Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Radar cezası lütfen bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehirlerarası bölünmüş yolda 1200 cc otomobilin hız sınırı 110 km, 1200 cc motosikletin hız sınırı 90 km.

Bu işte bir yanlışlık var gibi.

Polisimiz radar pususu atmayı seviyor, yapacak bir şey yok.

Amaçları sürücülerin yavaş gitmesini sağlamak değil; para cezası uygulamak.

.
    Benim de tam olarak söylemeye çalıştığım bu. Yetkili mercîlerin yasa bu ne yapalım demeye hakları yok. Eğer insanların emekleri bir şekilde alınıyorsa
    biraz daha iyi araştırmalar yapılmalı. Eğer siz 100'lük bir çin motoruyla 1000'lik bir teknoloji harikasını aynı kefeye koyarsanız her ne kadar savunmasam da
    insanları suça teşvik etmiş olursunuz. Gelin 2500 cc ve üzeri motorların hız limitlerini arabaların seviyesine çıkarsınlar bir daha radara laf söylüyor muyuz?
    Tabi ki trafiğin 100'le aktığı bir yerde 200'le gitmeyi savunmuyoruz. Tek isteğimiz cezalar makul olsun yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milyoner üyemiz varmıs haberimiz yok alcak gönüllü olsa gerekki bumotoya biniyor laf çıkmasın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

İhtiyaçlarımı ve zevklerimi karşılamak üzere istersem Calibreye, istersem Panigale R'a binerim. Bu konuda için rahat olsun . Benim için ulaşılmaz değiller. Değiller de, ne alaka? Orasını çözemedim...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyaçlarımı ve zevklerimi karşılamak üzere istersem Calibreye, istersem Panigale R'a binerim. Bu konuda için rahat olsun . Benim için ulaşılmaz değiller. Değiller de, ne alaka? Orasını çözemedim...
    Şakasına takılıyorum abi

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    mesele motosikletlerin 90
    otomobillerin 110
    komyonetlerin ise 85 kmhz la seyretmeleridir
    tıpkı motosikletler gibi doblo caddy gibi otomobilden eksiği olmayan araçlarında aynı hızda seyretmelerine izin verilmesidir

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Cezaların yüksekliğinden şikayetçi değilim.
    Ben şuna bakarım: cezalar insanları caydırıyormu? HAYIR. Demekki az bile cezalar.
    Trafikte hiçbir sürücü sadece kendi canından sorumlu değil, aynı zamanda trafikteki diğer tüm sürücülerin de hayatından sorumlu.
    hız isteyen piste gitsin. Ha, bende o yetenek yok diyorsan o zaman hız yapayacaksın.
    Türkiye'deki eksiklik hız tabelalarının yetersizliği. Neredeyse hiçbir yolda yeterli tabela yok.
    Amerika'ya gidin, her rampada, her virajda, her çıkışta, her yolda oradaki hız sınırı yazılı.
    Şehirlerarası yolda gidiyorsun, herif pat cezayı kesiyor, neymiş yakında bir köy varmış. Arkadaş koyacaksın o zaman tabelayı.
    Mesela Antalya'da Aksu-merkez arası 3 şerit, bölünmüş, uçak pisti gibi yolda hız sınırı 70 demek ahlaksızlıktır.
    Bir kere daha tekrarlıyorum. Hız isteyen piste gitsin.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şakasına takılıyorum abi
    Tamam kardeşim...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Bu Cezaya Ne Diyorsunuz?

Arkadaslar otobanda İstanbul-Ankara istikametinde seyrederken Sakarya çıkışının olduğu bölgede, 114 km hızla araç sollarken radar cezası yemişim. Otobanda motosikletler için hız sınırı 100km+%10= 110km diye biliyorum fakat sollama yaparken hız sınırı dikkate alınmıyor olması lazım. Fotoları ekliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler.
    [IMG] [/IMG]
    [IMG] [/IMG]

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Herkez Boş boş konuşmuş Yok yapmasaydın yok etmeseydın kıllatmasaydın cart Curt,Adam diyorki Altımda Motorsiklet var Cevre yolunda veya otobanda hız yapmıcaksam nerde yapıcam?Ben Aydın otobanında CBR 250 ile 140 KM ile ceza yedım Adam Cevre yolunda 120 140 ile giden otobusler var Adam takosunu kapatmıs sen 90 la gierken o senın yanından geçince neler olabileceğini düşün,Burası türkiye ister istemez insanları Gayri meshuya teşfik ediyorlar geçen gördüm birisi plakasına siyah poşet bağlamış neden acaba?İşte bu zihniyetten....

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bayram tatilinde 50 kişi trafik kazalarında yaşamını yitirdi. demek ki neymiş sadece ceza yazarak trafik düzenlenmiyormuş.
    trafik kazalarını azaltıyoruz gibi güzel bir amacın arkasına sığınıp vatandaşını soyana lanet olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Merhaba,

Yanlış bilinen bir konudur bu. Buradaki + %10 luk tolerans sollama toleransıdır.

Alıntı srknslk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar otobanda İstanbul-Ankara istikametinde seyrederken Sakarya çıkışının olduğu bölgede, 114 km hızla araç sollarken radar cezası yemişim. Otobanda motosikletler için hız sınırı 100km+%10= 110km diye biliyorum fakat sollama yaparken hız sınırı dikkate alınmıyor olması lazım. Fotoları ekliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler.
    http://<a href="http://www.upload.ge...ar.jpg</a></a>
    http://<a href="http://www.upload.ge...r2.jpg</a></a>

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    tv de haberde yargıyatın bir kararını gördüm devlet tuzak kuramaz diye radar olduğu yerlerde radar kontrol diye uyarı levhaları olmak zorundaymış gizli habersiz radarlara itiraz edilebilir herhalde

buda haber link
    http://www.memurhaber24.com/levha-ol...azilir-mi.html

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Beyler desekki otobanda 270 civarları ile radara girdik...

Ortalama ceza ne gelir ?

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Müjde! Radarla Hız Cezasında Değişiklik

Kilometre başına vergi veya ceza ödediğimiz Türkiye’de az da olsa sevindirici haberler geliyor.
    Her şey 2013 yılında F.A. isimlivatandaşın radarlı hız kontrolünde 343TL ceza alması ile başladı. Vatandaş aynı gün Sulh Ceza Mahkemesi’nebaşvurarak “radar uygulaması yapılan yerde radar tabelası olmadığını gerekli yasal uyarılar usulüne uygun bir şekilde yapılmadan kesilen para cezalarının hukuki mesnedinin bulunmadığını” belirtti. Mahkeme itirazın haklı olduğu kanaatini verdi ve para cezasının kaldırılmasına karar verdi. ArdındanEmniyet Genel Md. bu kararın kanuna aykırı olduğuna ilişkin başvuru gerçekleştirerek kanun yararına bozma talebinde bulundu.

Devlet Tuzak Kurmaz
    İdarenin iyi idare ilkeleriyle bağlı olmasının da hukuk devletinin bir gereği olduğunun vurgulandığı kararda, Türkiye’nin, üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’nin 20 Haziran 2007 tarihli ve999 sayılı Bakan Temsilcileritoplantısında, “iyi idare konusunda üye devletlere tavsiye kararı”nı kabul ettiğini anımsattı. Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’nin Bakan Temsilcileri tarafından kabul edilen tavsiye kararının iyi idare ilkelerinden olarak kabul edilen “açıklık ve uygun araçlarla haberdar etme” ilkelerinin de bir gereği olduğunun altı çizilen kararda, idarenin sürücüleri her koşulda bilgilendirmekle yükümlü olduğu vurgulandı. Bilgilendirmelerin Trafik İşaretleri Hakkında Yönetmelikte konulacak “trafik işaret levhaları” ile yapılması gerektiğinin yer aldığının anlatıldığı kararda, radarla hız denetiminin karayolunun hangi kesiminde ve hangi sürelerde yapılacağı konularında sürücülerin, her şeyden önce trafik işaret levhalarıyla bilgilendirilmesinin zorunlu olduğuna hükmetti. Öncelikle kişilerin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yapılması gereken trafik denetimlerinin, yol kullanıcılarına ceza vermek amacıyla bilgilendirme yapmadan kural ihlali yapmasını beklemenin, trafik kurallarının konuluş amacına uygun olmadığı ve araç sürücülerine tuzak kurulması anlamına geleceği ve bu durumun da çağdaş hukuk devleti ilkeleriyle bağdaşmayacağı belirtildi.
    Yani: artık size radar cezası yazacak olan polis memurlarının ilgili uygulamaya dair yola levha koymaları ve sizin o levhaya rağmen belirlenen hız limitlerinin üstünde sürüş yapıyor olmanız gerekiyor!

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müjde! Radarla Hız Cezasında Değişiklik

Kilometre başına vergi veya ceza ödediğimiz Türkiye’de az da olsa sevindirici haberler geliyor.
    Her şey 2013 yılında F.A. isimlivatandaşın radarlı hız kontrolünde 343TL ceza alması ile başladı. Vatandaş aynı gün Sulh Ceza Mahkemesi’nebaşvurarak “radar uygulaması yapılan yerde radar tabelası olmadığını gerekli yasal uyarılar usulüne uygun bir şekilde yapılmadan kesilen para cezalarının hukuki mesnedinin bulunmadığını” belirtti. Mahkeme itirazın haklı olduğu kanaatini verdi ve para cezasının kaldırılmasına karar verdi. ArdındanEmniyet Genel Md. bu kararın kanuna aykırı olduğuna ilişkin başvuru gerçekleştirerek kanun yararına bozma talebinde bulundu.

Devlet Tuzak Kurmaz
    İdarenin iyi idare ilkeleriyle bağlı olmasının da hukuk devletinin bir gereği olduğunun vurgulandığı kararda, Türkiye’nin, üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’nin 20 Haziran 2007 tarihli ve999 sayılı Bakan Temsilcileritoplantısında, “iyi idare konusunda üye devletlere tavsiye kararı”nı kabul ettiğini anımsattı. Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’nin Bakan Temsilcileri tarafından kabul edilen tavsiye kararının iyi idare ilkelerinden olarak kabul edilen “açıklık ve uygun araçlarla haberdar etme” ilkelerinin de bir gereği olduğunun altı çizilen kararda, idarenin sürücüleri her koşulda bilgilendirmekle yükümlü olduğu vurgulandı. Bilgilendirmelerin Trafik İşaretleri Hakkında Yönetmelikte konulacak “trafik işaret levhaları” ile yapılması gerektiğinin yer aldığının anlatıldığı kararda, radarla hız denetiminin karayolunun hangi kesiminde ve hangi sürelerde yapılacağı konularında sürücülerin, her şeyden önce trafik işaret levhalarıyla bilgilendirilmesinin zorunlu olduğuna hükmetti. Öncelikle kişilerin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yapılması gereken trafik denetimlerinin, yol kullanıcılarına ceza vermek amacıyla bilgilendirme yapmadan kural ihlali yapmasını beklemenin, trafik kurallarının konuluş amacına uygun olmadığı ve araç sürücülerine tuzak kurulması anlamına geleceği ve bu durumun da çağdaş hukuk devleti ilkeleriyle bağdaşmayacağı belirtildi.
    Yani: artık size radar cezası yazacak olan polis memurlarının ilgili uygulamaya dair yola levha koymaları ve sizin o levhaya rağmen belirlenen hız limitlerinin üstünde sürüş yapıyor olmanız gerekiyor!
    Tam da bunu yazmak için girmiştim.

Evet bundan sonra sevgili trafik polisimiz öyle radarda pusuya yatamıyacak.
    Kurulan radarlar için öncesinden uyarı levhaları olucak.
    Ceza yemeniz için uyarı levhasına aldırmayıp yasal sınırın üstünde gazlamanız gerekicek.

Tabii Allah ne verdiyse basan arkadaşlar plakaları kapatmaya devam etsin ne olur ne olmaz...

Bu arada mümkün mertebe polisle münakaşa girmeyin bu sefer gıcıklığına eksik aramaya başlar ve bulduğu her eksik için ayrı ayrı ceza kesebilir.
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben de 2 kere radar cezası yedim. Biri EDS ile plakaya geldi.

Kocaeli'de 1000lik motosikleti olan birkaç abiyle tanıştım. Adamlar hiç plaka takmıyor. "Plaka taksak ne ehliyet kalır ne cezalara para yetiştirebiliriz." dediler.

Bana da mantıklı geldi. Şehirler arası gideceğim zaman plakayı kapatıyorum, gazı açıyorum ;)

Geçen de kardeşim radara girmiş. Tabi bölge mimli olduğu için (Kocaeli-Sakarya yolu) plaka kapalı gidiyormuş. Çevirmede filan da durmamış. Devam. Sonuçta ceza yemedi ;)

Buna zorluyorlar artık. Yapacak bişe yok.

Mecbur kapatmak lazım.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecbur kapatmak lazım.
    Acil işim olduğundan dolayı kapatmadım. Bomboş yolda hız limitinin iki katından birazcık fazlaya çıktım... Bakalım ne kadara maal olacak bana

Öcü diye yaklaşıyorlar söyleyenlere fakat, kapatın arkadaş... 110 limitmi olur lan
    kngsze bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

moukijin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Madem hız yapmak istiosun git yarışlara katıl özel pistlerde yarış. Ne bu otobanda hız merakı sen kaza yapıp ölüp kalsan acımam ama karşındakine yazık !!
    Sen 300 le giderken önüne bi araba çıksa 20 metre kala durma şansın yada manevra tepki süren buna yetecek mi ? Ben söyleyeyim imkanı yok ? Git amatör olarak başla yarışlara yok deme şehirlerde izmirde var katılabiliosun orda basabildiğin kadar bas profesyonel ekipler eşliğinde
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı moukijin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem hız yapmak istiosun git yarışlara katıl özel pistlerde yarış. Ne bu otobanda hız merakı sen kaza yapıp ölüp kalsan acımam ama karşındakine yazık !!
    Sen 300 le giderken önüne bi araba çıksa 20 metre kala durma şansın yada manevra tepki süren buna yetecek mi ? Ben söyleyeyim imkanı yok ? Git amatör olarak başla yarışlara yok deme şehirlerde izmirde var katılabiliosun orda basabildiğin kadar bas profesyonel ekipler eşliğinde

Böyle hız yapanlara laf edenlerin motorları neden hız yapan motorlar olmuyor ?

Yanlış anlamayın benim motorun gitse durdurabilene aşk olsun.

Madem yasağı koyacaksın o zaman 300 basan motoru niye yasal olarak satıyorsun ?

Benim hayatım benim riskim benim param matığıyla istediklerini yapmakta özgür olmaları gerekmez mi ?

Ayrıca 'yarışlara katıl'demekle katılmak bir olmuyor.Bir sürü teferruat bir sürü para.

Tavuk gibi yolarlar adamı

Neyse tamam sustum sadece görüşümü dile getirmek istedim

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil işim olduğundan dolayı kapatmadım. Bomboş yolda hız limitinin iki katından birazcık fazlaya çıktım... Bakalım ne kadara maal olacak bana

Öcü diye yaklaşıyorlar söyleyenlere fakat, kapatın arkadaş... 110 limitmi olur lan
    120 son hızken o bile fazla gözüküyor gözüne insanın
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    bursa-yalova yoluna çıkmıştım geçen yaz arabayla tırlar işin b..nu çıkarıyor gerçekten insan hayatı ucuz motosikletlinin beleş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/133823-hgs%27yi-kirip-katlanir-plakaya-geciyorum-karayollarinin-zulmu.htmlx

kardeşim bide şunu oku sanırım bişeyler canlanır plaka- ceza- plakalık
    kngsze bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı moukijin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Afedersinde muzocum, SANANE Sen kimsin ki bana akıl verebiliyorsun veya şunu yap diye diretiyorsun ? . .
    Piste çıkmanın masraflarından haberin yok sanırım...
    Acımazmış birde Çokta..
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)