Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Crf250l den Gt250r a

Motovento
    REKLAM ALANI
    Letheist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6S
    Crf250L kullanıcısıyım motoru şu aralar bir gt250r ile takas etmeyi düşünüyorum sizde iyi mi yapıyorum? ciddi acıklamalı bir cevap istiyorum sizlerden konu altında hondayı hyosungı kötülemek olmasın. sadece hyosung kullanıcılarından ve crf250l kullanıcılarından binmiş olanlardan kullanmış olanlardan fikir almak istiyorum. dipnot: izmitte tatil günlerimde daga araziye cıkarım diye almıştm crrfyi fakat suanda istanbuldaym ve ona pekte vaktim olmuyor genelde şehir içi kullanımı ve haftada 1 kez izmit istanbul arası gidip gelicem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    crf250 hiç kullanmadım fakat istanbulda yaşıyorsan bence hyosung gtr250 daha iyi olacaktır gelelim yaşayacagın sıkıntılara.

1 - hyosunga ilk bindiginde çok egilceksin diceksinki aman allah bu ne rahatsız böyle.

2- 1 saatlik kullanımdan sonra bileklerin agrıcak hatta moralini bozabilir fakat 1 ay sonra o bilekler öyle bir alışıyorki 3 saaatlik kullanımda bile agrı sızı olmuyor.

3- crf250de alıştıgın gidon dönme turu malesef hyosungda yok gidon açısı çok dar bunu çok çok çok arıcaksın o kadar darki elin sıkışıyor bazen ne demek istedigiimi bindiginde anlıcaksın.

4- artçında sende çok rahatsız olucaksınız ön freni biraz kötü gelicek .

5- takas demişssin bu konuda yorum yapmam için takas edilecek 2 motoruda yan yana görmem gerekir hyosung var hyosung var şimdi kimisi bebek gibidir kimisi ölüdür sen alıcagın hyosungun fotolarını buraya koy bizde yorum yapalım aynaları sökülmüş plakalık iptali olmuş önden kazası olan hyoya bulaşma derim. ayrıca alırkende orjinal lastiklerinin olmasına dikkat et shinko berbat o kadar berbatki gaz açtıgında sanki 600lük makine gibi kıç atıyor. fakat pilot powerda hiç bunları yaşamadım.

6-2si çok farzlı tarzlar bunları kıyaslamak yerine sen hangi motor tarzını sevdigini düşün bence çünkü hyo güzel görünür fakat artçı içinde kendin içinde çok rahatsızdır benim tercihim crossdan nakeda geçmen daha dogru olur.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R6S
    bende onu çok düşündüm fakat şuanda takas teklifimi gt250r kabul etti cihaz temiz gözüküyor 2013 model zaten 2000 de daha nasıl kullanıldı bilemem orası ayrı fakat crf250l için uzun yolda berbat diyorlar uzun yol yapmak istedikten sonra tabiki de scooter la bile uzun yol yapan var. ama sonuc olarak crf 250l top speed 140 cok zorlarsan 150 ki o kadar zorlamaya gelicek bir cihaz degil cbr250 motoru olması bi avantajmıdır dezavantajmıdır bir dualsport için bilemem fakat suanda durum bu ya takas edicem yada vazgecicem suanda bunu düşünüyorum

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ben olsam crf250 gibi çok eğlenceli motordan vazgecmezdim
    arazı lastiği yerine bi takım yol lastiği takar imkan varsa arka jantıda büyütürdüm sm yapardım
    smnin tadı başkadır
    madlive ve dockerengin bunu beğendiler.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Ben z750 den fedakarlık ettim KLX250 için :D Kesinlikle CRF derim.
    dockerengin, İmportant ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam crf250 gibi çok eğlenceli motordan vazgecmezdim
    arazı lastiği yerine bi takım yol lastiği takar imkan varsa arka jantıda büyütürdüm sm yapardım
    smnin tadı başkadır
    SM' tarzı mot'lar ön-arka 17'' inç'tir..........crf 250l'de ön:21 , arka:18....Jantları küçültmesi gerekecek
    The Power of The Dreams.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SM' tarzı mot'lar ön-arka 17'' inç'tir..........crf 250l'de ön:21 , arka:18....Jantları küçültmesi gerekecek
    neyse hatasız kul olmaz
    ama imkan varsa jantlar değişirse sm güzel olur.motor yeni bi heyecan katar
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Yamaha R6S
    crf250l için 3000 tl harcayıp sm yapıcam ? beygir gücü yetersiz bir makineyi sm ye cevirip ne zevk alıcam peki satıp üzerine veririm o parayı gider adam akıllı sm alırım mantıgınız cok yalnış sm kullanan kişi bilir ki sm tork ister beygir ister 2 side crfde yok ki 10000 tl lik bir cihaza birde 3000 lira jant lastik parası harcanıcak bunun sm camurlugu var zinciri var bir ton masrafı var hiç gereksiz bence. çok düşündüm en başta ama kime sorsam sacma dedi ve hakikatende öyle 23 beygirlik bir motor için bu kadar masraf
    Wazaa.35 bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Letheist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crf250l için 3000 tl harcayıp sm yapıcam ? beygir gücü yetersiz bir makineyi sm ye cevirip ne zevk alıcam peki satıp üzerine veririm o parayı gider adam akıllı sm alırım mantıgınız cok yalnış sm kullanan kişi bilir ki sm tork ister beygir ister 2 side crfde yok ki 10000 tl lik bir cihaza birde 3000 lira jant lastik parası harcanıcak bunun sm camurlugu var zinciri var bir ton masrafı var hiç gereksiz bence. çok düşündüm en başta ama kime sorsam sacma dedi ve hakikatende öyle 23 beygirlik bir motor için bu kadar masraf
    Takas teklifini değerlendirin derim. En azından aracı gidip görün. Olumsuz yorumlara aldırış etmeden, içinizden ne geçiyorsa onu yapın. SM çevirmek saçma dediğiniz gibi, bu düşünceye girmeyin bile. . .
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Yamaha R6S
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takas teklifini değerlendirin derim. En azından aracı gidip görün. Olumsuz yorumlara aldırış etmeden, içinizden ne geçiyorsa onu yapın. SM çevirmek saçma dediğiniz gibi, bu düşünceye girmeyin bile. . .
    evet benim kafamdaki de sanırım eger takas edersem tek yapmam gereken lastikleri ve ön freni degistirmek olcak ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hyosung gt250r'ın ön freni mi kötü? Hadi canım sizde. Çift disk var, daha ne olacak. Ben aldığımdan beri acil durumlar ve kötü zeminler hariç hiç arka freni kullanmadım. Sürekli ön fren kullanırım, hem gayet rahat, hemde kayıp düşme riskiniz daha az.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kimi hyosungta ön fren çok kötü diyorlar kiminde ise harika. Muhtemelen kullanılan balataya bağlı bir durumdur. Bakımı yapılıp kaliteli balata kullanıldıktan sonra çift diskin kötü olması gibi bir ihtimal yok
    cenkito bunu beğendi.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Sakın yapma diyorum. Sürüş zevkini törpüleme.
    Crf 250 için asfalt lastiği var Jantlara müdahele etmeden orjinal janta göre. Bir takım asfalt lastiği al keyfine bak.

Veya bir arkadaşından rica et bir tur at Hyosung ile bir tur attıktan sonra Crfni daha çok seveceğine emin olabilirsin.

