Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Motor İnşallah Kaliteli Motordur

Motovento
    REKLAM ALANI
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarışması gayet normal. Sonuçta dış giydirmenin motorun markasıyla bir alakası yok. Hyosung'un kullandığı karenaj malzemesi ile R1'inkinin arasında kalite olarak uçurum yoktur. İkisi de plastik, ikisi de düşünce çizilir veya kırılır. Bu tip parçaların fiyatı benim için motor alırken en son düşünülecek şeydir. Kaç defa kaza yapıp karenaj değiştireceksiniz ? Karenaj değiştirecek kaza yaptığınızda hayatta kaldığınıza mı şükretmek lazım yoksa karenajın fiyatını mı düşünmek lazım ?
    Sık sık dile getirdiğim şey kullanmadığınız bilmediğiniz modeller hakkında yorum yapmanın sağlık olmayacağıdır.

R1 ile hyonun grenajları bir değildir.O da plastik "nolmuş yea" dersek olmaz.İllaki kalite farkı olacak.İkisinin yaptığı sürat ve altında kaldıkları rüzgar baskısı farklı,supersportların can damarı ramair(hyo benzeri düşük cclerde olmayan) kanalları ve bağlantı noktalarında ki işçilik kalite külliyen farklı.Bu cbr 250 ve ninja 250 içinde geçerli.İstedikleri kadar japon olsunlar bu kadar pahalı olmamalı.Ki aslen e-bay'de böyle uçuk farklar yok...

Bunun harici grenajın kırılması için ölümlü kaza yapmak şart değil.Elinizden düşer,park halinde dururken otomobilin teki gelir parketmeye çalışırken çarpar düşürür,tepesine biri çıkar düşürür bir dönersiniz kırık.Trafikte sıkıştırılırsınız düşersiniz,kasalı kamyonet tarzı araca arkadan 20km/h ile bindirirsiniz kırılır.Vs vs...

Bajajda kaliteli motosiklet.Kendine has motor yapıları vardı eski modellerinde.Bloğun içine entegre edilmiş karbüratörlü bir scooterı vardı.Ustamda görüp şoke olmuştum Honda ve yamahanın dandik modelleri piyasaya sürmesine engel teşkil eder umarım.Hele kawasakinin hiç girmediği pazarda 30hplik ara modeller çıkarırlarsa ciddi bir rahatsızlık oluştururlar...
    mete_han bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ne zaman memlekette önemli gelişmeler olsa, mete abi sansasyonel bir başlık ve konu ile gündemi değiştirmeye devam ediyor. Hani Malum kişilere facebookta giydirmesen seni de yandaşlar listesinin başına eklerdim.. Bajaj konusuna bajacak olurxak, tipi en kral motor pulsar 200 ns.. Ama titreşim var gibi hissediyorum taaa buralardan bile.
    mete_han ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Yuh....

4 sübab su soğutma 200 cc ve doğruysa 24 hp güç :|

CBF250 den bu kadar güç çıkmıyordu yahu !

Tipi falan da başarılı, uygun bi fiyattan girer ve malzeme kalitesi de iyiyse yokeder CBF'i de YBR'yi de bu motor.
    mete_han bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu motor güzel gerçekten
    Fakat ben almam bu motorla ne balığa gidilir ne de av'a benim işimi görmez yani
    mete_han bunu beğendi.

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alacaksın bi pulsar 135ls tamamdır sür dag bayır yada discover 125 ST :D
    mete_han bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bajaj pulsar 200ns incelemesi:

Acı dolu yolculuk sonunda bitti

İngilizcesi olan arkadaşlar bir zahmet çeviriversinler. Ben kısaca özet geçeceğim:

Öncelikle eleman makina mühendisiymiş, 6 yıldır motora biniyomuş. 6 yılda 9 motor değiştirmiş.

Artıları:

+Frenleri çok iyi diyor (arka çabuk kilitliyormuş ama).
    +Sürüşü iyi, virajlara yatması ve şehir içindeki kıvraklığı çok hoşuna gitmiş.
    +Yakıt ekonomisi; şehir içinde 1 litreyle 40, şehirler arası yollarda da 42 km götürüyormuş. Deposu 12 litre alıyor (yorum yazayım, benim 2006 cbr 125 1 litreyle 27-28 km gidiyor, litre başına 40-42 km falan abovv diyorum doğruysa)
    +Dış görünüş (gerçi açık açık beğendim dememiş, ben kendi yorumumu yazayım, motor hornet çakması gibi duruyor ama kaliteli çakma Tek kıstas görünüş olsa alırım diyorum).
    +Ergonomisi iyi diyo.

