Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Az önce gerçekleşen motosiklet kazası.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    kavsak içi gibi görünüyor hızdan dolayı arabanın ustune fırlamış kadın bakmadan girmiş yola , motoru yatırsaymış keşke . hiç kaza olmazmış gibi çıkınca oluyor arkadaş. sokak arasında binersin ama cadde içi olunca koruma şart

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Allah acil şifa versin İnşallah ders olur. Hiç olmassa kask takar

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Sanırım kadın sağa dönerken çok geniş dönmüş fakat motsikletli de kavşağa gelirken hiç yavaşlamamış gibi.
    Benim izlenimim bu şekilde.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    hep aynı sonuca varıyoruz; koruma , koruma, koruma....

koruma ekipmanı olmadan olmaz bu iş...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. resimdeki ambulansın yanındaki kız ne ayak *** gülüyor ***** sabah sabah ağzımı bozdu

Gencede Geçmiş olsun
    onlar belki 8 saat boyunca bu tür işler peşinde koşturuyor. adam hayatta, yaşıyor onların yapıcağı tek şey belki pansuman yapar hastaneye götürür. yani onun işi fazla yok ee tabi ki gülücek. boşver gülen insandan şikayet etmeyelim az kaldılar zaten gülenler şu Türkiyede..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

bu arada bu jip tarzı araçları normal şehir içinde süren insanlardan hoşlanmıyorum nedense

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Niye herkez arabaya laf atmıs nasıl arabalardan hoslanırsınız onlar kazaya karssın ? Sacma sacma konusmayın ya bi sahin,dogan carpsaydı apaci derdiniz,Bmw carpsa zengin derdiniz.

2 Tarafta sucludur veya degildir,Ölen motorcu olucaktır arabanın masrafı önemli degil,Gecmiş olsun akılsız basın cezası derler buna.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Geçmiş Olsun Çocuğu tanıyordum İnnovayi aynı zaman almıştık geçmiş olsun ne diyim

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mtr cu ben haklı mıyım diye soruyor çünkü korkuyor haksız olsa araç pahalı nasıl öder. korkusu var. ne kdar kötü bir durum. adam belki ölecek birazdan iç kanamadan ama .masrafı düşünüyor. işte ülkemizin ne durumda insanların yaşadığını gösteren tablo bence. canın mı değerli paran mı bizim ülkede para değerli!!!! ne hale geldk. arkadaşa çok geçmiş olsun.
    Bizi bu hale getirenler utansın diyeceğim ama göğüslerini gere gere tvlerde insanları azarlamaya devam ediyorlar.Adam kıt kanaat geçiniyor zaten...

Şu ceza kesmesinler miğfer kasklar varya hani geri dönüşüm naylon olan ondan taksaydı bari...O bile bir nebze korur başını...Of yarabbim böyle şeylerden deli gibi korkuyorum arabayla giderken banada bindirecekler diye...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat hep sana denk geliyor bunlar. Geçmiş olsun diyelim.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Böylelerine hiç acımıyorum. Hak etmiş... Ne ekersen onu biçersin...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ofiste çalışırken PATT diye bir ses, aha biri birine girdi dedik ve bir baktık ki bir motorcu yerde şoka mı girdiğinden bilmem yüz üstü yatarken resmen heryeri zıplıyor.Kahretsin adam kesin öldü diyerek çevredeki 4 binada ilk yardım seti aradım ama nerde??Bu hafta bir yardım seti motosiklet için sipariş etmiştim, daha gelmedi, ama şimdiden ne kadar doğru bir karar olduğunu anladım.

Vardık hemen çarpan kadın şokta yaşayamam diye bağırıyor, çocuk hareketsiz yüz üstü, motor yolun bir tarafında, çocuk diğer tarafta.Motorcu hiçbir koruma sahibi değil, kadın kontrolsüz yola dalmakla suçlu.Neyseki hemen oradaki evde hemşire olan bir bayan koşarak geldi, çocuk bu sırada kendine gelince bana birşey olmaz diye bağırarak kalkmaya çalıştı.Bana birşey olmaz tavrı o kadar üzücü ki haklı iken kasksız az daha canından oluyordu.Tek sorduğu ben haklı mıyım?Be adam haklı olsan ne olur öldükten sonra.Allah tan ayakları kaldırıma çarptı ya kafası çarpsa?Derken kadın biraz daha sakinleşti ve ambulans çocuğu götürdü.
    Buradan ne ders çıkarttık?

http://www.hizliresimyukle.com/image...9/13/O3tan.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...9/13/PcTbQ.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...09/13/eDv7.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...9/13/Qq6Oa.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...9/13/7aNCV.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...9/13/3p2cz.jpg
    En başta kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun diyorum.Buradan çıkartılan dersler;
    1-Çok klasik olacak ama kask ve koruyucu ekipmanlarınızı her zaman kullanın.
    2-Trafikte siz haklı olsanız,geçiş üstünlüğü sizde olsa bile her zaman karşınızdaki yanlış bir haraket yapacakmış gibi,yola fırlayacakmış gibi temkinli olun.Özellikle motosiklet üstündeyseniz.
    3-4x4 ler ve kadınlar kötü bir ikili bu iki element bir araya gelince kötü reaksiyonlar veriyor.Bunları birbirlerinden uzak tutmak lazım.Her hafta jiple kaza yapan bayan haberi duymaya alıştık artık.
    4-Eğer şehir içinde dolaşacaksanız ister erkek ister bayan olun kendinize güzel küçük bir araba alın.Şehir içinde jip sürmek;ego tatmini,sonradan görmelik ve salaklıktan başka bir şey değil.Aynı paraya çok daha güzel ve çok daha havalı spor arabalar var.
    hyo kenan, cemolos ve viper17 bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Çocuk çok yara almış fakat ekipmanları üstünde olsaydı kask mont dizlik vs hiçbiryeri yara almadan kurtula bılırdı . Günahını almıyım ama bence motosiklet sürücüsünün ekipmanı bile yok . Kazadan sonra bana birşey olmaz diyen birisinin ekipman kullanıcıgını ekipmana para vermek boş iş yaa sal gitsin diyerek düşüne bileceğini düşünüyorum. Motosiklet arifesindeyım onumuzde ki sezona 250cbr ile katılıyorum Allah kaza nasip etmesın edersede süründürmesin Bir şeyden eminim bu motorun ustunden muhakkak düşücem ama emin olamadıgım şey düştükten sonra ne olacagı ... Geçmiş olsun her iki tarafa'da

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Yazık çok yazık!!! Kask yok mont yok koruyucu hiç bir şey yok.ne diyelim ki?geçmiş olsun inşallah ders çıkarmıştır ve çıkarmışızdır

ender095 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emin olun o motorlar küçük cc li olduğu için kask alıp taksalar cok abes karşılanıyor. açıklamalara göre 25km hızla giderken düz duvara vursanız beyinde hasar oluşabiliyormuş. büyük geçmiş olsun.
    F.E.G

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ender095 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin olun o motorlar küçük cc li olduğu için kask alıp taksalar cok abes karşılanıyor. açıklamalara göre 25km hızla giderken düz duvara vursanız beyinde hasar oluşabiliyormuş. büyük geçmiş olsun.

Bırakın isteyen istediği gibi karşılasın benim bile montuma dizliğime dalga geçiyorlar, birde sırt koruma aldım haftaya onunla nasıl dalga geçecekler kim bilir.Kuş kadar beyni olmayanların işi dalga geçmek hele ki bunlar motorcuysa vay haline, çünkü onların koruyacakları en değerli yer dirsekleridir(kaskı dirseğine takan dahilerden bahsediyorum).
    ender095 ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    KASK,DİZLİK,MONT olsa hiç bişey olmayacaktı
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Motorlu kesinlikle kavşağa çok süratli gelmiş. Değilse o jipte o kadar hasar olmazdı.
    Aynı kavşaktan 100 defa geçmiştir muhtemelen, hepsinde de yol boşmuştur.
    Muhtemelen yavaşlama ihtiyacı bile duymadan basıp geçiyordu o kavşaktan her zaman.
    ama işte 101. defada araba biraz da geniş dönünce sağa motorun hiç şansı kalmadı.
    Düşünseniz ya o kavşakta motorlu kavşağa girdiğnin bilincinde olarak yavaşlasa idi araba ne kadar hızla sağa dönmüş olabilir ki?

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    Bundan bir ay kadar önce bodrum güllük kavşağında kırmızı ışık yandı. Ben sağ şeride yanaşarak durdum ve bir kaç saniye sonra kendimi havada buldum.Kırmızı ışıkta durmayan ve telefonla konuşan bir sürücü arkadan bana çarpmıştı.Motor yaklaşık 7-8 mt.öteye fırladı. Ben sol tarafıma düştüm ve kalkamadım.Daha sonra güçlükle doğruldum ve gelen ambulansla hastaneye gittim.Allahtan kırık ve çıkık yoktu.Ama ezikler dolayısıyla hala sol bacağıma yüklenemiyorum.Kaza anında Ağustos sıcağına rağmen dizliklerime ve montuma kadar tam koruma giymemiş olsaydım ne halde olurdum düşünmek bile istemiyorum.Büyük bir kazayı korumalarım sayesinde birkaç ezikle atlattım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. resimdeki ambulansın yanındaki kız ne ayak *** gülüyor ***** sabah sabah ağzımı bozdu

Gencede Geçmiş olsun
    Yanlış algılama. O bir hemşire ve o sırada hastaya doğru koşuyor, ağzı da gülmüyor, sadece o sırada nefes almak için açılmış.Göz yanılması.
    Dentist76 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Allah acil şifa versin
    bliyorum bu son olmayacak ama hepimize ders olsun diyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)