Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kurye arkadaşlar ne kazanıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    tamamen katılıyorum öle git bırak gel muhabbeti diil kesinlikle ben ecza deposunda çalışırken bizim motokuryelerin halleri içler acısıydı yağmur çamur kar adamlar uğraşıyodu çok zor bir meslek hem yaz kış dışardasın hemde açık bi şekilde hız yaparak yol alıyosun dediklerine katılmamak mümkün diil
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    bir kaç tane kurye arkadaşım var.Bu işin zorluklarını dışından da olsa biliyorum.Kesinlikle ve kesinlikle,kurye arkadaşlar ne kadar para alırlarsa alsınlar,bu parayı sonuna kadar hakediyorlar.

2 sene önce altunizade duragının önündeki ışıkların yayalar için yeşil yanmasını beklerken,yaşlı bir teyze anıden karşıya geçmeye çalıştı ve tam yanıbaşında bir motorsikletli kurye.......anam dedim teyze sizlere ömür,kurye kardeşimizin vayyy haline....

bu kurye arkadaşımızın tecrübesini taktir ediyorum. motoru bir saga bir sola kaydırarak teyzeye çarpmamayı başardı.iki kişinin hayatıda kurtulmuş oldu.

keşke bu kurye arkadaşla tanışma fırsatım olsada tekrar tebrik etsem tecrübesini

neron77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence iyi kazanıyorlar.o karda kışta kıyamette iyi kazanmasalar motorsiklet ile değil trafiğe sokağa bile çıkmazlar.
    [COLOR="Red"]BE DİFFERENT OTHERS...[/COLOR]

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    insanlar asgari ücret için çoçuğunu okula göndermek için yapmadığı cambazlık kalmıyo sen neden bahsediyosun konuşmuş olmak için konuşmayalım lütfen...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ben şaka yapmıştım arkadaşlar maksat muhabbet olsun diye kazananlar parasının hayrını görsün çünkü kesinlikle hakkediyolar

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    bence kuryenın kazandığı para tam helal paradır.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam aslında kuryelikde tam olarak motosikletin hayat duruşuna göre sekillenmiş halde şu anda, yani tecrübe kazancınızda en büyük etken. Yani en iyi kazanan kuryeler genelde çok zorluklardan sonra geliyorlar o safhaya. Birde izmir, istanbul, ankara Vb büyük şehirlerde zaten işe başlangıç ücreti genelde asgari değilde 50-100 ytl üstünde bir limit oluyor hep. izmir' de çalışmıştım, istanbulda araştırmıştım ordan biliyorum. Zaten oda anca yetiyor yol parası vs derken.
    Bahsettiğim ücretler, mesailer ve şartlar gözlemlerim sonucu cıkardığım tahminlerden ibarettir yani resmi bir geçerliliği yoktur. bende böyle değil dememeniz için söylüyorum.

Fastfood Kuryeleri:

Yabancı fastfood firmaları, yerli fastfood restorantlara göre maaşlarda her zaman daha avantajlıdırlar, çünkü asgari ücretin 40-50 ytl üstünde bir ücretle işe başlarsınız. Kıdeminize göre maaşınız artar. ancak bu artışlar küçük meblağlardır. O nedenle işe girerken, ilk anlaşmada alacağınız ücreti baz alınız hep. Çünkü o maaşla istisnalar dışında uzun süre çalışıcaksınız demektir. Ayrıca şubelerini genelde bölgeyi çok iyi araştırıp öyle açarlar ve açtıkları mecrada genelde kalbur üstü kitleye hitap eden yada yoğun olan bölgelerdir, e tabi buda bahşişlerinize yansır. sırayla çalışırlar, bir monitörde sıradaki kuryenin adı geçer falan, dakika garantileri vardır, motosikletlerinde ısıtıcısı olan bile vardır, teknolojiktir biraz +bahşişler

Yerli fastfood firmaları yine istisnalar dışında asgari ücretle personel alır. En çok personel değişen kurye sınıfı, çünkü çok uzun mesailer, düşük ücretler, emeğin karşılığını alamama durumu söz konusudur. 10-12 saatlik mesaileri vardır. birde firmanın ciddiyetine göre motorcuya kuryeliğin dışında, paketin az olduğu zamanlarda ek işler yaptırırlar ki insanı deli eder. Garsonluk, boşları toplamak gibi.+ bahşişler

