Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cimleri sularken yollari sulamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Selamlar...

Ben buraya kayit oldugumdan beri tartisilan bir konudur bu..
    Cimenleri sulayayim derken yollari sulamak ve genelde Motor kullanan arkadaslarin canina kast etmek..

Dün gece radyoda Trafik üzerine bir program vardi burada..
    Dinleyiciler sorularini sordu ve bir bayan cevapladi..
    Cok sey vardi benimde "aaaaaaaaa" dedigim..

Ama bir soru tam yurdum insani icindi...

Dinleyicinin biri aynen sunu sordu..
    "Cimleri sularken yollarida islatiyorlar.. Bu yüzden kaza falan yaparsak ne olur"?Yani bu sorun sadece Türkiyede yok..
    Buradada var..
    Ben sahsen biliyorum...

Ve bilirkisi bayanin dedigi suydu..

"Cimleri islatiyorum derken asfalt islatilmaz.. Eger böyle bir durum varsa yola ikaz tabelari konulmali..
    Eger tabelalar yoksa ve siz hasar gördüyseniz belediyeyi mahkemeye verebilirsiniz"

Burada olay buymus arkadaslar...

Simdi böyle olaylarda belediyeyi mahkemeye verin diycem ama bu cok sacma olacak sanirim...

Allah yardimciniz olsun..
    onur35 ve monolog17 bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Benim dostum, kardeşim belediyenin ihmarkarlığı yüzünden vefat ettikden sonra onu bunu şunu mahkemeye vermişim peh, , ,
    search16 ve monolog17 bunu beğendiler.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Konudan muzdarip olanlardan biriyim bu konuda. Belediyeye kadarda şikayete gittim. Aldığım cevaplar'' Hız limitlerine vetrafik kurallarına uyduğunuz taktirde kaza yapma olasılığınız bun olayda çok düşük. Peki yağmurlu havalarda nasıl motor kullanıyorsunuz? '' Sessiz kalmadım cevaplarımı verdim ama öncesinde mahkemeye verenlerin çoğu kaybeymiş. Tabela olmasa bile olaydan sonra anında dikerler. Yanlış anlaşılmasın, sineye çekin boşverin demiyorum. Allah korusun kimsenin başına gelmesin ama hakkınızıda arayın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız limitlerine vetrafik kurallarına uyduğunuz taktirde kaza yapma olasılığınız bun olayda çok düşük. Peki yağmurlu havalarda nasıl motor kullanıyorsunuz? ''
    Yagmurlu havalarda yagmur yagdigini bildigimiz için ona göre kullaniyoruz.
    Ama çim sulamasi meteorolojik bir olay degil.
    Ayni yoldaki bir çukur gibi aniden önümüze çikan bir hadise.
    Bu ikisi ayni sey degil.
    Normal sartlarda ikaz levhasi konulmadigi için mahkeme lehinize karar vermek zorunda.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Dikkat sulama var" tabelaları 7-24-365 gün aynı yerde duruyor. En azından Manavgat belediyesi kendince böyle bir önlem almış. Yani kaza yaparsanız şimdiden adamlar g.tü kurtarmış.
    Orko_ye ve dreamkiller bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız limitlerine vetrafik kurallarına uyduğunuz taktirde kaza yapma olasılığınız bun olayda çok düşük. Peki yağmurlu havalarda nasıl motor kullanıyorsunuz? '' .
    Anlatsan high side crash, tank slapping i ama anlamaz ki öküz
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sulama yapılan her yerde tabela arar gözlerim ve hemen hemen hepsinde de görmüşümdür.

Fakat bizi o ıslaklıkta düşürecek hızda giderken tabeları farketme yada dikkat etme ihtimalimiz az.

Aslında belediyenin arkadaşa verdiği cevap pekte haksız değil, hız sınırları dahilinde kullanılsa düşülmez.

Yapılabilecek tek bir çözüm var aslında, damlama sulama

Belediyeleri bu konuda çalışmaları için baskı altına alıp kamu oyu oluşturabiliriz.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bugunun ilk sayfa başlığında trafik levhasıyla uyarı olmadığı için kesilen cezanın iptal oluşundan bahsediliyor.birazcık hak davası birazcıkta bilgi lazım bizlere

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24386826.asp

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Yollar ıslanıyor akan sulardan vs.. Ama yanlarından geçerken kaskımın camı, montum da ıslanıyor buna ne demeli.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    aYe'yi ve daha nice üstad'ı da burada rahmetle anıyorum... :(
    ilovetrance ve tr_select bunu beğendiler.

ilovetrance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125r
    1 aydır neredeyse yağmur yağmıyor ama motor 2 günde çamur için de kalıyor. Çiçeklerden çok yolları ıslatıyorlar.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    bu nasıl bir dangalaklıktır aklım almıyor, kuru asfaltı sulamakla yağlamak arasında hiçbir fark olmadığını bu dangalaklara anlatmak için kaç kişinin kaza yapması lazım.
    her cevreyolu sapağında sapağın tam ortasında sulamaya denk gelmemek için tedirgin oluyorum . Sapakta yavaş gidiyorum arkadaki araba kıçıma yapışıyor. Sulamayı farkediyorum hemen iyice yavaşlayıp motoru dikleştiriyorum arkadaki araba daha da kıçıma yapışıyor. O sapağı dönülmesi gereken hızda dönsem sulamaya denk gelirsem yatık motorla hiç şansım yok kayar bariyerde rende olurum. Belediyede solitare oynamaktan canı sıkılmış atarlı cevap verip hayatına renk getiren yetkili sana soruyorum: Şimdi ben sulama nedeniyle kaza yaparsam trafik kuralları dahilinde sürmediğim için mi kaza yapmış olacağım. Trafik kuralları dahilinde sürersem her tehlikeyi önceden farkedebilir miyim, sulanmış asfalttan kaza yapmadan geçebilir miyim, yolun ortasında kuyu varsa yandan geçebilir miyim, şirinleri ve şirin babayı görebilir miyim ?!
    İmportant, merkanar ve search16 bunu beğendiler.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Ya bide sıcak havalarda caddeyi sulayan esnafa ne demeli ? Geçen gün hafif bi şekilde düştüm o yüzden. Abicim çokmu gerekliydi ne diye ıslatıyosun yolu dedim çoh sıcah yauuuu yanıyoz deyip maşrapayla su atmaya devam etti )

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bide sıcak havalarda caddeyi sulayan esnafa ne demeli ? Geçen gün hafif bi şekilde düştüm o yüzden. Abicim çokmu gerekliydi ne diye ıslatıyosun yolu dedim çoh sıcah yauuuu yanıyoz deyip maşrapayla su atmaya devam etti )
    istifini de bozmamış

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende belediyedeki ve esnafdaki bu mantıgı anlamıyorum. Sen yolu 1-2 sn islattın diye pis asfalt temizlenecek mi? veya sen toplamda 1-2 sn aynı noktaya su tuttun diye 50 metre çapında alan birden soguyacak mı? Asfalttaki tozu iyice cilalamaktan başka birşeye yaradıgı yok. Ama gelde bunu yurdum insanına anlat.

Belediyeyi bilmiyorum ama esnafın yolu sulama mücadelesi kendi psikolojilerini düzeltmekten başka birşey degil. Suyla ugraşmak bir şekilde insan psikolojisine iyi geliyor. Sırf bunun için ellerinde hortum özellikle akşam saatlerinde başlıyorlar yolları sulamaya.
    Kendi psikolojileri düzelirken kazaya sebebiyet verebileceklerini hiç düşünmüyorlar.
    merkanar, Thracian ve oknglr bunu beğendiler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza

özellikle balıkçı önleri ve oradaki ıslaklık (pullu pullu) onlar daha bir tehlike...

Hergün geçerim yavaş geçerim bu yoldan. sol taraftaki yol hergün ıslak olur... Konya balık hali.

Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende belediyedeki ve esnafdaki bu mantıgı anlamıyorum. Sen yolu 1-2 sn islattın diye pis asfalt temizlenecek mi? veya sen toplamda 1-2 sn aynı noktaya su tuttun diye 50 metre çapında alan birden soguyacak mı? Asfalttaki tozu iyice cilalamaktan başka birşeye yaradıgı yok. Ama gelde bunu yurdum insanına anlat.

Belediyeyi bilmiyorum ama esnafın yolu sulama mücadelesi kendi psikolojilerini düzeltmekten başka birşey degil. Suyla ugraşmak bir şekilde insan psikolojisine iyi geliyor. Sırf bunun için ellerinde hortum özellikle akşam saatlerinde başlıyorlar yolları sulamaya.
    Kendi psikolojileri düzelirken kazaya sebebiyet verebileceklerini hiç düşünmüyorlar.

adamlar temizlik ekibi gibi sadece kaldırımı sulasınlar hedi pskoloji için ama yol... insaf. kendilerinden biri düşmedikce anlamazlar. gerçi düşseler de millet "ana len düştük" der güler geçer sebebini araştırmaz...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O boşa giden sularla 1yıl boyunca kaç bin tane ailenin su ihtiyacı giderilir acaba...Damla sulama sistemi çokmu zor

ilovetrance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Yol sulaması yüzünden (refüj sulaması demiyorum) hayatını kaydeben Aye nickli üyemizin kaza haberini okudum ve çok etkilendim. Allah'tan gani gani rahmet diliyorum.

Bu durum ile ilgili bir protesto düzenlesek sesimizi duyursak . Ya da belediyeye herkes dilekçe yazsa toplu bir hareket yapsak nasıl olur?

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizim Kütahya da su bol sanırım bir ara her gece belirli yerleri sulama aracıyla yıkıyorlardı belki şimdi de yıkanıyordur geceleri çıkmıyorum pek.

Ha bide toz kalkmasın diye yapanlarda var onu dükkanı pisleniyomuş beyfendilerin

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    daha dün belediyeye yazdım kavşakta bütün fıskiyeler bildiğin foşur foşu yolu suluyorda belkide hiç çimler sulanmadı. belediye ye yazdım fıskıyeler kontrol edilecek dedi.geçen senede rüzgardan yollara sular geliyor demişti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)