Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bıktım kayış kopartıp, yokda kalmakdan !

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Şehir içi az yaksın, rahat olsun dedik scooter aldık... 2 ayda 3 kayış değiştirdim.
    Motor 4400 kilometrede.
    1.kayışı 2500 gibi koparttım
    2.kayışı 3800 gibi koparttım.
    3.kayış 2 saat önce 4400 kilometre civarlarında koptu
    Her seferinde kilometrelerce itmekden bıktım. İşlerimin aksamasından. Füzuli masraf çıkarmasından..!

Doğru düzgün gitmiyorum gerçi. Hep 100-115km arası trafiğe göre. Mecbur, arabalara ayak uydurmak zorundasın. Yoksa kimse taşıt olarak görmüyor, sıkıştırıveriyor

Yokmudur bunun bir çaresi arkadaşlar? Ne marka önerirsiniz veya nasıl bir çözüm.

Not: Kanuni ronny s 150
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Şansızlık var heralde yazık ya ustalar ne diyor veya taktırdığınız yer ?

deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    SLM KARDEŞİM KAYIŞ ARAMAK YERİNE SORUNUN NERDE OLDUGUNA ODAKLANmak en doğru arka varyator saglammı işin ehli bir usta kontrol ettimi ön kawrama duzgunmu kayısı zedeleyen bişey var apaçık ortada bu kilometrelerde en ucuz kayış bile imkanı yok kopmaz

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı deniz ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM KARDEŞİM KAYIŞ ARAMAK YERİNE SORUNUN NERDE OLDUGUNA ODAKLANmak en doğru arka varyator saglammı işin ehli bir usta kontrol ettimi ön kawrama duzgunmu kayısı zedeleyen bişey var apaçık ortada bu kilometrelerde en ucuz kayış bile imkanı yok kopmaz
    Yok dostum her şey sağlam. Kaç kere kontrol ettim. Bebek gibi pürüssüz her şey. 115 kilometre süratleri kaldıramıyor sanırım kayış...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motor bi yerden sonra kaldırmaz benimde öyle giderken artık uçucakmış gibi oluyo kayışı hissediyorum bile artık bırakıyorum bende gazı fazla yükleniyosun demekki

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bi yerden sonra kaldırmaz benimde öyle giderken artık uçucakmış gibi oluyo kayışı hissediyorum bile artık bırakıyorum bende gazı fazla yükleniyosun demekki
    Hakkını veriyorum Ama 115e kadar dayanması lazım kayışın. Bi gariplik var işin içinde.

deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    250 CC VEYA 650 CC SCOTERLER NASIL YAPIYOR 160 200 KM HIZI BENCE PARCALARDA BİŞEYLİK VAR KAYIŞ PARASI VERMEKTENSE GEREKİRSE BU PARCALAR DEGİŞİR ..
    kayış bando yu dene derim ama zaten parçaladığında o dur ..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kayış ölçülerine dikkat ediyorsunus değil mi? bu arada takılan kayışların 5000km garantisi var.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    oğuzhan ben 120 hatta kmh yazan yere dayıyorum ibreyide kopmuyor sen nasıl beceriyorsun :D bence varyatörlerde birşey var üstelik ben varyatör kapağı olmadan sürüyorum gördün yani

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğuzhan ben 120 hatta kmh yazan yere dayıyorum ibreyide kopmuyor sen nasıl beceriyorsun :D bence varyatörlerde birşey var üstelik ben varyatör kapağı olmadan sürüyorum gördün yani
    Arıyorum... Bi kayış al gel değiştirelim

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    BENDE BİR ZAMANLAR SIFIR ALDIGIM MOTORA TAM 7 TANE KAYIŞ DEGİŞTİRMİŞTİM 7 AYDA, MOTOR KANUNİ HUSSAR 2005 MODEL OLANLARINDANDI ÇÖZÜMÜ İSE SERVİSİN BECERİKSİZLİGİNDEN BIKMIŞ BİR HALDE ABUK SABUK DOLANIRKEN BİRGÜN YAKIN Bİ İLÇEYE GİTMİŞTİM ORADA MOTOR PARÇACISI VARDI HEM PARÇA SATIYOR HEM VELESPİD TAMİR EDİYORDU DEDİM ABİ DURUM BU ELİNDE KAYIŞ VARMI BENİM MOTORA GÖRE ADAM NUMARASI NE DEDİ BEN BİLMİYORUM DEDİM OLAYI ANLATTIM ÇOK ŞAŞIRDI NASIL OLUR KAYIŞ KOPAR YAWWWW DEDİ HEMEN TELEFONU KALDIRIP İLK AGIZDAN KAYIŞ NUMARASINI ÖGRENMEK İÇİN KANUNİ ARGE MÜDÜRÜNÜ ARADI YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM İSMİ MEHMET NUMARAYI ALDI HEMEN BAKTI VARMI YOKMU DİYE ELİNE NEYSEKİ ÇIKTI O ZAMAN İÇİN TANESİNİ KANUNİ PARÇACISINDAN KANUNİ ADI ALTINDA 37 TL YE ALDIGIM KAYIŞIN HEM NUMARASININ YANLIŞ OLDUGUNU ÖGRENDİM HEMDE BANDO MARKA KAYIŞI 10 TL YE ALDIM VE EN AZ 3 VEYA 4 SENE KULLANDIM SONRASINDA KEYFE KEDER DEGİŞTİRMİŞTİM

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bando DERİM başka da demem..
    24 bin de kayış kopmasın yolda kalmayalım dedik.. Aldım yenisini, gittik değişmeye..
    Usta, çıkardığımız iyiymiş, yeni olan bu kadar km yapmaz dedi.. Hakkaten yapmadı.. Daha 3500 km yapmadan rampada un ufak oldu.. Abartmıyorum çünkü kendim söktüm, taktım...En büyük parçası 1 santim falandı, onlardan da 3-4 tane çıktı kapak içinden, gerisi tamamen TOZ olmuş.. Hemen gidersin alırsın bi tane bando... Neredeyse 25 bin km oldu.. Canavar gibi.. Adi olanla da fazla fiyat farkı yok, arada 10-15 lira oynuyor.. Sakın 15 liralık kayış takmayın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)