Eksileri:

-Aşırı titreşim. Gidonda, sürücü ve yolcu selesinde ve depoda 5500 devriden başlayıp 10500 devire kadar yoğun hissedilen bir titreşim varmış. Başka bir şehirdeki bir arkadaşının düğününe gitmiş. 90-100 km/s civarı hızda giderken zangır zangır titredim diyo. Böyle bi titreşim varken bu motorla uzun mesafelere gitmek çok zormuş, yarım saatte bir mola vermek zorunda kalmış. 3 sene kadar royal enfield motorlara binmiş ve yüksek hızdaki titreşimlerle hep haşır neşir olmuş, ama bu motordaki titreşim bambaşka diyo.
    -Performansı ve 3'lü buji teknolojisiyle ilgili çok goygoy var diyo. Gidişi 23.5 bhp gücü olduğu iddia edilen bi motor için çok sönük diyo. KTM duke 200, cbr 250 ve bajaj P220 DTSi motorların hepsiyle kapışmış, hepsinden daha ağır kalmış pulsar 200NS.
    -Bu motor su soğutmalı, ama soğutma suyu taşma yapıyomuş (o ne lan).
    -Selesi. Kısaca işkence aletine benzer taş gibi bi ve dar bi selesi var diyo. Bajaj diğer modellerinde süngerli sele kılıfı opsyonu sunuyomuş rahatına düşkünlere, ama her ne hikmetse bu modelde yokmuş. Sele kılıfı olsa belki uzun yola gidilir diyo ama bu haliyle ı ıh.
    -Lastikler dandik diyo.

En sonunda motoru satıp gidip bi Bajaj Pulsar 220F DTSi almış.

İşin ilginç tarafı alt kısımda yorumlar var, bazı kullanıcılar "kardeş aynı motordan bizde de var, sana dandik motor denk gelmiş, o sorunların hiçbiri bizde yok" diyo. Şimdi bu durum doğru deyip yorum yaparsak, demek ki ciddi kalite kontrol sıkıntısı var. Eğer Kanuni getirecekse en problemlilerini getireceklerine şüphem yok. O yüzden alınmaz. Kanuni'ye biraz güveniyo olsam "garantisi yok, servisi yok, parçası yok, olsun be güzel motor, binilir" deyip belki gözü karartıp cıbırı satar pulsar alırım. Bu motor gelirse sanırım biraz bekleyip milletin elinde patlayıp patlamadığına bakıp ona göre bi tercih yapabilirim. Ama benim bildiğim Kanuni motoru müşterinin elinde mutlaka patlatır Bi de fiyatla ilgili yorum yapayım. Hindistan'da 3000 TL civarı bi fiyatı var. Şimdi Kanuni 4500'e satsa bile sağlam kar eder (hem de sürümden kazanır) ama bu aç gözlü herifler tutar 5500-6000TL fiyat çekerler. Ha gene satılır, ama ben almam o fiyata, akıllı olan kimse almaz.
    mete_han, ramizan83, farcob ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışması gayet normal. Sonuçta dış giydirmenin motorun markasıyla bir alakası yok. Hyosung'un kullandığı karenaj malzemesi ile R1'inkinin arasında kalite olarak uçurum yoktur. İkisi de plastik, ikisi de düşünce çizilir veya kırılır. Bu tip parçaların fiyatı benim için motor alırken en son düşünülecek şeydir. Kaç defa kaza yapıp karenaj değiştireceksiniz ? Karenaj değiştirecek kaza yaptığınızda hayatta kaldığınıza mı şükretmek lazım yoksa karenajın fiyatını mı düşünmek lazım ?
    hayatında kaç tane hyosung grenajı kırdında kalitesini biliyorsun?
    Grenaj bildiğin sert plastik, hiçbir darbeye dayanıklılık yanı yok veya hafifte değil...
    Peki cbr250 nin grenajı neden 3te 1 i fiyatında? Onunkide plastik onunkide R1 parasında hyosung parasında olması gerekmiyormu senin mantığında?
    R1 in grenajı üzerinde yapılan arge çalışmaları bile onun maliyetini arttırır o yüzden 1000CC 600CC motorunkinin pahalı olmasını anlarım.
    Fakat CBR250 150küsür liraya GT250R 600küsür liraya grenaj satıyosa ve 2008 de hyosung un global motordan kuralkana geçmesiyle yedek parça fiyatları %100 zamlandıysa bunu kuralkandan bilirim.
    Sadece grenaj değil hertürlü sensörden vs den tut civatasına kadar fahiş fiyatları var kuralkanın.Hizmet desen rezalet,servis desen bisikletçi bozması,garanti desen kendisine bile garanti veremez...
    Shrieker, dockerengin, tr_select ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    titreşim varsa olay bitmiştir müdür,
    mete_han, dkan ve norace bunu beğendiler.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh....

