Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

B den a2 ye geçişle ilgili net bir bilgisi olan var mı ? Lütfen bir yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Arkadaşlar 10 haziran gibi b den a2 ye geçmek için kursa başvurdum ve yazılı sınavını kalktığını bu sebeple 27 temmuzdaki direksiyon sınavına girebileceğimi söylediler. Şimdi ise meb de atamalar yapılmadı b den a2 ye geçenlerin ne zaman sınava gireceği belli değil diyorlar ve diğer sürücü kurslarına da sordum aynı cevabı aldım bunun bir aslı astarı yok mu ? Bu şekilde yazılıpda 27 temmuzda sınava girecek olan var mı ? Yada konu hakkında net bir bilgisi olan var mı ? Sağolsun meb in bilgi edinme sistemi çalışmıyor.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Merhaba benim b ehliyetim var ve 28 Temmuzda a2 direksiyon sınavına giricem

Motosikleti
    Allah Allah yazılı sınava girmediniz değil mi ? Diyelim ki benim kurs beni sallıyor tüm kurslar mı aynı şeyi söylüyor tıkandım kaldım.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    peki arkadaşlar a2 si olupta b almak isteyenlerde yazılı sınava girmeyecek deilmi ?
    ahmettekin96 bunu beğendi.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    hocam ben mart ayında falan yazılmıştım yazılı sınavada girdim belki o yüzden dolayı bir değişiklik vardır

Motosikleti
    O zaman senin durum farklı. Çünkü ben başvururken yazılı sınav için gün geçmişti ve kurs bana 27 temmuzda girebileceğimi söyledi Allah tan beş kuruş vermedim birşey bildikleri yok.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Arkadaşlar B ehliyeti olan ve A2 ehliyeti alacaksa bundan sonra yazılı sınava girmeyecek direk direksiyon imtihanına girecekler...Ama ileride tekrar değişir ise bilemem...

Sıkıntı yok aynen durum bu şekilde, bende sınavı bekliyorum motor sinavi kalkti ama direksiyon net tarih belli değil. Birde kurs benden 50 tl aldi sinav harci diye böyle bisey varmi?

by_hls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    günaydın herkese. bende B'den A2'ye geçiş için kayıt oldum haziran başında. Bilindiği gibi yazılı sınava girmedim. Ancak kurs bahsettiğiniz gibi bi erteleme söylemedi bana. 27 Temmuz'da direksiyon sınavına giricem.

Nisanda aldım motor ehliyetimi. B ehliyeti için trafik motor sağlık sınavlarına girmek, b üzerine a2 alabilmek için bunların dışında sadce 10 soru olan motorsiklet sınavınada girmek gerekiyor. Ondan sonra direksiyon sınavı

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Bende b var. A2 alacam . Yaziliya bende girmedim. Yasa geregi

Direksiyon sinav tarihim. 18 agustos

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Arkadaşlar 1 HAZİRAN itibari ile sistem değişti.Yani 1 hazirandan önce kursa kayıt yaptıranlar 10 adet motor sorusu için sınava girecekler.Ve eski sistem direksiyon sınavına girecekler.1 hazirandan sonra kayıt yaptıranlar ise yeni sistem olarak yazılı sınava girmiyorlar fakat diresksiyon sınavı öncekinden farklı olacak diyorlar.Hem B hem A2 için...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 HAZİRAN itibari ile sistem değişti.Yani 1 hazirandan önce kursa kayıt yaptıranlar 10 adet motor sorusu için sınava girecekler.Ve eski sistem direksiyon sınavına girecekler.1 hazirandan sonra kayıt yaptıranlar ise yeni sistem olarak yazılı sınava girmiyorlar fakat diresksiyon sınavı öncekinden farklı olacak diyorlar.Hem B hem A2 için...
    peki bende a2 war şuan b alırken yazılı sınava girmicem demi yani b den a2 alırken yazılı sınava girilmiyor tamamda a2 den b alırken ?

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Hayır kardeşim girmiceksin.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır kardeşim girmiceksin.
    anladım saolun çok güzel olmuş bu sistem bencede teorikte bu kadar abartmaya gerek yoktu zaten...

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    27-28 Temmuz sınavına giricem bende de B var A2 için yazılı sınava girmedim. Umarım sürpriz yapıp 18 Ağustos'ta falan demezler en son konuştuğumda 27-28 dediler.

b den a2 ye geçişte yok artık sınav ben bugun direksiyon sınavına girdim. 1 hazirandan sonra kayıt yaptıran arkadaşlar teorik sınava girmeyecekler ama direksiyon sınavının şekli değişiyor biraz bugun gordum uzunlugu sabit bir parca kestirmişler onun uzerinde dengede gitmenizi istiyorlar

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 haziran sonrasi kayit yaptiran adaylar yazili sinava girmeden, sadece direksiyon sinavina girerek ehliyeti aliyorlar. Kayidi yap, direksiyon sinavina gir ehliyeti kap.
    Ayrica 40 tl direksiyon sinav ucreti yatiyor bankaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı espana91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b den a2 ye geçişte yok artık sınav ben bugun direksiyon sınavına girdim. 1 hazirandan sonra kayıt yaptıran arkadaşlar teorik sınava girmeyecekler ama direksiyon sınavının şekli değişiyor biraz bugun gordum uzunlugu sabit bir parca kestirmişler onun uzerinde dengede gitmenizi istiyorlar
    Kestirilen parca, Tirtikli bir parca mi, yoksa sadece bir cizgi seklinde mi?

Ehliyet sinavinin en zoru sertifikayi aldiktan sonra iem e-randevu sureci olacak. Soylemedi demeyin

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    mart ayında kursa başvurdum, 10 soruluk motoru geçtim , fakat cuma aradığımda hala tarih belli değil dediler. umarım 27 temmuzda gireriz.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Ben yazılı sınava girdim. Direksiyon sınav tarihi 27 - 28 temmuz deniliyordu. 2 gün önce kurstan mesaj geldi A2 ve E sınıfı ehliyetler için direksiyon sınavı 03 - 04 Ağustos tarihinde ilçe milli eğitim tarafından yapılacaktır dendi aradım sordum doğru dediler. Ayrıca yazılı sınava girmeyecek adaylar da bizimle birlikte direksiyon dersi aldılar. Onlarda bizimle aynı tarihlerde sınav olacaklarını söylüyorlardı.

Yani ilçe milli eğitimler hangi tarihi uygun görüyorlarsa o tarihte yapılıyor sınav. Ayrıca sınav harcı veren arkadaş içinde eğer kursa kayıt olurken kurs ücreti + sınav harçları olarak kayıt olduysanız alırlar (benim böyleydi yani sizden şu kadar kurs ücreti alacağız şu kadar sınav harcınız var sınavları geçtikten sonra vergi dairesine şu kadar harç yatıracaksınız ve emniyete şu kadar kart ücreti vereceksiniz gibi bütün hesapları söylemişlerdi. yani bende sınav harçlarını sonradan verdim...) Bilmiyorum ama sınav ücretlerini de kurs ücretine dahil eden kurslar var mı ama eğer varsa da diğer kurs atıyorum 100 TL ye kayıt alır ekstradan sınav harcı alır bu kurs 150TL kurs ücreti alır sınav harcı almaz gibi orasını bilemem... (Bu arada ücretleri salladım yani 100 TL kurs falan ) )
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)