Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sağ şeridin en sağını KULLANMAYALIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Neden mi? Tam dolmuştan ineceğim kapı açılıyor, ve vızztt bir motosikletli arkadaş yardırıyor şeridin en dibinden. 1 saniye erken insem adam da ben de gümbürtüye gideceğiz.
    Şerit aralarından gidiyoruz da buna pek dikkat etmiyoruz gibi geldi.Yolcu indiren olur, abi neyse ben burda iniyim yürürüm diyen olur, atlar yola olur da olur.Boş yere üzülmeyelim, aman dikkat edelim.
    maverıck ve Sadık1453 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok
    usta bu dediklerin çok oluyor bir kaç kez gözlerimle şahit oldum

dolmuştan taksiden ticari araçlardan uzak durulması lazım her an ne yapıcakları belli olmuyor

bizzat ben Halı yıkamanın servis elemanıyım navigasyon ne derse olaya gidiyoz :D

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    kanun gereği yolcu durak celbine girip indirilmeli.Ayrıca yaya geçidi olmayan yerlerde araba duruyor diye yayalar aradan geçiyor bu da bir tehlike.Ama burada kurallara uymayan bence motorcu değildir.Duran trafikten faydalanamayacaksak ne anlamı var değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    onu boşver yolun ortasında arabanın kapısını lang diye açan davarlara ne yapmalı çocukken bi tane honda civice girmiştim Pisikletle
    cool113 bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolcu indirip-bindiren araçların kaldırıma sıfır yanaşması gerekir. Böylelikle tehlike oluşmadan yok edilmiş olur. İki tekerli araç kullananlar da illa en sağdan gideceklerse bu olayları ön görüp hızlarını ona göre ayarlamalıdır. Ben de gidiyorum en sağdan ama bu güne kadar çok şükür vukuatım olmadı. Diğer motor sürücüleri arkama gelip korna çalıyor, yol veriyorum. Ben yine temkinli bir şekilde gidiyorum.
    mavibuz ve aquarist4 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kural konusuna gelmişken bugün gidiyorum önümde broadway var ve bagaj kapısı açık gidiyor adam da farkında değil sellektör yaptım korna çaldım anlamıyor düm düz yola odaklanmış neyse kavşakta yavaşladı yanına girdim abi bagaj açık dedim hemen adam el freni çekti bagajı kapattı heralde ben aradan sıyrılıp gitmiştim

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    ben hep soldan basıp giderim, bazen sağdan sakin sakin gideyim derim kendime, ama sağda sakin olmak mümkün mü? sıkıştıranlar soldan en sağ şeride dalanlar son anda kavşaktan sağa dönmeye çalışanlar resmen trafik terörü yaşanır o yüzden sol şeridin araçların sağ tekerlek izinde devam ederimki farlarımı da yakarım sol şeride dalanlar gözüne girsin diye
    mavibuz bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Bu ve bunun gibi birçok şeyi öngöremiyoruz trafikte. Otobüs sağa yakın, muhtemelen önünde başka araç var ki sıfır yanaşmamış. O kapı açılacak ve birileri yola atlayacak. Bunu hesaplamız lazım. Yolda bir top gördük, kesin peşinden bir çocuk fırlayacak. Otobanda giderken sağdan bir çıkış var, önündeki adam yavaşlamış, kesin yolu bilmiyor ve son anda direksiyonu kıracak. Önünde boş taksi gidiyor, kesin biri ona el atacak, o da zank diye direksiyonu kıracak. Bunun gibi şeyleri sürekli yaşıyoruz. Tecrübe de bunlarla oluşuyor. Bir süre sonra medyum gibi oluyorsunuz.
    Orda kapı açılırmı, öyle sağa kırılırmı falan demenin anlamı yok bizim için. Herşeyi hesaplayacaksın.
    aquarist4 ve Khutuck bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolcu indirip-bindiren araçların kaldırıma sıfır yanaşması gerekir. Böylelikle tehlike oluşmadan yok edilmiş olur. İki tekerli araç kullananlar da illa en sağdan gideceklerse bu olayları ön görüp hızlarını ona göre ayarlamalıdır. Ben de gidiyorum en sağdan ama bu güne kadar çok şükür vukuatım olmadı. Diğer motor sürücüleri arkama gelip korna çalıyor, yol veriyorum. Ben yine temkinli bir şekilde gidiyorum.
    Tabi sağ tarafta parketmiş araçlar olmaması lazım

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi sağ tarafta parketmiş araçlar olmaması lazım
    Park etmiş araçla kapısı açık dolmuş arasında işiniz ne efenim

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Park etmiş araçla kapısı açık dolmuş arasında işiniz ne efenim
    Dolmuş kapıyı sonra acıyor

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar farlarınızı acın ve bol bol korna calın kım kızarsa kızsın kornaya sız uyarın korna ve ısık cok onemlı ve sapaklarda dıkkat edın sokak aralarında gaz basmayın benden sıze abı tavsıyesı ıster dalga gecın ıster cıddıye alın ama bunlara dıkkat edın bakın gencecık kardeslerımızı aramızdan kaybedıyoruz cok uzucu aman ne olur dıkkatlı olun
    ykocabay bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Otobüslerden inerken rastladım sağdan motosikletli geçti fakat arkayı kollamıştım kollamasaydım çarpardı bana. 4 teker ticari sürücüler duraklara yanaşmıyor veya durakta girilecek alan varken girmiyorlar. Bazen durak önündeki açık yere girmek isteselerde bu devirde durak önüne araç parketmek yasak değil. Bize gelince kural çıkarıyorlar kafalarına göre ama 4 tekerler göz önünde ihlal yapıyor ses yok. Kimsede sağdan geçmesin kendinizi bırakın başkalarına zarar verebilirsiniz. Allah korusun.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Sağ şerit zaten "Tabakhaneye gider..." diye geçer
    Kimiler bir de onun da sağını kullanmaktan bahsediyorlar. Bisiklet, yaya, otobüs, dolmuş, taksi, kuryeler, siparişçiler, acemiler, apaçiler, parkeden, parktan çıkan, her şey orada...

Kötü kullananlara akıl vermeyin hatalı oldukları için, bir yararı yok ki. Akıl alacak kadar akıllı olanlar zaten burada ;ama, bize rahatsızlık verenler de burada değil, bunları okumuyorlar...

Zaten hep ortada değil mi? Hatalı olan adam "büyük olasılıkla", laf dinleyecek / dinlemiş olsa, hatalarını tekrar etmez. İlk kez sizden duymuyordur, ama umursamaz, dinlemez. Sıfır yanaşmayacak, asla. 3 şeridi kesecek, her zaman. Sinyal vermeyecek, dan diye duracak...

İsterseniz sağdan gidin, sağından gidin. Ama, haklı haklı ölmek size bir şey kazandırmaz.

Trafik kendini korumak ise eğer, her koyun kendi bacağından asılır ise, yapacak tek şey, önlem almak değil mi? Başkalarını değil, kendimizi düzeltelim... Hepimiz... Biz de... Ben de

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hacım ben şeridi ortalarım sağımdan solumdan araba geçmesin diye zaten sağ şerit komple tehlikeli bide sağın en sağından gitmekte neymiş...
    herşey bi anlık hata ile son bulabilir...sen ne kadar dikkatli olursan ol ne kadar iyi bir şöför olursan ol adam karşı şeritten senin tarafa takla atarak geliyor...ama sen elimden geldiğince dikkat edip korna ile uyarıp farların açık gezince az daha fark edilir olursan kendin için iyiolur

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    uzun yolda genellikle sol şeridin en solunu kullanıyorum

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Motosiklet kullanıcısı her daim çok dikkatli ve öngörülü olmalı.. Yoksa bu indi bindi durumları çok acı olaylara sebebiyet verebilir..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    şeridin sağından gidince seni sıkıştırıp geçmeye çalışan davarlar oluyor
    sol şerit boş olsa bile motorun g*tüne girip şerit değiştirmeden geçmeye çalışıyorlar demek istediğim bu ben de basıyom kornaya el kol yapıyom şerit boş diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)