4 sübab su soğutma 200 cc ve doğruysa 24 hp güç :|

CBF250 den bu kadar güç çıkmıyordu yahu !

Tipi falan da başarılı, uygun bi fiyattan girer ve malzeme kalitesi de iyiyse yokeder CBF'i de YBR'yi de bu motor.
    CBF 250'den bu kadar güç çıkmıyordu ama CBX 250 twister katalizörsüz olduğu için 2 bg daha güçlüydü.. Sonuç olarak bajaj daha güçlü kağıt üstünde tabi.
    mete_han bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben hero honda ya talibim. Ocak ayında gelirse hero almayı düşünüyorum. Sert sele ve titreşim bana göre deeell
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hero honda ya talibim. Ocak ayında gelirse hero almayı düşünüyorum. Sert sele ve titreşim bana göre deeell

Doğruysa eğer bu değerlendirmeler bunlara ek olarak diğer olumsuz yönü kuralkan da var.
    mete_han bunu beğendi.

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğruysa eğer bu değerlendirmeler bunlara ek olarak diğer olumsuz yönü kuralkan da var.
    peki hangi firma ile anlaşma yapsa olumlu olurdu?
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Burada sorun esasen Kuralkan' ın genel servis ve yedek parça politikasındaki yanlışlar.
    Eğer kuralkan getirdiği motor hakkında servislerini eğitir, bisikletçiden bozma tamircilere insanları mahkum ederek sefil etmez, ve parça fiyatlarında geçireceğim diye yırtınmaz ise Kuralkan olsun.
    Yani mesele o bu şu değil zihniyet meselesi.
    mete_han bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    cbf150 alanlar sözüm size meto reyiz

motorlarınızın ne halt olduğunun çok iyi farkındasınız, bu ayrı bir erdem fakat sizi bu erdeme gönül rahatlıyla ulaştıran 2. elde çeyrek altın oluşu

o kadar uğraş yağ et arge kur üret sonra zangır zangır titresin.

ee titredikten sonra çok motor var.
    F54, mete_han ve dkan bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bakılırsa hero yuda asya motormu ne getirecekmiş. Yani hero ya güvenmesem asya motordan asla motor almazdım. Asya nın servisleri çokmu iyi sanki?
    hector15 ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bakılırsa hero yuda asya motormu ne getirecekmiş. Yani hero ya güvenmesem asya motordan asla motor almazdım. Asya nın servisleri çokmu iyi sanki?
    E zaten bu yüzden cbf ve ybr yok satıyor.
    Bende onu diyorum bu döngüyü kırmak, pazarda yer edinmek istiyorsa adam gibi hizmet verecek. O zaman yok satar. CBF ve YBR nin yüzüne de kimse bakmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Bunları yapmaz ise markanın önemi yok ne getirse öldürür elinde. İsterse direk kawasaki'yi kendi üzerine alsın getirsin gene fark etmez.
    mete_han bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gördüğüm tüm CBF 150'leri hiç üşenmeden cbr125 imle pis çin malı diye tokatlıyorum...

Zaten görüntüsünden imajından memnun değiller, e performansta tırtlayanca iyice soğuma oluyo tabi

Aslında onlara iyilik yapıyorum ama farkında değiller... Avrupada satılan comuter gelene kadar mesaiye devam

Pardon konu bajajdı sanırım
    mete_han bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Vay arkadaş ne kadar çok cbf-ybr sevmeyen adam varmış forumda
    mete_han ve GP500-1st bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    titreşim varsa ben yokum beyler

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş ne kadar çok cbf-ybr sevmeyen adam varmış forumda
    çok sevmeyen adam var ama bu adamların hiçbiri ne ybr nede cbf kullanmamış adamlar
    ben ybr kullandım 20000km taş gibi katır gibi gitmem demiyor tek kontakta 507 km yol yaptım trafik ışıkları hariç hiç durmadan stop etmeden
    şimdi de cbf kullanıyorum tek kontakta 200 km yaptığım oluyor gün gelecek günde 500 de yapacağım sıkıntısız
    çinli motor ucuz diye alanlar ise 50 km de bir 15 dakika mola vermeye devam sebeb titreşimden ayaklarına ve beynine kan gitmemesi
    mete_han, dockerengin ve papazkemal bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güldüm bayağı.
    flame, mete_han ve KeaSH-07 bunu beğendiler.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler