Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sakın Çıkmayın !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar Yamaha yzf r125 motorumla İzmit-Kocaeli'den 1050 km lik Malatya yolculuğumu çok şükür bitirdim ... Yaklaşık 1050 km yi 16 saatte gerçekleştirdim...Motor Yamaha kalitesini gerçekten hakkıyla verdi , en ufak problem-sorun ile karşılaştırmadım elhamdülillah ...

Geldim geldim ama nasıl geldim :S Yaklaşık 700 km yi çok rahat geçirdim ama kalan 350 km kabir azabı gibiydi :S
    O kask yüzümü tahriş etti , eldivenler elimi soydu deriler dökülmeye başladı , dizlerim rüzgardan çok fena hale geldi ve gözlerim kan çanağı oldu ... Siz siz olun ufak CC motor ile 500-600 km yi geçen yolculuğa çıkmayın !
    mete_han bunu beğendi.
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    geçmiş olsun. ss tipinde uzun yolculuk zaten zordur. motor birde fazla hız yapmaya müsade de etmeyince malum. ızdırap artıyor..
    R6 olsaydı bu kadar yorulur muydun ?
    bence yorulmazdın.. en azından yorulsan bile daha hızlı varabilirdin
    Emiroğlu bunu beğendi.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    geçmiş olsun, hani sizinkiler geliyordu minibüsle gidecektin, plan değişti heralde

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, hani sizinkiler geliyordu minibüsle gidecektin, plan değişti heralde
    Yok abi neye sevinsem olmuyo , araba izmitten muğla datca ' ya gidince yol bana kaldı ...
    rm125 bunu beğendi.
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    tatlı su motorcusu

şaka bi yana ss'le uzun yol zor arkadasım.. al bi maxi scooter.. 2 oda 1 salon yayla gibi motor
    kürşat ışık bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Lütfen eldiven amrka model, kask marka model, dizlik gibi detayalrın hepsini paylaşırmısın. Bizde alırken ona göre dikkatli oluruz.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    uzun yolun motoru en az 250 cc olacak 100-120 arası rahat gidecek düzlüğü gördünmü 130 üstü gidecek ben bunu bilir bunu söylerim

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. ss tipinde uzun yolculuk zaten zordur. motor birde fazla hız yapmaya müsade de etmeyince malum. ızdırap artıyor..
    R6 olsaydı bu kadar yorulur muydun ?
    bence yorulmazdın.. en azından yorulsan bile daha hızlı varabilirdin
    ar6 olsaydı daha çok yorulurdu

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)

Ufak cc ile Uzun Yola Çıkın

Ama 16 saat motor sürmeyin günde 350-400 km yolu aşmayın Kaliteli kask eldiven ve dizlik kullanın

Yukarıda yazdıklarım uygulanırsa 125 cc ile gayet güzel yol yapılıyor Sakın çıkmayın diye öyle bir yazmışsınki tüm ufak cc motoru olanları ürkütüceksin uzun yoldan keşke oraya YZF R125 le 12 saati ve günde 700 km yi geçen yolculuklar yapmayın diye yazsaydın

Neyse kazasız belasız gelmişsin ya önemli olan o geçmiş olsun diyelim
    rm125, ramizan83, TATLIHIZ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    1 günde 16 saatimi gittin. Dinlene dinlene. 2 günde uzun yola çıkaydınız bari. Hiç olmadı motorla uzun yola çıktığınızda dinlenin...
    Egelim'in dediği gibi küçük cc ile 300-400 km yi geçememek gerek.

Motosikleti
    kanuni hussar
    korumalarınızın marka ve modelini yazarsanız seviniriz,

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...kalan 350 km kabir azabı gibiydi :S
    O kask yüzümü tahriş etti , eldivenler elimi soydu deriler dökülmeye başladı , dizlerim rüzgardan çok fena hale geldi ve gözlerim kan çanağı oldu ... Siz siz olun ufak CC motor ile 500-600 km yi geçen yolculuğa çıkmayın !
    İyi de bunların küçük cc ile alakası ne? Yolculuk uzun sürdüğü için mi?
    #sürenadam

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bunların küçük cc ile alakası ne? Yolculuk uzun sürdüğü için mi?
    O yüzden marka model sordum zaten ekipmanlar hakkında, uyduruk diye bi düşünce var aklımda. Kask yüzü nasıl tahriş eder?
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Emekleme pozisyonunda kullandığın bir motosiklette bu uzun süre seni yıpratmış olmalı.

Üzerinde baston yutmuş gibi oturduğum benim çinli ile 660 km'yi 13 satte aldım. Bahsettiğin şikayetlerden sadece göz kızarması oldu, onun da nedeni aşırı sıcak yüzünden arada bir vizörü açmamdı sanırım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tek marsdamı gittin o kadar yolu altındaki ss basarsın gitmezki bu yzf o uzun yol cileye döner artık ss tarzı oturusu

Molaları cogaldacan yapacak bisey yok dandik kasklar yüzü tahris ediyor benim wiwi marka kask gibi

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Ben motoru İzmir'den satın aldım Denizli'ye getirdim o gün İzmir içi gezme dahil 300 küsur km yaptım. Uzun zamandır motor kullanmıyordum ve ilk ss tarzı motorum olması rağmen yaklaşık 250 km lik yolu sadece maksimum 10 ar dakikalık 2 mola ile bitirdim. Denizli'ye vardığımda biraz bacaklarım ve bileklerim biraz ağrıyordu özellikle sol bileğim nedense. İlk ss tarzı motor binmeme rağmen oturuş pozisyonları ile ilgili okuduğum ve izlediğim şeyleri biraz da olsa yapabildiğime inanıyorum. Bu arada otobanda ortalama 110'un altına düşmedim de sonra ortalama 80 ile geldim. Sonuç; bence de 300-400 km den fazlası bir gün için çok yorar bizim motor ile. Kask vs yüzünden bir sıkıntım olmadı bu arada, sadece eve gelince farkettim ki sol dizliğin bir bandını fazla sıkmışım o kısım az kızarmış diğer dizimde olsun yada her hangi bir yerimde sıkıntı yoktu.
    Emiroğlu ve rm125 bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sakın yemeyin !!!

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Canınla oyun oynamışsın bir daha kimse de bunu yapmasın.

Motor kralı da olsa çok şey değişmez bu durumda. Düşünün en son teknoloji otobüste bile 4 saatte bir şoför değişiyor. Motor bu ya herşeye açık gidiyorsun rüzgarı bozuk yolu sıcağı seni yoruyor.

1050 km yol en kötü ihtimalle 2 günde ve aslında sağlıklı ve zevkli olması isteniyorsa üç günde gidilmelidir. Bir günde çok zorlar insanı canından bezdirir. Uzun yola küstürür.
    Emiroğlu ve rm125 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    600 km gittim günü birlik cbr 250 r ile kasıklarım ağrıdı eller ayaklar uyuştu. yol bitmeyince daha fazla yorulmamak için hızlı geldim . 150 160 ile otobanda.
    125 cc ile 1050 km yol iyi sabretmissin geçmiş olsun. buda demek oluyorki uzun yolda sana yetmiycek yzf .kafandan kesin büyük cc geçiyordur. tıpkı benim diversion f aramaya başladığım gibi.
    Emiroğlu bunu beğendi.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Ben SS tarzı ile aynı gün 400 km yol yaptım birde bu yolun 60 km si sırf rampa aşşagı ve virajdı sol bacağim kasığımdan kitlendi,yeminle ölüyorum acıdan motoru zor durdurup indim böyle bir kramp yok!!!
    düz yol tamamda ,sürekli virajlı yol birde kısa aralıklarla viraj bizim gittiğimiz yol Ağvaydı SS te eziyete dönüşüyor yoldan soğuyorsun.
    Emiroğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)