Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor ile ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben 17 yaşımdayım bır sucuda yazın harçlıgımı cıkartmak icin girdim ilk gün çalışmaya başladım ehliyetim yok sigortam yok oradakı motorların sigortası yok,fakat bir kaza yaptım su tasırken arabanın bırıne carptım.
    Çarptığım araba wolswagen golf sport model. adam beni calıstıgım yere goturdu arabaya bındırıp,dedi servise yaptırıcam parası neyse odersınız patronla ben gerek yok servıs pahalıdır oto tamırcıye goturelım bı pasta cıladır dedik adam arabasi pahalı ve son model oldugu ıcın servıs dısı yaptırmayı kabul etmedı,servıse goturdu bır pasta cılaya 600 tl masraf cıktı,benim girdigim ilk gün onu odıycek bır durumum yok patrona bunu anlattım ama dınlemedı odıyceksıın dedı
    Suclu benim ama sucu ehliyetsiz ve sigortasız işci calıstırdı bunu karakola gidip anlatsam adama ne gibi cezalar verilir ben ceza gorurmuyum ?
    Cünki ehliyetsiz işci calistirdigi icin suclu onun olması gerekmıyormu ? ben bir bedel odermıyım lütfen yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    öncelikle geçmiş olsun

sen dua et kardeşim, gidip bir çocuğa falan çarpmadın.. eğer ki öyle birşey olsaydı bitmiştin..
    birGarip..

Evet kardesım sukurler olsun bir canlıya carpmadım,ama 600 tl pasta cıla attırmıs onun parasını ıstedı bu gün işe gittigimde patron,benimde durumum yok acıkcası o parayı odemeye kazadır olmıcak sey değil adam illa öde diyince dedim abi ben biraz dolaşayim gelirim dedim,gittim karakola dedim böyle böyle bir mesele oldu suan sikayetci olmıcam dedım polisin biri dedi işveren sigortasız ve ehliyetsiz işci calistirmaktan cok bası agırır dükkan kapatma cezasına kadar gıder dedı gıt ona boyle ızah et dedi.
    Benimde içim rahatladı polis öyle diyince sence ne olur ben bir bedel ödermiyim yoksa tamamen işverenmi ödemek zorunda,cünki yaşim 17 sigorta ehliyet hiç biri yok

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    öncelikle geçmiş olsun
    olayı şöyle özet geçelim ehliyetli olsaydın. polisi cagırırdınız tutanak tutulurdu. suclu kim ise ortaya cıkardı.
    eger seni şuan ehliyetsiz kaza yaptıgın için adam şikayet etse 1000 tl den fazla sadece ceza ödersin + karşı aracın masraflarını ödersin
    sonra gidip idari mahkemeye beni sigortasız olarak calıştırıyor diye dava acabilirsin. o da en az 1 yıl sürer.
    ama masrafların iki katına cıkar yasal yolla gidersen. belki bişi tutursunuz ama o da senin cebine girmez.
    sen adamın arabasını yaptır adamın huyuna git. aranızda çözün işi
    ehliyet alana kadar motorlu bi işte calışma. motorada binme

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Adam haklı ben olsam ben de servis dışında yaptırmam. Siz dua edin ekip çağırıp tutanak tutturmamış. Yoksa hem senin hem sucunun vah haline...

Kardeşim durumum olsa cıkarır cebimden verirdim,ama patronada söyledim dedim yok,ödiyemem abi dedim istersen gidelim karakola dedim karakol diyince adam biraz korktu,
    Ben cıktım geldım işten az once eve,ama üstelerlerse polise gidip sigortasız ıscı ehliyetsiz işci calistiriyor derim ?

Motosikleti
    CBR600RR
    Nasil bir cocuksun sen boyle! kazayi yapan sensin ve sucu ustlenmek yerine nasil sucdan kacabilirim diye patronunu satmaya calisiyorsun ama ates sana degecek diyede korkuyorsun!

