Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

17 yaşındayım motor tavsiyesi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

abilerim yaşıtlarım merhaba öncelikle 17 yaşındayım motor tutkunuyum küçüklüğümden beri arkadaşlarımın kine binip durdum :D bir türlü bana nasip olmadı ama en sonunda biriktirdiğim paralarla ve pederin de katkısıyla bir motor alıcam bütçe 10.000 tl küsüratlı şimdi ben ss model hastasıyım ama güzel chopper modellerinide kaçırmak istemem açıkcası kendimde seçip alabilirdim ama burdakilerede bir danışmak istedim cbr ninja felan bunlar zaten arkadaş ortamımda geçen muhabbetler tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Öncelikle foruma hoş geldiniz , bütçeniz güzel ama ilk olarak ehliyetinizi aldınız mı?

Yazıldım abicim

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Motora ne kadar geç başlanırsa o kadar iyi. Ülkemizde trafik magandalarla dolu. Genç yaşta yapılacak bir hata veya başkasının yapacağı bir hata hayatın mahvolmasına neden olabilir. Allah korusun. Ben 12 yaşında motora başladım yaklaşık 30 senedir kullanıyorum çok şükür önemli kazam olmadı ancak bu süre içinde bilinçsiz şekilde motora başlayan birçok tanıdığım 20 yaşını göremedi. Belli bir olgunluğu kazanmadan motora başlanılmasını tavsiye etmiyorum.

Gerekli eğitim ve sürüş yeteneğine birşey katmayan ehliyet alındığında motora başlamanın sakıncası yoktur ancak bunlardan önce artçı olarak en az 10.000km yapılması kanaatindeyim.

ben zaten hız delisi bir insan değilim çevremdeki arkadaşlardanda hızlı gidenlerin başına neler geldiğini çoğu kez gördüm.O yüzden bu konu hakkında en az bende sizin kadar hassasım canımı yolda bulmadım ben birde abicim ben köyde oturuyorum bartınlıyım ben şehre 4 km uzaklık var ama araba felan geçmez buralarda tam öğrenilecek bir konumdayım aslında mekan ve çevre olarak

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kardeş merhaba.bende senin yaşındayken geçen sene yani cbr 250 ile başlamıştım şuanda tatminkar. hız konusuna gelince yok hızlı gitmem felan hikaye oluyor ne olursa olsun. bu sözümdende sürekli dipgaz gidiceksin manası çıkmasın yolda basarsın illa ki yani ss makine sürekli bas der sana.o yüzden bas bas ama akıllı bas yol iyiyse trafik güzelse bas :D
    şimdiden hayırlı olsun

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora ne kadar geç başlanırsa o kadar iyi. Ülkemizde trafik magandalarla dolu. Genç yaşta yapılacak bir hata veya başkasının yapacağı bir hata hayatın mahvolmasına neden olabilir. Allah korusun. Ben 12 yaşında motora başladım yaklaşık 30 senedir kullanıyorum çok şükür önemli kazam olmadı ancak bu süre içinde bilinçsiz şekilde motora başlayan birçok tanıdığım 20 yaşını göremedi. Belli bir olgunluğu kazanmadan motora başlanılmasını tavsiye etmiyorum.

Gerekli eğitim ve sürüş yeteneğine birşey katmayan ehliyet alındığında motora başlamanın sakıncası yoktur ancak bunlardan önce artçı olarak en az 10.000km yapılması kanaatindeyim.

Klasik konu ve konu başlığı olduğu için birşey yazmayacaktım fakat yaptığınız yoruma şiddetle karşı çıkıyorum.Tam tersine olabildiğince küçük yaşta başlanıp bir bilen ve büyük kontrolünde eğitilmeli insanlar.

Motor sporları için sponsor desteği yok falan filan deniyor ama kaç tane yetenekli sporcu çıkarıyoruz ki ? Ne güzel bütçesi var arkadaşın yaşıda uygun.Başlasın işte.35 yaşında SS kullanmaya başlamak tuhaf bence.

Sevgili kardeşim seni de seçimin için destekliyorum.İster cruiser ister SS ister scooter gönlünden geçen ne ise düzgün ekipman ile başla motosiklete.Sende katıl aramıza.Tek gerekli olan bilinç.Yaşta değil başta olan bilinç.Gaza gelme sakin ol devam et...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşım mevcut bütcen başlangıç motorlarına göre oldukça iyi... 1000 - 2000 TL sini ekipmana ayırmanı tavsiye ediyorum... bizim buralarda araba geçmiyor tam öğrenmelik yer dediğin için (yani benim gibi manuel vitesli motora tam olarak aşina olmadığını düşünerek) sana 150 cc civarında 2. el çin malı bir motor almanı tavsiye ediyorum... 1500 - 3000 TL de buna harcarsın... hatta mondialin 0 km vulture ve drift modellerini dahi alabilirsin... 3 4 ay motoru ezersin ama tecrübe kazanırsın... sonra da 300 - 500 TL zarara satsan ne olur çünkü yeni alacağın motora sıkıntı vermeyerek zaten onu amorti edeceksin... daha sonra ne istediğine daha sağlam karar verebilirsin bana göre...

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    @flame

Ülkemizdeki insanların eğitim seviyesi belli. 25-30 yaşlarında insanlar altındaki motora bakmadan saçma sapan hızlar ve hareketler yaparak kendini ve başkalarını tehlikeye atıyorlar. 30 sene öncede böyleydi şimdide değişen bir şey yok. Akıl/olgunluk yaşta değil baştadır ancak bu durum mevcut gerçekleri değiştirmiyor. İnsanlarımızın zihniyeti değişmedikçe alınan eğitiminde ne kadar yararlı olacağı tartışılır. 17 yaşındaki biri trafikte ne kadar olgun davranabilir ? 17 yaşında Zx-10r kullanıyor olsaydınız idrak etme yeteneğiniz/farkındalığınız şimdikiyle aynı mı olacaktı ?

Ülkemizde motor sporlarının gelişmemesinin en önemli nedeni insanlarımızın zihniyeti ve eğitimsizlik nedeniyle genç yaşta hayatını kaybeden/sakat kalan motorcular. Gerekli şartlar sağlandığında Murat Denizhan-Yunus Erçelik gibi motorcuların yetişmemesi için hiç bir neden yoktur ancak birşeyleri değiştirmek için önce kafaların değişmesi gerekir.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    skuter al .
    caferacer21 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss büyük gelir important açıklamış zaten

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    17 yaşındaymışsın
    Ehliyete yeni yazılmışsın
    SS ile başlayacakmışsın.

Yanında kefen ve tabutta satın al. Anana babana cenaze masrafı açma bir daha olur mu

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Bak öncelikle ehliyetini almalısın dostum o sıra biraz daha araştırma vaktin olur hem 1-2 ay daha bekle o süre içerisinde ss istersen en fazla alıcağın ne olabilir Honda cbr 125 Olabilir mesela kaliteli bi motor bütçende yeterli veyahut daha pahalı ama tipi daha güzel Yamaha r 125 olabilir tabi 125lik motora o kadar para verilirmi orasıda sana kalmış bunun dışında önerebilceğim bi motor yok ss arasından başka arkadaşların varsa söyleyebilirler. Chooper olarakta mesela regal raptor 150cc modeli var o işini görebilir ya da keeway,rks gibi markaların 150lilik yeni modelleri var onlar olabilir bunları bi araştır. Bunların dışında scooter alma vites yeteneğini geliştiremezsin sadece sürüşünü geliştirebilirsin bunu 125lik veya 150lilik bi commuterdede geliştirebilirsin aynı zamanda vites alışkanlığında olur. Yani 150lilik güzel kaliteli bi commuterde hoşuna gidebilir mesela ybr 125 yada cbf 150 yada biraz acemiyken fazla gelebilir ama tvs apache olabilir. Yada daha küçük istersen honda innova cup alabilirsin yada rks titanic 150 var çok seri değil çok hızlıda değil çokta rahat konforlu kaliteli sayılcak bi motor oda olabilir. Hangi motoru önerirsin dersen o senin zevkine kalmış her tür modelden önerilerim bunlar tarzın neyse ona göre bi belirleme yapmalısın ancak chooper falan tek bi tarz olmalı chooper alıcaksan sırf choopera gönül vermeli hep daha büyüğünü alarak choopercı olmalısın commuter geçiş motorudur bence commuterden sonra istediğin tarza geçebilirsin ama scooter alıpta ne paradan ne zamandan kaybetme bence direk vitesliye geç vitesliye alış ama abartma 150cc üzerine çıkma şuanlık. Gençsin ve gösteriş istersin benim sana tavsiyem bütçende yeterli bi yamaha yzf R 125 al 600lük görüntüsü var ön kafada falan gösterişinide yaparsın keyifte alırsın ama fazla bi hız bekleme başlangıç motorudur bence ve fazla performans vermez görünüşüne göre

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc bir ss ile rahatlıkla başlayabilirsin. İyi korumalar al. Cruiser sana gelmez, hiç girme o işe...
    PowerGarage bunu beğendi.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc bir ss ile rahatlıkla başlayabilirsin. İyi korumalar al. Cruiser sana gelmez, hiç girme o işe...
    şakasınamı diyorsunuz ciddenmi diyorsunuz anlayamadım malesef arkadaş daha yeni başlıcak ve siz 250cc bi ss mi tavsiye ediyorsunuz ? Tamam kalkışlara alışabilir ama 250cc acemiye göre gidişi uzayışı çok fazla gelebilir hafif bi hız kontrolü yapamamasında allah korusun bi panikle kazaya yol açabilir. Kızmayın ama madem bi bilginiz yok internette yaptığınız motor bilgileriyle internetten kelime yapmayın lütfen dostum bi insan hayatı sizin için bu kadar ucuzsa motora yeni başlıcak bi yakınınıza 250cc SS ile başlatın..!
    caferacer21 bunu beğendi.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PowerGarage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şakasınamı diyorsunuz ciddenmi diyorsunuz anlayamadım malesef arkadaş daha yeni başlıcak ve siz 250cc bi ss mi tavsiye ediyorsunuz ? Tamam kalkışlara alışabilir ama 250cc acemiye göre gidişi uzayışı çok fazla gelebilir hafif bi hız kontrolü yapamamasında allah korusun bi panikle kazaya yol açabilir. Kızmayın ama madem bi bilginiz yok internette yaptığınız motor bilgileriyle internetten kelime yapmayın lütfen dostum bi insan hayatı sizin için bu kadar ucuzsa motora yeni başlıcak bi yakınınıza 250cc SS ile başlatın..!
    Bayağı iyi biliyorsun belli ki bu işi. Senin dediğin gibidir büyük ihtimalle
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Sen bir mondial agk al önce, ikinci el alış öğren insanın kendi motoru farklıdır.

Sonra ikinci el bir r6 veya r1 alırsın

Bak kardeşim bende 17 yaşındayım ehliyetimi alalı 2 hafta olmuyor. Ve almadan öncede baya bir araştırma yaptım. Bende ss motorlara hastayı hele ki 600'lüklere. Geçenlerde bir abimin 250lik kawasakisi vardı

al sür dedi bana, bindim üzerine çalıştırdım güzelce kaldırdım motoru ama gazı hafif açsam bile beni korkutması yetiyordu. Bir de ben düz ve boş alandaydım imkanı yok yani onu trafikte kullanmamın.

Ufak bir gaz fren kombinasyonu hatası nelere mal olur bilemezsin. O motordan inince bir kross motorla pişmeyi düşündüm. Mondial Extreme max adı. Yeteri kilometreyi devirdiğim zaman bir 250lik ss alacağım ve daha sonra da 600lük.

Sana tavsiyem geç bu ss keyfinden bir süre vazgeç benim yaptığım gibi çünkü o motor devrilecek için acımasın canın yanmasın. Daha hafif bir şeyle başla gazı açınca ağzını ayırarak yukarıda keçileri saymak yerine en baba 120

yapan bir kross alabilirsin ki o parayla 2000-3000 tlni korumana ayır 6-7 milyara da git çok güzel bir kross motor bulabilirsin. Hem hafif hem yüksek olduğu için trafikte fark edilmeni kolaylaştırır. Benim tavsiyelerim bunlardır.

Dinleyip dinlememek sana kalmış iyi forumlar, kazasız sürüşler.

Yorumun için çok teşekkürler dikkat edicem önce ehliyet o zaman

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    10 lira bütçen varsa 1.5 lira ekipman al.geri kalanı ile de ktm duke 125 al derim ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)