Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Radar cezası lütfen bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Öncelıkle merhaba sanırım askerı ucretlı bır arkadas bu makınaya bınemez bıınsede radara gırebılecek bır makınaya sahıp degıldır . madem yedın bır ceza kı hak etmıssındır hıc ole el kol hareketı yapmadan kı odemısındır eger radardan sıkayetın varsa ybr 125 tavsıye ederım radara gıremez o makına eger hakkını arıyosan bole el kol hareketı ıle degıl resmı yollardan araya bılırsın senın kısı muhabbbet olsun ıste ( ıyı muhabbbetler)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Az buz bi hız da değil. 158 diyorsun , senin fikrine göre motorsikletlerin hız sınırı kaç olmalı?

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eline sağlık,orta parmağına sağlık
    ErknOzyurt bunu beğendi.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Ben de geçen yıl otomobillere hız sınırı 120 olan yolda radardan 173 ile geçmişim. polis çevirdi. çok hızlı gidiyorsun dedi. boynumu büktüm. çünkü haklıydı. yolun sadece bir yeri müsaitti. ben de orada bastım. Ama müsait diye kuralları çiğnemeye hakkım yoktu elbet.

Ama nedir, otomobile 120 olan yolda ben 130'la gitmiyordum. 173... Paşa paşa eşekliğimi kabul ettim. ceza 319 lira idi. indirimli 240 kusur ödedim.

Cezadan sonra paşa paşa 90 km hıza sabitledim kendimi. ibre 91 göstermeden otoyola çıktım. otoyolda da gerekmedikçe ibre 120 bile göstermedi...

Ne gördüm biliyor musun o süratlerle de gidilebiliyor... tabi aklımı başıma getiren şey bir radar cezası değildi. O sadece kuralların, herkesin can güvenliği için olduğunu hatırlatıcıydı.

Elbette aptal saptal kurallar da var. bir viraja giriyorum. hız sınırı 30 km. ben o virajda 30 km sürate düşsem, arkadan hızlı gelen biri beni viraj içinde farkedemeden ezer geçer... görüş yok. viraj geniş Ama işte. 30'la dönmek güvenli değil...

Otoyolda tır 150 ile de gidiyor. bende gt650 var. benle yarışan tırlar gördüm. ibra 150'yi geçiyo adam hala peşimde... Onlara uymucaksın.

Arada trafik kurallarına dengeyi sen getirceksin.

Yani kural seni sıkıntıya sokuyorsa dengeleyip gerektiği kadar kuralları çiğneyeceksin... Ha, bu sırada başına bir ceza kesilirse de, ölümden önemli değil ya... Öde geç. arkasını da düşünme

Ben hep derim. Yarış motosikletleri hızlıdır. Yarış motosikleti de kullandım. Yarış motosikletini hızlı kullanmak bi marifet, bir yetenek değildir. Yarış motosikletini yavaş da kullanabilmek bence çok ciddi bir kabiliyet gerektiriyor o da çoğu insanda yok... Bende de pek olmadığı için spor motosikletlere yaklaşmıyorum

Git boş alanda yardır. Ama trafikte, sende varsın ben de. ben varsam hızlı gidemezsin. DEMOKRASİ ULEN....
    blt_59, drumstar, oyunageldim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ta kendisi...

Hatta commuter kullanıcılarını aşağılardı bu arkadaş....
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeciler CBF / YBR / TVS / Scooter kullananlar motocu olmus haberimiz yok İçten içten güldüm.Bende biri çıkıcak racingle 230 260 la iki araba arasından geçecek falan bekliyorum
    özenti gençlik Bir de fake i vardı bunun sıkıştığı konularda girer destek çıkardı kendi profiline :D
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    sezsizsakin arkadasim fazlasiyla gerekli aciklamayi yapmis ustune eklenecek bisey olmadigini dusunuyorum
    fazla uzatmaninda bi anlami yok sanirim

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    seyhan 150c al kardeş , o makbuzun ne kadar gurur verici bi kâğıt olduğunu anlarsın, seyhanla radara girdimdiye acayip havan olur

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyhan 150c al kardeş , o makbuzun ne kadar gurur verici bi kâğıt olduğunu anlarsın, seyhanla radara girdimdiye acayip havan olur
    Ben seyhanla radara girmiştim. Dalgınlıkla şehir içinde 50 km'lik yerde 70'le geçmiştim. 270 tl ceza yazdı memur. Dedim motoru bırakıp gideyim, yani evet "havalı" oluyo bayağı

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Devlete o haraket

Sana şimdi yazardım birşeyler ama zamanım yok....!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Gecmis olsun. Cezaların yüksek olması bence devletin insanları sömürmesinden başka birşey degil.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Resim ve muhattabu harika dostum. Cezaya üzüldüm açıkcası
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lütfen bakın diyorsun bakıyoruz, hareket çekiyorsun...
    Reşit ve M.balibey bunu beğendiler.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seyhanla radara girmiştim. Dalgınlıkla şehir içinde 50 km'lik yerde 70'le geçmiştim. 270 tl ceza yazdı memur. Dedim motoru bırakıp gideyim, yani evet "havalı" oluyo bayağı
    dua et cbr250 yokmuş sende,300tl yi ü görünce hangi parmağını napacanı şaşırırdın bazı arkadaşlar gibi
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet bu cezaları 'sen canını önemsemiyorsun' diye kesmiyor.
    Zaten senin %100 kendi hatandan kaynaklanan bir kazada can vermen devletin umrunda bile olmaz.
    Malum, senden sonra 75 milyon tane daha var. Ama her koyun kendi bacağından asılır. İntihar bir kural - dayatma değil; tercihtir.
    Devlet o cezayı, 'bu şekilde kural ihlali yaparak başkalarının hayatını tehlikeye attığın' için kesiyor.
    Yani sen o kuralı ihlal ederek (farkında ol yada olma) başkasının hayatı için bir risk haline geliyorsun.
    Çok sert olacak belki ama bir anlamda potansiyel katil oluyorsun.
    Devlette bunun önüne geçmek için kuralları koyuyor ve denetliyor.
    Biraz düşünürsen çok kompleks birşey değil, gayet basit aslında
    oyunageldim bunu beğendi.

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nedir arkadaş, kamyon 90 ile gidiyorsa sende 95 ile git. 158 nedir??? Asıl o hızda giderken taşlar canını yakar.

Bir de bu CBR 125R değil mi? Nasıl 158 yapıyor bu makine?
    Performans filtresi / 97 oktan kafa sperliğin içinde ağırlık arka sele ile otra selenın ortasına gt biraz ağrıyor ama makina dehset hızlanıyor ağırlık ne seleye nede arkaya gidiyor.Faydası var deneyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı MaMi_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda takarım diyosunda bursadan eskişehire gidiyosun bi tişört bi short o değil eldiveni takmıssın ne dirseklik var ne bişey kolların açıkta burda sadece eldiveni giymenin amacı ne
    Kamyondan gelen küçük taşlar elimi acıttıgı iiçn ani refkles olarak elimi çekiyorum.Dengem bozuluyor.Eliminde rüzgarda çatlamasını önlüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az buz bi hız da değil. 158 diyorsun , senin fikrine göre motorsikletlerin hız sınırı kaç olmalı?
    4 Silindire bin kararını sen ver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı busel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Cezaların yüksek olması bence devletin insanları sömürmesinden başka birşey degil.
    Burda anlatmaya çalıştığım şey buydu konu saptı ama Haksızım tamam bu mudur bedeli yani ? Haksız değilimde insanlar alısmıs 100 e ondan öyle geliyor.Dümdüz yol 300 le gitsem yine sıkılırım ben.
    busel bunu beğendi.

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    görevini hakkıyla yapan polislere diyecek bişey yok,ancak aralarında öyleleri varkı,insanı polisten soğutuyor.size daha 1 ay önceki olayı anlatayım.

ben petrol ofisinde vardiya amiriyim.devlet, PO larla anlaşmalıdır ve polisler otomatik olarak yakıt alıp giderler.bir gün bütün ekipmanlarımı giyip motorsikletimle istasyomdan çıkmıştımki , sürekli bizden yakıt alan bir polis çevirdi.az çok o beni tanır, bende onu.neyse, evraklarıma baktı hepsi tamam ama ehliyetim B. ehliyetin yok ceza yazacağım dedi.bende, abicim sürücü kursuna başvurdum ,sen sürekli buradasın bende buradayım.1 ay sonra getirip göstereyim.eğer göstermezsem ehliyetsizlikten artı polise yalan beyandan ceza yaz ,dedim. bana verdiği cevaba bakarmısınız. OLMAZ YAZACAĞIM.HİÇ ÇAY-ÇORBA ISMARLADIĞINIZ YOK. bana cezayı ehliyetsizlikten yazmıyorda,avanta vermediğim için yazıyor.ehliyetsizlikten yazsa,zaten mevzu edip buraya yazmam.çünkü haklıdır. hemen yan taraftaki restoranın kuryeleri vızır vızır kasksız geçiyor dönüp bakmıyor bile.çünkü öğlen yemeği orada beleş.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Cezaların yüksek olması konusunda kesinlikle katılıyorum sana.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

B@Ş@R@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Yapmayın arkadaşlar hız sınırları çok az derseniz katılırım ama cezalar az bile. Bende 2 hafta önce girdim radara 500 cc lik motorla 98 km hız için 160 TL erken yatırdım 124 TL eğer motorum 250 cc altında olsa bana da 360 TL yazacaklardı. Adam video ile radara girişimi izletti.Elimizi vicdanımıza koyalım ve yanlış yönlendirmeyelim bizden sonraki gencleride.Tekrar söylüyorum hız limitleri arttırıla bilir ama cezalar normal. Sadece kendiniz için düşünmeyim. Cezalar bu kadar yüksek olmasına rağmen hiç uymayan ne kadar çok sürücü var.
    ÇARŞI OLDUĞUZ İÇİN HAKSIZLIKLARA KARŞI DURMUYORUZ
    HAKSIZLAKLARA KARŞI DURDUĞUMUZ İÇİN ÇARŞIYIZ.....
    K@R@ K@RT@L

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Sadece yorumları takip ediyordum birşey yazmak içimden gelmemişti ama 1-2 birşey karalamak istedim.

Sevgili arkadaşlar önce bir soru sorucam.

Cezalar bu seviyeye çıkmadan önce ve çıktıktan sonraki kaza durumları ve kural ihlalleri ne durumdadır?

Benim gözlemlerime göre çok uç noktalara ulaşamasada azalma var.

Önceden EDS ile kontrol edilen şeride uyarısı olduğu halde cezalar az diye dalan bir sürü kişi vardı.

Şimdi bakıyorum yollara o şeride girmek isteyipte para cezası arttığı için giremeyen bir sürü kişi görüyorum.

Önceden ışık mışık takmayıp zart diye yola dalan bir sürü sürücü vardı şimdi yok sebebi para cezasının artmasındandır.

Toplumun bilinçlendiği falan yok.

Zaten bizim toplumda eğer birine birşey öğreteceksen ya parasını alacaksın ya da para vereceksin başka yolu yok.

Güzellikle söyleyince kimse iplemiyor.

Haliyle işi yokuşa sürüyor devlet.

Ha bazen polis amcalarında haksız olup ben rüşvet derim sen avanta dersin başkası çıkar çorba parası der bilemem sonuç olarak isteyenleri de var.

Ama yapılacak birşey yok kural kuraldır.

Ha hız sınırları motosikletler için biraz daha arttırılamaz mı olabilir neden olmasın hatta olsa yararı olur görüşündeyim kamyon gibi büyük tonajlı araçlardan daha rahat kaçardık.

Ama yapılacak birşey yok.

Cezanı da kurallar çerçevesinde hak etmişsin zaten o yüzden hiç el kol bacak hareketi yapmaya gerek yok.

Mümkünse para cezalarının daha da artmasından yanayım.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Polislerin radar pususunda iki ekip olur. İlk ekip önde ölçüm yapar ikincisi daha ilerde çevirip cezayı kitler.

Bir arkadaşım anlatmıştı:

Sağlam bir egzoz sesiyle uzaktan kopmuş geliyor ss ci abim. Öndeki ekip telsizle anons geçiyor "motorluyu durdur, motorluyu durdur" diye. Arkadaki ekip zaten yolu dubalarla ikiye bölmüş. Polis amcam yola çıkmış eliyle işaret ediyor sağa çek diye. Eleman yavaşlıyor duracak gibi yapıp polisin hizasında tekere kalkıyor. Vınnnn... Tabi plakada kuyruğun altında... Amcamlar ceza yazamıyorlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)