Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

motosiklete arabaya yağı koyanlar ? (anket)

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Husaberg FE450 ye Ipone KATANA OFF-ROAD - 10W60 . Motor sıcaklığı zor koşullarda 110 derece üzerine çıkabiliyor. O yüzden en iyisini ve vizkosite aralığı en yüksek olanını alıyorum.
    GasGas EC250 : Motul Transoil Expert. Şanzuman için harika bir yağ. İlk defe kullandım çok memnun kaldım. Vites geçişleri pamuk gibi rahatları.

Z750 ye Motul 5100 10w40 koyduk. Motorda ilk kalkışlarda bir silkeleme, üst devirlerde bir titreme başladı. 1000km sürdüm, aklıma öyle bir takıldıki ulan diyorum şeytan diyo git değiş yağı. Acaba psikolojik mi diyorum arkadaşlara soruyorum. Psikolojik o diyorlar :D Motor harul hürül sarsıyor resmen. Gözümü kararttım gittim Ipone 10w50 power katana aldım. Yağlara zamda gelmiş bayıldık tabi dünya para. Değiştirdim yağı ilk sürüşte direk dedim haaas..... Kalkıştaki silkeleme gitmiş vitesler pamuk olmuş, orta üst devirlerdeki gıdıklama minimum seviyeye inmişti. Böyle böyle oldu lan dediğimde oda psikolojik dediler :D
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletinde araba yağı kullanan arkadaşları uyandırayım önce debriyaj balatasıyla başlarsınız ,zamanla bu şanzıman ve hatta motor patlatmaya kadar gider.
    araba yağıyla motosiklet için üretilen yağların yapıları çok farklı.araba en fazla 6-7 bin devir çeviriyor ama en küçük 125 cc motosiklette bile vites devri nereden baksan 4-5 bin dir.4 silindirli büyük makinaları hiç bahsetmiyorum bile.ben motorda 6 bin devirde vites geçişi sağlıyorum kaldı ki 14 000 de kesiciye giriyor motorum.
    şimdi soruyorum size araba motoruna göre yapılmış bir yağ bu devirlere nasıl dayanacak? ve ya nereye kadar dayanacak?
    o şimdilik birşey yok diyen arkadaşların motosikletlerinin ömrünü yemeye devam etsin...
    biz bu memlekette 2. el racing motorsiklet alınmaz diye bilirdik ama,bu konuyu okudukdan sonra 2.el 125 cc bile alınmayacağına kanaat getirdim
    Aynen katılıyorum

Kurye diyenler olmuş , kurye zeytinyağıyla da çalıştırır motoru , sonuçta o para verip almıyor ki !

Döviz kurunun bu kadar yuksek olduğu bir ülkede bize bunu reva görenler utansın !

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Aracımda 55bin km'dir Castrol Power1 10-50 kullanıyorum,herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Tavsiye ederim.

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1113/Castrol-Power-1-4T-10W50-1-LT
    cenkito bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum

Kurye diyenler olmuş , kurye zeytinyağıyla da çalıştırır motoru , sonuçta o para verip almıyor ki !!
    adam kendi makinasıyla çalışıyor. Bilginize. Motosiklet konusunda referans alınabilecek kişilerdendir kendisi. Benim yaşım (30) kadar motosiklet tecrübesi vardır kendisinin. Tavsiye ettiğim soranlarıma da aynen iletiyorum kurye abimin dediklerini ve normal zamanından önce değiştirmesi gerektiğini çünkü daha dayanıksız olabileceğini ve eğer motosiklet motoru için üretilen yağlardan kullanırlarsa normal zamanda yağ değişimi yapacağı için daha ekonomik olacağını da ekliyorum.

önceki yazdıklarımda da belirtmiştim ancak bu kadar açıklama yapmam gerektiğini düşünmemiştim.
    image is nothing without power, power is nothing without control.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)