Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Önemsenmeyen koruma : DİZLİK!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Eskiden motosiklet pantolonu kullanirdim biraktim, daha sonra dizlik kullanmaya basladim.
    Fakat son 2 yildir dizlikte kullanmiyorum,
    Bildigin kot pantolonla cikiyorum yola

Son 3 aydir dizlerimde bi tuhaflik var,
    Merdivenleri cikarken sağ dizime (zaman zaman sol dizime) bi agri saplaniyor.
    Durdugun yerde diz kemiklerin etine batıyor, sanki birileri bişeyler sapliyor gibi düşün.

Doktora gittim tahmin ettiğim seyleri söyledi.
    Fakat işin ilginç tarafi, ben hala dizlik takmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    pantolan içine değilde şort tarzı giyip direk ayağa bağlasak olurmu pantolonun altında çirkin duruyor

Ben bucada doğru dürüst kask takan kimse görmedim ki dizlik takanı göreyim : ) adamlar mitolojide yaşıyorlar resmen athena gibi kafasının üstüne koyuyor kaskı ohh mis gibi püfür püfür :D. benim alacağım ekipmanlar içinde dizlikte var ama şöyle birşey aklıma takıldı http://www.motobikehouse.com/ProductDetail.aspx?ProductID=86 bu pantolonu alınca dizlik takmaya gerek var mı ?

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Bende dizliksiz kullanmam normalde... geçen gün markete giderken giymedim ve su sandığım yağda kayarak düştüm... Dizim çok kötü değil ama baya sıyrıldı... Dizliğimi hiç çıkarmadığım için benimle dalga geçerlerdi ama sanırım ben dizliğimi hiç çıkarmamalıymışım... (Yağ ile su arasında ki farkı normalde anlıyorum ama bu yağ aynen su gibi karşıdan karşıya baya bir akmıştı. Normalde suya girmeden öncede hızımı düşürür, gazı hızlanmayacak şekilde sabit tutarım ama maalesef işe yaramadı)

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafa ne kadar önemliyse eklem yerleride o kadar önemli, büyük bir kazada dizi parçalamanın geri dönüşü yok. Allah korusun.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dizlik konusu açılmışken şu dizliklerden almayı düşünüyorum pantalon altına da giyildiğinde depoyu çizmiyor.Bu yüzden aklıma yattı.Kullanan ve hakkında yorum yapıcak var mı?
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...izlik----.aspx

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Diz kapağı ÇATTTT ettimi hadi geçmiş olsun motor sürmekte hayal olur yürümekte.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz kapağı ÇATTTT ettimi hadi geçmiş olsun motor sürmekte hayal olur yürümekte.
    Direk topallamaya başlarsın, eklem önemli tabı.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    dizliği önemsiyordum ama yazdıklarınızı gördükten sonra almam gerektiğini anladım en kısa zamanda alacağım bende

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik konusu açılmışken şu dizliklerden almayı düşünüyorum pantalon altına da giyildiğinde depoyu çizmiyor.Bu yüzden aklıma yattı.Kullanan ve hakkında yorum yapıcak var mı?
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...izlik----.aspx
    Kimse yorum yapmadığına göre kullanan yok galiba.Linke baktım pek kullanışlı gözükmedi.Bu Tech90 firmasının çok güzel,dizlikli,kevlar korumalı,jean motor
    pantalonu var 150 TL.Buna 55 TL verene kadar,pantalon alınır diye düşünüyorum.İnceledim,fuarda alacağım.

Deponun çizilmesine gelince;Venom dizlik kullanıyorum.Çizeceğini farkedince,deponun diz oyuğu olan yerlerine ölçüye göre kesip karbondan parça
    yapıştırdım.Çirkin durmadı.
    Thracian bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse yorum yapmadığına göre kullanan yok galiba.Linke baktım pek kullanışlı gözükmedi.Bu Tech90 firmasının çok güzel,dizlikli,kevlar korumalı,jean motor
    pantalonu var 150 TL.Buna 55 TL verene kadar,pantalon alınır diye düşünüyorum.İnceledim,fuarda alacağım.

Deponun çizilmesine gelince;Venom dizlik kullanıyorum.Çizeceğini farkedince,deponun diz oyuğu olan yerlerine ölçüye göre kesip karbondan parça
    Karbon kaplama mantıklı, hani arabaların kaputunun ön tarafına sinek böcek vs. çarpmasın diye şeffaf kaplama yapıyorlar ya o da güzel olur ama depo dizlerinin altından kayar mi işte onu bilemedim.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Dizlik şart, hep takarım, bizim ilçede bende başka takanda görmedim Bizim sürücüler usta
    Herkes deponun çizilmesinden bahsetmiş, bunu çözmek 1 TL
    Masa altlarına yapıştırılan yapışkanlarla yapmak basit, ben iki tane üst üste koyarak yaptım, bir yıldır kullanıyorum hiç sökülmedi.

Buda kesmez ben titiz adamım diyorsanız

Depoya karbon.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik şart, hep takarım, bizim ilçede bende başka takanda görmedim Bizim sürücüler usta
    Herkes deponun çizilmesinden bahsetmiş, bunu çözmek 1 TL
    Masa altlarına yapıştırılan yapışkanlarla yapmak basit, ben iki tane üst üste koyarak yaptım, bir yıldır kullanıyorum hiç sökülmedi.

http://p1308.hizliresim.com/1d/z/s4ft9.jpg

Buda kesmez ben titiz adamım diyorsanız

Depoya karbon.

http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s4g18.jpg
    Ben o masa yapışkanlarından tv sehpası kaplamıştım, 1 hafta sonra pert çatlıyor filan Rüzgarlık süper olmuş

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu dizlikleri Altın Elbiseli adamın bir bölümünde görmüştüm baya hoşuma gitmişti.Tech 90 nın pantalonları hep aklımda zaten.Ama dizlikle farklı farklı pantalon kullanabildiğim için dizlik şimdilik daha pratik bir çözüm gibi gözüküyor.Depoya carbon film benim motosiklete yakışmaz malum cruiser eğer Tech 90 dışında bir dizlik alırsam dizliğe temas noktalarına yumuşak yapıştırma tarzı birşey kullancağım sanırım.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o masa yapışkanlarından tv sehpası kaplamıştım, 1 hafta sonra pert çatlıyor filan Rüzgarlık süper olmuş
    Sağol hocam

Bana kalitelisi denk geldi sanırım çok iyi yapışıyor ve on numara iş görüyor
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    5 sefer düştüm dizden başka hiçbiryerim hasar almadı neden?çünkü geri kalan ekipman tam.İşin kötü tarafı hala bir dizliğim yok Montu bile değiştirdim paraya kıydım deri aldım,ama işte arkadaş diyor ya önemsenmeyen koruma diye aynen öyle.Daha akıllanamadım.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündelik pantolon gibi mi görünüşü yoksa diz kısmı çıkıntılı mı hocam?
    Gündelik pantalon gibi duruyor hatta biraz bol dar değil . İçindeki koruma yumuşak ama oturduğunuz zaman biraz çıkıntı yapıyor tabi. Ama işin güze yanı çıkartıp takması çok kolay mesela işe gidiyorum 8 saat motor kullanmayacağımdan hemen çıkarıyorum korumaları akşam çıkmadan tekrar takıyorum.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    valla bende ist. ev,iş arası hep es geçiyorum üşengeçlikten fakat ş.dışı seyirlerde hep takarım depo çizilmesin diye de dizliğin üzerine de çorap geçiriyorum

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    tech 90 pantolon candır.. monta 500-600 lira verirken pantolona 150 200 tl fazla değil bence.. Ben gayet memnunum valla yakın zamanda korumaları diktireceğim daha rahat olacak..

bugün 47 tl'ye venom aldım yok abi asla çıkarmam yahu kendimi güvende hissediyorum + soğuktan etkilenmiyor. paranız var ise eğer 100-150 liralık zandona alın hem daha iyi hem de hava alabilir.. Fakat bu venom hep dikkatimi çekiyor. fiyatını sonuna kadar hak eden ürünler yapıyorlar. 2 senedir sürekli kullandığım deri eldiveni var mesela yazlık hava alacak yeri yok komple deri fakat hiç terletmiyor. harika bir şey. 70 liraydı ilk zamanlar çok para desem de hak ediyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)