Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorcu kardeşliği sadece cc kardeşliği mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bahsettiğin konuda haklı olduğun yanı yanlış yerden düşünmüşsün...

yıllardır buluşup görüşen insanlar vardır...birde hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ilk görüşte adamı kendine yakın samimi hissedersin...gruplaşmalar önceden tanışıklıkların samimyetlerin özlenmişliklerin eseri olabilir..
    şahsi olarak ben adamlara motorlarına göre davranmayı ayıp,ukalalık,şahsiyetsizlik....vs olarak görürüm..
    öyle olsaydı dün beni kimse yanına almamalıydı...cbf 150 ile gelmiştim...

sonuçta bende zamanında puch,mz değişik çinliler gibi şeylere de bindim..yaşadığım sıkıntılar sebebi ile altımdaki motorlara binemedikten sonra elimde olsa ne olur olmasa ne??..şimdi küçük motorum yok ama imkanım olsa 1000 liralık bir şey almayı isterdim..ama bu motor bu sitede benim yerimi değiştirmezdi...sanırım..

kafanıza takmayın bunları..doğal şeyler..buluşmalar çoğaldıkça sizlerde göreceksiniz ki daha önceden tanıdıklarınızın yanına kaymışsınız...
    bak ne kadar kaçsamda mezitten uzaklaşamadım..yapıştı yakama bırakmadı herif...
    diğer taraftan bir muhabbete 3-5 kişi katılabiliyor..50 kişi aynı muhabbeti yapıp konuşanı dinlayamazki..ne çok konuştum yahu ben???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Normal yani 125-150cc motorlar ortalama 80-90 giderken, büyükler çok rahat 160'a sabitleyebilir hızını. Uzun yolda motorcuların cc'lere göre ayrılması garipsenecek bişey değil.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sbr kardeşim, sanıyorum yaşın yirmilerde.. Şimdi o toplantıda otursak ; ben sana benim 11 yaşındaki oğlumun okuldaki sorunlarını, 5 yaşındaki kızımın çiş kaçırma problemini anlatsam bu muhabbet seni sarar mı ? Yaşıtlarınla oturup kızlardan moto gp den bahsetmeyi tercih edersin.

Ama dediğin gibi konu şu noktaya geliyor : Yaşı büyük olanın motor hacmi yüksek mi oluyor ? Kesin bir şey diyemeyiz ama yaşı ilerlemiş insanlar öncelikli işlerini halletmiş oluyorlar ve sıra büyük motor gibi lüks hobilere geldiğinde buna para ayırabiliyorlar. Örneğin 25 yaşlarındaki bir delikanlı ; evlenmek, ev kredisi ödemek, beyaz eşya taksidi ödemek vs gibi öncelikli sorunlara para ayırır ama motosiklet son sırada gelir. 45 yaşlarındaki kişi için bunlar geride kalmıştır, artık kendisine büyük bir motor alabilir. Hele ki orta yaş bunalımına girdiyse kesin alır
    o orta yaş bunalımına girenlerden biride bendim bu bunalımdan çok şükür 3 gün önce kurtuldum yeni motosikletimle yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi
    sbr bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Benim durumumsa biraz farklı.
    GV 250 kullandığım zamanlar apaçi olmayan herkese (kaskını takanlardan ve insan gibi kullananlardan bahsediyorum) selam verirdim ve çoğu motorcudan da karşılık alırdım.
    Bir tek totoş harley kullanıcıları iplemezlerdi
    Şimdi 750 lik shadow'a geçtim yine herkese selam veriyorum.
    Harley kullanıcıları da alıyor selamımı artık, ama düşük cc kullanıcılarından selam alamıyorum arkadaş
    Anlamadım nasıl iştir...
    Ulen yanından artistlik yapmadan insan gibi geçiyorum, geçerken de selam veriyorum.
    Niye beni takmıyorsun düşük hacimli arkadaş !

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Benide Büğün CBR 250 R selamlamadı ya la uyuz oldum Nasıl isyan etmeyim. bu arada Bulusmalarınıza denk gelirsem HONDA sı olmayanla konusmam muhabbet etmem ona göre ( Şaka tabi )
    sbr bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Dediğinizde haklı ve haksızsınız.Toplantılarda böyle bir durum mümkün olmayabilir.Yani küçük görmek değilde zevkler uyuşmadığı için belli gruplar oluşuyordur...

Ha yolda derseniz o zaman durum farklı.Direk sallamıyorlar küçük cc'lileri :D Tabi bunda insanların kabahatide çok.Sitede bile adam kullanmadığı motosiklet hakkında atıp tutuyor.Şahsen ben rahatsız oluyorum.Ömrüm boyunca enduro yapmadım.Enduro motosiklet kullanmadım hiç bir enduro başlığınada yorum yapmadım.Bunun gibi...
    sbr bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sbr kardeşim, sanıyorum yaşın yirmilerde.. Şimdi o toplantıda otursak ; ben sana benim 11 yaşındaki oğlumun okuldaki sorunlarını, 5 yaşındaki kızımın çiş kaçırma problemini anlatsam bu muhabbet seni sarar mı ? Yaşıtlarınla oturup kızlardan moto gp den bahsetmeyi tercih edersin.

Ama dediğin gibi konu şu noktaya geliyor : Yaşı büyük olanın motor hacmi yüksek mi oluyor ? Kesin bir şey diyemeyiz ama yaşı ilerlemiş insanlar öncelikli işlerini halletmiş oluyorlar ve sıra büyük motor gibi lüks hobilere geldiğinde buna para ayırabiliyorlar. Örneğin 25 yaşlarındaki bir delikanlı ; evlenmek, ev kredisi ödemek, beyaz eşya taksidi ödemek vs gibi öncelikli sorunlara para ayırır ama motosiklet son sırada gelir. 45 yaşlarındaki kişi için bunlar geride kalmıştır, artık kendisine büyük bir motor alabilir. Hele ki orta yaş bunalımına girdiyse kesin alır
    abi evet doğru tahmin ettin. 27 yaşındayım. ama emin ol şu anki fikirlerinden dolayı, senin her türlü muhabbetini dinlerim hatta tecrübeli insanların hayat hikayeleri, ve tecrübelerini paylaşmasıyla bizde bir ders çıkarmış oluyoruz. bu arada ben 27 yaşındayım hala beyaz eşya taksidi falan düşünmüyorum geçmi kaldım ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin konuda haklı olduğun yanı yanlış yerden düşünmüşsün...

yıllardır buluşup görüşen insanlar vardır...birde hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ilk görüşte adamı kendine yakın samimi hissedersin...gruplaşmalar önceden tanışıklıkların samimyetlerin özlenmişliklerin eseri olabilir..
    şahsi olarak ben adamlara motorlarına göre davranmayı ayıp,ukalalık,şahsiyetsizlik....vs olarak görürüm..
    öyle olsaydı dün beni kimse yanına almamalıydı...cbf 150 ile gelmiştim...

sonuçta bende zamanında puch,mz değişik çinliler gibi şeylere de bindim..yaşadığım sıkıntılar sebebi ile altımdaki motorlara binemedikten sonra elimde olsa ne olur olmasa ne??..şimdi küçük motorum yok ama imkanım olsa 1000 liralık bir şey almayı isterdim..ama bu motor bu sitede benim yerimi değiştirmezdi...sanırım..

kafanıza takmayın bunları..doğal şeyler..buluşmalar çoğaldıkça sizlerde göreceksiniz ki daha önceden tanıdıklarınızın yanına kaymışsınız...
    bak ne kadar kaçsamda mezitten uzaklaşamadım..yapıştı yakama bırakmadı herif...
    diğer taraftan bir muhabbete 3-5 kişi katılabiliyor..50 kişi aynı muhabbeti yapıp konuşanı dinlayamazki..ne çok konuştum yahu ben???
    benim takıldığım grup da dediğin gibi önceden tanıdıklarımdan oluşuyordu..önceden hepimizin apachesi vardı, şimdi kimisi satıp hyo250 aldı, kimisi er6 aldı ama hala birlikteyiz kopmalar falan olmadı..ben genel olarak konuştum. sanırım sen haklısın samet abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal yani 125-150cc motorlar ortalama 80-90 giderken, büyükler çok rahat 160'a sabitleyebilir hızını. Uzun yolda motorcuların cc'lere göre ayrılması garipsenecek bişey değil.
    gezi yollarındaki cc ayrımından bahsetmemiştim ama
    TRANSALP XL700

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur.. Takılma böyle şeylere.
    barodi bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu arkasına hangi motoru koyarsan koy, herkes seninle konuşur

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    büyük cc liler küçük cc lileri sevmez bana görede doğru ama
    bende itiraf ediyorum bende büyük cc lileri sevmiyorum
    bir ara adam bmw 1150 gs miydi ona tüp takmış
    bize anlatıyor hava atarak nasıl diye bir bakalım dedik
    topcaseye yaklaşırken aman dokunmayın motor düşer filan dedi
    attığı havanın icine edeyim dedim selam bile vermeden uzaklaştım
    dahada büyük cc lileri sevmedim ondan sonra
    yakınca şu bizim mbüyükde cc büyütecem diyor bizi iplemez diye korkuyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence insanları maddi durum iş aile cc olarak hakir görenler sınıflandıranlar insanlıktan nasibini almamış insanlardır
    öyle düşünenlerle hiç işim olmaz
    önemli olan cc değil önemli olan kişilik karakter dir yoksa adamda 1300cc olsa ne adam olmadıktan sonra

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar, uzun süredir aklıma takılan, dün de İrfan abinin iftar yemeğinde yinelenen bir konuyu dile getirmek istedim. sayıyı tam olarak bilmesem de en az 40-50 motorcu arkadaş vardı..biz biraz erken gitmiştik.. sağolsun uğur bizi karşıladı tanıştık ve diğer arkadaşları beklemeye başladık.daha sonra yavaş yavaş gelen arkadaşlarla tanıştık. ilerleyen zamanlarda baktığımda belirli gruplaşmalar oluşmuştu.. yüksek cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde, düşük cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde takılıyordu..(istisnaları ayrı tutuyorum, mesela samet abi, irfan abi, nihat abide bu ayrımı görmedim hiç) bunun sebebi nedir? Maddi olarak sınıf ayrılıkları mıdır? yoksa aynı marka motor kullanıcılarının aynı topicte paylaşımda bulunması sonucu daha samimi olmaları mıdır?l
    insanlar kıyafetleriyle ağırlanır ! fikirleriyle uğurlanır! takama kafana
    Acil112 ve Camo bunu beğendiler.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Tabiki duruma ve kisiye gore degisebiliyo. Ankarada yiba cevresinde regal satan bir dukkana motosiklet almaya niyetlenen bir arkadasımla beraber gittik. Satıcıyla muhabbete girdiler, satıcu haftasonları gezi yaptıklarını, lsterse motoru aldıktan sonra dahil olabilecegini soyledi. Arkadasım beraber katılırız dediginde, motosikletimin yanlarına yakısmayacagını ima eder jestlerle konusmadan yanıt verdi. Bu rda anlatmak istedigim motosiklet ruhundan nasiplenmemis insanlar cogunlukta. Yada benim etrafımda yogun.
    Motosikletim samsun yolunda turk telekomun yeni insaat ının karsısında subap kestiginde ordan etlik antaresin onune kadar elimde surukleyerek giderken 25 motosiklet kullanı cısı bunların arasında 4 kisilik chopper grubu dahil merak edip duran olmadı. Scooter kullanan bi abi haric. sadece cc degil, motosikletin .tarzı, menseine kadar ayrım yapılmakta malesef. Tabi basta belirttigim gibi eminim ki istisnai durumlar bunlar. PYlSmal istedim.

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    bende scoter a binerken 10 yıl boyunca selam veren olmadı
    şimdilerde bol bol selam alışverişi oluyor yollarda

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    üzerine konuşulabilecekkonular aynı olsada yaşananlar birbirini tutmadığı için gruplaşma oluyor benzer sınıf ve cc de.

ben 150cc kullanırken "montun bileklerini sıkı sıkı kapatıyorum" diyorum.650lik kullanan arkadaş, "evet bilekten giren hava sırtta dolaşınca ağrı yapıyor" diyor.ben "yok abi bilekleri kapamazsam montun sırtına dolan hava paraşüt etkisi yapıp hız kesiyor" diyorum.karşılıklı birbirimize bakıyoruz

yada geçenlerde yaşadığım "kask burnuna değiyormu?" muhabbeti.1000cc racing kullanan arkadaşlar 270-300 gibi kaskın burna değip değmemesinden konuşuyorlarken adını hatırlamadığım pahalı bir kaskı yerden yere vurdular.ama benim 130tl ye aldığım ls2de yok böyle bir sorunçünkü taş çatlasa 115 yapıyorum ve burnuma değmiyor

böyle oluncada enduro-chopper-racing sınıflar ayrılıyor ve yaklaşık cc kullanıcılarının muhabbetide ortak sorunlarve zevkler üzerine oluyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)