Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Countersteering ve Fizik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu videoda tam olarak anlatılmak istenen nedir ?

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bilindik seylerin baskaca bir yorumu aslinda.
    Kontra ve Resat hocamin kivirmaca olarak çevirdigi tekniklere farkli bir yorum olmus.
    Fena da olmamis.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Bu kıvırmacayı güvenli bir şekilde yapmanın hız üst limiti var mıdır? Düşük hızlarda çok güzel çalışıyo da, 80-90 ile giderken gidonu aniden itince ben geri gidiyorum

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yıllar önce cambridge de motosikletler üzerine ders verirkene bunu dile getirmiştim..
    tekerleklere güvenmeyin.yuvarlaktırlar ve eğime ayak uydururlar..
    tekerleklere istediğiniz yönü verebilmek için bazı teknikler bilmelisiniz...yoksa sizi satar kafalarına göre hareket ederler..bu yaşamınızdaki tüm tekerlekler için geçerlidir...demiştim...

demekki ciddiye alan olmuş..sevindim...
    ozgurakman ve mücahit_89 bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kıvırmacayı güvenli bir şekilde yapmanın hız üst limiti var mıdır? Düşük hızlarda çok güzel çalışıyo da, 80-90 ile giderken gidonu aniden itince ben geri gidiyorum
    tekerin yere tutunduğu ölçüde işe yarayabilir, bu da bir süt limitin kesinlikle olduğu anlamına geliyor
    tabi motora, lastiğe, zemine göre değişecektir.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kontra tekniğini fiziksel momentum kuvvetlerini ayrıntılarına girerek anlatmaş.En başta dönüşlerde oluşan merkez kaç kuvvetinin motosikleti savurmamasını için merkezkaç kuvvetine ters yönde kuvvet oluşturarak motosikleti dengede tutmak için tekerleklerde oluşan dönüş momentumunu ve motosikletin ileri momentumunu kullanmayı yani dönüş açısına ve hızına bağlı olarak motosikleti yatırma derecesinin nasıl değiştiğini anlatmış.(İnanın ben de kendi kurduğum cümleden bir şey anlamadım. ).Sonrasında önümüze bir engel çıktığında o engelden sıyrılmak için diyelim ki soldan sıyrılacaksak motosikletin dengesini bozmamak için önce sağa kontra yaparak motosikleti sola yatırmayı anlatmış.Özetle bildiğimiz kontra tekniğini engellerden sıyrılmak için nasıl kullanılacağını anlatmış.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kıvırmaca tekniği çok işimi görüyor sahsen fren kullanma gibi bir adetim yoktur direk kaçmaya yer ararım ama 90 km üzeri hızlarda yapmaya çalıştımmı tam istediğim gibi olmuyor ine oluyor ama tam olarak kaçamıyorum

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kontranın fiziksel mantığını açıklayan daha basit bir anlatıma daha önce hiç denk gelmemiştim. Gayet güzel özetlenmiş.
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)