Biraz erkek ol, tabiki 600TL 17 yas bir cocuk icin az degil ama kazayi yapan sen oldugun icin bence senin odemen gerekir. Nasil odiyecegini bilmiyorum. Git babandan iste. deki baba durum boyle. Onunda parasi yok ise araba sahibiyle konus. deki abi ben carptim, ozur diliyorum. hasari patron odemek istemiyor. bu durumda ben odemem gerekiyor. suclu olanda benim! suan birden 600TL veremem, ogrenciyim ve yasim daha 17 de. calistigim paralari ve aldigim harcliklarini sana vermeye dusuniyorum ama bu ancak taksit taksit olacak dersin.

Ramazan ayi hurmetine, Bakarsin bu duruslugunden dolayi adam sana adam akillli bir is bulur ve destekcide olmaya calis.

BU ulkede ne yazik ki durust insan kalmadi :(
    dockerengin ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Patronda suclu sende suclusun sen bilmiyonmu ehliyetsiz kullanmanın risklerini

Ehliyetin sigortan olsaydı hasarı sigorta karsılardı kime derdini anlatacan simdi
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    geçmiş olsun bende 17mi bu gün doldurdum en kısa sürede ehliyete yazılıcam

bende sucuda çalıştım 700tl aylık alıyordum şimdi mağdur ettiğin adama git konuş ben harçlık çıkarmak için bu işe girdim durumum yok paranı veririz elbet hak geçmesin de....

haftalık aldığın paranın %50 sini adama ver ben olsam öğle yapardım...

yat kalk dua et ki bir çocuğa kadına adama vurmadın bu arada sende bir şey var mı ?

patronlada aranı iyi tut benim gibi başlarım böğle işe değip kaçma

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    adama söyle yarı yarıya karşılıyosa devam et çalışmaya, kabul etmezse git sgk ya sigortasız eleman çalıştırıyo, ehliyetsiz adama araç veriyor, aracının sigortası yok şikayette bulun anası ağlar. zaten ehliyetten yakalansan, yada çarptığın adam polis çağırsa 1400 tl ceza yiycek kafadan bu hala ne diye üste çıkıyo bilmem.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Sen ne akla hizmet ehliyetsiz halde ticari bir işe giriyorsun?

Adam nasıl bi tip ki seni işe alabiliyor?

Her ikinizde suçlusunuz. Sen işe girmekle bu riski göze aldın,

adam seni almakla bu riski göze aldı.

Git motor kullanmak dışında bişeyde adama yardımcı ol.

300-300 ödeyin helalleşin. O işe girerken sigortasız olduğunu biliyordun.

Şimdi karakol polis sgk vs şikayet kalleşliktir. Sigortalı diye anlaşıp

siigorta yapmasa git şikayet et. Ama öyle bi durum olmadığına göre

sende o ahmak adam da cezayı çekeceksiniz ve daha fazlasını başınıza

sarmadığı için Allah a dua edeceksiniz. AMa şunu unutma anlaşma anlaşmadır.

Adama karşı kalleşlik yapma. Mert ol. Yaptıklarının cezasını çekmeyi öğren.

Kİ 2 gün sonra sokakta yürürken kafan dik olsun. O dükkanın önünden geçerken selamlaşarak

geç. O adam senden birine bahsederken mert dürüst adil desin. Kalleş adi şerefsiz dedirtme kendine..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ya olan arabası çizilen adama olmuş ben ona üzüldüm....

Bence ehliyetsiz kasksız motor kullanmanın ceza 6 ay hapis olmalı hem ruhsat sahibine de aynı ceza olmalı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Iyiki tutanagıdı polisi felan cagırmamıs sadece ehliyetsilikten sana 1.400 ceza keserlerdi