Her ikiside mesailerinin her dakikasında motosiklet üstünde olmazlar. pizza kutularını katlarlar, çay içer, şakalaşırlar. Paketlerin yoğunluğuna göre çalışırlar, dakika garantileri vardır, ağırlıklı trafikte oldukları saatler, öğlen ve akşam servisleridir. Öğlen 11:30-13:00, akşam 18:00-21:00 gibi. Genellikle scooter kullanırlar. Adres bilgisi lazımdır, olmasada çabukça öğrenmelidir. yoksa hesaplar cepten gider. firmanın verdiği üniformayı giyerler, kışın fosforlu bir yağmurluk ve alt, yazın logolu bir tişörttür bu genelde. Yakıt ve servisi işyeri karşılar

Ecza depoları ve kargo şirketleri:

Fastfoodlardan sonra bir üst kademe diyebiliriz. Personelin özgeçmişine daha çok dikkat ederler ve genelde, paketçi vb işlerde bir süre çalışmış insanları almaya özen gösterirler, tecrübe ararlar, süreklilik ararlar ve o nedenle de askerliği bitirmişlik ararlar, Maaşıda buna göre yükselir, firmaya göre değişmekle beraber başlangıçta 500-550 ile başlayan ve yükselen bir grafik izler. Fastfoodçularla kıyaslandığında ecza depoları iş şartları nedeniyle her an onlar kadar telaşlı ve tempolu sürmemekle beraber zaman zaman acil siparişlerde bu değişebilir. Bir Gün içerisinde mesai saatleri fastfoodçulara nazaran kısa da olsa, motosiklet üstünde geçirdikleri zaman çok daha fazladır. Arada dinlenip bir çay içmek, yemek için molaları vardır, sonra devam ederler. Gelir giderler sürekli genelde. Tabi deponun yoğunluğuyla alakalı birazda. ancak şu kesinki gün içerisinde yaptıkları kilometre paketçiye göre çok fazladır. Adres bulma stresleri fastfoodçulara göre daha azdır, işleri eczanelerle olduğu için çok fazla ara sokaklara, çıkmaz yollara girmezler, kafaları karışmaz ve sürekli değişen bir adres grafikleri olmadığı için ezberlemeleri zaman almaz. Yakıt ve servisi işyeri karşılar, Firmanın verdiği korumalı giysileri giyerler.

Büyük şehirler dışında moto kurye olarak yapılabilecek benim tespit ettiğim en yüksek gelirli iş ecza depoları ve kargo şirketleridir. Çünkü profesyonel evrak kuryeliği diğer illerde henüz yaygın değildir.

Profesyonel Kurye Firmaları

Çok amaçlı olmakla beraber çoğunda bir motosiklet grubu vardır, öncelikli amaç önemli evrakları hızlı ve zamanında yetiştirmektir. Çalışanlar maaşlı yada prim usülü çalışırlar. Motosiklet deneyimi olmayanları almazlar, ustalarla çalışırlar. firmanın politikasına göre kendi motosikletleri vardır, yada motosikletiyle kurye alıyordur veya her ikiside olabilir. Gelirleri yaptıkları işle orantılıdır birazda, birazda kıdemle sanıyorum. % kaç prim aldıkları hakkında fikrim yok ancak tahminimce oda firmaya ve çalışma süresine göre değişken olmalı. Mesaileri diğer sınıflara göre daha kısadır. Motosikletleri viteslidir, 125 cc ve üstünü kullanırlar genelde. hemen hemen hepsi korumalı kıyafetler giyerler. Motosikletlerinin bakımları ve yakıtı kendilerine aittir. Yalnız maaşından tutunda sigortasına kadar o kadar farklı çalışan kuryelerle tanıştım ki, burdan sonrası biraz karışık gibi, sigortasını kendisi yatıran kurye arkadaşım vardı, ama geliri çok çok iyi tabi. Maaşı iyi olup sigortasına karışmayan prim almayan kuryelerde mevcuttur. Tercihe ve firmaya göre değişiyor sanırım.

Tahminlerimde çok hatalı yada yanlış bir tespit yaptıysam kusura bakmayınız ve düzeltiniz.
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    hyosung gt250r
    işinde 1numara olan, uyanık olan her işte süper para kazanır... en iyi nba yıldızı en iyi inşaat mühendisi en iyi kurye vs vs vs müthiş para kazanır.

yetenekleri sınırlı olan ve olayları akışına bırakan bir basketbolcu veya mühendis veya kurye de asgari ücretle çalışır...

biraz yetenek(zeka) daha çok şans gerekiyor

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaslar bende yaklaşık iki seneden beri kuryelik yapıyordum.görüldüğü kadar kolay olmadığı gercek.aldığın parada yaptığın işe göre.serbest kurye isen (yani yüzde elli pirimle calışıyorsan) ve işi biliyorsan 1500 ytl falan gecer..ama ecza deposunda falan kuryelik yaparsanız o zamanda en fazla 700 ytl.gecer..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    reklam gibi olmasın ama kuryeci olmak isteyen arkadaşlar istanbul parselllerdeki selçuk ecza deposun augrasın gördügüm kadarıyla iyi iş çıkıyor bu aradada motorunun saglam olması lazım(moderatör arkadaşlar yanlış bişey yazdıysam düzeltin))
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kuryeler 1500 ün altında kazanmazlar...kimse kazanmıyorum diyemez.....Dİyenede inanmayın....

