Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Motorum Kymco Xciting 500

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    yaklaşık 1 aydır eşimlede artçı olarak daha rahat seyahat edebilmek için yeni bir motor bakıyordum tercihim Sport touring veya Maxiscooter'den yanaydı ama maxiscooter olarak 250 cc bile düşünmediğim bir seçenekti daha yüksek hacimli bir scooter düşünüyordum ve hiç bir marka takıntım olmadan büyük cc maxiscooter'leri araştırmaya başladım italyan 500 lükler çok cazipti ama kullananlar italyana girme diye uyarıyorlardı japon maxiler hacim büyüdükçe fiyat olarak uçuyorlardı en son Kymco bana cazip gelmeye başladı ve ben nette her bulduğum başlığı okuyordum motorumda satılınca arkadaş tavsiyesi ile bir Xciting 500 bakmaya gittim motor genel olarak güzeldi kısa bir test yaptım gidişi duruşu baya başarılıydı ama yinede işin ehli birinin bakması lazımdı ve arkadaşımı aradım sabah al motoru gel bakalım dedi sabah 9 da soluğu serviste aldım detaylı bir inceleme ve uzunca bir testten sonra motor ustadan onayı aldı ve noterde satış işlemleri tamamlandı.motoru alıp direk yıkamaya götürdüm yaklaşık 1 saat motoru yıkadılar,oradan çıkıp arka çanta bakmaya gittim taşıma ayağı ve çanta yaklaşım 800 tl tutuyor biraz fazla geldi bana fiyat almadan çıktım yarın bir sisyybar bakıcam ben çantadan daha çok beğeniyorum açıkçası.
    Motorun koltuk altında bir bagaj var çok büyük değil içinde orjinal olarak bir telefon tutucu ve 12 volt çakmak soketi var şimdilik çözebildiğim bunlar.

Motorla alakalı ilk izlenimlerim motor kullanım olarak çok kolay kullanılabiliyor müthiş dengeli 230 kg olmasına rağmen tam durmadıkça ayaklarınızı yere basmanıza gerek yok dengesi müthiş,

Aynı şekilde hızlanması 500 cc nin verdiği güçle mükemmel bir anda 160 km ye geliyor anlamıyosun bile zaten 80-90 km yi ışıklarda kalkar kalmaz görüyor ben bugün TEM de 170 ve üstünde baya bir süre çok rahat kullandım,oturuş ve sürüş komforu SS ten sonra mükemmel insanı hiç yormuyor ve sen yeterki gazı aç ben uzar giderim diyor!! Bu kadar hıza frenlemeside çok iyi kombine ön arka beraber çalışan bir fren sistemi var frenlemesi çok başarılı hele birde panik fren denedim üzerinden atıyordu beni neredeyse çakıldı kaldı motor.
    Daha acemisi olup 60 km de bile bni hiç zorlamamasına rağmen viraş giriş çıkşlarıda güzeldi bugün,tüm formlarda incelerken herkes şehir içi kullandığından 250 cc olanını yakıt konusundan dolayı tercih etmiş ama hepsinin gönlünde 500cc yatıyor bunu kendileri mesajlarında belli ediyorlar,ben açıkça yakıtta öyle abartı görmedim 50 tl ye depo doldu ful 150 km üzeri 60 km yol yaptım çeyrek deponun yarısını yaktı bakalım depo kaç km de bitecek bu benim açıkça detaylıca hesapladığım bir konu değil formlardaki başlıklardan dolayı ölçmek istedim.
    Ayrıca motorda el freni var uzun süreli sabit duruşlarda el frenini çekip motorun hareket etme ihtimalini sıfıra indiriyorsun.

Gelelim motorun beğenmediğim yanlarına;

Motor gerçekten ağır 230 kg motoru artçı binerken kontrol etmek bihayli güç durduğun yerdede ileri geri hareket ettirmek zor hele orta ayağa daha alamadım bile mutlaka kolay bir yöntemi vardır ama ben çözemedim dolayısıylada ağırlıktan dolayı orta ayağa alamadım.

Motoru aldığım kişi ön rüzgarlığı siyaha boyamış önümü göremiyorum !!!evet çok net olarak önümü göremiyor çok ileri bakarak motoru kullanıyorum yarın bunun bir çözümünü bulmalıyım plastik rüzgarlıktan boyayı çıkarmanın bir yöntemini bulmalıyım.

Motorun lastikleri iyi durumda ama motor baya citti hızlara çıkıyor o yüzden daha güvenli seyehat için en kısa zamanda lastikleri değiştireceğim artçılı kullanımdada çok rahat hemen 140-150 km süratlere çıkıyor

Birde çok işlevli kontağı sevmedim çünkü hala neyin nereyi açtığını hala öğrenemedim,bagajı açıym diyorum benzin kapağı açılıyor ,benzini açıym diyorum direksiyon kitleniyor öğrenmem için zaman lazım.

