Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Önemsenmeyen koruma : DİZLİK!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Merhaba dostlar,
    Size bazı gözlemlerimi ve bir kazamı anlatmak istiyorum.Evim şehrin en işlek anayolunun kenarında, bu yüzden kaç tane kaza, kaç motosiklet kazası gördüm sayamadım.Ama saydığım tek şey kaza yapanların hiç birinde "dizlik" denen hayata bağlayıcının olmamasıydı, ben dahil...
    Kazamız ise şöyle; Ben artçıydım, yoldaki mıcırlar ve arkadaşımın sert kullanımı yüzünden asfalt ile bir bütünleşme yaşadık bana bişey olmadı ama arkadaşım hala futbol oynarken çok zorlandığını söylüyor, çünkü kazada dizi mahvoldu.Gördüğüm kazalarda da aynı durum oluyor: diz kapağı hasarı sonucu pişmanlık, hayıflanma vs...
    Belki bazılarınız depom çiziliyor diye giymiyorsunuz ama deponuz 5 dakikalık bir işlem ile eski haline gelebilir, peki ya diziniz? O yüzden yeni başlayacak arkadaşlara kask kadar önemli olan bu korumayı da ihmal etmemenizi öneriyor, tecrübeli abilerimizin de daha hassas olmalarını diliyorum.Dizlik korumasını piyasada 60-200 TL arasında bulabilirsiniz.Acemi adamdan size tavsiye..

DİZLİĞİ DİZİNİZE BAĞLARSINIZ, O SİZİ HAYATA BAĞLAR..olayın özü budur.
    sailor33, cbr1907, halilumit ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Herkesin bu bilinçte olması dileği ile. İllaki başınıza gelmesini beklemeyin arkadaşlar. Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Dizliksiz motora binmem sola doğru bir kere düştüm faydasını fazlasıyla gördüm depo parçalansın umrumda değil takmadan yola çıkmam .
    halilumit bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Platin de iyi de, kemik daha iyi, en azından yağmur çamur sızlamıyor etmiyor

Orjinal yedek parça bulamayacağımıza göre, olanı koruyacaz başka çare yok, herşeyin orjinali makbul

( Dizliksiz markete bile gitmem! Yani şahsi olarak önemseniyor )
    halilumit ve Palakadir bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bütün koruma ekipmanlarını kullanmak gerekiyor. Yollarda her gün görüyoruz. Koruma olmadan motosiklet kullananları. Er veya geç akıllanıyor insan. Ama çok geç oluyor. Bu yaz motosiklet ile tatil yollarındayken iki kere arı soktu. Birinde eldiven takmaya üşendim. Elimi soktu. İkincisinde dizliğin bağları nedeniyle ayaklarım uyuşmaya başladı. Dizlikleri çıkardım. Kıyafetimin üzerinden dizimi arı soktu. İş işten geçtikten sonra dizlikleri taktım tabii ki.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Body Armor umu aldım bitanede dizlik almam lazım .

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Motosiklet botunuzu da ihmal etmeyin.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2ay önceki kazamda dizlerimden yaralandım hala ağrısı var. şimdi kaskdan önce dizlikleri takıyorum

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dizlik iyidir ilk motorda dizlerim agrıyo diye almıstım sonradan baktımda hem koruyor ruzgardan agrıdan hem kazada koruyor bıde eger motorunuza bıse oldu dızınınızın uzetıne çöküp yapmanızmı gerekıyor ıste en cok orda ıs göruyor pantolon pıslenmıyor
    KeaSH-07 ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    kanuni hussar
    İlk baharda yayla yolunda camura yapistim ve ilk zarar goren yerim dizlerim oldu. Sonra kendime soz verdim dizlik kullanmafan motora binmek yok diye. Suan onlari takinca bi pzguven rahatlama geliyor. Yaza pantolin alacam

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    her ne kadar grenajlarda hare yapsa da,zaten menıskusten sıkayetcı oldugum dızlerım bı de parcalanırsa hıc hos olmaz.dızlık takın,taktırın

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Bu arada KEVLAR malzemesinin belgeselini izledim Ntv'de, kurşun geçirmiyor ya asfaltta da sürtünmenin zararını ortadan kaldıracaktır, dizlikle beraber tabi ki

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kisin ruzgardan cok ciddi koruyor. Kaza olmasa bile koruyucu. Dezavantaji depoyu ciziyor, pantalonun diz bolumu terleyebiliyor ve/veya diz bolumu kirisabiliyor. Alirken iyisini almali. Mafsalli olanlar rahat. Bende zandona mafsalli olani var. Topcase e sigmiyor diye soyleniyorum. Ama yine vazgecmiyorum.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada KEVLAR malzemesinin belgeselini izledim Ntv'de, kurşun geçirmiyor ya asfaltta da sürtünmenin zararını ortadan kaldıracaktır, dizlikle beraber tabi ki
    Ben içinde dizlik olan kevlar kot kullanıyorum tavsiye ederim. Gündelik hayatta çok rahat

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    dizlik şart abicim .depoyu çizme problemini tam depoya denkgelen yerine bir keçe yapıştırarark çözdüm.tekzen,koçtaş gibi yapı marketlerde kolayca bulabilirsiniz.
    bende de zandona var gerçekten kaliteli bir ürün.motosiklet kullanırken dizlerinizin güvende olduğu hissi gibisi yok

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı VOLkann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben içinde dizlik olan kevlar kot kullanıyorum tavsiye ederim. Gündelik hayatta çok rahat
    Gündelik pantolon gibi mi görünüşü yoksa diz kısmı çıkıntılı mı hocam?

Dizlik çoğu zaman unutulan ama hayat kurtaran bir koruyucu parçası. Mafsallı dizlikler hareketi de kısıtlamıyor kullanımı oldukça rahat ama bazı markaların cırt cırtları sıkı olarak bağlanamadığından gevşek oluyor ve kayma yapabiliyor. Ayrıca dizliği pantolunun altına giymekte yarar var eğer pantolon sıkıysa dizliğin yerle ilk temasından sonra kaymasını önler. Marka tavsiyesi isteyen zandona önerebilirim.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Venomun dizliğini aldım 40 liraya. Tercih edebilirm arkadaşlara gayet kullanışlı mavsallı olması gün içinde kolaylık sağlıyor

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pantolonun dışına bağlanan dizlikler kaza anında kaydığı için bir işe yaramıyor. Bundan dolayı ya pantolonun içine takılmalı ya da kalça ve diz korumalı kevlar pantolon tercih edilmeli. Diğer korumalı motosiklet pantolonları da olur tabii.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet botunuzu da ihmal etmeyin.
    Kesinlikle

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)