Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Str 250cc Cross Aldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar

Arkadaşlar sıfır kuba str 250cc cross motor aldım fakat ilk çalıştırmalarda ve arada ısındıktan sonraki çalıştırmalarında bazen motor çalışmıyor veya çalışıyorsada naz yapıp geç çalışıyor...Bu sorunun nedeni ne olabilir ? Karbüratör ayarı...Sibop ayarı...Akü filan vs...Bunların etkisimi yoksa rodajda olduğu içinmi böyle acaba ?

İkinci bi sorun vitesler çok zor geçiyor ve ayrıca N yani boşa almak için bayağı ter döktürüyor bu sizdede böylemi ?

Motorun süspansiyonu ve görüntüsü mükemmel...Çekiş gücü etkileyici.

Yakıt depo vanasının 3 tane konumu var...Yukarı - Aşağı - Sol bunlardan hangisi yedek depo hangisi asıl depo bilen varmı ?

Ruhsat - Plaka - Trafik sigortası masrafları toplamda ne kadara mal oluyor ? A2 ehliyeti kaça mal oluyor acaba ?

Rodaj kaç kilometre sonra bitiyor ?

Bakım aralıkları kaç kilometrede ?

Kaç litre yağ alıyor ve yağın kodu nedir ?

Son sorum ise ; İkametgahım istanbulda ama ben motoru hep sürekli erzurumda kullanacağım Plaka ve ruhsatı istanbuldan çıkarsam erzurumda 34 plaka ile senelerce sorun çıkarmı yoksa hiçbir sorun olmadan 34 plakayı erzurumda senelerce kullanabilirmiyim ?

Cevaplar için Şimdiden Teşekkürler Arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i

öss gibi

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öncelikle hayırlı olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

bütün sorularının cvp ları burada mevcut
    dockerengin ve anılgan bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hay maşallah motoru sen aldın sorunlarını bize çözdürüyosun arkadaş
    thb bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Motoru Erzurum'da kullanacaksan plakayı da orada çıkart. Hiç değilse sigortanı daha ucuz ödersin.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sıfır motor geç çalışıyorsa büyük ihtimal karbüratör ayarlarında bir ibnelik vardır.
    eğer vitesler sert geçiyorsa debriyaj ayarını yapman gerekiyordur.

ruhsat plaka masrafları sigorta hariç(sigorta bulunduğun yere göre değişir çünkü)170 lira felan tutar(155 i emniyet alır 10 liraya ek 1 alırsın,5 liraya dosya alman gerekecek) ona siortayı eklersin gerçek fiyat ortaya çıkar.a2 ehliyet 500/600 arası tutar

yakıt depo vanasını öğrenmek için karbüratöre giden hortumu çıkar tek tek dene hangisinde benzin kesiliyor hangisinde akıyor bak yedeği de benzin az kalınca ancak öğrenirsin.

rodaj 1,000 km ye kadar bitmiş olur,ilk 500 km fazla zorlama son 500 de zorlamasan iyi olur

motorun bakımlarını sen yap be dostum basit şeyler bunlar...zamanı gelince yağını değiştir(ilk 500 km de değiştirmelisin ondan sonra 1,000 de sonra 3,000 de bir),bujisini değiştir,kitapçıkta yazar zaten

kaç litre yağ aldığı da kitapçıkta yazıyordur

sen plakayı erzurumda çıkart ki sigortacılar sana yüksek fiyat kitlemesin her seferinde.istanbul plakasının sigorta ücretleri çok yüksek olur

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motor geç çalışıyorsa büyük ihtimal karbüratör ayarlarında bir ibnelik vardır.
    eğer vitesler sert geçiyorsa debriyaj ayarını yapman gerekiyordur.

ruhsat plaka masrafları sigorta hariç(sigorta bulunduğun yere göre değişir çünkü)170 lira felan tutar(155 i emniyet alır 10 liraya ek 1 alırsın,5 liraya dosya alman gerekecek) ona siortayı eklersin gerçek fiyat ortaya çıkar.a2 ehliyet 500/600 arası tutar

yakıt depo vanasını öğrenmek için karbüratöre giden hortumu çıkar tek tek dene hangisinde benzin kesiliyor hangisinde akıyor bak yedeği de benzin az kalınca ancak öğrenirsin.

rodaj 1,000 km ye kadar bitmiş olur,ilk 500 km fazla zorlama son 500 de zorlamasan iyi olur

motorun bakımlarını sen yap be dostum basit şeyler bunlar...zamanı gelince yağını değiştir(ilk 500 km de değiştirmelisin ondan sonra 1,000 de sonra 3,000 de bir),bujisini değiştir,kitapçıkta yazar zaten

kaç litre yağ aldığı da kitapçıkta yazıyordur

sen plakayı erzurumda çıkart ki sigortacılar sana yüksek fiyat kitlemesin her seferinde.istanbul plakasının sigorta ücretleri çok yüksek olur

Eywallah çok saol dostum güzel bilgiler bunlar...Plaka ve ruhsatı artı sigortayı dediğin gibi yapcam memlekette...Diğer karbürator ve Debriyaj ayarlarınıda bir müsait gün kuba servisine gidip çözdürcem inşallah...Yardımlarınız için çok ama çok Teşekkür ediyorum...Motorun kullanım klavuzu olmadığı için buraya yazmak zorunda kaldım.

Şuan motoru garaja çektik arada bi gidip çalıştırıyorum...İlk marşta çalışıyor bazen bazen çalışmıyor sorun büyük ihtimal karbüratör ayarındadır bu kesin gibi duruyor sizlerinde bahsettiği gibi bu sorunu kuba servisine gidip çözcem yakında inşallah...Arkadaşlar motor canavar gibi çekişi gücü mükemmel bir süspansiyonu varki arabada bu rahatlık inanın yok...Ve çok yüksek motor olduğu için acayip zevkli kullanımı...Virajlara girişi mükemmel...İnme binmede sıkıntıda çekmedim boyum 175cm...Selesi acayip rahat ve diğer motorlardaki gibi terletmede yapmıyor...Şuan herşey yolunda tek sıkıntım şu marşa basma çalıştırma problemi umarım çözerim...Hepinize Teşekkürler arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler