Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

polis duran motosiklete ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    konu şu arkadaşlar malum racing kullanan arkadaşlar bilir plaka katlanır veya alttadır benimkide katlanır plaka bunu neden yapıyorsunuz dediğinizi duyar gibiyim . konu şu bu motorların ne kadar çok ses çıkardığını bilmeyen milletimiz sanki 300 le gidiyormuşuz gibi polisi arayıp işte falan falan böyle yaptı gereğini yapın veya motosikleti olmayanların almak isteyipte alamayanların şikayeti üzerine ota boka ceza yazdıklarından kapalı duruyor . gelelim konuya , dün sabah 8 de motoru dükkanın önüne park ettim , öğleden sonra park ettiğim güzergahta çevirme yapmaya başladılar polis dükkana gelip bu motor seninmi dedi evet dedim ... plakan neden kapalı ? genelde açık ama her şeye ceza yazmaya çalışmalarından dolayı kapatıyorum . polis : bu yasak ama ? evet bende biliyorum yasak olduğunu ama zararım varsa birine veya şikayet edildiyse gösterin bende hatalıysam ceza yazarsınız dedim ardından evrakları alayım dedi ? bende arkadaşım sen duran hareket etmeyen motosiklet için işlem yapmaya çalışıyorsun bu zaten saçma sapan bir şey varmı şikayet sorun yok neyin kafası bu dedim . neyse daha acizliğini göstermesin diye verdim evrakları ama tavırları görcen dünyayı bu yaratmış ! ruhsat tamam , sigorta tamam , ehliyet tamam, bu şimdi birşey bulamadı delirdi , e zaten motor olduğu yerde duruyorya . milleti rahatsız etmeye ne hakkınız var dedi arkadaşım dedim benim plakam kapalıykenmi rahatsız oluyor millet çıt yok , başka bir şey daha saçmaladı e ben motorcuları severim tamam bunda bir şey yok , herkesi ikaz ediyorum dinlemeyenler mezarda şu anda , haydaaaaaaa plakadan nereye geldin dedim ? çıt yok , tamam al evrakları dedi bir daha görmim bağlatırım dedim =))) sorum şu bu konu hakkında ne yapabilir benim ne yapmamı önerirsiniz ? amcanız akrabanız babanız polis olarak düşünmeyin motosikleti olarak düşünün baştan sonra aynı şekilde anlattım teşekkür eder cevaplarınızı bekliyorum .
    Esrarengiz03 bunu beğendi.
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    yapcak bişey yok bu polisler hep olucak.. Ankara da yım, işyerim Kızılay da... araba ile işe gidip geliyorum ara sıra... Araba ne marka mı? Beyaz Şahin.. her Evrakım tam..araba sade, temiz, bakımlı..cezam yok.. efendi kullanırım.. tipte çakallıkta yok.. ama Polis sık sık çevirirdi.. hele gece arabayı bile aradılar... yapacak bişey yok..
    Şimdi arabayı sattım; motosiklet alıcam... anlaşılan o ki polisler yine sık sık beni çevirecek..
    Evraklar tam olsun.. Motoru düzgün kullan yeter.. Bu anlayış öyle kolay kolay değişecek gibi görünmüyor...
    HercuL bunu beğendi.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Aklıma şimdi geldi. Madem duran araca ceza yazamazlar(park cezası hariç) o zaman çevirme yaptıklarında aracı durduruyoruz o zaman niye ceza yazıyorlar

neyse bu kadar dalga yeter. Bu konuda kanunları bilen biri bizi aydınlatırsa sevinirim
    HercuL bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Kusura bakmayında sizdende var.
    1- polisle münakaşaya girmemeniz gerek... Çünkü bulacaksa illa birşey bulur.
    2- Şehir içinde plaka katlamayınız. yada bindiğinizde katlayın dururken açmayı alışkanlık haline getirin.
    Yolda katlarsanız katlayın zaten yetişemezler...
    HercuL ve dockerengin bunu beğendiler.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Amcam jandarma diğer amcam polis babam Tsk'da subay... Hepsinin gözünün içine baka baka plakayı iptal edip kuyrul atına aldım. 2 komşumda polis bu arada
    Aynasız derim yüzlerine karşı hepsinin. Kimse gıkını çıkartmaz. Kendileride itiraf ederler hatta, ota boka ceza yazmak için durdurduklarını. Emirin üst makamlar tarafından verildiğini vurgularlar. Bazılarıda ipneliğine yapıyor tabiki... Çekememezlikmi-kıskançlıkmı anlamadım. Motorun ederine doğru düzgün bir araba bile alınmıyor !

Durdurup neden 2 kişi biniyorsun diye sorarlar ise.
    Caddebostan migros arkasındaki orjinal egzoz-rolantide çalışan motorum bağırdığı için bağlamaya çalışmaları.
    Emniyet kemeri sormaları-
    Yangın tüpü sormaları-
    Kaza-arıza anında koyulan üçgen zamazingolar var. Heh işte ondan sormaları... vs vs gibi garip nedenlerden dolayı plaka iptali yapılır.
    Hatta katlanır plakalık takılır. Ve hatta hiç bir çevirmede durulmaz gaz açılır.
    54RR, leventgocukl, cece89 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu şu arkadaşlar malum racing kullanan arkadaşlar bilir plaka katlanır veya alttadır benimkide katlanır plaka bunu neden yapıyorsunuz dediğinizi duyar gibiyim . konu şu bu motorların ne kadar çok ses çıkardığını bilmeyen milletimiz sanki 300 le gidiyormuşuz gibi polisi arayıp işte falan falan böyle yaptı gereğini yapın veya motosikleti olmayanların almak isteyipte alamayanların şikayeti üzerine ota boka ceza yazdıklarından kapalı duruyor . gelelim konuya , dün sabah 8 de motoru dükkanın önüne park ettim , öğleden sonra park ettiğim güzergahta çevirme yapmaya başladılar polis dükkana gelip bu motor seninmi dedi evet dedim ... plakan neden kapalı ? genelde açık ama her şeye ceza yazmaya çalışmalarından dolayı kapatıyorum . polis : bu yasak ama ? evet bende biliyorum yasak olduğunu ama zararım varsa birine veya şikayet edildiyse gösterin bende hatalıysam ceza yazarsınız dedim ardından evrakları alayım dedi ? bende arkadaşım sen duran hareket etmeyen motosiklet için işlem yapmaya çalışıyorsun bu zaten saçma sapan bir şey varmı şikayet sorun yok neyin kafası bu dedim . neyse daha acizliğini göstermesin diye verdim evrakları ama tavırları görcen dünyayı bu yaratmış ! ruhsat tamam , sigorta tamam , ehliyet tamam, bu şimdi birşey bulamadı delirdi , e zaten motor olduğu yerde duruyorya . milleti rahatsız etmeye ne hakkınız var dedi arkadaşım dedim benim plakam kapalıykenmi rahatsız oluyor millet çıt yok , başka bir şey daha saçmaladı e ben motorcuları severim tamam bunda bir şey yok , herkesi ikaz ediyorum dinlemeyenler mezarda şu anda , haydaaaaaaa plakadan nereye geldin dedim ? çıt yok , tamam al evrakları dedi bir daha görmim bağlatırım dedim =))) sorum şu bu konu hakkında ne yapabilir benim ne yapmamı önerirsiniz ? amcanız akrabanız babanız polis olarak düşünmeyin motosikleti olarak düşünün baştan sonra aynı şekilde anlattım teşekkür eder cevaplarınızı bekliyorum .
    Evrakları istediği anda 155 i arayarak durumu anlatıp daha sonra evrakları vermeniz durumunda 155 te yapılan her görüşme kayda geçtiği için hakkında işlem yapılırdı . Duran araca evrak soramaz . Ama şüpheli gördüğüne sorgulatabilir . Çalıntı yada hatalı park değilse aracın üzerinde haciz yoksa hiç bir şey yapamaz .
    HercuL ve mucotr bunu beğendiler.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amcam jandarma diğer amcam polis babam Tsk'da subay... Hepsinin gözünün içine baka baka plakayı iptal edip kuyrul atına aldım. 2 komşumda polis bu arada
    Aynasız derim yüzlerine karşı hepsinin. Kimse gıkını çıkartmaz. Kendileride itiraf ederler hatta, ota boka ceza yazmak için durdurduklarını. Emirin üst makamlar tarafından verildiğini vurgularlar. Bazılarıda ipneliğine yapıyor tabiki... Çekememezlikmi-kıskançlıkmı anlamadım. Motorun ederine doğru düzgün bir araba bile alınmıyor !

Durdurup neden 2 kişi biniyorsun diye sorarlar ise.
    Caddebostan migros arkasındaki orjinal egzoz-rolantide çalışan motorum bağırdığı için bağlamaya çalışmaları.
    Emniyet kemeri sormaları-
    Yangın tüpü sormaları-
    Kaza-arıza anında koyulan üçgen zamazingolar var. Heh işte ondan sormaları... vs vs gibi garip nedenlerden dolayı plaka iptali yapılır.
    Hatta katlanır plakalık takılır. Ve hatta hiç bir çevirmede durulmaz gaz açılır.
    Emniyet kemeri sormaları
    HercuL bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yavuz hırsız

katlanır plaka nedir yahu?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    polisle münakaşaya girilmemesi gerek bende bu düşünceye katılıyorum .

plakan yoksa ceza yazıyorlardı plakayı kapattım dersen anında çektirir motorunu 77tlde plakan yok diye yazar sahte plakan varsa onuda alma yetkisine sahip sesini çıkaramazsın. orjinal plakayı yanında taşıcaksın düştü diceksin tek kurtuluş bu.

polis isterse motorunu çektirebilirdi egsozdan dolayı bile ceza yazabilir

2- motorun koruma demirinden yada arka çantadan ceza yiyenler var polis yazmak istedimi her türlü yazar bunları neden ruhsata işletmedin diye burası türkiye

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evrakları istediği anda 155 i arayarak durumu anlatıp daha sonra evrakları vermeniz durumunda 155 te yapılan her görüşme kayda geçtiği için hakkında işlem yapılırdı . Duran araca evrak soramaz . Ama şüpheli gördüğüne sorgulatabilir . Çalıntı yada hatalı park değilse aracın üzerinde haciz yoksa hiç bir şey yapamaz .
    Yanlış biliyorsunuz. Polis ve jandarmanın ota boka sorgulama ve gerekirse arama yetkisi vardır. Şüpheli gördüm derler işi kestirip atarlar. Kimsede bir şey diyemez.
    Herhangi bir suç işlenmesi, suçlunun kaçması, herhangi bir insanın dövülmesi, bıçaklanması, öldürülmesi durumları hariç...
    Yalnız herşeyden önce vatandaşlık haklarınızı iyi öğrenin. Polis aracında dahi olsa kimlik göstermesi zorunludur.
    Aslında vatandaş olarak bir çok hakkımız var fakat insanları bırakın polisler bile bilmiyorlar bu hakları.

Motor hususu haricinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İşin içine motor girince

KİMLİK SORUN

Ancak polis kimlik sorduğu kişilere, kendi kimliğini gösterme ve hangi görevi yerine getirdiğini anlatmakla yükümlü. Yani siz de ona kimlik sorabilirsiniz.

ÇANTA ARAYABİLİR

Polis yolda durdurup, üzerinizi ya da çantanızı aramak isteyebilir. Buna hakkı var; ama önce size savcılıktan aldığı arama kararını göstermesi gerekir. Göstermezse siz sorun.

ÜST ARAMA KOŞULU

Spor karşılaşmaları, miting, konser gibi yerlerde polis, savcılık emri olmadan üst araması yapabilir. Bir binayı korumakla yükümlü polis memurları, içeri girmek isteyen kişileri arayabilir. Direnenler, 5326 sayılı Kabahatlar Kanunu’nun 32. maddesine göre para cezası öder.

ARABADAN İNDİREBİLİR

Polis otomobilinizi şüpheli görürse durdurabilir. Kolluk amirinin emri ile sürücünün üzerini arayabilir. Savcılık kararı olmadan, kişinin elbisesini çıkarmasını, aracın torpido gözünün ya da bagajının açılmasını isteyemez, çantayı açtırıp içine bakamaz, elini sokup arama yapamaz.

TUTANAK TUTTUR

Siz haklı bir neden yokken durdurulduğunuzu düşünüyorsanız, polisten kimliğini göstermesini ve durdurulma nedeni hakkında açıklama yapıp tutanak tutulmasını isteyin. Bu tutanakla hakkınızı mahkemede arayabilirsiniz.

KONUT NASIL ARANIR

Konutlarda adli karar ile sadece gündüzleri arama yapılabilir. Arama işlemine de muhakkak Cumhuriyet Savcısının katılması gerekiyor. Kanuna göre iki kişi işleme tanık olarak katılmalı.

ZORLA NASIL YAKALAR

Polisin yazılı bir adli karar olmadan kimseyi yakalama ve zorla bir yere götürme yetkisi yok. Ama kişiyi bir daha bulamayacaksa, savcı ya da amirine ulaşamıyorsa yakalama yetkisi var. Vatandaşın direnme hakkı ise tartışmalı.
    F54 ve HercuL bunu beğendiler.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Gerçekten çetrefilli bir konu, burada da bir arkadaş vardı milletten çok çekti 600F i var egsoz değişmişti, düşünün sadece hafta sonu çıkartır, bir tur atar koyardı, emniyete şikayet üstüne şikayet çekemeyenlerden, şimdi orijinal egsozla geziyor mecbur. Ama diğer motorları gör egsoz açıklar mı dersin, kask kullanan hak getire zaten. Başka büyük motor egsozu değişik olanlarda var onlara bir şey yok.
    Birileri sinir olup şikayet ettimi başın ağrıyor işte.
    Amaaa bu plaka kapama konusunda polisin hakkı da var sanırım, adam arkadan baktığında görmesi gerek ki arkadan ceza yazabilsin
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Tiger 800 xcx
    Karayolları Trafik Kanunu

MADDE 23 - Araçlar, tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakaları araç üzerinde ve uygun durumda bulundurulmadan trafiğe çıkarılamaz.
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    şimdi herkesi dinledim çoğunluk 2 kişi dışında bizim yanımızda ben beni haklı bulun demiyorum motorcu gözüyle bakın türkiyede o kadar çok sorun varki bize ne saygı var nede hak ... o yüzden ben yazıyorumki herkes bilgilensin

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsunuz. Polis ve jandarmanın ota boka sorgulama ve gerekirse arama yetkisi vardır. Şüpheli gördüm derler işi kestirip atarlar. Kimsede bir şey diyemez.
    Herhangi bir suç işlenmesi, suçlunun kaçması, herhangi bir insanın dövülmesi, bıçaklanması, öldürülmesi durumları hariç...
    Yalnız herşeyden önce vatandaşlık haklarınızı iyi öğrenin. Polis aracında dahi olsa kimlik göstermesi zorunludur.
    Aslında vatandaş olarak bir çok hakkımız var fakat insanları bırakın polisler bile bilmiyorlar bu hakları.

Motor hususu haricinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İşin içine motor girince
    Hayır duran ( park halinde bulunan araç için ) evrak isteyemez böyle bir yetkisi yok savcılık izni olmadan arabayı arayamaz ama mesela arkada bir poşet gördü bu ne diye sorup poşete bakabilir . Ha bunları polisler bile bilmiyor . Bir sürü suçlu polisin usulsüz yakalamaları yüzünden serbest kalıyor . Başıma gelen bir olay da karakola üzerinde 1 kilo ya yakın esrar bulunan bir adam gelmişti ve avukatı içeri girer girmez siz bunu buldunuz (arabanın bagajında ) ama arama izninizi göreyim dedi . Vatandaş olarak mutlaka kimlik sorun arama izni sorun bir sorun çıkaran polis olursa 155 i arayarak durumu izah edin polise bağırmayın tartışmayın ve kesinlikle vurmayın .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı retgorus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayolları Trafik Kanunu