Ecza depoları ve paketçiler hariç.....Onlarda az kazanan da var çok kazanan da....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    genel itibariyle millet hep çok kazandıklarını sanıyor ama kurye dediğimiz arkadaşlar mavi yaka çalışanlar sınıfına giriyor, bir çoğu azgari ücretle açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor, eğer çok cazip gelse herkes kuryelik yapar zaten bilmiyorum ama ben çok fazla kazandıklarını düşünmüyorum

Motosikleti
    kanuni 125 windy
    arkadaşlar ben su anda kuryelik yapıyorum.elime gecen 1200-1500 arası .ama garantısı yok.bazen iş iyi oluyor bazende durgun.

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kisa Bende Acikliyim Bu Piyasada Partner Kuryeyi Yada Kuryeteli Pilen Varsa Bn Partnerdeydim
    Yaya Kurye:500 İle 600 Aliyor
    Yaya 150 İse: 900 Yada 1200 Buluyordu
    Motor Kurye Şİrket :1200 Yada 1400
    Motor Kurye 150: Belİ Olmuyor

Şİrket Gunluk Benzin Parasi :20 Yada 25
    Yemek : Bazi Yerlerde Yok Ki Bende Yoktu Ya Ticket Yada 20 Ytl
    Sİgorta : Herde Var
    Izin :cumartesi 3 Yada 4 Kadar Pazar İznlİ
    İzİn 150 Calisanlar :cumartesi /pazar İzİn
    MaaŞ Durumu : Bazi Şİrketler 15 Gunde Bir Veriyor Bazilari Haftalik

ArkadaŞlar Ben Yaptim Ve Sunu SÖyluyorum İkİ Haftada İst Avrupa Yakasini Ögrendim MaaŞ Az Oldugundan Biraktim Suan Kebapcida Calisiyorum Ve Cok Iyi Bir İŞ Diyorum Kurye ArkadaŞlara Allh Yardim Etsin
    Diyorum İŞte Pİyasa Bu

ben kuryeyim motora binmek harika brşey ama zkendi istediğin yere gitmek özgürlüğün varsa tabi.ama yok amirin istediği yere bir işi çabucak halleip gelmek içinse berbat
    hele birde hava yağmurluysa allah kahretsin.ben ikinci üniversitemi bitiriyorum şu anda ama maalesef çalıştığım şirkette hizmet danışmanlığına ihtiyaç olmasına rağmen ve de benim gerekli kriterlere sahip olmama rağmen adamlar beni pis elbiselerin içinde görmeye alışkın olduklarından bir türlü takım elbise giyip oraya geçmeme razı olamıyorlar..hemde şirketin en aşağılık personelidir kurye..gerisini siz düşünün.okul bitine düzgün bir iş bulabilirsem ( torpilim de yok) kendi motorum bana yeter ( yamaha ybr 125) o zaman motorun tadı çıkacak sanırım...

Motosikleti
    hyosung gt250r
    vala kolay gelsin... zor iş... kış da gelio dikkat edin

şu an izmirde kuryecilere verilen para yaklaşık 550 ile 650 arsında+sigorata motor zaten şirkete ait beyzin yok servis parası yok daha ne olsun ki benin yakın arkadasım kuryeci de ondan biliyorum _?
    -

Motosikleti
    tvs apache
    ...argat halimizi çok iyi anlatmış .. tşk ederim kendisine..ne yapalım bizi bu şartlara mecbur mahkum bırakan sistem ve de devlet idarecileri utansınlar..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Adama bankadan kredi kartı gelir adresini araya araya bulursun taa ayağına kadar teslim edersin ben kredi kartı istemedim neden getirdin diye sana fırça atar üstelik müşteri kabul etmedi seçeneği işaretlendiği için primdende olursun Allah kolaylık versin zor işimiz
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama bankadan kredi kartı gelir adresini araya araya bulursun taa ayağına kadar teslim edersin ben kredi kartı istemedim neden getirdin diye sana fırça atar üstelik müşteri kabul etmedi seçeneği işaretlendiği için primdende olursun Allah kolaylık versin zor işimiz
    usta nerden hortlattın bunu

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler