Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Motoru Pahalı Kılan Ne ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    0ni0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    Arkadaşlar temmuz ayının sonuna kadar vites geçişlerini öğrenmek garantisi bitene kadar kullanıp satmak için 125 lik köylü almayı planlıyorum fakat aklıma takılan detaylar var;

Kanuni breton 125 - 2112 TL 11.34 hp 8000 dev/dak maks. güç

Mondial 125 mg classic - 1690TL 8.0 Kw 8500 dev/dak maks. güç ki buda 10.7 hp gibi bir rakam yapıyor;(Mondialdeki fazla yazılan 500 deviri düştügümüzde gücü dahada düşüyor)

İkiside 125 cc ve sıkıştırma oranlarıda aynı,aradaki 0.6 hp güç bretona nasıl eklendi ? Ve aradaki fiyat farkına değecek ne var bu Kanuni breton 125 te ?
    Hızlı ve Öfkesiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kanuninin bazı amiral modelleri var,bretonda onların arasında,seyhan serilerini bazıları sevmez ancak neredyse 10 senedir çıkıyor ve devam ediyor,arz talep meselesi,ilk çıkan bretondan eniştem almıştı,kasasına göre çok güçlü motoru var,benim tarzım deil ama baya dayanıklı bi makina,enişte kullanmasını ögrendi düşe kalka,vurdura vurdura,2 sene sonra sattı taş gibiydi..

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    Daha önce bende breton kullandım çok hoşuma gitti fakat fiyatı biraz pahalı mondialde kanunide çinden getirip montajlamıyomu sonuçta aynı malzemeden yapılmıyomu mondialde sağlamdır herhalde
    Hızlı ve Öfkesiz

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    sadece motoruna takılma bence. malzeme kalitesinde de farklılıklar olabilir.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motoruna takılma bence. malzeme kalitesinde de farklılıklar olabilir.
    komiksin çin malı motor işte hangisi ucuzsa onu al nasılsa 2 seneye ikisi de dökülecek
    htmetin bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuninin malzeme kalitesi biraz daha iyi belki arada 100-200 TL fark olsa alınabilir, ama Mondial kampanya yapmışken aradaki 400 TL ye kesinlikle değecek kadar değil. Bu fiyata kesinlikle Mondial derim.

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    Bende öyle düşünüyorum Fakat siyah renk hoşuma gidiyor breton yedek parçasından 2 yan granaj ve siyah depo alsam mondialime takabilirmiyim aynımıdır boyutları

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asya motor genel müdürü bir röpörtajında şöyle demişti: "Yerli diye satışa sunulan bütün motosikletler Çin'den gelir ve montaj olur. Bu yüzden hangi markanın servisi daha yaygınsa ve motosikletin arkasında duruyorsa müşteri onu almalı."
    cenkito bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0ni0n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle düşünüyorum Fakat siyah renk hoşuma gidiyor breton yedek parçasından 2 yan granaj ve siyah depo alsam mondialime takabilirmiyim aynımıdır boyutları
    Aynıdır, sıkıntı yaşamazsınız
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    Tamamdır ozaman biraz kırmızı kullanır sıkılınca siyah yaparım Peki boya atsam aynı orjinali gibi olurmu bi yerde okumuştum benzin deposunu boyamak felakete yol açıyor falan yazmıstı birisi
    Hızlı ve Öfkesiz

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    inan hepsi aynı cacık.

laf olsun diye.. sanki ince mühendislik varmış gibi rakam farkı yazarlar. oysa biri çinin cyong fiyong fabrikasından aynı kalıp makinada, diğeri çinin miyong ziyong fabrikasından aynı kalıp makinada çıkar.

bizim gibilerde buna kafa yorar...
    Wazaa.35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    İnsan bi düşünüyor ama az fark değil 400 500 TL oynuyor bi çan çin çon olması lazım bu işin içinde yoksa kanuni satış yapamaz 500 tl farkla alınırmı
    Hızlı ve Öfkesiz

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komiksin çin malı motor işte hangisi ucuzsa onu al nasılsa 2 seneye ikisi de dökülecek
    1- Bencede dökülecek.
    2- Çinde 10 kuruşa da kalem yapılıyor, 50 USD'ye de yapılıyor. Hepsini aynı kefeye koymamak lazım.
    3- Her zaman söylerim. Motor işi zaten sakat, bir de çin malları ile daha da tehlikeye sokmamak gerek. Japon'dan şaşmama taraftarıyım. Sıfır çin yerine 2. el japon her zaman tercihimdir.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    İkinci elde ne olacak belli değil ki ya güzelide çıkabilir çirkinide 2 sene kullanıcam satıp cbr 600R alıcam planım bu 2 sene götürsün yolda kalmasında 2 sene sora dökülsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bi nevi eşşekten ferrariye bincem En kötüsünüde en iyisinide denicem
    Hızlı ve Öfkesiz

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Her ikiside aynıdır hiç merak etme bunların pistonu bile 9tl civatalarına kadar aynı şeyler biri kanuni biri mondial etiketi basmıs sana tavsiyem mondial drift olabilir veya motoran cbs balancer bunlar fiyatına göre oldukca iyi motorlar ikinci elde çok uygun bulabilirsin bi araştır. eski japonlara bakma başın agrır benden söylemesi nekadar kaliteli olursa olsun sonuçta eski, parça ömrünü bitirmeye yakın makinalar ama şöyle 15binde falan eski bi ybr falan varsa uygun fiyatta düşünme bile.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    işte tam kazık atılacak müşteri

mondial çok çok çok daha iyi kanuniye 4 yıl bındım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sen hosuna gittiyse al kimseyi tınlama sen motorunu sev yeter o zaman japon mallarından bile güzel görünür gözüne titresimli bu cgler mh drift öneririm ben sana

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Gpr'ımla gezmeye çıktığımda bol bol bretonlu gençlerin tacizine uğruyorum.Bir gün birini durdurup binmek için izin isteyeceğim.Mantar gibi türedi breton izmirde...Hele banliyö tipli köyleri sadece breton.Acayip modifiyeler yapıyorlar.Fırsat bulunca bununla ilgili ufak video fotoğraf içeren bir başlık açacağım.Ne kadar komik veya hor görülsede o adamlarda "motorcu" o sebeple "ilginç" görüp dışlamamak lazım...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı 0ni0n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci elde ne olacak belli değil ki ya güzelide çıkabilir çirkinide 2 sene kullanıcam satıp cbr 600R alıcam planım bu 2 sene götürsün yolda kalmasında 2 sene sora dökülsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bi nevi eşşekten ferrariye bincem En kötüsünüde en iyisinide denicem
    hocam yapma. 150 mash ten cbr 250 ye geçtim 1-2 kere ön kaldırdım istemsiz , 1 kere virajda gaza 150 lik gibi basmam yüzünden patinaj çekti zor zar topladım virajda ( ama havalı oldu ) ) Şaka maka sakın yapma öyle birşey.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Mondial 100 Sfc snappy x
    Yavaş yavaş alışcaz artık daha önce 250 lik cbr sürmüştüm aynen degigin gibi arka mahalleden bi tur atıp geldim ter içinde kaldım allahtan düşürmedim motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hosuna gittiyse al kimseyi tınlama sen motorunu sev yeter o zaman japon mallarından bile güzel görünür gözüne titresimli bu cgler mh drift öneririm ben sana
    Driftide begeniyorumda sıfır istiyorum sıfırı pahalı biraz 2. eldede 2200 2100 gibi fiyat oda pahalı max 1900 tl gibi param var tercihim sıfır, ben 80 90 ı geçmem zaten şehiriçi sürücem gezinmek için sadece titreşim çokta fazla olmuyor o hızlarda
    Hızlı ve Öfkesiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)