MADDE 23 - Araçlar, tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakaları araç üzerinde ve uygun durumda bulundurulmadan trafiğe çıkarılamaz.
    Trafiğe çıkamaz park halinde durum nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çetrefilli bir konu, burada da bir arkadaş vardı milletten çok çekti 600F i var egsoz değişmişti, düşünün sadece hafta sonu çıkartır, bir tur atar koyardı, emniyete şikayet üstüne şikayet çekemeyenlerden, şimdi orijinal egsozla geziyor mecbur. Ama diğer motorları gör egsoz açıklar mı dersin, kask kullanan hak getire zaten. Başka büyük motor egsozu değişik olanlarda var onlara bir şey yok.
    Birileri sinir olup şikayet ettimi başın ağrıyor işte.
    Amaaa bu plaka kapama konusunda polisin hakkı da var sanırım, adam arkadan baktığında görmesi gerek ki arkadan ceza yazabilsin
    Sadece ceza değil çalıntı falan durumları da var tabi .
    tr_select ve HercuL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tiger 800 xcx

Trafiğe çıkamaz park halinde durum nedir ?[COLOR="Silver"]

.
    Araç yol kenarında park halinde olması trafikte olmasıdır... Aracın işletildiği yani kullanıldığı açıktır.. Örneğin araç kendinize ait kapalı bir garajda duruyor ve üzerinde plaka yok, bu durumda aracın trafikte kullanıldığı iddia edilemez...
    HercuL bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gunduz gunesli havada, otoyolda, sahibi tarafindan gorulebilmek amaciyla, farlarini yakan bir gri Megane 2 polis tarafindan durdurulur. Bu farim da acik yolumda slogani ilk ciktiginda oluyor olay. Polis farin teki yanmiyor der. O da tesekkurler yaptiririm bir yerde der. Polis ampulu simdi gozumun onunde degis yoksa ceza yazicam der. Sahibi bunlarda far ampulu degismesi icin on tampon sokulmesi gerekiyor burada yapilacak is degil der. Tartisma surer, kisi evraklarini polisin elinden kapar, ne ... yiyorsan ye gorelim der, basar gider. Arkasindan hicbir islem yapilmamistir.
    Yani iyi polis var. Digerleri de var. Allah o digerleriyle karsi karsiya getirmesin.
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    benim amacım bilmediğimiz yasaları öğrenmek amacıma ulaşıyor gibiyim şu anda örnek olsun bu durum herkese haklarımızı bilelim

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı retgorus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç yol kenarında park halinde olması trafikte olmasıdır... Aracın işletildiği yani kullanıldığı açıktır.. Örneğin araç kendinize ait kapalı bir garajda duruyor ve üzerinde plaka yok, bu durumda aracın trafikte kullanıldığı iddia edilemez...
    Aracın park halinde yolun kenarında durması zaten hatalı parktır işlem yapılır . Kendinize ait değil herhangi bir yerde otoparkta olan araç için işlem yapılamaz hatta sigorta işlem yapmaz kaza halinde tutanak tutulmaz . ( adli suç barındırmayan kazalarda )
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Tiger 800 xcx
    Aracın park halinde yolun kenarında durması zaten hatalı parktır işlem yapılır . Kendinize ait değil herhangi bir yerde otoparkta olan araç için işlem yapılamaz hatta sigorta işlem yapmaz kaza halinde tutanak tutulmaz . ( adli suç barındırmayan kazalarda )
    MADDE 2 - Bu Kanun, trafikle ilgili kuralları, şartları, hakve yükümlülükleri, bunların uygulanmasını ve denetlenmesini, ilgili kuruluşlarıve bunların görev, yetki ve sorumluluk, çalışma usulleri ile diğer hükümlerikapsar.
    Bu Kanun, karayollarında uygulanır. Ancak aksine bir hüküm yoksa;
    a) Karayolu dışındaki alanlardan kamuya açık olanlar ile park, bahçe,park yeri, garaj, yolcu ve eşya terminali, servis ve akaryakıt istas-yonlarında karayolu taşıt trafiği için faydalanılan yerler ile,
    b) Erişme kontrollü karayolunda ve para ödenerek yararlanılan, karayollarınınkamuya açık kesimlerinde ve belirli bir karayolunun bağlantısını sağlayandeniz göl ve akarsular üzerinde kamu hizmeti gören araçların karayolu araçlarınaayrılan kısımlarında da,
    Bu Kanun hükümleri uygulanır.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bütün her şey tamam evrakları isteyip açık aramasını bana kim hangi dille anlatacak acaba ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)