Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Sıfırından pahalı 2. el motosiklet satmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Bence problem istediğin kadar ilanı istediğin rakamlar yazarak ücretsiz olarak yayınlayabiliyor olmak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    genelde harley gibi motorlarda denk geliyorum. 1 yıllık 3bin kmde üstüne 15bin liralık masraf yapmış adam. 0 fiyatından 5 bin lira fazlaya satıyo. mantıklı mı? belki...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gençoğlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam motoru alıyor sıfır hevesle egsozdur odur budur takıyor masraf ediyor artı. sonra bin km ye gelince canı sıkılıyor motora da bakıyor ee daha sıfır ben buna masrafta yaptım motor 5 ise 7 diyor, onu taktım bunu taktım, plaka masrafıyla uğraşmayın filan diyip satmaya çalışıyor. işin özü budur bence
    İşin özü bu fiyatları çekenlerde tam olarak ne yaptığının farkında değil.Artık plaka ruhsat işlemleri gelişen teknoloji ile gayet hızlı ve kolay çözülüyor 2 saatte herşey bitiyor.Sigorta desen motosikleti alınca zaten yine yaptıracaksın.Bir de normalde bir motosiklet yada araba orjinal halinden ne kadar uzaklaşırsa fiyatı o kadar düşer.O kadar aksesuar ıvır zıvır motorun fiyatını arttırmaz tam tersine düşürür.Dünya genelinde böyledir bizim Türkiye de ise durum tam tersi.

Bu mantıkla gidersek 2. eli iyice öldüreceğiz.Sahibinden.com sitesini yıllardan beri takip ediyorum her zaman sırf zevk olsun diye almaya niyetim olmasa bile hoşuma giden arabaları,motosikletleri favorilerime eklerim takip ederim.Eskiden bundan 4-5 sene önce favorimlerimdeki 20-30 aracın hemen hemen hepsi bir ay içinde satılıyordu.Son iki seneden beri favorilerilerime eklediğim araçlar aylarca satılmıyor defalarca ilanları yeniliyorlar sadece piyasanın altında fiyat (aslında bana göre gerçek ederi) verenler satıyor.Bu olay böyle abuk subuk fiyat verme alışkanlığının 2. eli öldürdüğünün açıkça kanıtıdır.Geri zekalı insanımız ne zaman akıllanacak çok merak ediyorum.Kendi malını satarken uçuk fiyatlar verip 2.el piyasasını yükseltiyor sonra yükseltiği piyasadan yine kendi gidip araç alıyor.2. eldeki bu yüksekliği gören firmalarda gaza gelip her sene abuk subuk zamlar yapıyor.Sahip olduğu aracın 0 kmsinin fiyatını arttığını gören geri zekalılar satacağı zaman fiyatı daha da yükseltiyor....Bu şekilde kısır döngüye girmiş durumda olay.2.el araç fiyatları dolar ve altından daha hızlı artıyor.Cidden ilginç bir durum.Yabancı biri bu durumu görse dalga geçer bizimle.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yahu bide ilanlarda düşmesi yatması kalkması hiç yok düşmeyen motorcuvarmıdır?

cbf falan değilde bazı fazla tutulmayan motosikletleri almak biraz zor bir ondan birde ekstra birşeyler takıyorlar lastikleri falan daha iyi koyuyorlar öyle fiyat sıfırı geçebiliyor normal tabi ben sen bir çok kişi almaz

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Japonya'da kullanılmış genç kız külotlarının satıldığı ile ilgili bir yazı okumuştum gazetelerde benzer bir fetiş ve talep durumu olabilir diye düşünüyorum.
    :D

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu konuda R25'i tek geçerim

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sen bide araç fiyatlarına bak. Bayiler ellerindeki araçları 2.el diye satışa daha çok kar eder.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)