Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Bir Cross motor almayı Düşünüyorum Kask tercihim hakkında yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    peacgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6
    Fazla Güçlü bir makine degil 250cc cross almayı düşünüyorum Şehiriçi kullanılacak işe gidip gelirken falan fakat gel gelelim ki crossların kasklarına hastayım komik dursun da istemiyorum hem şehiriçi kullanılacagı için hemde 250 cc bi makine olacagı için cross kaskı abartı mı durur Şehiriçinde bir tane bile görmedim cross kaskı takan adamların kafasıda hep normal kask
    samet10 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    canın ne istiyorsa onu takarsın, istersen tencere bağla kime ne?

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    kendi tarzını yaratmak için başkasına gerek duyulur mu? gönül rahatlığı ile dilediğin cross kasını al.

alırken kafanda rahat hissettiğine, kaskın aşırı sıkmadan kafa boyutuna uygun fakat gevşek olmamasına dikkat et - kaskı kafana taktığında ve kafanı sağa sola hızlıca 'hayır' dercesine yaptığında kaskın kafanla bırlıkte hareket edip kayma yapmadığına dikkat et, güvenlik standartlarına uygun ve teste tabii tutulmuş olmakla beraber sertifikalı olmasına dikkat et.

bu arada bazı scooter sürücülerinde gördüm cross kaskı ve oldukca iyi duruyordu, cross makinada hali ile iyi duracağı kesin.

test sertifikalı kaskların için buna benzer bir etiket bulunmalı - e(x) x ise 1'den 47'ye kadar mı ne değişebilir

ha birde cross kaskın diğer kasklar gibi sessiz olmaz, yapısı ve kullanım alanı itibari ile üretiminde "içeriye ses alması" unsuru ön planda olmadığından şehir içi pek olmasada uzun yolda zamanla rahatsızlık verebilir.
    35emre35 bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    maddi imkanın yok ise başlangıç için LS2 nin vizörlü cross kaskını alabilirsin, imkan varsa shot, nitro vs. gibi markalara bakablirsin

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    şehiriçinde cross kask takmak tercih meselesi. bende bell marka vardı, şehiriçinde kullanırdım ama 100km hıza çıkınca boynu biraz zorlamaya başlardı.

ama şöyle bir şey var, cross kask acayip ferah. ilk motosiklete başladığımda kapalı kask bunaltmıştı
    forzaBJK bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    bu kaskı da düşünebilirsin, piyasaya yeni girdi ve baya tuttu. kalitesine, özelliklrine göre fiyatı çok iyi
    http://www.kaskdunyasi.com/origine/kask/gladiatore.htm

Motosikleti
    yamaha r6
    Uzun yolda cross kullanmicam zaten 250cc patlarım sıkıntıdan gidene kadar çok saol yinede zaten kapalı kaskımda var ama cross kaskı çekilir o sese çok hoş görünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canın ne istiyorsa onu takarsın, istersen tencere bağla kime ne?
    Bayanlar iligine sümügüne kadar düşünür işte herşeyi ondan

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehiriçinde cross kask takmak tercih meselesi. bende bell marka vardı, şehiriçinde kullanırdım ama 100km hıza çıkınca boynu biraz zorlamaya başlardı.

ama şöyle bir şey var, cross kask acayip ferah. ilk motosiklete başladığımda kapalı kask bunaltmıştı
    Kapalı kasklarım var zaten çok sıkıcı cidden arada hafif camı aşşadan açık geziyorum en azından toz sinek falan girmiyor cross kaskada bakacaz bakalım allahın izniyle alim bi motoru

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben bunu öneririm. Cross kasklarına göre biraz daha tok duruyor. Oldukça da şık...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    motomax ariga vizör gözlük cross (E9)

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    sahibinden com'da agv nin cross kasklarını satan biryer vardı çok da uygun fiyatı onlara da bir göz at derim

Motosikleti
    yamaha r6
    çok sağ olun aldım

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    hayirli olsun, izlenimlerini alalim, foto alalim, uygulamali foto alalim

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Marka/model? Bi fotolu inceleme alsak ne guzel olmaz mi?

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Kaskı aldın iyi güzel hayırlı olsunda bi fotograf at, kullandıysan +larını -lerini yaz. Başka merak eden arkadaşlara fikir olur en azından.

ayrıca şunuda ekliyim cross ekipmanda en kaliteli marka "FOX"tur.(benim fikrim) En yakın zaman tam takım almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)