Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora benzin koyarken

Motovento
    REKLAM ALANI

Meraba sevgili MT üyeleri. Motorun benzini bitmişti benzin aldım kendim koyucam. Benzini koyarken dikkat etmem gereken şeyler var mı ? teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    benzin kapağını açmadan koyma.

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Malum benzin pahalı, sağa sola sıçratıp ziyan etmemeye çalış.
    Ateş, sigara vb. yanıcı şeyleri uzak tut. Varsa huni kullan. yoksa yavaş yavaş dök.
    kolay gelsin.
    rahmi34 ve ilkerabi bunu beğendiler.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    koymadan önce kapagı aç,çakmakla bi bak hakkaten bitmişmi,yeni benzinle eskisi karışmasın ..belki inanmassınız ama,böle insanların sayesinde 12 yaşındaki çocuguma rezil oldum yaw,baba sen nası bi siteye takılıyon,adamın sorduguna bak diye gülüyo velet haklı olarak..
    rahmi34, ilkerabi ve rm125 bunu beğendiler.

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    Allahım ne Kadar güzel faydalı bilgiler vermşsiniz bu site benim bütün sitresimi aıyor

Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koymadan önce kapagı aç,çakmakla bi bak hakkaten bitmişmi,yeni benzinle eskisi karışmasın ..belki inanmassınız ama,böle insanların sayesinde 12 yaşındaki çocuguma rezil oldum yaw,baba sen nası bi siteye takılıyon,adamın sorduguna bak diye gülüyo velet haklı olarak..
    anlamadımki kafana silah dayayıp zorla mı mesaj attırdı birisi ??

tşkler herkese.
    rm125 bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    0.5 litrelik pet şişelerin arka kısmını keserekte koyabilirsin tabi temiz olmalı.
    ilkerabi bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Bu site böyle işte. Alışmak lazım buna.
    Sana göre basit bir soru olabilir bu. Cevap vermeme özgürlüğün var. İstemiyorsan verme.

Bir komiklik çabası, bir kendini üstün görme çabası... Sen de bana göre cevabı kolay bir soru sorarsın umarım bir gün.

Motor kapalı konumda olsun. Etrafa taşırmayacak bir şekilde koy. Huni vs iyi olur. Heh bi de sigara içme koyarken ;)

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler zaten bilinen şeylerdi ama insan yine de tereddüt etmeden edemiyor malum acemiyim.

1 satırlık soru bile başkalarının canını sıkıyorsa ona yapacak birşey yok.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    hocam huni ile koydur bide motorun üzerine otur düzelt öyle koydur daha çok alır dikkat et dizel vs koymasınlar

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer huni veya başka birşey kullanarak koyacaksanız huninin temiz olmasına dikkat edin, depoya yabancı madde kaçmasın yeterli olur sanırım.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam huni ile koydur bide motorun üzerine otur düzelt öyle koydur daha çok alır dikkat et dizel vs koymasınlar
    ben de tam tersini yapıyorum...
    hatta pompacılar motoru düzelt daha cok alır dıyorlar ama kesinlikle yapmıyorum...
    depoyu fulleyip ilerde bır yerde motoru yan ayağa aldıgında depo kapağından kaçabilir... malum çinli motor kullanıyoruz...
    çini mini fark etmez de.... depo kapaklarında içerdeki havanın cıkması için küçük bir delik bulunur.... motor dik vaziyette depoyu fulleyıp gerı yan ayağa aldıgında o delikden sızabilir...
    cenkito bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce mahallenin imamına gideceksin ben motora koyacam diyeceksin. bize inanmıyorsan yaptığını kötü birşey olduğunu ondan dinle. ha bide saf alkol kullansamde performans artarmı diye sor bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. kolay gelsin keke
    rm125 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ne ile koyarsan koy nasıl koyarsan koy önemli değil. <dikkat etmen gereken iki şey var. 1. Motor soğuk olsun. 2. Depoyu taşırma ve etrafa dökme. Benzin uçucudur ama bir anda parlayarak elindeki bidonla birlikte yanmaya başlayabilir.

Bu nedenle motorun soğuk olmasına dikkat et.
    ilkerabi ve cenkito bunu beğendiler.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ile koyarsan koy nasıl koyarsan koy önemli değil. <dikkat etmen gereken iki şey var. 1. Motor soğuk olsun. 2. Depoyu taşırma ve etrafa dökme. Benzin uçucudur ama bir anda parlayarak elindeki bidonla birlikte yanmaya başlayabilir.

Bu nedenle motorun soğuk olmasına dikkat et.
    :D:D:D:D:D:D:D:D deponun kapağını hızlı kapat benzin bu gazoz kapağıyla alınmıyor.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı E_N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce mahallenin imamına gideceksin ben motora koyacam diyeceksin. bize inanmıyorsan yaptığını kötü birşey olduğunu ondan dinle. ha bide saf alkol kullansamde performans artarmı diye sor bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. kolay gelsin keke

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    depo kapağını aç, sonra depo kapağının etrafına temiz bir bez ört, temiz bir su şişesinin taban kısmını kes, tabanı kesilmiş şişeyi benzin koyma yerine oturt, yavaş yavaş sıçratmadan dökmeye başla, en son damla bittiğinde örttüğün bezle kenarlarını sil ve kapağı kapat. bu işlem sırasında depoya yabancı madde düşürmemeye ve ateş ile yaklaşmamaya özen göstermen gerekiyor.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu site böyle işte. Alışmak lazım buna.
    Sana göre basit bir soru olabilir bu. Cevap vermeme özgürlüğün var. İstemiyorsan verme.

Bir komiklik çabası, bir kendini üstün görme çabası... Sen de bana göre cevabı kolay bir soru sorarsın umarım bir gün.

Motor kapalı konumda olsun. Etrafa taşırmayacak bir şekilde koy. Huni vs iyi olur. Heh bi de sigara içme koyarken ;)
    kendine göre çok ciddi bir soruyu,sonuna gülme işareti koyarak cevaplama,etrafa taşırma dedigin ADAM motor kullanıyo farkındaysan,madem akademik bi tavır takındın,üslübunca cevaplada 0-12 yaş gurubu fydalansın..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasanaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahım ne Kadar güzel faydalı bilgiler vermşsiniz bu site benim bütün sitresimi aıyor
    Soru yaratıcı olunca imam cemaat ilişkisi...
    blt_59 bunu beğendi.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Hocam benzinliğin üzerine dökmemeye gayret edin. Etraftan bir şişe kesip huni yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)