Kısaca istiyerek aldığım motorumu çok beğendim şu anlık deneyimlerim bunlar, sizlerden ricam şu boyayı rüzgarlıktan nasıl sökebilirim?ve bu motorda nelere dikkat etmeliyim? hepinize iyi akşamlar dilerim.
    ducatigt bunu beğendi.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    hayırlı uğurlu olsun spitzer den sonra bayağı rahatlamışsınızdır rahatlık ve hız açısından

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Güle güle kazasız belasız kullan. Alışırsın zamanla .
    Yanagisawa bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Resim ? Fiyat ? Hayırlı olsun .
    Yanagisawa bunu beğendi.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    hayırlı olsun,2 de foto olaydı dadından yenmezdi
    Yanagisawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Birde ssybar yardımına ihtiyacım var çanta fiyatları çok yüksek malum motor değiştirmemin tek sebebi eşim hala arkada yaslanabileceği birşeyin olmaması zaten motordan korkan eşimin psikolojisini çok etkiliyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun,2 de foto olaydı dadından yenmezdi
    İpad'den yazıyorum,açıkçası daha hiç foto çekmedim en kısa zamanda bilgisayarın başına oturunca rsemleri yükliycem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı shrek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun spitzer den sonra bayağı rahatlamışsınızdır rahatlık ve hız açısından
    Baya bir fark var konfor ve hız açısından iki motor arasında

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Metehan duymasın..o paraya araba alınırdı diyebilir..üzülmesin pandam yahu...

kazasız belasız kullanın inşallah...
    Yanagisawa bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun
    Yanagisawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan duymasın..o paraya araba alınırdı diyebilir..üzülmesin pandam yahu...

kazasız belasız kullanın inşallah...
    Metehan benim kardeşim kimse ona bişey demesin bozuşuruz
    birazdan damlar

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hayırlı olsun

kaç model?

karbüratör lü mü?

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

kaç model?

karbüratör lü mü?
    2007 model 16800 km de karbüratörlü olması lazım bildiğim kadarı ile birde tek anahtarı var yedek anahtarı nerden edinebilirim fikri olan varmı ?

Motosikleti
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model 16800 km de karbüratörlü olması lazım bildiğim kadarı ile birde tek anahtarı var yedek anahtarı nerden edinebilirim fikri olan varmı ?
    orjinal bir oto anahtarcısına çektirteceksin kardeşim.
    Yanagisawa bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal bir oto anahtarcısına çektirteceksin kardeşim.
    O büyüklükte bir anahtar vardır inşallah ellerinde

Motosikleti
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O büyüklükte bir anahtar vardır inşallah ellerinde
    adam audiye yedek anahtar çekiyor vardır merak etme
    Yanagisawa bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

camın üzerindeki boyayı ön camı söküp boya sökücü solventlerle tamamen çıkarabilirsin. mutlaka camı söküp yap üzerinde yaparsan motorun boyayada zarar verebilirsin.
    Yanagisawa bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hayırlı olsun. güle güle kullanın. 2007 modelini almak üzereyken tek şikayetin yakıt olduğunu görmemle vaz geçmiştim. güle güle kullanın. birde kronik bir olay varmıs bu motorlarda varyatör temizliği cok sık gerekıyormuş bilginize.

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camın üzerindeki boyayı ön camı söküp boya sökücü solventlerle tamamen çıkarabilirsin. mutlaka camı söküp yap üzerinde yaparsan motorun boyayada zarar verebilirsin.

Bugün kızıltopraktaki Mototaş Kymco yetkili servisine gittim öncamın boyasını çıkartamazsam yenisinin fiyatı 240$+kdv boyayı kesin çıkartmam lazım !!
    Serviste lastik olayınıda konuştuk ben Michelin city grip yanılmıyorsam bu lastiği kullananlar çok memnun dedim serviste bana o lastik küçük cc ler için güzl ama büyük cc lerde Michelin Power Pure 2 CT modelini önerdi çok güzel bir lastik olduğunu söyledi kullanan varsa tecrübelerini merak ederim.
    Servisten sonra Hasanpaşadaki Yıldız motora gidip arkadaşımda olan kişiden güzel bir çanta aldım oradan bir demirci ustaına gidip taşıma demiride yaptırıp monte ettik çantanın üzeride motorla aynı renk olduğu için çok şık durdu eşimi iş çıkışında aldım eve geldiğimizde yolculukta çok rahat ettiğini ve çok memnun olduğunu söyledi.
    Motorun yakıt konusu evet yakıt 250 cc den sonra fazla ama 500 cc bir motora göre normal kaldıki bugün 140 km hızdan şşağı düşmeim yoldayken.
    mahir212 bunu beğendi.

servis lastik konusunda doğru söylemiş.power pure serisi, city grip serisinden daha iyi
    Yanagisawa bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunuz eşinizle güzel günlerde binmeniz dileğiyle.

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis lastik konusunda doğru söylemiş.power pure serisi, city grip serisinden daha iyi
    Gündüz fırsat bulursam şu rüzgarlıkla uğraşmaktan gidip taktırıcam 370 lastik +60 montaj balans ücreti var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunuz eşinizle güzel günlerde binmeniz dileğiyle.
    Teşekkürler bugün arka çantayı taktıktan sonra ,eşim akşam yemeği muhabbeti bitince hadi çıkalım gezelim dedi keyfi gayet yerinde korku vs kalmadı
    Bu gidişle yeni lastikleri takar birde rüzgarlık işini halledersem hafta sonu ilk şehir dışı kaçamağını kesin yaparım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler