok konforlu olduğu, sürüşünün keyifli olduğu. Buradaki arkadaşlarıma öğretmek gibi bir niyetim yok ama 120 yi geçtiğini de pek gören yok. Yani hız ve performans değil, çok kaliteli olduğu için değil, yağ yakmayan motor olduğu için değil, parçası ucuz diye değil; sadece konfor için tutuluyor.

bu haliyle şayet Pulsar pek konforlu bir motor çıkmazsa, bütün bu yorumlarımız, fiyatının uygunluğu vs ne olacak, yine de tercih edilir mi?
    Tahminimce bu motor kuryelerin tercih edeceği bir motor olmaz. Piyasaya yeni çıkan bir motorun üzerine atlayacaklarını sanmıyorum. Tek silindir 23.5 HP bu motor büyük olasılıkla titreşimli olacaktır. Eğer fiyat, konfor ve servis desteği konusunda iyi bilgiler gelirse 250cc ye kadar olan kullanıcılar bu motora yönelir. Ne fiyat koyarlar bilemiyorum. Fakat konfor ve servis desteği konusunda mükemmel şeyler olmayacağı aşikar. Alırım motoru garantisini de yakıp kendi ustama götürürüm diyebilecek 250cc ve altı kişisel kullanım kitlesi bu motorun potansiyel müsterisi olabilir. Her şeye rağmen ilgi çekici bir motor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Konforlu çıkmazsa diye birşey yok, motor zaten konforlu bir motor değil. KTM Duke kadar konforu var işte. Kuryelerin en son alacağı motor bile olmaz ve ayrıca bir kurye'nin 200 cc bu kadar performanslı motor kullanması için bir neden yok. Onlar için önemli olan az yaksın, parçası ucuz olsun, rahat olsun, sorun çıkarmasın. Bu yüzden de onlar markalara bağımlılar ve Honda ile Yamaha'nın dışına çıkamazlar. Motor her isteklerini karşılasa bile almazlar çünkü maceraya girmek istemezler. Keyif için motor sürmüyorlar.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yabancı forumlardan anlayabildiğim kadarıyla şunlar söylenmiş.
    1) Titreşim var.
    2) 120km/h de tutunabiliyor. 140 kh/h ye tırmanmak için yeterli gücü gösterebiliyor. 145 km/h dan sonra yol tutuşu çok kararsız.
    3) Soğuk havalarda çalıştırma problemi var.(Manuel jikleli)
    4) Benzin deposu küçük 12LT.
    5) Plastik kalitesi çok iyi değil.
    6) 55W far iyi aydınlatıyor.
    7) Ön fren ve amortisor iyi. Arka kolaylıkla kilitleme eğiliminde.

Son Yorum : Bu modelin en önemli avantajı fiyatı olabilir.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Youtube da arka lastiğin sürücükoltuğuna çamur atması ile ilgili sorunu dile getirmişler...
    http://www.youtube.com/watch?v=-t8XFnNsrvw

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Bajaj Pulsar 200NS hakkında çok olumsuz yorumlar buldum. Eğer söylenenler doğruysa bu motorun Çin'lilerden fazla bir farkı yok. Dikkatle okumak lazım.
    http://www.motorbeam.com/bikes/bajaj...ship-problems/

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben daha motor çıkmadan çok birşey söylemek istemiyorum ama motordan baya bir şikayetçi olan var. Buradaki kullanıcılar alıp denemeden veya kendim deneme sürüşü yapmadan, motora temkinli yaklaşmayı tercih ediyorum.

Bu aralar da kafayı Daelim Roadwin'e takmaya başladım. Motorun tüm yabancı testleri olumlu yorum almış ve Fransa satış fiyatı 4000 €, yani 11200 TL. Bizde ise 8600 TL. Fiyatına göre çok iyi olduğunu düşünmeye başladım.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    İyi gelecek güzel hoş ama fiyatından çok tedirginim..

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bajaj şöyle bir baktımda ciddi anlamda alımlı motorlar üretiyor bu firma örneğin pulsar 375 safkan ss gibi duruyor ;

http://www.youtube.com/watch?v=HmGm44kcb2Y

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Acayip bir tasarım yapmışlar. Bu motoru SS kasa olmayan bir modele koysalar çok güzel olur. Mesela NS200 kasında NS375 gibi...

NS200 modeli, ne olursa olsun, KTM hariç tüm 200 cc modeller içerisinde en performanslı motor olacaktır. Bizdekiler enjeksiyonlu gelecek denmişti, o yüzden soğukta çalışmama problemi de olmayacaktır. Umarım bayilere test motoru verirler de test etme imkanımız olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)