Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Opetin gözünde 'MOTOR'

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Opet'i ben de sevmiyorum.

(Yer Düzce) Bir defa Opet'ten benzin alacağım tuttu. Grup olarak oraya girdik, bir dahaki Shell'e milleti peşimden sokup yavaşlatmak istemedim (Gruptaki herkes Opetçiymiş). Opet'e girdiğimize pişman olmuştuk. Bütün motorlar depo fulleyecek, nereden baksan 300-400 liralık benzin alacağız. Adam ite kaka benzin koyuyor! Babasının malı! Dikkatimizden kaçmadı tabi, sineye çektik. arkadaşlar benzin alıyorken biz de marketin önüne motorları (Kenara) çekip marketten birşeyler alalım demeye kalmadı bir bağırış çağırış "Motorları oraya goymayın, yol orası yol yol, gidin yandaki sokağa (Belirteyim, saat öğlen 12 ve hava cayır cayır yanıyor) güneşe goyun!" diye köpürdü pompacı gavat... Söylene söylene aldık motorları benzin istasyonunun dışına.. Geldik tekrar, marketten birşeyler aldık. Marketin yanında da algida şemsiyesi, birkaç plastik masa sandalye falan var, dedik bari şuraya oturalım da marketten aldıklarımızı gölgede yiyelim. Hem serinleyip dinleniriz. Demeye kalmadı "loooo, oraya oturnayıng, orası aile yeri aile aile. Motorların üzerinde oturung!" (Bizim grupta da kadınlı çocuklu arkadaşlar da mevcut hatta.) eeeeh yetti be! Herkeste artık aynı söylemler, Opetten bir daha benzin alırsam falan oldu herkes haliyle... Gavatın motorlarımıza ite kaka muamele etmesine mi yanalım, bizi azarlaya azarlaya tesisin dışına güneşe atmasına mı yanalım, böyle bir yerden depolarımızı full'lediğimize mi..! (Eve döndüğümde Opet'e durumu izah edip şikayet ettim. Konu ile ilgilenilecektir diye cevap attılar. Artık konu ile ilgilenme tarzlarını bilmiyorum. İplemezler heralde...)

(Yer İstanbul) Ondan sonra hayatımda ikinci kez Opetten benzin alıyorum, ki çok çok zaruri ihtiyaç olmasa almayacağım. Gecenin bir vakti, misafir olarak gittiğim istanbulda E5'in kenarında benzinlik arıyorum, yolda kaldım kalıcam, gecenin 2'si... Arkadaş, bırak Shell'i başka firma da yok, bi Opet denk geldi. Allah belasını diyerek daldım içeri (Maksadım az benzin alıp, en yakın shell'den depoyu full'lemek). Pompacı palenin biri geldi, sen mi koycan dedim benzini, "görevli benim abi" dedi. İyi dedim 30 liralık 97° koy o zaman.. Çocuk pompayı taktı, çekti mandalı gitti.. Bekle bekle bekle ne gelen var ne giden. benzin bildiğin full'e gidiyor derken şaldır şuldur taştı benzin. motorun depoya, (sıcak) motora her tarafa benzin saçıldı. Çocuk ordan çıkıp hemen koştu aldı pompayı. Bana baktı benim gözlerden ateş püskürüyo! Bi bez getireyim abi ben dedi gitti peçete aldı iki sildi, hadi naş... Sinir küpüyüm. Çektim marketin önüne (İçimden neler sayıyorum ama, hay ben bu Opet'in de......), marketinden bi pet su aldım, depoyu suyla durulayım, inşallah güneşi yiyince rengi atmaz diyorum, markete bir girdim kasada da iki tane pale kız.. Dedim hangi ülkede yaşıyorum ben, yetişkin kimse yok mu sizin başınızda.. Suyu aldım, bi de para ödetiyo.. İllallah dedim al paranı da.. söylene söylene yıkadım depoyu.. Kalktım gittim...

Benim için en iyisi Shell'dir abi. Hem Opet'le benzin kalitesi de kendini iyiden iyiye belli ediyor. Motorun karakteri değişiyor Opetten benzin aldığımda...

Opet mi, tövbe
    Siz de azarlatmayın kendinizi . İlk lafı söylediğinde " git işine " deseydiniz bir daha yaklaşmaya cesaret edemezdi. Sizi efendi görmüş tepenize çıkmış serseri. Bu tür eşekler malesef sadece hakaret aşağılama ve göz korkutmaktan anlıyor.
    MotorKafa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Opet de Motor Yazılma olayı benim de başıma geldi, sonradan farkettim, benim motosikletim şirket adına kayıtlı ve ben benzin giderlerimi düşüyorum vergiden erken farketseydim o benzin fişini pompacının ağzına sokardım ya tekrar dönmeye değmez, bazen de göz göre göre plakayı yanlış yazarlar sizin için önemsiz olabilir ama ticari araçlar için bu önemli...

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Denizli'de Opet istasyonumuz var gittiğimde bu fiş olayını soracağım. Sizde şikayetvar.com sitesinden şikayet edin.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben özellikle plakayı yazmasınlar diye uğraşıyorum, söylemiyorum, ne istersen yaz diyorum (sebebi bende kalsın)

Ayrıca km farkı bence göreceli. Her firmanın yakıt ısıl değerleri farklı olabilir. Ben yakıtın daha uzun süre götürmesine bakmam. Zaten baksaydım 4 silindirli motor almazdım ve her seferinde daha pahalı olan 97° yakıt kullanmazdım. Ben motorumdan aldığım hazzı, performansı düşünürüm. Ve motorun, yakıtı ne kadar rahat yakmasına bakarım (Haliyle daha rahat yaktığı için 97° yakıt, 95°'dan daha çabuk biter). Dediğim gibi, yakıttan beklenti göreceli bir kavram tabi, kişiden kişiye değişir. Saygı duymak lazım, sizin baktığınız açıdan bakanların sayısı çok çok daha fazladır zaten
    Eğer bir benzin diğerinden daha fazla km sağlıyorsa bunu nasıl görmezden gelebilir bir insan ? Ayrıca 2 yerde de 95 ve 97 seçeneği var, daha uzun km sağlayan yerden gidip 97 alma ihtimalimiz de varken, "ben motorun performansına bakarım" gibi bir yaklaşımın dayanağı nedir ?

Kalın ile belirttiğim kısıma ise şukadar değiniyorum; yanlış bilgi.
    ihakanvardal bunu beğendi.
    #sürenadam

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ben motorun performansına bakarım" gibi bir yaklaşımın dayanağı nedir ?
    O da bende kalsın diycem olmıycak.. Ben motorumun performansının yüksek olmasını ve beni standartlara göre tatmin etmesini isterim. Uzun yol yapacağın zaman belki düşük oktan kullanırsın. Fakat genel kullanımda motorumun tatmin etmesini isterim. O yüzden 97 kullanıyorum. Ki motoru daha az kasıp daha iyi ses alabiliyorum. oktan sayısı düştükçe motor vuruntulu çalışır. Bunu da dikkat edilirse duymak zor değil. Ayrıca yanlış bilgi dediğinize göre oktan sayısı arasındaki farklar ve ısıl değerlerinin yakıttaki karakteristiği üzerine bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Açıklama yaparsanız biz yanlışlarımızı yanlışlarınızı anlamış oluruz
    "CaRPe DieM"

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bence bu tür olayları markaya değil istasyona bağlamak lazım. Ben evime yakın shell'den benzin aldığımda 2 kere motoru çalıştıramadım. Belki 10. marş basmamda çalışmıştır motor. Ama shell'in başka bir istasyonundan aldığım yakıtta da hiç problem yaşamadım. Bu dandik istasyonlardan dolayı markadan soğukluk da oluyor ama opetteki temizlik konusunu da es geçmemek lazım.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Peki Opet'in işi ben bayiliğimi vereyim gerisine karışmıyım mıdır? Bir denetleme sistemi yok mudur? Bu şekilde Opet'in kendi adını kirletiyorlar, o zaman ben derim ki Opet öyle büyük, Lider, kapasiteli, kaliteli bir marka değildir. Bayiliğini verip yan gelip yatan gerisini düşünmeyen bir firmadır. Doğru mu?

Ayrıca km farkı bence göreceli. Her firmanın yakıt ısıl değerleri farklı olabilir. Ben yakıtın daha uzun süre götürmesine bakmam. Zaten baksaydım 4 silindirli motor almazdım ve her seferinde daha pahalı olan 97° yakıt kullanmazdım. Ben motorumdan aldığım hazzı, performansı düşünürüm. Ve motorun, yakıtı ne kadar rahat yakmasına bakarım (Haliyle daha rahat yaktığı için 97° yakıt, 95°'dan daha çabuk biter). Dediğim gibi, yakıttan beklenti göreceli bir kavram tabi, kişiden kişiye değişir. Saygı duymak lazım, sizin baktığınız açıdan bakanların sayısı çok çok daha fazladır zaten
    Hacım tabi ki de haklısın.. Denetleme olmadan olmaz.. Ama bunun yanı sıra bu tür problemleri her yerde yaşayabiliyoruz.. Sıfır kilometredeki şirket aracına (DOBLO) kurşunsuz benzin koyan Shell yetkiliside gördüm ben akabinde arabayı servise çektirip bütün yakıt sistemi temizlenmişti.. Motora benzin vermiyoruz diyen BP pompacısınıda yaşadım, sırf benden 30 litre fazla yakıt alacak diye arkamdaki otomobil kullanıcısını benim önüme alan Total müdürünü de gördüm.. Bu yüzden denetleme olmadan olmaz.. Bende sana diyorum ki opetin çeşitli istasyonlarında yaşadığın bu problemi ben yaşamadım diyorum.. Ama sanırsam siz 4 silindirliye bindiğiniz için size böyle davranıyorlar.. Biz V2 ye biniyoruz biraz daha halka yakınız o yüzden pompacı bize gıcık olmuyor.. Motorumun shell performansı da, BP performansı da Opet performansında da gözle görülür bir fark bulunmamakta.. Kawasaki Ninja kullanırken sürekli Shell kullanırdım şimdi Opete döndüm çünkü motorum performans kaybetmeden cidden daha fazla kilometre yol yapıyor.. Haddime olmayarak size bir tavsiye vermem gerekirse başka bir opet istasyonuna daha şans verin.. Ya da sallamayın..

Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum.. Eğer size gösterilen ilgiden memnun değilseniz verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar arayın... Opetin bilmem ne istasyonunda verdiğiniz paranın karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız bunu gerekli yerlere bildiriniz ki hizmette düzeltme yapılsın. En azından istasyonun sorumlusu kişi ile görüşürseniz bu bile etkili olacaktır. Unutmayın ki bu tür işletmelerde amaç sizi memnun etmektir. Hem ürün hem hizmet ile!!! Birde 4 silindirli olup benim motorumdan daha az yakan motorlar da var!! Birgün yakıt canınızı yakarsa onlarıda düşünebilirsiniz. Hoş ben 2 silindiri daha az yaksın diye değil daha tarzım olduğu için biniyorum.. Yani 2 silindirliye biniyor olmam 4 silindirliye binen bir kişiden motorumu daha az seviyorum anlamına gelmez!!!
    cihan54 ve dockerengin bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Ben de hep yolumun üstünde diye Kuruçeşme Opet'ten benzin alıyorum. Bir kere denyonun birine denk geldim, tüh be bu depolar pompayı tutmuyo diyerek pompayı elime verip kaçarak uzaklaştı. Onun haricinde gayet sabırlı ve düzgün insanlar çalışanları :D

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yorumları hayretle okudum. Yakıtı her daim opetten alırım, çalışanları gayet saygılı güzel iş yaparlar. Motordan nefret etmek yerine her zamanda ilgi ile karşılıyorlar. Sanırım doğuda olmanın avantajı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Devamlı opetten alıyorum daha temiz daha hijyenik shell de felan kenar mahalle petrolcüsü gibi

Gecen gün yolumu uzatıp gene opetten aldım benzini nedenini bende bilmiyorum

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    garip pompacı yı günde 12 saat çalıştırıyorlar.adam bıkmış artık plaka yazmaktan.bana göre sorun veya konu edilecek bi durum yok.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Aslında opet firmasının sahipleri noktasında dertliyim. Hatta şu sıralar protesto ediyorum. Lakin Bir sözümüz var ya YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME Bu sözün hakkını verelim.
    2007 den beri mmotosiklet kullanıyorum. Bp, shell, petrol ofisi gibi firmalardan hep tavsiyeler üzerine yakıt aldım durdum. Lakin hiçbirinden opet kadar verim alamadım.
    Servis kalitesi istasyon düzeni marketi yakıt kalitesi hep memnun etti. Opet kartta biriken puanlarla da aşağı yukarı 400 500 tl yakıt kazandım. Uzun yola çıkarken hem otomobilin hem motosikletimin deposunu opetten fullerim. Bu güne kadar da çalışanlarında herhangi bir terslik adam yerine koymama gibi bir sıkıntı çekmedim.

Ha hala protesto ediyor muyum ediyorum. lakin bu opete hakkını vermeme engel değil.
    Pasali1921 bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ne kadar çok farklı görüş varmış ya yok onda daha az bunda daha çok gidiyorum ya bırakın bunları psikolojik o birinde hızlı gitmişsindir öbüründe sakin sürmüşsündür fark burdan çıkmıştır sanki öbürüne su katıyorlar istanbulun göbeğinde :D önüme kim düşerse PO-SHELL-OPET-BP-TOTAL ne denk gelirse ondan alıyorum genelde evin yanında shell var o yuzden ondan alıyorum hiçte bu kadar büyütmüyorum bu konuyu benzin lan al bin git neyin muhabbeti :D bende plakayı gizliyorum adam zorla soruyor plaka ne de ne die bu adamda beni çok önemsiyor o zaman kişilerin yaptıklarını kurumlara bağlamak ne kadar doğru oda tartışılır

Evimin hemen yakınında Opet var 5 senedir arabaya ordan gaz alırım.Opet kartta kullanıyoruz.Sıralı oldugu için araç çalıştığında benzinde çalışıo heralde motor ısınana kadar o yüzden benzin yavaş yavaş azalıo o ilk çalışmalarda.Bende aldığım gazları karta işletirim her zaman ayda 15-20 liraya kadarda kartta para birikir onlada benzin alırım.

Yani kısacası opettende opet karttanda cok memnunum.İnsanlarıda cok güzel kuzenimde sym gts 250evo var onlada cok kez gidip benzin aldım insanlarıda cok temiz.Bencede diğer arkadaşlarında dediği gibi tamamen işletme kaynaklı.

İnş. benim motorda 1-2 haftaya bayiye gelicek ben hala Opet ve Opet kullanmaya devam edicem.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Valla ben de sürekli opet'i kullanıyorum, ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar ve çokta memnunum.
    Bu olay firma ile alakalı degil bayiliği alan yönetimden anlamayan kaz kafalıların ve çalışan personelin ayıbı.
    1999'dan beri Libadiye Opet'i kullanırım yakıtı gayet temiz ve kalitelidir.
    Opet ile diger istasyonların yakıtını karşılaştırın aradaki farkı fark edersiniz.( km bazında )
    sizin başınıza gelen kötü durumlar benimde diger akaryakıt istasyonunda başıma geldi,bir daha uğramadım ve ilgili kuruma şikayetimi yaptım içim rahat.
    + puanları toplayıp geri dönüşüm olarak yakıt alıyorum.
    her ne kadar koç grubunu sevmesemde diger usa firmalarından iyidir.akaryakıt karteli onların elinde çünkü destek olmamakta fayda var.
    geçen hahta sonu yakıt zamlarını eylem yaparken diger 3 firmanın amblemleri vardı dikkat ettiyseniz,yakıt almayalım yazıyordu resmin altında,şimdi iş çelişkiye düştü gibi.
    dreamkiller bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    benimde opet e karşı bir ilgim var, km bakımından beni cezbediyor. ama nerede denk gelirsem ordan alıyorum benzini hiç sıkıntı çekmedim 15 bin km dir. ama opet bana göre tercih edilebilcek en iyi yakıt firmasıdır

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    dün işten çıktıktan sonra doğru opete gittim. acaba plaka girecekmi, girmeyecekmi diye beklerken pompacı motorun arkasına dolaştı, plakaya baktı ve sisteme plaka girdi. yani bu demek oluyorki bu işde işini sevip sevmemekle alakalı.
    dreamkiller bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    benim anlamadığım ticari bir işle uğraşmıyosan oraya motor değilde plakanı yazınca ne olacak benzini sana 2.5 tldenmi verecek.benzinini al çık niye bu kadar kafaya takıyorsunuzki...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler