Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

adam öldürmeye teşebbüsün cezası "özür dilerim"

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    motosiklete binenlerin sıkça rastladığı bir durummudur bu ?
    dün izmit sahil yolunda outlet taraflarında 3 şeritli yolun en sağ şeritinde sakin 60 km ile gidiyorum.
    solumdada arabalar var .
    birden solumdaki araba üstüme kırdı ve aynası koluma vurarak dengemi bozdu. ve benim şeridime adeta tecavüz ederek geçti.
    ben sağa kaçsamda banketle araba arasına sıkıştım. ani frene asıldım ve araba ve banket arasında kalan 1 metre mesafelik alanda tank slapping yaparak düşmeden durdum. ama nasıl durdum allah biliyor. sanki bir el düşmiyeyim diye beni tuttu. ve yalpalayarak düşmeden durdum.
    şoktan çıktığımda hemen ileriki ışıklarda bana çarpan arabanın yanında durdum.
    ama oda ne , adam arabada telefonla konuşuyor.
    zahmet edip telefonu kapatıp camını açtı.
    "az önce beni öldürüyodunuz farkındamısınız ?" dedim
    "ben görmedim kusura bakma , özür dilerim" dedi.
    bastık yolumuza gittik.
    benim öğrendiğim ise motosikletli adamı öldürmeye teşebbüsün cezası "özür dilerim" miş ..!
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    o durumlarda dikiz aynasını kırın. yakalayabilirse özür dilersiniz.
    Uğur Gündüz, kwsk-boy ve Tolga Can bunu beğendiler.

fearless06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 A
    bu durum için yazmak istediğim çok şey fakat forumda küfür yasak olduğu için yazamıyorum.
    kwsk-boy, EnesBeyter, alq3r ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete binenlerin sıkça rastladığı bir durummudur bu ?
    dün izmit sahil yolunda outlet taraflarında 3 şeritli yolun en sağ şeritinde sakin 60 km ile gidiyorum.
    solumdada arabalar var .
    birden solumdaki araba üstüme kırdı ve aynası koluma vurarak dengemi bozdu. ve benim şeridime adeta tecavüz ederek geçti.
    ben sağa kaçsamda banketle araba arasına sıkıştım. ani frene asıldım ve araba ve banket arasında kalan 1 metre mesafelik alanda tank slapping yaparak düşmeden durdum. ama nasıl durdum allah biliyor. sanki bir el düşmiyeyim diye beni tuttu. ve yalpalayarak düşmeden durdum.
    şoktan çıktığımda hemen ileriki ışıklarda bana çarpan arabanın yanında durdum.
    ama oda ne , adam arabada telefonla konuşuyor.
    zahmet edip telefonu kapatıp camını açtı.
    "az önce beni öldürüyodunuz farkındamısınız ?" dedim
    "ben görmedim kusura bakma , özür dilerim" dedi.
    bastık yolumuza gittik.
    benim öğrendiğim ise motosikletli adamı öldürmeye teşebbüsün cezası "özür dilerim" miş ..!
    az önce beni öldürüyordunuz demeseydin
    affedersiniz hiç .... çocuğu görmedimde bi bu tarafa bakarsanız görmüş olacağm deseydin azdı üstüne birde ağzını yüzünü dağatacaktın
    tekrar geçmiş olsun
    fearless06 ve kwsk-boy bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah korumus. Orda ölseydiniz kim vurduya gitmiş olacaktınız. Motorun en tehlikeli yanı bu biz ne kadar dikkatli olsakta otomobil sürücüleri çok dikkatsizler. Rahat koltuklarında ayaklarını uzatıp oturdukları için trafik kuralları hiç akıllarına gelmiyor. Şerit değiştirirken sinyal vermek bir yana donecekleri yone bile bakma zahmetinde bulunmuyorlar. Motorsiklette de kamera takmak şart oldu. En azından ölürsek bizi öldürenin bulunmasını sağlar o kamera.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamın plakasını alıp şikayet etseydiniz ceza yerdi.

Geçmiş olsun, Özür dilemesi de şaşırtıcı bir durum, Levyeyi kapıp aşağı inebilirdi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sık rastladığımız durumdur tabii
    Adam umursamaz bir tavırla da olsa özür dilemiş, gene iyi.
    Bana çok defa kenardan gitsene, dikkatli olsana gibi ifadeler kullanıldı.
    Sonrasında tarafımca kullanılmış ifadelerden bahsetmek istemiyorum tabii.
    Ancak son benzeri olayımda adamın arkada ailesini farketmeden çok pis konuştuğumu görünce, genelde sakin olmaya çalışıyorum artık.
    Kavga etmem ama çok pis baarırım

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Büyük geçmiş olsun usta.

Naçizane sadaka vermeyi ihmal etmeyin

Allah beterinden esirgesin..
    ihakanvardal bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    alınmayın ama hatanın sizde olduğunun farkında değilsiniz galiba. sürücüleri hem sağ hem de sol taraflarındaki kör noktalarda pek seyir yapmamız lazım. Bir arabayı sollarken o yüzden biran önce hızlanırız. Trafik kurallarına göre %100 siz haklısınız ama iş hayatınız olunca, o bölgede seyir ettiğiniz için hatayı sizde buluyorum.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    o durumlarda dikiz aynasını kırın. yakalayabilirse özür dilersiniz. +1
    mustafaferah bunu beğendi.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Trafikte önünüzdeki araçta yanlış giden bişey varsa büyük ihtimal o kişi telefonla konuşuyordur. O araçta bi kararsızlık oluyor yani ne yapacağı belli olmuyor. Bunu kaç kez yaşadım.
    Çok geçmiş olsun.
    mustafaferah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KTM07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce beni öldürüyordunuz demeseydin
    affedersiniz hiç .... çocuğu görmedimde bi bu tarafa bakarsanız görmüş olacağm deseydin azdı üstüne birde ağzını yüzünü dağatacaktın
    tekrar geçmiş olsun
    allah ından bulsun. ben trafikte sakin olmaya çalışıyorum. sopa var bıçak var silah var

Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korumus. Orda ölseydiniz kim vurduya gitmiş olacaktınız. Motorun en tehlikeli yanı bu biz ne kadar dikkatli olsakta otomobil sürücüleri çok dikkatsizler. Rahat koltuklarında ayaklarını uzatıp oturdukları için trafik kuralları hiç akıllarına gelmiyor. Şerit değiştirirken sinyal vermek bir yana donecekleri yone bile bakma zahmetinde bulunmuyorlar. Motorsiklette de kamera takmak şart oldu. En azından ölürsek bizi öldürenin bulunmasını sağlar o kamera.
    maalesef ölümle burun burunayız..

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın plakasını alıp şikayet etseydiniz ceza yerdi.
    öldürür birini yatar 6 sene aklı başına gelir.
    bellide olmaz sağında tır olur. onun altınada girebilir.. şans

Alıntı abatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Özür dilemesi de şaşırtıcı bir durum, Levyeyi kapıp aşağı inebilirdi.
    yani hem suçlu hem güçlü değilmiş demek.

Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun usta.

Naçizane sadaka vermeyi ihmal etmeyin

Allah beterinden esirgesin..
    zaten bu tank slapping denen olay başladığında bayaa sorguladım verdiğim sadakaları. neyseki yeterli geldi deli gibi yalpalayan motoru topladım. ana bişey bana yardım etti. cidden ön ve arka fren izlerini görünce aklım çıktı.

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alınmayın ama hatanın sizde olduğunun farkında değilsiniz galiba. sürücüleri hem sağ hem de sol taraflarındaki kör noktalarda pek seyir yapmamız lazım. Bir arabayı sollarken o yüzden biran önce hızlanırız. Trafik kurallarına göre %100 siz haklısınız ama iş hayatınız olunca, o bölgede seyir ettiğiniz için hatayı sizde buluyorum.
    iyide devamlı ben kimin kör noktasındayım diye bakamamki. şerit değişiyosan hem aynana hemde kör nokta aynana bakaman lazım. kör nokta aynan yoksa bizahmet kafayı çevirip bakacaksın bence..

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Sağı solu kırıp dökmektense veya adamı dövüp (bilerek canıma kast etmediği sürece) başıma iş almaktansa ben değişik yöntemler kullanıyorum.

Arabanın yanına sakince yaklaşırım ve bi anda eldivenin korumalı kısmıyla sanki camı kıracakmış gibi vurmaya başlarım. (sürücü tarafında) Eğer telefonla konuşuyorsa zaten dikkati dağınık olacağı için bi anda inanılmaz bi refleksle yerinden zıplıyolar. (Özellikle bayanlar, eli ayağı titriyor) Böylece benim elim ayağımın titremesiyle ödeşmiş oluyoruz.

Veya kırmızı ışıkta tam önüne geçip beklerim. Yeşil ışıkta geçmesine izin vermem. Kırmızı ışık tam yanacağı anda basar giderim. Şanslıysa diğer ışıklarda arabadan inip bana laf etmeye kalkmaz. Aksi taktirde botlarımın tek darbesi bir daha araba kullanmasına izin vermeyebilir.

Bu araç sürücülerine çok sinir oluyorum. En iyi seçenek sakin kalıp onları sinirlendirerek bize saldırmasını sağlamak. Bu sayede olası bir hukuksal süreçte ceza alma durumumuzda ortadan kalkabilir.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Geçmiş olsun Tahsin
    drtayfun bunu beğendi.

ducatigt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Buradaki herkesin başına geliyordur muhtemelen, özellikle bir elinde telefon olan dingiller çok dikkatsiz oluyorlar! Yanına gelip sinyal ver dediğimde de el kol yapmayı ihmal etmiyorlar. Hayır önümüze kırdıktan sonra onun aynasınıda kırsak bağırsakta ne yaparsak yapalım biz suçlu olacağız, birde şu minibüslerle otobüslerle vb. kamyon büyüklüğünde araçlarla bunu yapmasalar (bursada özellikle sol şeritte görebilirsiniz bunları) daha iyi olacak.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazıkkıi hepimizin başına günde bir kaç gelecek olaylar bunlar.
    Cevap hep aynı " görmedim".Baksa görecek ama bakmıyor.

Alaylı şoförlerin yazılı olmayan kanunudur. Trafikte hep küçük araç büyük araca yol verir.Trafikte en küçük motorlu araç motorsiklet olduğu için , ne gerekiyorsa motorsiklet sürücüsünden yapması beklenir. Motor kaçsın , Motor yol versin , Motor dursun beklesin. vs vs vs
    ceza kanunları caydırıcı değil. Durumu Polise iletseniz çoğunun umurunda değil. Bunları bile bile teker çeviriyoruz.

Bu yüzden motorsiklet alacak herkezin önceden araba ile trafik tecrübesi edinmesi ve ayna kullanımını iyi bilmesi nerdeyse zaruriridir.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Otobüsün solundan geçerken özelliklede korna çalmama rağmen sıkıştırdı el kol yaptı. Sonra bunun önüne biri fırladı Allah belasını veriyordu bende yanından gülerek geçtim.

Motosikleti
    benim arabayla aynı yollarda 100.000km kadar deneyimim var. ama aynı yollarda motosiklette daha 10.000km de kaç kez ezilme tehlikesi atlattım bilemiyorum.
    sonumuz hayrolsun ama motora binmek çok büyük dikkat tecrübe ve sabır isteyen bir iş.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)