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Yaww nalıncı keseri gibi herkes işi kendi tarafına yontmuş şunu yap bunu yap demiş sucuya işe girerken herşeye tamam deyip sigortasız çalışmaktan yana bir sıkıntı yok işin başında eee işin ucunda birde motor kullanmakta var bu ana kadar herşey süper bi sıkıntı yok
    Sıkıntı kazadan sonra başlıyor ben çarptım şimdi şikayet ediym,polise gidiym e zaten ehliyetimde yok 600 tl yiben neden veriym sucu zaten sigortasız çalıştırıyor diyerek zeytinyağı gibi su üstüne çıkıp olaylardan sıyrılmaya çalışmak!!!!
    ohhh ne güzel hayat dua et pasta cilayla yırttın sen ve adamda insaflıymış polis çağırmamış hergün yolda birton sucunun en az 6 damacanayla nasıl motor kullandığını hepiniz görüyosunuz yolda giderken sigara içen bile var ya bir yayaya çarpsaydın çok daha kötü sonuçlar doğursaydı bu kaza !!! kimse kusura bakmasın sigortasız elemançalıştıran kadar EHLİYETSİZ motor kullanma işine girendede bi okadar kabahat var!!!
    Garip ve brocks bunu beğendiler.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Sigortasiz ehliyetsiz ucuza ufak cocuk calistirmak eger sucunun isine geliyor ve o yonde hareket ediyorsa kulfetlerinede katlanacal. Bence parayi sucu odemeli. Adamla konus iki hafta calis bedavadan sonra daha calisma bence.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Yazık ya .Adamın arabasına ehliyetsiz biri çarpıyor.Sen de suçlusun işverenin de suçlu.Bence şöyle yap çarptığın adama söyle seni şikayet etsin.Sen de git işverenini şikayet et.
    Bu sayede belki sen bir yayaya çarpıp zarar vermeden ehlileştirilmiş olursun patronun da ehliyetsiz adam çalıştırırken artık önce bir düşünür.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    hem suçlu hem güçlü diye buna diyorlar. Kaza olana kadar Cix Çocuk aragazı vere vere gezin anasını satayım kaza oldumu kuyruğu kıstır, ama sigortasız ehliyetsiz çalıştırıyor.. yok öyle yağma delikanlı gibi gideceksin diyeceksin anca taksit taksit öderim ama öderim.. öyle adam satmaca yok!!
    bykemik bunu beğendi.

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    O adamın yerinde olsam ekibi çağırır güzel bi cezayı bastırırdım sana ...

İşveren %100 haksız , sen yine %100 haksızsın ...
    İşverenin haksız oluşu seni kurtarmaz , birşeylerden kurtulmak için ustanı satma hemen ...

İstediği kadar motoru versin altına , sen neyine güvenerek o motoru alıpta kullanıyosun düşünmüyomusun böyle şeylerin başına geleceğini ?
    Hiç üzülmedim , dua et bi insana çarpmadın , buda ders olsun senin ve senin gibilerine .

possessed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah seni korkumuş, verilmiş sadakan varmış. Kendine bir zarar verebilirdin ya da en kötüsü birine, çocuğa çarpabilirdin. Öncellikle Allaha şükret derim ben. Bence burada patronun kadar bence sende suçlusun kimse seni zorla çalıştırmıyor, tamam çalışmak zorunda olabilirsin ama işverenin zorla seni ehliyetsiz olarak çalıştırmıyor. Çalışmayabilirdin. İşvereninde zaten anladığım kadarıyla sinekten yağ çıkarma derdinde. Neyse bunları geçelim...Olan gariban otomobil sürücüsüne olmuş, durduk yere arabası hasar görmüş.

Bir şekilde adamın arabasını yaptırmak zorundasınız ama bu iş hallolduktan sonra seni yüz üstü bırakan tüm parayı senin ödemeni söyleyen patronuna bir kaç çift söyleyecek lafın olmalı. Hiç olmadı sgk ya şikayet edersin (büyük cezaları var) uğraşır durur.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Kazayı yapan sensin,ehliyetsiz motoru süren sensin parayıda sen ödiceksin. Ne o öyle patronun üstüne atmalar falan girmeseydin adam seni zorla soktu sanki işe. Ehliyetsiz sigortasız işçi çalıştırmışmış hadi o adam aldı sen niye demiyorsun benim ehliyetim yok süremem motor diye ???

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)