Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun Yol Bağımlılığı Bende Ordaydım Paradigması ve Tabela Fetişizmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Evet arkadaşlar bu 3 durumu yıllardır yaşıyorum...

Uzun Yol Bağımlısıyım...

küçük yaşlardan süregelen memleket köye gittiğimde otobüslerle 2-3 aylığına tatillerde giderken bile böyleydi...otobüsün camından gözümü hiç kırpmadan izlediğim yollar evler...

o evlerin içinde yaşayan insanların küçük dünyalarını düşünmek...metropolde olmanın verdiği garip ama ahmakca bir ukala tavırla İstanbul haricinde insanlar nasıl yaşar acaba buralarda diye iç geçirmeler...

o küçük ölçekli illerin ilçelerin köylerin insanlarının aslında huzurun gerçek sahipleri olduğunu keşfetmek çok geç olmadı...

uzun yolun en güzel yanı karayollarının doğanın dağın taşın bir parçası olmak...ne kadar büyük bir dünyada yaşıyor olmanın verdiği heyecan yok mu...

kısa anlamsız 60-70 yıllık ömrüne inat gezdiğin kafanı çevirdiğin saniyelik de olsa baktığın topraklar yüzbinlerce yıldır orada durmakta...biz yarın yokuz ama onlar kıyamete kadar varolacaklar...

gezgin olmalıymışım diyorum bazen...

İstanbul dışında yerleşimin olmadığı uzun ovalarda yol yapmak istiyorum ...bir 100 km kasaba dahi olmayan bölgelerde tın tın gitmem lazım...

ve çok ileri yaşlara varmadan sağlığımı kaybetmeden bir Türkiye turu yapmayı çok istiyorum...bakalım ne zaman kısmet olacak...

Hele ki motosikletin verdiği keyif hiç bir şeyde yok...yani aracla otobüsle uçakla değil de motorla keşfin bir parçası olmanın tadı anlatılmaz yaşanır...

uzun yol bağımlılığından sonra şu bende ordaydım algısının kurbanı olan çok gezim vardır...o kahrolası tabelaların önünde verilen pozlar yüzünden aman o güzellikleri kaydedeyim şeklindeki hezeyanım yüzünden çoğu gezimden daha az keyif aldığımı anı yaşamak yerine kayıt etme çabasına girdiğimi bilirim...bu bir hastalık diyebilirim....

şuna inandım en güzel geziler kayıt altına alınmayan gezilerdir...

bu yaşananları kayıt altına alma işi bir algı işimidir...fotoğrafcılık hobisi dışında o anı arşivlendirmek bence bir gezginin ömründen ömür götürüyor...
    ReiZzZ, ak1n, mustafaferah ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    yollarda verilen molalar ve o molalarda içilen çaylr..başak bişi demem..
    faşist yalova tabelası nerde...

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yollarda verilen molalar ve o molalarda içilen çaylr..başak bişi demem..
    faşist yalova tabelası nerde...
    ganga Yalova tabelası önünde foto çekilmedim dicem seni kızdırmak için dedim sancan...vallaha öyle...ha çınarcık dersen çınarcığın girmediğim delüğü yok...napam yalova fotosunu ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Agam senden hayır gelmez artık kayıs gitmiş,Topla tası taragı gez dur ama bolca yag al yanına
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    pazar günü sürdüm demir atı çınarcığa doğru orda kestanelik die bir yer var çay bahçesi gittinmi la oraya ağaçlar altında ormangibi bi yer çok güzel çınarcıkta bi orayı severim..
    mete_han bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    İtiraf et bu konuyu açma isteği benim sana Uşaktayım tarhanayı içtim şimdi üzerine de çayı höpürdetiyom mesajımdan sonra geldi değilmi
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agam senden hayır gelmez artık kayıs gitmiş,Topla tası taragı gez dur ama bolca yag al yanına
    matorun cbf olursa yağ mevzusunuda düşünmek ilazım...salkanocular gibi gezemiyoz huzur içinde... aga ben tır şoförü olcakmışım...Avrupayı deli dana gibi dolancakmışım aslında...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ne diyelim benzinin cep yakmadığı bir Türkiye ve cbf600 touring motoruyla aynı gezileri yapan ağzı kulaklarında bir Metecan hayal ettim şimdi....

Yine esas mevzuya dönersek motorla biten her yeni 100 km de insanın yaşadığı gurur haz bir tık daha artıyor. Evet motorla uzun yol bir bağımlılık

Belki modern hayatın getirdiği stres ve kaçma isteği de bu güdümüzü ekstra kamçılar oldu
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    matorun cbf olursa yağ mevzusunuda düşünmek ilazım...salkanocular gibi gezemiyoz huzur içinde... aga ben tır şoförü olcakmışım...Avrupayı deli dana gibi dolancakmışım aslında...
    Zaten Cbf le yol yapıcaksan simdiden topla cantayı sen anca biter marmara ege :D
    mete_han bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    pazar günü sürdüm demir atı çınarcığa doğru orda kestanelik die bir yer var çay bahçesi gittinmi la oraya ağaçlar altında ormangibi bi yer çok güzel çınarcıkta bi orayı severim..
    yok aga gidelim bi ara...bu pazara gelemmi oralara...tayfayı özlemişim...hem lukoilde gelir belki...uğur falan haber versene...serdar abiye doğru akarız...Çınarcıkda bi köfte yirik veya İzniğe kaplıcaya akak olm...bu pazara agi...

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraf et bu konuyu açma isteği benim sana Uşaktayım tarhanayı içtim şimdi üzerine de çayı höpürdetiyom mesajımdan sonra geldi değilmi

ganga aslında doyamadım izin kısa geldi..bi 10 gün kaldı...onuda artık sıcak altında terleye terleye çıkcaz bi tarafa...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Temmuzda değilmi iyi çık sen gez bende iftardan sonra hatta teravihden sonra BİMden aldığım buuuzzzz gibi Ramazan şerbetimi yudumlarken senin gezi topiciğine bakayım
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    yok aga gidelim bi ara...bu pazara gelemmi oralara...tayfayı özlemişim...hem lukoilde gelir belki...uğur falan haber versene...serdar abiye doğru akarız...Çınarcıkda bi köfte yirik veya İzniğe kaplıcaya akak olm...bu pazara agi...

ganga aslında doyamadım izin kısa geldi..bi 10 gün kaldı...onuda artık sıcak altında terleye terleye çıkcaz bi tarafa...
    olabilir gel tabi erdem gelemezde uğur ben emre giderikla yol yaparız.işim olmaz pazr günü gideriz hacı her türlü..
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne diyelim benzinin cep yakmadığı bir Türkiye ve cbf600 touring motoruyla aynı gezileri yapan ağzı kulaklarında bir Metecan hayal ettim şimdi....

Yine esas mevzuya dönersek motorla biten her yeni 100 km de insanın yaşadığı gurur haz bir tık daha artıyor. Evet motorla uzun yol bir bağımlılık

Belki modern hayatın getirdiği stres ve kaçma isteği de bu güdümüzü ekstra kamçılar oldu
    Aga inanmıcan ama benzin ucuz olan ülkelerin birinde yaşama hayali hep kurdum...ama DUbaıde falan çölde dolanırken hava filtrem kumla dolardı...hayale bah... yani Türkiyede zengin olayım diye nedense hiç düşünmedim...nası bi kaçam göçem moduna girmişsem işte istanbulun sırtımıza bidirdiği yük belkide...motosikletelere benzin 1 lira olsa gör bak sen trafiği...mesela yani...hani trafik çilesine çözüm aranıyor ya al sana basit bir uygulama...ama namussuzlar bu sefer motora aldığı yakıtı arabaya aktarır..yan ırgızlığa çalışıyor kafa...

cbf600 ü ne güzel didin sen öyle...

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Cbf le yol yapıcaksan simdiden topla cantayı sen anca biter marmara ege :D
    2250 km de 350 gr yağ yakmış namıssız...katli vacip makina...

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuzda değilmi iyi çık sen gez bende iftardan sonra hatta teravihden sonra BİMden aldığım buuuzzzz gibi Ramazan şerbetimi yudumlarken senin gezi topiciğine bakayım

ganga her haltı yiyon ama orucuda ihmal etmiyon valla şaştım bu senin pusulaya... orucken çıkak sen oruc olursun kaza bela yapmayız artık..

olabilir gel tabi erdem gelemezde uğur ben emre giderikla yol yaparız.işim olmaz pazr günü gideriz hacı her türlü..

taam konuşak hacu...

Motosikleti
    Anca biter yol abi 5 seneye falan, + Olarak siz istanbulda nasıl yasıonuz ben anlamıom
    mete_han bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ana sayfayı meşgul etme olm...
    İşimiz gücümüz var...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana sayfayı meşgul etme olm...
    İşimiz gücümüz var...
    olm siyasi puslu havayı dağıtcam...içimiz dışımız direniş oldu amk (gazetesi)

İzzet sizde bi direniş Manisada patlatın agi...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    olm siyasi puslu havayı dağıtcam...içimiz dışımız direniş oldu amk (gazetesi)

İzzet sizde bi direniş Manisada patlatın agi...
    hiç görmedik konularda seni?...
    Gazı yuttun sustun...
    Ne kaptın onu de hele ampulcülerden.....
    Sen susmazdın yoksa bu konuda
    mete_han bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Var zaten tencere tava vuruyorlar ,Ymk yapında yiyek habire bagırıyorlar Sen gel cete bası ol burda
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Konuyla ilgili tek söyleyebileceğim bu resimlerde tanıdık bir şeyler var...
    Yıllar önce çok sevdiğin biri de böyle pozlar verirdi....
    Hatırladınmı ;)
    mete_han bunu beğendi.

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    geçen ay bisikletle keşandan başladım, 16 günde geze geze ATİNA'ya gittim (1350km)

ahanda ıspatı :

https://www.facebook.com/photo.php?f...e=1&permPage=1
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)