Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Radar cezası lütfen bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası bi oluşum burası merak ediyorum cidden şurada yazan adamdan 10 tanesinin 9 u bakkala tulum kaskla giden tiplerden oluşuyor sanalda,reelde nerde yaşıyosunuz siz ?
    Hadi para cezasını geçtim 15 puan nedir ? Tamamen soygun bunların ki Türkiyede yaşıyoruz o hızlarda anca banketten yürürsünüz tırların tirbülansıyla şarampole yapışırsınız.
    işimle evim arası 7km şehiriçi gitmek zorundayım.
    çoğu öğlen annemin evine gidiyorum yemeğe vakti iyi kullanmak ve işimde yorucu olduğu için bisiklet yada yürümek yerine motorla gidiyorum mesafe sanırım 900-1200mt civarı birşeydir, kışın tulum, yazında pantolon ve ceketimi her gittiğim öğlen giyiyorum, full omurga korumamla. çizme,eldiven, kaskı listeye eklemeye gerek yok sanırım. (buarada yandex ten ölçtm 994mt çıktı)

ben bu dünya da ,türkiye istanbul da yaşıyorum, siz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda veya başka yerde çoğunluğun kurallara uymaması, sizinde uymayışınızı mazur göstermez.
    Hız sınırını aşmış kamyon sizi sıkıştırıyorsa salarsınız gider ardından çok isterseniz ihbar edersiniz gereken yapılır. Hele takipçisi olursanız kesin yapılır. Denedim biliyorum.
    Bunun yerıne hızımızı 120 yapsalar çok daha iyi olur bi ton kamyon var hangi biri kardeşim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu öğlen annemin evine gidiyorum yemeğe vakti iyi kullanmak ve işimde yorucu olduğu için bisiklet yada yürümek yerine motorla gidiyorum mesafe sanırım 900-1200mt civarı birşeydir, kışın tulum, yazında pantolon ve ceketimi her gittiğim öğlen giyiyorum, full omurga korumamla. çizme,eldiven, kaskı listeye eklemeye gerek yok sanırım. (buarada yandex ten ölçtm 994mt çıktı)

Kaza yaptıgım halde o kadar giyinmiyorum.Kask Eldiven / Tulum ve botu şehir içinde haylaz kullanıcaksam takarım.Uzun yolda kesinlikle takarım.Sırt çantamıda eksik etmem.

Motosikleti
    PCX
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yerıne hızımızı 120 yapsalar çok daha iyi olur bi ton kamyon var hangi biri kardeşim ?
    Tamam bu noktada kesinlikle size katılıyorum. En azından otomobille aynı olmalı. Mantık bunu gerektirir en azından.
    Kuralın yanlışlığı veya doğruluğu ayrı bir tartışma konusu.
    Yanlış da olsa konmuş olan kuralı esnetmeye çalışmak ise başka birşey.

Dandikten bir kamera alıp hem kaskıma hemde arabamın torpidosuna sabitleyebiliyorum. Müsait zamanlarımda bilgisayar başında bu tür kural tanımazları ayıklayıp resimleri emniyetin sitesinde ihbar bölümüne gönderiyorum. Sizede tavsiye ederim, en azından psikolojik tatmin yaşatıyor.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bugün sıfır km cbf 150 ile 100 km yol gittik 2 kişi. Motor rodajda olduğu için 80 km bile yapmadık hiç ( genelde 70 -75 km hızla ). Ve bu yolda en az 200 kamyon ile karşılaştık.
    Bir taneside çıkıp arkadaş sen neden yavaş gidiyorsun demedi. Yanımdan öylece geçip gittiler.
    Hiçbir sıkıntıda yaşamadık.
    Hatta motoru kullanan arkadaş hayatında sadece 2. defa seleye oturuyordu ( zaten ikinci dersi bu verdiğim )

Eğer hayatını kamyon sollamaya adamışsan senin işin zor , ve haklısın daha hızlı olman lazım malum kamyon çok solla solla bitmez.

Diyeceksinki 100 km de 200 kamyon ( en az ) nasıl oluyor.

al buyur.
    Kemerburgaz göktürk yolu (bilenler çıkar )

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korumalara o kadar güvenme. Bir yumurta düşün ve peçeteye sar ve yere at. İşte o korumalar seni darbe anında o kadar korur. Dolayısıyla sabit bir cisme vurmamak için daha çok özen gösterip motosikletini kullan. Kask bir tek darbeye dayanıklı, o da belli bir yere kadar. Daha da bu konu uzamasın

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sana gıcık olduğumuzu sanıyorsun

En son bir arkadaşıma " sollama kardeşim kamyon sollamak zorundamısın , bırak adam yoluna gitsin " demiştim ve dinlememişti.
    son solladığı kamyondan sonra hayata tutunabilmesi birkaç hafta , ayağa kalkması 6-7 ay , hayata kaldığı yerden başlaması 1 yıldan fazla sürmüştü.

Sen inatla çocuksu bahaneler uydurma yarışındasın ama , birgün anlayacaksın insanların ne demeye çalıştığını ( umarım bunu anlaman için başına birşey gelmez. )

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Aslında sorun herkesin kendini değil de ,toplumu değiştirmeye çalışması .
    Herkes kendi hatasını kabullenip düzeltmek için çaba gosterse toplum değişecek oysa ki ..
    Arkadaş motorun plakasını kapatıyorum, hiz yapıyorum diyor, sonra herkesin kurallara uymasını bekliyor.
    Kazasız sürüşler dilerim.
    acayüp ve oyunageldim bunu beğendiler.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Ben gerçekten böyle düşünenleri anlayamıyorum.80 le kaza yapmak iyidir 140 la yapmak kötüdür.Neye göre ? bende şöyle örnek vereyim

Geçen araba ile 35 38 ile gidiyorum kedi çıktı karşıma ani fren yaptım.50 ile gitsem ben geçicem sonra kedi geçicek ? Sen sürüklenme manasında darbe alma anlamaında diyorsan bosuna o kaska o kadar para vermedım bosuna SPİDİ CARBO 3 eldiven takmıyorum.Bosu bosuna bir eldivene 460 tl vermedim.Bosu bosuna bir bota 680 lira vermedim.Bosu bosuna spidi t2 pro almadım.Anlatabilmisimdir umarım.
    asgari ücretin 700 tl olduğu memlekette senin gibi 680 tl bota 460 tl eldivene bilmem kaç tl verdiğin tuluma adam nasıl versin
    zengin olabilirsin bakmakta olduğun eşin çocuğun veya kimsede olamaz
    peki 700 tl maaş alan memleketimin insanı ne yapsın motora binmesinmi
    bırakın Allah aşkını suçunuzu kabahatinizi kapatmaya çalışmayın.

Usulsuzlukleri kanıtlayabilirsen , emniyet müdürlüğüne mail olarak at, dilekçe yerine geçer,

resmi cevap süresinde geri dönmekle yükümlüdür tüm memurlar,

ki geri dönüyorlar,

hakkını aramayı öğren...

devlet daireleri ulaşılmaz, yukarılarda bir yerlerde değil, hükmetmek için değil, hizmet etmek için varlar.

Kişiler usulsuz davranabilirler, ama kurumdan hesabını sormayı bilin...

Cezanın tarafına açıklanmasını iste ve usulsuz gördüğün yerleri anlat, yasal sürede cevap verilmez ise farklı merciilere başvurma hakkın var.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    istanbuldan eskişehire defalarca motorla gittim, yavaş da gitmedim bir kez de ceza yemedim. Eskişehir yolunda kendin dışında seni rahatsız edecek hiçbir şey yoktur, boşyere ağlamışsın, vizöre 300lira veriyorsan "ülkede asgari ücret" demagojisi falan yapma.
    cbr1907 ve oyunageldim bunu beğendiler.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bidahaki şehirlerarası sürüşünde kurallara uyarsın artık. O hız sınırları tombalayla çekilmiyor hepsinin bir amacı var.

Motosikleti
    Honda CB 125 E

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Kaza yaptıgım halde o kadar giyinmiyorum.Kask Eldiven / Tulum ve botu şehir içinde haylaz kullanıcaksam takarım.Uzun yolda kesinlikle takarım.Sırt çantamıda eksik etmem.
    uzun yolda takarım diyosunda bursadan eskişehire gidiyosun bi tişört bi short o değil eldiveni takmıssın ne dirseklik var ne bişey kolların açıkta burda sadece eldiveni giymenin amacı ne
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    benim plakalık Pratik AÇ ..KAPA yaylı sistem
    İstesede Göremez
    Standart Plakam arkada Çerçeveli hemde

pardon?

Fransa dan 1-2 örnek :
    - 50km/s e kadar limitli yerlerde +20km ye kadar hızlı gitmenin cezası 68€. 1 ceza puanı (yanılmıyorsam fransa da ehliyetler 10puanlıktı)
    - hız sınırının 20 ile 30km/s arasında üzerinde gitmek, 135€ ,2 puan
    - hız sınırını 30 ile 40km/s arasında geçmek 135€, 3 yıl ehliyete el koyma + 3 puan
    - hız sınırını 50km/s fazla aşmak 1500€ , 6puan, 3 yıl ehliyete el koyma

ha buarada,
    hız sınırının 50 km/s den fazlasında bir kaza yapar ve adam yaralarsanız , 5 yıl hapis, 75 000€ ceza, 6 puan, 10 yıl ehliyete el koyma var.
    ölüme neden olursan, 100 000€, 5 yıl hapis bekliyor.

evet, tek doğrusu şu ki; otomobillerle aynı hız sınırında motosikletlerde.

otobanlarında hız sınırı yok diyenlerde fazla "kobra takibi" izlemiş. O sadece almanya da ve belirli otobanlarda.

BU DEĞERLER DOĞRU MU?!

Bu cezalar varsa her hangi bir motorlu taşıt almam ben orada, yaşasın bisiklet ve toplu taşıma,

dünya hali, insanlık hali bi kazaya karışsan hayatın bitti resmen?

güzel abicim altındaki motor sağlam eyw ama o kadar hizli gidiyor kısa kol kisa pantolon allah korusun bi düşsen kola bacak paramparça lütfen biraz daha dikkatli ol

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı swath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU DEĞERLER DOĞRU MU?!

Bu cezalar varsa her hangi bir motorlu taşıt almam ben orada, yaşasın bisiklet ve toplu taşıma,

dünya hali, insanlık hali bi kazaya karışsan hayatın bitti resmen?
    Evet doğru ayrıca araba 5 kişilikse 6. kişi araca binemez. Anında ceza

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    O nedir arkadaş, kamyon 90 ile gidiyorsa sende 95 ile git. 158 nedir??? Asıl o hızda giderken taşlar canını yakar.

Bir de bu CBR 125R değil mi? Nasıl 158 yapıyor bu makine?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    2. resimdeki hareketini çok beğendim bu polislere az bile yolda çevirdikleri memur arkadaşlarını ceza yazmadan bırakıyorlar azıcık kendini savunmaya kalksan memuriyetin verdiği yetkiyle azarlanıyor birde hakaret işitiyorsun motorsiklet kullanıyor nasılolsa yaz yazabildiğin cezayı burası hacı babanın tekkesi ondan sonrada çok çalışıyor az kazanıyoruz derler bunlara taksimde gereken cevap misliyle verilmiştir aynı orta parmak işaretini bende yapıyor onlara az bile diyorum.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kızmayın darılmayın ama polis bir yönden haklı

ki,zaten yazdığı ceza cebine değil devlete gidiyor yani yazmasında bir menfeati yok

amaç bu tür cezalarla milletimizi kurallara uymaya zorlamak
    Allah vermesin 80-90 la kaza yapmak var birde 140-160 ila kaza yapmak var

kuarllar insanlar için insanların sağlığı içindir

kimse istemez sen hız sınırını açıp başkasının canını yakmayı

o yüzden sağduyulu olalım trafik kurallarına uyalım...
    tabi canım hiçbir menfaati yok
    aldığı PRİMİ saymazsak...

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600

Peki
    Ben de marsta yaşıyorum
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)