Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter ile uzun yol ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

(temsili)

Kanuni ronny 150 ile uzun yol yapmayı düşünüyorum. 500 kilometre-İstanbul/ediremit
    Bir yandan gözüm yemiyor ne uğraşıcaksın otobüs ile git diyorum. Bir yandan kanım kaynıyor hazır izinliyken
    Ne dersiniz arkadaşlar ? Bakımını yapıp marşa bassam.... Ah ah çok kararsızım
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Bence dusunme bile.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence dusunme bile.
    Biraz araştırma yaptım uzun yol yapan çok arkadaş var forumda. Kimisi motoru ikiye ayırmış(doğru duydunuz) Kimisi hiç bir problem ile karşılaşmamış...

Kayışı bando ile değiştirdim. Yağıda değiştirsem diyorum... Başkada bir eksiğim yok şuan için zaten. Uzun yolda 6 litre: 220 yapıyor. Ortalama 60 liraya 500 kilometre gitmiş olucağım. Yanıma kayış, lastik spreyi vs alsam ne olur ne olmaz diye.... Bilmiyorum, düşünüyorum

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 cc ile dünya turu yapanlar vardı bişeycik olmaz arkadaşım yanına gerekli ekipmanlarını aldığın zaman güvenli bir şekilde çıkabilirsin. Bu arada çok sıkıştırma motoru..

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Scooter yormaz mı yahu?

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Birşey olmaz gözün korkmasın sen gidicem dedikden sonra edremittemi oturuyosun istanbuldamı ?

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Gideceğim dersen gidersin. Ama biraz fazla yorulursun.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İstanbulda oturuyorum, Altınoluk'da yazlığımız var. Ara ara hem ben dinlensem, hem motor... Bakıcağım artık duruma göre
    Tek korkum kayışın kopması...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Niye gidilmesin. Ben de Mondial Cup ile ilk çinliler geldiği zamanlar 400km yapmıştım bir günde. Sorun yaşamamıştım

Bence serviste değişim esnasında ; kayışın, bujinin, fren tellerinin, sigortanın, farların nasıl değiştiğini onarım esnasında öğrenmelisin.Daha sonra kendin de yapabilirsin. Kayış dert edilecek kadar problem değil. Çok sıkıştırma sadece motoru. Ve aniden gaz kapatma çünkü daha önce arkadaşımın başına gazı aniden kapatmasından ötürü kayış kopma durumu geldi. Sen dinlene dinlene git hiç bişey olmaz. Allah yolunu açık etsin

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence serviste değişim esnasında ; kayışın, bujinin, fren tellerinin, sigortanın, farların nasıl değiştiğini onarım esnasında öğrenmelisin.Daha sonra kendin de yapabilirsin. Kayış dert edilecek kadar problem değil. Çok sıkıştırma sadece motoru. Ve aniden gaz kapatma çünkü daha önce arkadaşımın başına gazı aniden kapatmasından ötürü kayış kopma durumu geldi. Sen dinlene dinlene git hiç bişey olmaz. Allah yolunu açık etsin
    Buji,kayış,sigorta,farlar filan herşeyin nasıl değiştirileceğini biliyorum Çok mıncıkladım motoru nokta pürüz bırakmamak adına... Varyatörü sökmek dert kayış koptuğunda. Onu düşünüyorum... Daha önce 3 kere yolda kaldım kayış yüzünden çünkü.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Kayışı zaten değiştirmişsin uzun bi müddet kayıştan sorun yaşamazsın e yanıma lastik spreyi v.s de alacağım diyorsun yedek buji ve buji anahtarıda aldınmı kim tutar seni hem yazlıktada iyi olur scooter yazlık kask terlik ve şort ile gezersin bol bol

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence hiç korkma at kendini yollara motosiklet bakımlıysa yolda bırakmaz...

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Motoru sıkıştırmadan,dinlene dinlene gidersin.Issız bir yol değil,tamirci dolu.Çanakkale üzerinden daha zevkli ve sakin bir yoldur.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    XMAX250
    Bakımını yap ve yola çık 500 km dayanmıyorsa kayış o motoru değiştir bence 2 hafta önce İstanbul bursa yaptım 79 bin km deki spacy110 ile tahrik dişlisi kırık halde cenaze nedeni ile acil gittim motor 75 geçmiyordu uzun yol yorar biraz ama orada çok işine yarayacak bunu unutmamk lazım...

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Maxiscoteer felan sandım bende yapılmaz bunla en fazla 150 km

Adamın hevesini kırmayın ya 1000 km bile yapılır. Zaten yola çıktığında iyi ki motosikletimle çıkmışım yola diyceksin. Hiç bişey olmaz korkma. Çok sıkıştırma ve ara ara dinlen hem kendin hem motorun için. Eskiden insanlar eşşekle batıdan doğuya gidiyodu ey gidi eyy .. Yolun bahtın açık olsun . Ayrıca maxi scooter değil iyi ki şasi ağır falan filan daha zor. Böylesi iyi.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Yakıtı iyiymiş motorun benim 125 lik mondial 22 kuruş yakıyor.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yakıt iyi... Ortalama 100 civarı 6 litre ile şehir içi hakkını vere vere 220 kilometre gidiyorum. Uzun yolda düşeceğini varsayıyorum. . . Düşünüyorum şu gezi olayını. Eğer kısmet olur ise 4-5 gün sonra yola çıkmış olurum. Motoru tekrar, vidasına kadar elden geçirmem gerekicek sanırım. Hayırlısı bakalım. Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için. Buradan paylaşırım son durumu.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    MOTORUNA VE KENDİNE GÜVENİYORSAN OLUR BEN Bİ ARKADAŞIMLA BİRLİKTE GİT GEL 1368 KM YOL YAPMIŞTIK İKİMİZDEDE EHLİYET VARDI DEGİŞE DEGİŞE GİTTİK GELDİK İZMİR BAYINDIRDAN ÇIKTIK BİLECİK SÖGÜT DE SABAHLADIK ASKER OLAN ARKADAŞIMIZI ZİYARET ETTİK ORADAN AKŞAM ÜZERİ TEKRAR YOLA KOYULDUK BURSA MUSTAFA KEMALPAŞADA TEKRAR SABAHLADIK SONRASI GERİYE DÖMEK MEMLEKETE KEŞKE YOL FOTOLARINI ÇEKSEYMİŞİM O ZAMANLAR BU SİTEYE ÜYE OLMADIGIM İÇİN AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ BU ARADA MOTOR ÇELİK MARTIAN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)