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    dostum bende eski bir hyosung kullancısıyım ve şuan bir honda cbf 600üm var ve crf 250L kullanmışlığım var sanırım sana biraz faydalı olabilirim. öncelikle bu işi yapacaksan ekonomik olarak sakın zarar etme üzerine para al. motorlara gelirsek crf 250L özetle bir hayal kırıklığıdır. safkan crf250 lere lafım yok onlar harika makina. ama bu L serisi ne olduğu belli değil cross değil enduro değil uzun yolu rahatsız çünkü habire rüzgar yiyorsun beygiri az ortaya bir karışık yapmışlar kısacası şehir içi gitmez çünkü motor yüksek heleki istanbul gibi yerde nerde duracağın belli değil hiç tavsiye etmiyorum. hyosunga gelince gt250R ve gt250naked ikiside sınıflarının çok üzerinde kuvvetli ve güzel motorlar. ilk tercihim naked olan oturuş pozisyonu rahat ve grenajsız geri kalan herşey aynı zaten. ben satmadan önce hyosungumu çok kullandım sağolsun okadar km boyunca ne bir arıza yaptı nede yolda bıraktı. yağını değiştir filtrelerini değiştir devam. temizini bulursan al ve gönül rahatlığıyla kullan. ama R modellerini kimin kullandığı belli olmuyor alırken iyi dikkat et ciğeri sağlam olsun. eğer maddiyat el veriyorsa kawasaki ninja 250yide tavsiye ederim oda süper. ve aklında bulunsun illa takas yapıcan diye kendi motorunu bedavaya verme be hurda ciğersiz motor alma her malın illa bir alıcısı bulunur ;)

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Crf den sonra hyosung sende çok pişmanlık yaşatır hocam rahatsız alet. sat motoru üstüne 3-5 koyup fazer-z750 gibi motorlar düşün.Ama yola otursun orası burası oynamasın gitsin rahatın önemi yok dersen motorda temiz ise kaçırma.Fren konusuna takılma hepsi yalan.benim motrumda öyle bi sıkıntı yok.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bana göre hyosung gerçekten kullanımı çok zevkli bir makine gücü ve dengesi 250cc bir motorda beklentiyi karşılıyor doyurucu görüntüsü ve sürüş tarzıda bence cabası fabrika lastikleri gerçekten sıkıntı ama bir ss düşünüyorsan Gt250r kullanıcısı olarak tavsiye ederim.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yıl 2013.hala cıft dısk var,frenaj nasıl kotu olur denebılıyor
    CEM. bunu beğendi.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl 2013.hala cıft dısk var,frenaj nasıl kotu olur denebılıyor
    Kullandınmızmı? frenlerini kendi motorunuzlamı kıyasladınız yoksa?
    Hedef_Turan bunu beğendi.
    Hayallerim var benim,
    Hala ulaşamadığım>KTM 690SMC-R..!

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Frenlerde hiç bir sıkıntı yok yani sadece motoru alacak olan arkadaşın yanlış bilgilenmemesi için söylüyorum motor ibresinde görebildiğiniz hızlarda kendini gayet idare ediyo sonuçta hızınız ne olursa olsun tek frenle motoru durdurmaya çalışmak zaten gereksiz iki frene orantılı davrandığınızda üzerindeki lastiklerle bile sıkıntı yaratmayan bi duruş sağlıyo BENCE alınabilecek en mantıklı 250 SS Gt250r vesselam
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

hondadan inip kawasaki yamaha hyosung kuba mondial motorları kkullanmış biri olarak hiç bi markanın hondadaki güven hissini ve kaliteyi veremeyeceğini rahatlıkla söylerim. he amacın sırf crf elinden çıkarmaksa bilemem ama şu anda bende kuba cross var emin ol cadde motoru çok sıkıcı. araziye gitmediğini söylüyorsun fakat bu motoru caddede rahatlıkla kullanabilirsin ki honda daha caddeye yönelik yapmış crf'yi. hyosung topspeed 180 olsa ne farkeder. senin crf 140 olsa ne olr. gideceğin hız zaten 120. bastığında 140 a rahat çıkıyosa sorun yok. heycana kapılma mantıklı hareket et. pişman olman muhtemeldir bu takastan sonra.
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)